Jde změnit soc. pracovnici? Nejedná ve prospěch dítěte

eldenisa
18. črc 2012

Dobrý den, potřebuji poradit, nedávno byla napadena mladší sestra po hádce s matkou jejím přítelem. Rodiče jsou již delší dobu rozvedení. Samozřejmě že se tento incident hlásil na policii, sociálce a vzhledem k tomu že jí je jen 15 byla pozvána sociální pracovnicí ke schůzce společně s matkou. Abychom předešli tomu že se vše ,,ututlá" a matka bude mít hlavní slovo šly sme tam o den dřív aby dostala slovo,druhý den tam byla matka. A nasledně stanovili další společnou schůzi. Mysleli jsem že vše už bude v pořádku, ale naopak sociální pracovnice se jí tam vysmívali s tím, že je puber´tačka vše co tam řekla bylo proti ní s tím že neexistuje abych si já jako straší sestra mohla vzít do péče. že buď se vrátí k matce nebo k otci nebo půjde do děcáku. Samozřejmě že když sme tam byli sami tak říkali že to jde že mi dá klidně papír pro soud. A teď najednou tohle,prý tam matka ukazovala fotky jaký ma bordel v pokoji atd. ale je jasné že ten bordel napřed udělala ona, ale prostě nikdo jí nedal ani slovo a vše bylo proti ní. Chtěla bych radu jestli se nedá nějak prostě podat protest proti téhle pracovnicí a vše řešit s jinou, která alespoň trochu bude poslouchat to dítě.Myslely jsme si že když vše oznámíme tak to bude jednodušší a že sociální pracovnice tady jsou od toho aby dítěti pomohly, ale opak se stal pravdou vůbec je ona jako dítě nezajímala. A dále bych se chtěla informovat jestli mohu zažádat o poručnickou péči.

sal80
18. črc 2012

To je tedy děs ☹ Zkuste jít na OSPOD (orgán sociálně-právní ochrany dětí), je tam větší (asi o 100% vyšší) pravděpodobnost, že s tím budou něco dělat. Budu na vás moc myslet a držet palce. Když, tak napiš do IP, má spolužačka na OSPODu dělá, tak se pokusím nějak pomoct.

martulle
18. črc 2012

moc držím pěstě,at vám to dobře dopadne....

milada2
18. črc 2012

Hrůza... ☹ Co zkusit požádat vedoucí o přidělení jiné pracovnice? Jinak obávám se, že soud nebude chtit řešit žádost o poručnictvi, když oba rodiče žijí a nebyli zbavení rodičovské zodpovědnosti ☹

@sal80 Tak právě z OSPODu ta sociální pracovnice určitě byla 😉

paegaska
19. črc 2012

Je teda hodně smutné, když se matka postaví na stranu agresora proti vlastní dceři.
Určitě se vše nakonec matce vrátí, tady sklidí co zasela. Jenže dcera z toho vyjde pošramocena na celý život.
Máte možnost : spojit se s vašim otcem a on by mohl jako rodič - daleko silnější pozice než sourozenec docílit toho, aby se případné útoky braly vážně a byli na OSPODU zapsané a případně by mohl docílit změnu péče. Myslím svěřit dceru do tvé péče. Za podpory otce bude mít sestřino slovo jinou váhu.JE DOST STARÁ NA SVŮJ NÁZOR.

Pokud to nejde přes otce je ještě docela silná možnost informovat o všem školu, která bude muset jednat směr OSPOD.

ivigirl
19. črc 2012

zkontaktovala bych linku bezpečí a napsala písemnou žádost na sociální odbor vedoucí. Zkuste napsat/ zavolat otci, vysvětlit mu situaci a než se to vyřeší, ať je u něj, mezi tím podat na soud papír k soudu o svěření do jiné péče, takový formulář mám doma, napiš mi klidně IP, pošlu ti ho na e-mail. Můžeš ho podat ty sama a sestru si vzít zatím k sobě, v případu příjezdu policie, říct, že jste to hlásili na linku bezpečí, domu se bojí jít, protože jí partner matky napadl. Důležité bylo po napadení jít i k lékaři, aby bylo vše černé na bílém a dohledatelné k soudu.