Jakým způsobem si vyjadřujete lásku?

ratatooy
21. črc 2013

Ahoj,kouká že sou tu same diskuze kde se řeší chlapi a problemy s nema,tak tato diskuze bude opačny problem snad nejsem jedina a poradi mi nekdo,muj manžel by me nejradši furt opusinkovával,řikal jak me má rád,dobře,ale chce i to same ode mě a ja na to proste nejsem,lásku vyjadřuju jiným svým způsobem.jinak si myslim že máme dobry vztah jen toto je věčná překážka,a otázky tipu dáš mi pusu?a bude sex?už mě vážně zvedaji ze židle a jsem na ne alergická.
takže me zajima jakym způsobem si vyjadřujete lásku?je to vzájemný?a jak často si to říkáte?

PS:mě se zdá že muj muž by nejradši žil ve věčný zamilovanosti jak puberťák,a to fakt nejde🙂

indy2
21. črc 2013

@ratatooy Kolik je manželovi, jestli se můžu zeptat? Jinak Tě naprosto chápu, taky by mi to asi vadilo a kort, když by to bylo z mé strany takhle "vynucováno". Lásku si dáváme najevo vzájemnou podporou, pomocí a hlavně tím, že vím, že se s ním můžu bavit o čemkoliv 😉 hodně si spolu povídáme a to oceňuju. Jsem asi radši, že vím, že si s ním mám co říct, než aby mi sice pořád říkal, jak mě má rád, ale to je tak všechno 😉 Vzájemné to určitě je, myslím, že jsme naladěni na stejnou vlnu. Hádky třeba neznáme 😉 Ale samozřejmě, že si i řekneme, že se máme rádi, jen to není denně. Třeba mu to napíšu jednou týdne do sms, aby věděl, že na něj myslím. On mi odpoví to samé a už se oba těšíme, až přijde z práce 😉 Otázku "a bude sex" bych asi taky nerozdýchala.. tak ať se neptá a dá Ti jinak najevo, že o Tebe stojí.. Na druhou stranu je určitě lepší, že je tvůj muž takovýhle, než aby si tu musela zakládat forum, jak Tě chlap podvádí :-/ z toho je mi vždycky smutno.. tak držím palce, ať naleznete společný kompromis 😉

anetadr
21. črc 2013

@ratatooy fakt hodně moc doporučuji knihu "pět jazyků lásky" - je naprosto super. Je to o tom, že existuje v podstatě pět jazyků lásky - tělesný kontakt, pozornost, pomoc, dávání dárků a to poslední už si nepamatuji. Jde o to, že každý ve dvojici může mluvit jiným jazykem a pak si ti dva v podstatě nemusejí rozumět - tedy žena třeba potřebuje, aby si s ní muž povídal, protože tím ona chápe, že jí má muž rád. Muž si ale myslí, že jí nejvíce pomůže tím, že za ní vyluxuje - žena to ale bere tak, že on se jen vyhýbá kontaktu s ní, že jde raději luxovat, i když to nesnáší, než aby si s ní povídal, že jí prostě nemá rád. Muž to ale bere tak, že jí má natolik rád, že jde vyluxovat, i když on osobně nesnáší. A teď kde je ta pravda? Je to jako když jeden mluví anglicky a druhý česky - nerozumí si. Teď je potřeba, naučit se ovládat řeč toho druhého a tak mu dávat najevo lásku a naopak. Je to fakt super knížka a naprosto se mi hodí na ten vás případ - strašně moc doporučuji🙂

suzief
21. črc 2013

Zajímavé téma. U nás - neumíme si říkat velkými slovy miluji tě, i když to oba cítíme nějak nám to nejde přes jazyk, časem jsme si místo toho naučili říkat/ oslovovat milovaný či milovaná apod., vyjadřujeme takto lásku a říká se to fakt samo a dobře, oba víme jak to myslíme.
Pokud jde o fyzické projevy, pusinky u nás též probíhají, objetí ( my tomu zas říkáme mačkání což může znamenat i třeba mazlení a sex ). Pokud jde o sex jako takový tak mě přijde uhození říct a bude sex? takže tě chápu akorát by mě to vytočilo, i když bych měla být vlastně ráda, že?
No a já např. mám ráda líbání s jazykem ale to poslední dobou už jaksi u nás není v kurzu, spíš ty pusinky, někdy si to vydupu ale musí k tomu být fakt dobrá příležitost a né pořád. chce to kompromis.
Na tvém místě bych se zkusila zamyslet jak jinak si dávat najevo lásku, my si prostě říkame: milovaný, muckovatý, pusinková, zadečková ( tohle vysvětlím - manžel má slabost pro můj zadeček🙂 a mě tohle třeba hrozně lichotí...🙂
myslím, že ty slova jsou vhodnější než to pusinkování apod. někdy je to fakt úlet.
Anebo je to tím, že pusinkuješ dítě a on chce samozřejmě taky a na něho třeba už nemáš energii a chuť...ale nevím, to mě teď napadlo a děti nemám, tak to možná je blbost...

anetadr
21. črc 2013

@indy2
@suzief no a co když to ten chlap prostě takhle potřebuje? Je to stejné, jako upírat ženě třeba to povídání apod. Každý máme svůj způsob vyjádření a přijímání lásky a když to ten druhý nepochopí, tak buď budeme svým způsobem nešťastní, frustrovaní, nebo si najdeme někoho, kdo nám tyhle potřeby bude plnit.

Přesně si dovedu představit jeho, kdy by si v podobné diskusi stěžoval, že on má svou ženu strašně moc rád, pořád jí objímá a pusinkuje, stále jí to říká, ale ona nic - že ho asi nemá ráda, když mu nedá ani pusu. No a my všechny by jsme ho tu litovali... Každý jsme jiný a v manželství by mělo jít předně o to, udělat toho druhého šťastného - pochopitelně to musí být oboustrané - tedy nevidím tu problém v tom, že on vyžaduje po ní toto vyjádření, ale v tom, že on zároveň nehledá takové vyjádření, které by se líbilo jí - tedy třeba si s ní jen povídat.

suzief
21. črc 2013

@anetadr Souhlasím ale myslím, že ratatooy to myslela trochu jinak, jistě si mu dává taky najevo, jak ho miluje apod. svým způsobem. Spíš jsem narážela na to najít nějakou tu společnou řeč i když je každej v tomhle úplně jinej. Na to kolik je jejímu manželovi mě to přijde taky místama infantilní ale co si budem povídat, chlapi jsou prostě občas, jak přerostlý děti a to jim asi zůstane napořád, nezapomínejme, že i my ženy máme své dny.

saaralota
21. črc 2013

Ahoj, nevím, jestli to máme úplně podobné...ale zejména: dáš mi pusu, bude sex?....atd...manžel používá denně. Já bych radši, kdyby se neptal a spíš vytvořil vhodnou příležitost mi tu pusu dát atd... Já prostě na přímou otázku - bude sex? nejsem schopná říct, že jo a skočit po něm... potřebuju, aby to vzešlo ze situac, tak nějak nenápadně...prostě tyhle otázky a poznámky mě spíš uzemní. Ale on to takhle měl v podstatě vždycky, takže si nemůžu stěžovat, že jsem to nevěděla...spíš jsem si myslela, že ho v tom trochu převychovám.

sarkad2856
21. črc 2013

@ratatooy Ahoj,já měla stejného chlapa a jak píšeš taky mi to přišlo hodně pubertální a po čase mi to už celkem dost vadilo. taky je fakt,že nám to nevydrželo,ale to nebyl hlavní důvod rozchodu.Podotýkám,že jsme spolu bydlely. Tam je potom celkem důležité si s ním promluvit jako s dospělým.

sarkad2856
21. črc 2013

@saaralota Tak ted mi to uplně připomnělo mé situace,uplně to samé jsem prožívala i já 🙂 .Ale je to asi v tom chlapovi,taky jsem zkusila převýchovu a nic nezabralo 😒

ratatooy
autor
21. črc 2013

@indy2 manželovi je 31 me bude 30 mi si jinak skvele rozumime,nehádáme se,všechno je fajn jen ja proste tu lásku beru ta jak pišeš že si amme o čem povidat,věříme si,podporujeme se.to máš pravdu lepši než forum o nevěře a nebo huř domácím nasilí

ratatooy
autor
21. črc 2013

@anetadr je to je super to si teda přečtu

ratatooy
autor
21. črc 2013

@suzief s tema detma maš pravdu,ono se to s přichodem ditete zmenilo a je fakt že malyho pusinkuju pořád a manža asi žárlí bych řekla aspon trochu ale jako chápu ho,najednou je na druhy koleji.

ratatooy
autor
21. črc 2013

@saaralota no je to hodne podobné,akorát s tím rzdílem že u nas tyto otázky vyplynuly z moji nechuti k sexu,jak se nrodil malej nemám proste potřebu sexu ani ted jako tehotná,a to si manža myslel že tehotný sou nadržený😀

saaralota
21. črc 2013

@ratatooy no, ono to asi bude podobný i s tou nechutí... ale to bylo už před dítětem. Po celém dni v práci (s dojížděním v podstatě 12 hodin) a teď na rodičáku jsem tak nějak permanentně unavená. A na sex nemám sama od sebe moc chuť. Dovedu si představit, že by mě i přes tu únavu svedl, ale rozhodně ne přímou otázkou - to mám pak nechuť ještě větší. No, a on zase není moc schopný vymýšlet nějaké rafinované triky a svádění, prostě by to řešil věcně 🙂 Nevím, jak z toho ven, je to docela začarovaný kruh.

romcovaklarka
21. črc 2013

@ratatooy Můj muž je taky trochu takovej. Snažím se do značné míry přizpůsobit, protože chápu, že je to pro něj důležitý, ale někdy taky nemám náladu a pak musím koukat na tu uraženě našpulenou pusniku jako že proč si nechci teďka s ním ožužlávat ouška. Taky mi někdy přijde, že je mu snad 16 a možná je to dokonce holka 😀 Ale zas má jiný svý plusy a na druhou stranu si říkám, že je to hezčí, než kdybych musela přemýšlet, jestli vůbec má o mě zájem a jestli mu na mě záleží.

Mno a se sexem to u nás bylo dost podobný, jako muž si už i stěžoval, že proč nikdy nic sama nezačnu, jestli mě jako nepřitahuje nebo co... Ale musím říct, že po druhém porodu se to zlomilo - nevím, jestli mi nějak zvedl ženské sebevědomí nebo čím to bylo, ale začala jsem být v ložnici tak nějak jako víc sobecká, ne se snažit vyhovět za každou cenu jemu, ale spíš si sama říct na rovinu, co chci a co by se mi líbilo, a jsme spokojenější oba dva 😉

prcek91
21. črc 2013

je to je zajímavý téma docela mě donutilo se zamyslet..:D jak si vlastně vyjadřujeme lásku my dva...a nepřišla jsem na nic objevnýho oba dva to tak nějak cítíme..samozřejmě že občas má jeden z nás - poslední dobou spíš manžel náladu že mě furt objímá a hladí..samozřejmně když manžel třeba odchází do práce na celý den říkáme si MILUJI TĚ..a nebo když má manžel noční a volá mi než jdu spát tak říká že nás miluje obě dvě..:D ale nejvíc asi řekne objetí když je plný lásky tak to člověk pozná

anetadr
21. črc 2013

@suzief to určitě, jen to, jakým způsobem žena dává najevo muži lásku, by mělo být podle něj - tedy on prostě třeba potřebuje to objímání a pod. To, jakým způsobem dává najevo lásku muž ženě, by mělo být naopak podle ženy - tedy on by měl pracovat na tom, aby zjistil jestli je to např. tím povídáním, nebo tím, že jí občas donese nějaký dárek. Protože jen tak budou oba šťastní - když si navzájem z lásky budou plnit tyto potřeby. V té knize se píše, že když se oba sejdou večer doma, měli by si říct, co naplní jejich studnici lásky (divný výraz, ale svým způsobem trefný) - tedy žena třeba řekne - můžeme si na chvilku jen sednout a povídat si? A tak si chvíli povídají. Muž řekne třeba - potřeboval bych pořádně obejmout, apod... takhle by si ti dva navzájem měli plnit svá přání - fakt super knížka - a podle mě má hodně co do sebe. Četla jsem jí už kdysi a chci si ji zase sehnat - že by jsme ji četli s manželem dohromady.

ratatooy
autor
21. črc 2013

@anetadr to neni špatnej nápad čist ji dohromady

leniiis
21. črc 2013

Jako u nás to je tak, že občas přítel nemá potřebu mi psát krásný smsky a dokazovat mi to a z toho má asi upal a je jak milius. A je fakt, že mě se to líbí spíš když je ten milej a přece jen když cítím, že je tu pro mě. A já to oplácet umím, takže my problém nemáme, ale říkám si jak bych asi tohle řešila ..je to docela zajímavý téma..protože někdo na to fakt není a nemyslí to třeba zle, i když ten druhej to tak vidí 🙂

cta
22. črc 2013

Ach bože akoby som čítala o svojom. Baby ja sa idem z neho zblázniť kedysi som verila na lásku ale teraz to beriem z tej praktickejšej stránky ale čo už robí môj partner je extrem. V jednom kuse mi nosi darčeky, vyvolá va mi vkuse, vypisuje zamilované smsky ako ma obdivuje ako po mne túži atd. Niekedy ma s tím tak totoálne dokaže vytočiť, že na neho navrieskam aby prestal a on to hned otoči, že ja mu lásku neopätujem ale ja to proste už nemám v sebe neviem čo mám robiť ale niekedy mám fakt sto chutí ho chitiť pod krk a uškrtiť 😀

caren83
Autor odpověď smazal
Zobraz
lucie_1986
8. pro 2022

Tim ze ti to rika dava najevo, ze se mu teto veci od tebe nedostava a postrada to. Mne kdyby manzel nedal najevo ze me miluje, resp. neobjal me, neplacnul pres zadek, nerekl mi ze me chce, tak bych to taky postradala. To ze si budeme oporou, duverovat si, podporovat se...ano, jasne, ale to mam i s myma nejblizsima. Precejen v manzelstvi by melo byt i neco vice, urcita jiskra, alespon ja to tak mam. Manzel je muj partner, kamarad, otec nasich deti a milenec v jednom 💜

martinka0209
8. pro 2022

Já jsem jako tvůj manžel,pořád ho pusinkuji,říkám jak jsem šťastná,že ho mám a že ho milují,a manžel je jako ty ,miluji tě mi tak často neříká,moc mě nepusinkuje,já mu se svým chování asi taky lezu na nervy

koudyl
8. pro 2022

@indy2 ano, my máme taky takhle nastavenej vztah, oceňuju že manžel se na mne pořad nesape, vím že on má rád mne a já jeho, neříkáme si dokola lásko nebo miláčku, prakticky se vůbec nehádame, a takhle nám to oběma vyhovuje, a ještě oba víme, že se na sebe můžeme spolehnout, ne třeba jako můj bratr se švagrovou, ty si pořád říkají lásko, a věčně se hádají jako koně, jednou mi švagrová řekla, hm to je divný, vy se vůbec nehadate, jak spolu můžete žít, a já jí říkàm, my to nemáme za potřebí, a ani nás to nebaví, tak čuměla jak puk

orchidis
8. pro 2022

@ratatooy To je strašně zajímavé... já bych třeba větu "a bude sex?" vnímala skoro jako ponížení a urážku
a rozhodně by tedy sex nebyl
a to máme ehm, řekněme, vyšší četnost, než celorepublikový průměr 😀...
pro mě třeba něco takového není vůbec projevem lásky... prostě pudy a nadrženej jednodušší chlápek :-P, což mě teda fakt nerajcuje...

pro mě je to třeba obejmutí a otázka: "Jak se cítíš? Je ti líp? Chceš s něčím pomoct? Měla bys chuť zajít si se mnou na večeři?" Tohle potřebuju, abych mohla dejchat. Pokud to ve vztahu není, balím kufr.

novina
8. pro 2022

My se po sobě na veřejnosti nesápeme, ale třeba za ruku se držíme vždycky. Oni jeden z nás nepotřebujeme, aby jsme si denně vyznávali lásku. Pro mě je důkaz lásky to, že mi ráno uvaří kávu do mého oblíbeného hrníčku. Že si na něj vzpomenu při jeho oblíbené písničce. Že mi pošle odkaz, když můj oblíbený autor vydá novou knihu. Že ví, kdo je můj oblíbený autor 🙂

caren83
8. pro 2022

@lucie_1986 přesně tak to máme i my 🙂 nezamrzli jsme na modulu rodiče 🙂

caren83
Autor odpověď smazal
Zobraz
caren83
8. pro 2022

@ratatooy jsme spolu 14 let a není den abychom si nedali pusu ,nepohladili se ,neobjali se ,nezeptali se jak se máš? Jaký byl den ?Píšem si zamilované zprávy i když ty ne každý den .... Říkáme si to kouzelné Miluji tě vážím si tě .... Ale ne strojeně děláme to tak protože to tak cítíme,chceme ...Venku chodíme ruku v ruce ,ano i na veřejnosti si dáme pusu ,( jen pusu ) polibky si necháváme do soukromí . 🙂
Ale rozhodně nejedem ve stylu dáš mi pusu ?? A bude sex ? 😀 to by nám oboum vadilo 🙂 a vím že i odrazovalo.Stejne tak by nás mrzelo a ubíjelo nedávat si navzájem náklonnost lásku samozřejmě ji cítíme i beze slov se všech maličkosti ale když si ji člověk projeví je to o to krásnější,alespoň my to tak máme 😉👌 Jsme si partnery, kamarády, manželé,rodiče šikovné a zdravé dcerky no a take jsme milenci ❤️
PS: Dá se říct že se skoro vůbec nehadame 🙂 Možná je to i tím že spolu pořád ovšem mluvíme 😉