Je nenormální, že chci dát 21měsíční dceru do jesliček?

pavlanatlinka
6. črc 2013

Ahojky je něco hrozného a nepochopitelného na tom že chci dát dceru na 21měsících do jeslyček když se vrátím do práce? řeknu vám ted co se vlastně stalo: moje maminka je podle mě divná bydlela jsem u ní zařídila si cukrárnu já sem jí pomáhala narodila se nám dcera přítel pracoval 200km od nás a viděly jsme se tak jednou za týden někdy ani to ne asi před půl rokem mě přítel řekl že by byl rád kdyby jsme se za ním odstěhovaly aby snáma mohl být víc ted koupil byt zařizujem já jezdím k rodičům s malou cca každých 14dní (200km) aby maminka nebyla uražená, nedokáže pochopit to že přítel má dobrou práci a chtěl nás mít u sebe a že jsme se odstěhovaly za ním bere to jako podraz od něj cukrárnu zvládá sama skvěle je to cukrárna ve vesnici kde jsou cca 4baráky… jezdím jí pomahat když to jde, pořád hádky apod. stála jsem se držela ted jsme tam byly týden a měly sme být ještě další jenže já už jsem to vzdala a sebrala se a jely zpět domů, maminka mě začla říkat že je to nenorální dát dítě skoro na 2letech do jeslyček že jí moc mlátím (nepřipadá mě že když malá neposlechne, jde k silnici apod.. dostane přes zadek, začala stím že na mě někdo zavolá sociálku) no jinak když přijedem jídlo si kupujem samy apod.. a dnes ještě k tomu mě řekla že jí máme dávat peníze na elektriku, vodu, odpady apod.. že jim peníze nepadaj z nebe (oba rodičě podnikatele) tak jsem jí řekla že když přijedu na náštěvu za nima že mě příjde divný jim zato platit nevím jak to máte vy když jedete k rodičům když mě minule přivezla jahody tak sem jí to zaplatila a když zjistila že je to pro malou tak peníze nechtěla ale kdyby to bylo pro nás tak si to nechá zaplatit ještě se dneska kvůli všemu urazila no prostě hrozný tak nevím jestli jsem divná já s přítelem nebo ona když to někomu řeknu tak to nikdo to její chování nechápe, sehnala jsem si dobrou práci v novém městě.

ashlee
6. črc 2013

tvoje mamka je divna . 😅

fiallinka
6. črc 2013

Jak to píšeš, připadá mi to opravdu divné... jesle jsou tvoje věc (ostatně, zeptej se mamky, jak to měla ona - dřív to bylo naprosto normální, a v cizině je to normální pořád), placení rodičům by mne ani nenapadlo. (ještě technická - kdybys oddělovala věty a dávala mezery, četlo by se to 100x líp 🙂).

hojda
6. črc 2013

Máme něco podobného u tchýně, tak tedy jídlo dostaneme, ale vozím si s sebou půl domácnosti ručníky, povlečení, nádobí (když nám chce dát něco s sebou, tak chce, abych si to dávala do vlastních nádobí, vozíme veškerou kosmetiku od pasty, přes mýdlo...postele, matrace, peřiny jsme si museli taky obstarat, abychom měli, ke spát.....nevím jestli je tohle běžné, ale ke svým rodičům nic takového nevozím, vše tu je tu k dispozici pro nás i pro švagrovou. Když pak slyším, že babičky připraví pro dětičky pokojíček u sebe, včetně přebalováku nakoupí i plenky, tak se musím hořce smát tomu, jak to máme my.....

werumka
6. črc 2013

Asi záleží, jaký byl ten vztah před tím, než jsi řekla, že se stěhuješ? Mnohdy se stává, že když dítě opustí rodinné "hnízdo", tak to - především matky - nesou dost zle. Ačkoli to neřeknou na plnou pusu, tak pouští páru v různých oblastech a pak to vypadá takhle. Stávají se takovýma malýma dětma, které kolem sebe kopou, protože mají pocit, že ta změna přišla náhle, nečekaně, moc rychle... Plány neměňte, snažte se tyhle situace přecházet mlčením. Zvyknout si musí a taky si zvykne. Jak se to vyvine do budoucna, ukáže jen čas.

llluckaaa
6. črc 2013

1. tvojí mamce není nic do toho, od kdy budeš dávat dítě do školky, takže bych se jejím názorem neřídila
2. na tvém místě bych příště, až si řekne o zaplacení elektřiny ap., tak bych jí na to odpověděla, že chci proplatit mojí práci v cukrárně
3. já když jsem na návštěvě u našich, tak nás všechny živí. Přijde mi to ale dost blbý, ale máma ode mě peníze nechce ☹ Takže jim občas něco koupím. Při návštěvě u tchýně taky financuje ona, ikdyž od nás si občas půjčí (což od ní nechci vracet, ale nedá se, prostě když jsme na návštěvě, tak nás bude hostit ona 😅 )
4. buď ráda, že jste se odstěhovali tak daleko, jinak bys ses z cukrárny asi nedostala. Jestli bude mít tvoje mamka pořád blbé řeči, tak bych u ní omezila návštěvy.

elvira
6. črc 2013

Maminka asi ví, jak na tebe, jak si tě držet v určité závislosti. Dokáže ti zahrát na city a ty se cítíš bídně, proto raději uděláš, co po tobě chce. Když ses odstěhovala, tak ztratila velký vliv, který měla, může na tebe v podstatě už jen přes dítě - tam tě to totiž nejvíc raní.
Radila bych na čas omezit s ní osobní styk - říct jí narovinu, že se u ní necítíš dobře, protože tě manévruje tam, kde nechceš / placení jejich elektřiny a odpadů/, útočí na tvoji výchovu /která máma by to ráda slyšela/ atd.
Co se týká jesliček pro dvouleté dítě - je to hlavně tvoje rozhodnutí a tvého muže. Pokud po matce nechceš, aby se angažovala např. voděním dítěte do jeslí nebo hlídáním /tedy nic jí to nestojí z jejího času a pohodlí/, nic jí do toho není.
Pokud bys chtěla slyšet můj osobní názor - pokud by to bylo trochu možné, zůstala bych s dítětem doma do tří let - je to hezké období, nikdo ho už nevrátí. Případně bych si našla práci jen na zkrácený úvazek. Pokud není zbytí - ať už z finančních nebo jakýchkoliv jiných důvodů, tak prostě bude malá chodit do jeslí - nebude ani první ani poslední. 🙂

kackaj
6. črc 2013

A není náhodou mamka v přechodu? Nevím, jestli k takovému chování měla sklony před tím, ale jakože slyšela jsem už takové případy, že fajn ženská přijde do přechodu a je s ní k nevydržení...rodina ji v chování nepoznává... I to je možné. Ale jinak samozřejmě neděláš nic špatnýho, žiješ si pouze svůj život jak to nejlíp jde, takže maminka bohužel nemá co ti do toho mluvit. Teda mluvit do toho může, ale nic s tím nenadělá. Ach jo, je to na nic, když se vztahy ve vlastní rodině začnou kazit 😒

timbouctou
6. črc 2013

mám podobnou matku, tady zabere jen to, že za ní přestanete jezdit úplně, dokud bude chtít, abyste za návštěvy platili a ani ji nenecháte, aby jezdila k vám nějakou dobu. Snad si to pak rozmyslí. Musí pochopit, že máte svůj život. Pokud malá jesličky zvládá, tak nevidím důvod, proč ji tam nedávat. Oba naši kluci chodí od dvou a půl do školičky, protože si to vyžádali a jsou tam spokojeni, kdyby nebyli, tak je tam nedám. To není nemorální, to je od tvé matky jen sobecké. Prostě se na její řeči vykašli a zkus jí ukázat, že ji nepotřebujete, že potřebuje ona vás.

prcek91
6. črc 2013

souhlasím s @llluckaaa .... ale myslím že ty jsi normální..😉 my teda u našich ani u tchýně když přijedeme na návštěvu platit nic nemusíme... berou to tak, že jsme jejich děti a když přijedou oni k nám (i jiní příbuzní z Moravy nebo ze Slovenska) tak nic platit nemusíme max. třeba se slovákama se vymněňují flašky..:D že jim se dá něco co tam neseženou a oni nám pak zase jakoby za ubytování dávají třeba borovičku.. ale v rámci rodiny určitě nevyžadujeme placení..:D .. třeba má tvoje maminka jen syndrom prázdného hnízda a projevuje se to u ní takto a časem se s tím třeba vyrovná...😉

saminomimino
6. črc 2013

tvoje maminke je případ pro psychiatra a aji bych ji za ním poslala,jen doufám že to nepodědíš to by se tvůj přítel asi scvokl 😀

kacenka1111
6. črc 2013

Tak tady se teda pridam😀 Je fakt, ze ted mame napujcovano od nasich, abychom prezili do mm vyplaty. Nastoupil do nove práce, takze jde vlastne o první vyplatu. Ale to, co popisu za chvili, bylo uz daavno před tim.
Nuze. K nasim jezdime hlidat kocku, kterou jsem jim kdysi dala do opatrovani a uz si na ni babina tehda zvykla, tak u nich zustala. Babi umřela, naší jezdi na chalupu a tak jezdime k nasim co 7/14 dni alespoň na pet dni hlidat. Musime si privest toaletak, mleko, maslo, ani cibuli tu nenechaji. Kafe taky. Vecne hadky, co jsme kde jsme. Hledali jsme reseni, jak to s kockou udelat, ale jina moznost není. Je to sileny. Ted jsem si od mamy půjčila 250g hladke mouky, tak me asi zabije😀
Normalni to není, je to sileny. Takze jedina rada je, vůbec tam nejezdi!!!

pavca87
6. črc 2013

Tak ja se taky pridam 🙂 uz jsem o tom v nejake diskusi psala.Bydlime s mamkou,pritel,ja a dcera.Vetsinou nakupujeme my,ona koupi max pecivo,protoze jezdi kazdy den do prace.Na drevo na topeni taky neprispiva,ale porad se ji neco nelibi.Varim pro vsechny,ale priteli udajne podstrkuju nejvic.A kdyz jsme se jenom zminili,ze se chceme odstehovat,tak my zacla vyhrozovat,ze se zabije...A co se tyka vychovy male,taky delam skoro vsechno spatne,obed neni presne ve 12h.,chodi pozde spavat atd.Jo a taky na ni prej hodne kricim a biju ji (ale jak pises ty,jedna vychovna na zadek kdyz neposloucha).Ted uz s pritelem vazne planujeme stehovani,tak jsem zvedava co prijde az se to dozvi...

toitoika
6. črc 2013

Proboha nejezdit, dokud se nezklidní a neuvědomí si svoje chování. Když jdeš na návštěvu ke známým, taky snad nic neplatíš(káva, světlo), natož pak rodina !!! Navíc ona ti platí cestu??? 200 km tam a zpátky - žádná láce! Hlavně si stůj za svým, je to tvůj život a tvoje rozhodnutí a hlavně Tvoje dcera!!

ebsian
7. črc 2013

Jídlo si také platím sama, ale naši mají finanční potíže a když přijedu před výplatou, tak si vše musím koupit sama..Je to hustý, ale je to tak.

veruska007
7. črc 2013

1. dítko ve dvou letech bych do jesliček bez výčitek dala. Kluci chodí 1x - 2x týdně od 1,5 roku a jsou spokojení, moc jim to prospělo
2. návštěvy bych omezila, za vodu apod. bych neplatila, za běžné jídlo také ne... ale když takhle jedu k někomu třeba na 2-3 dny, tak si vozíme vlastní ručníky (i k našim), jídlo pro děti (jogurty, přesnídávky, křupky, kaše ...), nějaké pochutiny, případně jídlo na jeden oběd - dle domluvy.

adusmamus
7. črc 2013

Presne tohle mam taky stim rozdilem,ze tchyne bydli +0km od,v zivote kdyz jsme tam s detmi prijela se nas ani nezeptala jestli si dame kafe,natoz aby nam dala najist.Jednou jsem tam byla se synem na zabijacce,pritel musel do prace,zabijacka trvala od 10.00-22.00 (2prasata),jidlo jsem si sebou nbrala,pocitala jsem stim ze nam najist daji kdyz pomaham se zabijackou,jenze jsem se prepocitala nechala nas se synem 4roky cely den hlady (ja jsem nyni popdruhe tehotna),ani to ji nebylo blbe,cekala jsem do 22hodin jak na smylovani bozi az dojede priztel a odveze nas domu,hlady jsme uz kolabovaly,nekdo si treba rekne ta je blba,ale ja jsem tak vychovana,o jidlo si nereknu,kdyz mi nekdo nabidne nebo sam rekne udelej si tak ano,ale jinak si nikde nedovolim otevrit lednici,zadalsi nekolikrat jsem tam privezla buchtu,nikdy ji neochutnalo a nepochvalily,asi po treti jsem pritely rekla ze se na to muzu vy....!!!A on mi rekl,no tady se buchtou nezavdecis,tady se zavdecis jen kdybys nosila penize 😲 😲 😲 tak jsem rekla ze to urcite a snazim se tam vubec nejezdit...!!!Znam tchyne ktere jsou uzasne,ale znam vic co jsou opravdu hnusne tchyne!!!!

evitaa
7. črc 2013

Každý to má v rodině jiné - já když jedu k mamce (120km) jídlo samozřejmě financuje ona a ještě mi navaří do sklenic na celý týden. Navíc odjíždím s 4 až 5 tisíci, které mi dá na přilepšenou. Manžel od rodičů nedostane nic ani k Vánocům, ani k narozeninám. Vlastně neee - jednou mu vyzvedávali nějaké recepty, tak dostal k Vánocům účtenku z lékárny na 180,- Kč za doplatek za léky. Bomba dárek, ne 😝