Je možné, že budeme někdy šťastná rodina?

bonavoxa
24. kvě 2014

Ahoj, už opravdu nevím, jak dál. Ne, že bych tu chtěla hledat řešení, ale hledám názory a osvětlení někoho nezainteresovaného. Příběh je to jako z telenovely, ale s otevřeným koncem. Potkala jsem tehdy v mých očích úžasného chlapa, chodili spolu dva roky, narodila se nám dcera. Byla to náhoda, ale dítě v brzké době chtěl. A hlavně šťastný rodinný život. V době, kdy jsme spolu začali chodit, byla jsem vdaná.S manželem jsme se 5 let pokoušeli o potomka, marně. Oba jsme ztratili smysl žití..a celé se to pomotalo. Vinou obou, jak to bývá. O tom přítel věděl. Sedli jsme si všichni tři, popovídali si. Manžel to vzal, ale s tím, že jsme zůstali kamarádi a s tím, že se můžu kdykoli vrátit. Oznámili jsme to rodičům, neobešlo se to bez výčitek, slz, ale nakonec to vzali. Přece jen jsme se milovali a měli spolu dítě.
Odešla jsem k příteli do domu jeho rodičů. Takové soužití není nikdy ideální, ale co nastalo pak, jsem si ani ve snu nepředstavovala. Místo slibovaného soukromí nahoře, nám zbyl jenom jeho chlapecký pokojík, jako kuchyňku mi ukázal bývalou koupelnu, kde vyrvali sprchový kout, na jeho místo sporák, přes záchod dali stůl a nahoru přibili dvě poličky. Neřekla jsem nic, vzala to. Tchyně se projevila trochu později...začala mě obviňovat, že jsem mu zkazila život, jak prý vypadám, co jsem v životě dokázala, před ním. A on místo aby se zachoval jako chlap, začal brečet, že jsme ho psychicky vydeptaly. A teror začal..každý den hádky, za každou šmouhu jsem mohla. Navíc je nemocná, co se týče uklízení. Od rána do večera jsme s přítelem uklízeli, po malé, po nás, ale i zbytek baráku. Po celém dni jí šel uklízet kuchyň, protože ona to nesnese. Ale ne po naší rodině, proste po všech. Celé dny se starám o malou, uklidím po nás, ale i tak tam ostatní nadělají bordel a tchyně si myslela, že tam budu dělat služku. Já se ale raději věnuju malé, protože je celkem náročná. Neustále chodí za přítelem, ať jí s něčím pomůže, že je jí zle, atp. takže jsme byla pořád s malou sama a on jí maloval, skládal poličky, dělal faktury, nosil kameny do skalky. Do toho jsem potřebovala občas pomoct s malou, hlavně u krmení, protože jedla strašně. Kolikrát stříkačkou za řevu, bylo to fakt náročné. Ale sama bych to nezvládla ani fyzicky ani psychicky. Tchýně neustále podrývala naši péči o malou, ale i mě. Neznám povrchnějšího člověka. Přítel ze začátku bránil, ale pak už polevoval, až jsem nabyla dojmu, že se přidal k ní. Večer za mnou nepřišel nahoru, ale seděl s otcem u telky, nemluvili jsme spolu, když jsem se domluvili, že přijde, nepřišel a vynadal mi, že pracuje pro nás a že to mám chápat. Postavil se k roli otce tak, že bude pracovat od rána do noci. Takže přišel z práce v 5, najedla se, pustil si Discavery, usnul..a pak šel do noci do dílny. Takhle to bylo po celý rok. S kočárkem jestli byl dvakrát venku, neví, jaký má malá režim, neumí ji nakrmit, neví, co jí. večer ji přebalí a to je všechno. Přes den se s ní půl hodiny pohrál.. Za ten rok jsme byli tak třikrát někde v okolí. Pak už ne. Já v nepřátelském prostředí, bez přátel, izolovaná. Přišel mi frustrovaný, zkoušela jsem si o tom s ním promluvit. Všechny měly ale stejné závěry: Matku zpacifikovat nedokáže, je to její barák a může si dělat co chce ( i mě urážet) Nezachoval se jako zbabělec, když po mé začala bezdůvodně skřékat, když se rozbrečel. Máme si to řešit mezi sebou. Když chci. aby se věnoval malé, bude málo peněz, ať s tím počítám. Po mé chce, aby bylo doma uklizeno a navařeno za každých okolností. Můžu být nemocná, malá, protivná, konec světa, ap. Na vlastní bydlení nemáme peníze, s našima se o tom bavit nechce, protože já se s jeho rodičema taky nebavím (kupodivu), za odborníkem jít nechce, přijede pro nás až dodělá zakázky, Nebude dělat otroka - i chodit do práce, i starat se o malou, i pomáhat uklízet Chce na pánskou jízdu.- Dobře. Já půjdu taky. Nauč se malou obstarat na půl dne, nakrmit, pohlídat. Na to mi řekl, ať teda začnu pomáhat v dílné nebo vydělávat peníze. A abych nelitovala, že nás miluje (hahaha)
Už jsme to nevydržela a dala mu nůž na krk, že pokud chce rodinu, musí změnit přístup...že nechci hned řešení, ale začít o tom aspoň mluvit.Jinak jedu k našim a možná se vrátím k manželovi prostě někde, kde najdu azyl. Nedělo se nic, čekal, že se to urovná. Tak jsme zavolala našim, napsala manželovi, co se děje, jak se k tomu staví. jenom jsem o tom teoreticky mluvila. Nařknul mě z podvodu, nedůvěry ve vztah, šmejdil mi po Facebooku, jenom aby našel konverzace. Prý ho nemiluju, jinak bych se nepojišťovala. A že nechce už tolik pracovat, že chce klid, mít svoje zájmy, vyčistit si hlavu, ale že mi už asi nemůže důveřovat. Všechny pokusy o konverzace končí fiaskem, už jsme opravdu zoufalá, vyčítám si všechno, snažím se nají cestu, řešení, ale ubývají mi síly....Považuje se za dobrého otce, mé i malou prý miluje. To jsme byla opravdu tak náročná? Má vůbec šanci zmenit se?

codal
25. kvě 2014

@bonavoxa tohle vůbec neřeš... jasně, že chvilku bude mít pocit, že je šťastný..neude muset "nic" řešit, bude se bavit, ale ono mu velmi brzo dojde, že tohle je fajn na chvíli, ale že kvůli něčemu tak pomíjivému, přišel o rodinu, o ženu, kterou miluje, o dceru..ono na to příjde, možná později.. a pokud ne, tak je to jen další známka jeho nezralosti, nedospělosti, nezodpovědnosti a ty budeš mít jistotu, že jsi udělala správně, že jsi ho opustila...

nonnni
25. kvě 2014

@bonavoxa jednou jsem byla na konferenci s rabinem, ktery prednasel o motivaci. A jednu velice dobrou radu si pripominam periodicky od te doby....jedna z veci, ktera ti pomuze zit kvaltni zivot je rozeznat, kdy je na case to zabalit. Kdy budujes, a kdy se jen nechas vlacet.... A pokud si uvedomis toto, tak zjistis, ze to "zabaleni" je vlastne ta statecna volba. Tvuj boj se zda jiz vlacenim...

gepe
25. kvě 2014

@nonnni pekne jsi to jeho slovy vystihla a tim i muj nazor v tehle veci.

laurital
25. kvě 2014

@nonnni Ja mam oblibenou varici..... "Nejtezsi veci v lidskem zivote je rozeznat, ktery most prekrocit a ktery spalit."

bonavoxa
autor
25. kvě 2014

@laurital
@gepe
@nonnni
@codal

Vlastně to vím. Asi jsem spíš hledala způsob, jak se sebrat a přiznat si, že je to konečná. Nejsem bez viny, ale kdo není. Musí chtít oba. Nepřijdu si už ani mladá, ani krásná. Cítím se, jak kdyby mi někdo blízký umřel.

gepe
25. kvě 2014

@bonavoxa jsi unavena z toho vseho a ty pocity k tomu taky patri bohuzel. Osobne bych tak dlouho nevydrzela nechat se sebou takhle zametat. Ale to uz vyplyva ze zkusenosti co mam. Coz muzes brat pak taky tak pro sebe tohle jako zkusenost do budoucna, co jeste zkousnes a co uz nebudes ochotna prijmout. Co manzel, ten to vse vidi jak?

laurital
25. kvě 2014

@bonavoxa Kristynko presne tak, chtit musi oba, i kdyby ses ty snazila sebevic, bude-li to pritel sabotovat, nezmuzes nic.Myslim, ze jsi zasla hodne daleko za sve moznosti, snazila se a bohuzel uz proste vic udelat nemuzes.Neutikas po prvnim problemu, myslim se, ze v tomto ohledu muzes mit svedomi naprosto ciste.

gepe
25. kvě 2014

@laurital pravdu dis.

bonavoxa
autor
25. kvě 2014

@codal Nejhorší je myšlenka, že možná litovat nebude. Přesvědčí sám sebe za vydatné pomoci svobodných kamarádů a rodiny, že on je celou dobu ten utlačovaný. Přitom, když sjme ho poznala, byl rok po rozchodu, sám, s traumatem..s ,,životem" plným alkoholu, který ho nenaplňoval. Ale bez pocitu nějaké viny. Mě se to nezdálo, ta holka s ním byla tři roky...napsala jí..a důvody byly vesměs stejné. práce, jen jeho zájmy, jeho matka,.. Celou dobu jsme si myslela, že on je takový úžasný, ale byla to je moje snaha a láska, co jsme do toho dávala. Tahala jsem ho chvilku s sebou..a když už jsme neměla sílu, protože se narodila malá, vykašlal se na to.

orchidis
25. kvě 2014

Kristy, to je přesně to, co jsem se tak dlouho bála napsat. Že podle mého bohužel litovat nebude. Vrátí se k mamince, chlastu a uleví se mu od odpovědnosti, práce, starostí.
Jedno z mých nejhorších životních zjištění, se kterým jsem se opravdu dlouho srovnávala (a jsem s tím vůbec už srovnaná?), bylo, že život není fér a že někteří lidi si takhle povrchně ten svůj život propaří, naprosto v pohodě. Ve svým sobectví, ve své ulitě a nikdo na tom nic nezmění.

orchidis
25. kvě 2014

A Tvýho ex bych fakt chtěla poznat, je to pro mě úkaz. Takovej chlap může být totiž fakt CHLAP s obrovským charakterem, atd, ale taky nula bez sebeúcty, co se jen bojí nějakých příkazů a klepe se před nima. To by mě děsně zajímalo, pže jeho chování je nanejvýš zajímavý.

atinkaa
25. kvě 2014

ahoj, uz sme sa stretli v inej teme a obcas som tu nahodne tvoju kratucku obvykle smutnu spravu nasla..takze ten vas pribeh uz trochu poznam ...z tych vykrikov zde.
za seba kratucko:
1 - na tej profilovej fotecke si jednoducho krasna, som myslela ze som ti to pisala a dnes prekvapene kukam ze nem, tak som to napravila 😉 🙂
2 - sendujem nejake serdecka co tu mam od Martina, snad aspon pre radost🙂 ste dve, tak pre kazdu jedno
3 - oddychuj, odpocivaj, venuj sa malinkej, tak ako to citis....su veci a niekedy i ludia co za to fakt nestoja
4 - ak vyuzijes rodinnu poradnu i len sama pre seba, bude to plus - tvoje, ono sa lepsie triedia myslienky s niekym, kto ta na tej tvojej ceste bude kus sprevadzat, lepsie niektore veci uchopis a snad nebudes pokracovat na dalsich 300dielov ako v telenovele 😔

....chytnem sa toho ze si to sama v uvode napisala , nebudem opakovat co ti tu uz kocky mudro uviedli....takmer pod vsetky spravy zde by sa dalo podpisat, mas stastie, ze ta tu nik nekomentuje nijak ''unahlene''a ani negativne
ano ste kus telenovelovy a k tomu patria velke emocie, aj tie negativne, vypatie sil, napatie zucastnenych a bohuzial plytkost deja...neber zle...ale svokru popisujes, hadky s nou...vase riesenia s partnerom atd...kazdy ma tam kus pravdy pre seba, kazdy a ako ti tu kocka pisala i svokra...ano od zaciatku to nebolo budovane ako ''normalny'' vztah, kedy dvaja spolu chodia, poznavaju sa, planuju spolocne buducnost, triedia si predstavy potom maju svadbu, deti...mozno na dnesny svet prilis romanticke ale u vas to ak dobre pamatam boli dvaja tatinkovia v porodnici...a teda burlive od zaciatku, s takto naslapnutym uvodom si nemohla cakat dobry vstup u nich...ano povies ziadna by nebola dobra....to je ok, ale uprimne v atletickej terminologii su behy, kde ked nedas dobry start tak to pri cieli nevykrijes....neviem ci mi rozumies ale toto chcelo poradnu od zaciatku...cele sa to uberalo divne....svokra a byvanie s nou, vie rozlozit i dobry vztah, takze tu to len smerovalo k tomu finale kde dnes ste...a aby si to cele mohla nejak vyuzit to chce skusit z ''telenovely'' odskocit a dat si pauzicku...teda ziadne burlive navraty k manzelovi ani k partnerovi by som nerobila, pokial sa to cele nejako neutriedi, pokial nebudes mat jasno ty sama co si zelas, co chces a co uz rozhodne nikdy nie, je to nefer, aspon voci tomu tvojmu malemu pokladu, ak nie aj voci tebe a dalsim ucastnikom.

prajem Vela sil a slnecnych dni s dcerkou...
a uplne za seba dajte sa kocky na montessori a hrajte sa Doma, na zahrade v parku.....my sme s mojimi bambulkami minule mali fazulovy den....vysypali snad vsetky farby a mandle k tomu....no po pravde ony sa zabavili ale kolko som toho upratala ja s fazulkami a mandlami.... 😉 🙂 😵 😵 si chytra - verim, ze rozumies,...dnes clovek potrebuje zastavenia a vystupit z deja...je to na nezaplatenie a lacne, kym sa teda dostanes do tej poradne, lebo stale napises ze Partner nepojde ale co ty, ty by si mohla, nie?🙂 😉

atinkaa
25. kvě 2014

a este serdecka = srdiecka po vychodnarsky 🙂
a pardon za hrubku nevykryjes of course Ypsilon 😅

bonavoxa
autor
25. kvě 2014

@atinkaa Děkuji za srdíčka 🙂 Potěšily. určité se dám dohromady už jen kvůli té malinké a sama sobě. Rozumím, že to nebyl ,,normální" vztah, ale také nic neřešitelného. Malinká patří příteli, udělaly se i testy DNA pro klid. Matky můžou mít jakékoli představy o partnerech svých synů, ale třeba si přivede cikánku, postiženou, zlatokopku, atp.,...Je to jejich volba. A já jsem slušná, hodná holka, mám Vš, jen sjem se ,,provinila" tím, že jsem odešla od manžela.Od začátku předsudek. Nevím, zda je taková ta opičí láska to nejlepší. Podporovat syna jen v tom, co ona sama uzná za vhodné, že on je nejlepší a nemusí nic. Sama za sebe vím, že jsem ho opravdu milovala... a že jsme mu změnila život o 100%. Měla teda zasáhnout dřív. Tehdy jsme ale stáli při sobé a nedali jí šanci. A ona samotná udělala to samé. vzala si rozvedeného. Ne zasahovat tehdy, kdy už je v tom vztahu dítě. Rozumím, chce klid, chce ho pro sebe, chce, aby si našel někoho ,,normálního". Ne pro néj, pro sebe, pro to, co řeknou lidi. Na to přece musí být dva, na lásku,, na vztah. Vědél do čeho jde. Snažila jsme se mu vysvétlit i důvody, proč je to mezi mnou a manželem tak špatné. vypadal, že všechno chápe a přijímá. Dobrý vstup jsem nečekala, ale teror také ne. Vydržela jsem dlouho, ale přítel to celé nepochopil, nepostavil se k tomu, nedélal nic pro to, aby je zpacifikoval nebo abychom se co nejdřív osamostatnili. Zato jednala ona a já se bránila. A on jako zbabélec brečel, že chce klid. A kde je v tom to malé bezbranné dítě....opravdu jsme méla pocit, že ji miluju jenom já.

bonavoxa
autor
25. kvě 2014

@orchidis Můj muž je jeden z nejpozoruhodnějších lidí. Je to dáno i jeho vysokou inteligencí, protože patří mezi to nízké procento geniálních lidí. Pro to jsem si ho vždy neskutečně vážila. Oplývá i neskutečným smyslem pro zodpovědnost. Bohužel je to vyváženo tím, že život s ním byl nalinkovaný předem. když nepřišlo díté, přišla beznaděj..a to u obou. City a rozum, mezi tím se vždy těžko hledá rovnováha. Takže jemu zbyl už jenom rozum a mě jenom cit. a do toho přišel přítel, trochu lehkovážný, ale plný optimismu, ideálů, zklamaný, hledající. Ve všem jsme si rozuměli. Až pozdéji mi došlo, že to nebyl jeho pravý názor, neslučovalo se to s jeho povahou, bylo to jen přání.

bonavoxa
autor
25. kvě 2014

Díky za názory a srdíčka. Opravdu nechci, aby to za mé někdo vyřešil..ani se nezdráhám uznat, že každý měl možná jiné představy. Přítel, já i tchyně. Ale kdo myslel na sebe... a kdo na tu maličkou.

lu777
25. kvě 2014

@bonavoxa to že Ty jemu rozumíš a on Tobě ne, tak to Tě můžu uklidnit, to tak člověk cítí... samozřejmě, že si oba myslí, že jsou v právu... 😉

fakt bych nečekala na to, že se přítel probere, začni chodit k poradci sama, to by ses nejspíš nedočkala, jeden musí začít s řešením 😉 ... i kdyby to poradce nevyřešil, tak se aspoň v klidu rozejdete a to není maličkost, když se budete muset vídat pravidelně kvůli malé tak jako tak... a to i s tchýní nejspíš, i když ji neuvidíš, tak malá ji vídat bude více nebo méně.... bylo by kvůli dítěti dobré to vyřešit, ale často se jedna nebo i obě strany musí nejprve vybouřit (vyřvat, vynadávat, udělat x naschválů, vyspat se s někým jiným, opít se, demonstrovat, jak je v pohodě, ignorovat toho druhého i dítě, vyhrožovat neplacením alimentů nebo nepůjčováním dítěte atd.).... bohužel málo párů se umí rozejít ve slušnosti....

odstěhování určitě nepomůže automaticky, ale je to start.... pokud budete bydlet u tchýně tak se obávám, že tam šance je minimální

bonavoxa
autor
25. kvě 2014

@lu777 Už teď se mnou odmítá komunikovat. nebude mít o malou zájem on ani jeho rodina. tak to řekl.

koncita
25. kvě 2014

@bonavoxa ježiš, to je fakt jantar!!!! 😠

laurital
25. kvě 2014

@bonavoxa Tak tohle je mi opravdu moc lito a co na to rict?On o hodne prijde, ochudi se o to nejhezci na svete-bezpodminecnou lasku sveho ditete.

lu777
25. kvě 2014

@bonavoxa tak to je bohužel možné, že to bude jeden z těch kluků co zůstanou na pupeční šňůře celý život....
jak tu padlo - život bez dospělosti, bez zodpovědnosti.... a takových lidí je 😖
každopádně budete muset vyřešit finance a péči o malou nějak..... snad se brzo uzavře rozvod, aby alespoň jedna věc byla dořešená a se můžete zkusit v klidu dohodnout co a jak.... je dobře, že máš testy DNA, v tomto případě se určitě budou hodit, předpokládám, že přítel je uvedný na rodném listě....

bonavoxa
autor
25. kvě 2014

@lu777 Uvedený je. nevím, jak si to představuje..dělat uraženého. Zase myslí jen na sebe :( I když zrovna tyhle praktické véci jsou pro mne na chvíli marginální ☹

lu777
25. kvě 2014

@bonavoxa no tak uraženého hrát může, však mu odešla manželka k rodičům.... to bych asi taky byla uražená, ať už by předtím proběhlo cokoliv 😕

zavolej opravdu tomu manž. poradci, je škoda pak si jednou říkat, že jste to mohli třeba vyřešit... tím se nedá nic ztratit, budeš vědět, že jsi zkusila vše.... ono rozvodů jsou teď mraky ale po rozvodu to taky není žádná procházka růžovým sadem a otcem malé bude vždycky on a tak budete v kontaktu.....

bonavoxa
autor
25. kvě 2014

@lu777 Ale má na tom podíl, tak by mél spíš být smutný. To by si asi musel uvědomit, že udělal něco zle....

bonavoxa
autor
25. kvě 2014

Ozval se mi, celý weekend prochlastal a problil a teď jde pracovat. Moc se mi neulevilo, nehodlám mu na to skočit. Ale jsem ráda, že komunikuje.

caboonek
25. kvě 2014

@bonavoxa Jsi silná žena,mrzí mě,čím procházíš... Sama jsem prožila něco podobného, jen jsem neměla dítě, ale zato neměla kam utéct...takže jsem začala od nuly. Ale v odstupu pár let jsem šťastná... Tobě moc držím pěsti a snad se ti splní to, po čem toužíš... Šťastná rodina. Opatruj se a taky tvoje štěstíčko!!!

bonavoxa
autor
26. kvě 2014

@caboonek Díky moc. zase jsem ta zlá, vyčítá mi, že jsem odjela na čas k našim.

valik
26. kvě 2014

@bonavoxa Pročetla jsem Vaše příspěvky i vše na Vašem profilu. Prvně Vám musím napsat, že ačkoli Vám dcerka asi nechala nějaké kilo, na které jste předtím nebyla zvyklá, jste krásná ženská!!! Nechápu, jak Vám příbuzní Vašeho muže mohou tvrdit opak! Jedině snad proto, aby Vás deptali.. V boji, který bojujete Vám těžko může někdo dobře poradit.. Ale jedno je asi pravda, nevybrala jste si partnera, se kterým budete šťastná. To se může stát a stává se to stále. A Vaše dcerka potřebuje šťastnou mámu.... Myslím, že změnit dospělého muže prostě nejde. Představte si, jestli byste vydržela v takovéto situaci nadále, když se nic mezi Vámi, Vaším mužem a jeho rodinou nic nezmění (protože je pravděpodobné, že to tak asi bude...).. Tak si myslím, že pokud ne teď, tak později to stejně dopadne tak, že se rozhodnete žít bez něj....Moc Vám držím palce a přeji hodně sil. PS: Kdysi jsem byla v podobné situaci, kdy mého manžela chtěla pro sebe jeho matka. Nechtěli jsme to tak, snažili se být vstřícní, ale ona chtěla jen jeho nebo nic. Mne nepřijala. Vzepřel se jí a odměnou mu je milující manželka a dvě krásné děti... To, jak se k Vám Vaše tchyně chová, by pro milujícího manžela a milujícího tátu nemělo být přijatelné....

moravanka
27. kvě 2014

bonavoxa, ty by sis prala, aby se tvuj pritel odpoutal od sve matky a bral tebe a vasi dceru jako svou novou rodinu. Ja se mu ani nedivim, ze to nedokaze, ja bych to asi taky nedokazala. Jakou novou rodinu, ty jsi pravoplatna manzelka jineho muze!!! Tohle ja bych mela asi v podvedomi a proste bych se nedokazala na tebe kompletne citove navazat. Ty nemas sve vztahy vyresene a on jen vyresene ma mit?
On je otec tve dcery, ne tvuj manzel, ty sveho zakoniteho manzela mas!!!

orchidis
27. kvě 2014

@moravanka Ale prosímtě 🙂. Už není rok raz dva. On nejspíš věděl, s kým spí, s kým čeká dítě, s kým zakládá rodinu a jakou má Kristýna minulost a evidentně mu to nevadilo. Takže na zákon, právoplatnost a pořádek bych už dneska moc nehrála B-). Navíc psala, že o rozvod usilovala a usiluje.