Je normálne, aby žena telefonovala s mamou 2-3x denne?

dodyk22
6. led 2012

je to normalne aby manzelka telefonovala zo svojou mamou minimalne 2-3 krat denne?

pet.s
6. led 2012

To víš, že jo...holky drží s mámou víc než kluci. Já si zase pořád píšu se ségrou. Ženský prostě potřebují komunikovat, sdělovat, radit se. Neřeš to. ono to přejde.

dodyk22
autor
6. led 2012

5 rokov spolu a este to nepreslo!

lolelole
6. led 2012

Myslím, že to normální může být, pokud spolu mají zdravý vyrovnaný vztah. Pokud máš pocit, že tomu tak není, telefonáty ti vadí, zkus to s ženou v klidu probrat. Třeba nemá kamarátky a potřebuje jenom společnost.
Ja si s rodiči skypuji skoro denně - tedy od doby co máme dítě - bydlí daleko a chci aby spolu byli v kontaktu s malým - dělá jim radost ho vidět, když už u něj nemohu být fyzicky...takže důvody častého voání mohu být různe.
Držím palce.

weri1
6. led 2012

a proč ne? já s mámou taky mluvím 2x denně 🙂

weri1
6. led 2012

@pet.s proč by to mělo přejit? já jsem od našich 7 let z domova a nepřešlo mě to. Mám ji ráda, je to moje jako kamarádka,tak proč bych ji nevolala denně?

pet.s
6. led 2012

omlouvám se, to jsem napsala špatně...měla jsem tam ještě, aby nežárlil, že není na co , aby to neřešil, že to přejde. myslím to žárlení.Pak jsem to smazala.
Já se ve svých 42 chodím k mámě ještě přitulit.-)))Taky nemám přestřiženou pupeční šňůru a nechci aby TO PŘEŠLO!!!!

simka01
6. led 2012

... já mamku vidím denně....celé odpoledne.. a večer,až mi prcek usne ,tak si voláme...a to je panečku hovor tak na hodinu a máme pořád o čem drbat.... já maminku beru jako nej kamarádku a zatím nebyl den,co jsme si nevolaly a ani si neumím představit...že " s mamkou nedrbu po telefonu 🙂 "

skurinka
6. led 2012

No jasny a ne jen 2 krat denne..mame si porad co rict 🙂

dana3262
7. led 2012

My spolu telefonujem ne uplne kazdy den, ale vetsinou jo a casto taky nekolikrat. Mama bydli od babicky 5min chuze a casto ji volala a klabosila i kdyz k ni sla-aby prodlouzila cas rozhovoru 🙂

klara.t
7. led 2012

Já volám s našima téměř denně přes skype s kamerou. Taky bydlím 100km od nich a od té doby co mám dítě, tak si voláme přes skype, aby jí viděli a byli s ní v kontaktu. Malá sama často ukáže na PC a říká babi, děda, haló... taky to má ráda. Vlastně před dítětem jsme si s mamkou volali z práce taky snad skoro každý den. Třeba 10 minut. Přes skype i hodinu, někdy i déle. Proberem vše možné, manžel říká že blbosti, ale já si ráda pokecám o tom co vaří, co jsme kde koupili, co děti udělali, co bylo v prostřeno! 😀 Se svým dvojčetem voláme taky skoro denně. Když nemá teda v práci frmol nebo není v cizině, ale jakmile mi nezavolá víc než 2 dny (ona volá zadarmo), tak už jí píšu, co se děje.
Já jsem ráda, že s nima jsem alespon takhle v kontaktu. Chybí mi. Občas lituju, že jsem od nich šla tak daleko, hlavně kvůli dětem.
ALe snažím se s nima volat, když manžel není doma. Jednak nemusí slyšet všechno a pak ho taky nechci dráždit tím, že furt s nimi volám. Příjde mu prý, že nemá doma kvůli té kameře soukromí. Taky to moc nechápe, že musíme furt volat, jenže on má rodiče pod námi a vidí je denně, tak neví jaké to je je nevidět, když máme skvělý vztah.

basimka
7. led 2012

Nadherna tema a ja by som si tak rada pokecala s mojou mamou aspom cez skype ked uz som z domu 7 rokov,ale bohuzial to nejde moja mama ma ALZHAJMRA a tak si volavam aspom s otcom a to skoro kazdy den a ked nevolame tak si piseme na Faceboku..Kto ma rad svojich rodicou,vzdy sa ma o com s nimi porozravat.
@dodyk22 Bud rada ze sa s nou mozes porozpravat,vyuzi to a nepremarni cas,,,,aj ked 10 x za den,mama je len jedna!

staronova
7. led 2012

Som matka a svokra 2x. Myslím si,že to nie je normálne. Každý má mať súkromie. Nezniesla by som aby som o mladých všetko vedela. Nech je niečo medzi nami,čo nás nema zaujímať-je to len ich.Vychádzame veľmi dobre.

ronyx
7. led 2012

Je to naprosto normální.Moje ségra si s mamkou volá kolikrát i víc krát a pozor,můj přítel si s mámou folá pořád 😀

ladybugie
7. led 2012

já jsem s mamkou na telefonu dvakrát třikrát denně, celkově provolám asi hodinu denně jen s mámou. Ale teda není to naprosto každý den. Někdy si nevoláme i celý týden. Je ale fakt, že společně vyřizujeme hypotéku a kupujeme domek, takže stěhování, papíry a tak. Do toho každým dnem rodím dvojčátka, takže u nás je co probírat 😀

berenika39
7. led 2012

ahoj, kdybyste museli bydlet s tchýní, věř, že bys byl byl rád, aby to bylo jak je - telefony denně. Pokud žárlíš, nemyslím, že by byl důvod. POvznes se nad to, je to jenom taková malá starost, přeji, abyste nemuseli řešit nic vážnějšího, fakt. Soužití s jinou generací přináší spoustu, spoustu problémů, ale může být i krásné - ty telefony jsou ten druhý případ. Má ji ráda, potřebuje s ní komunikovat, jinak to nejde, tak volá, no. Blbý by bylo, kdyby tchýně jakkoliv řídila, ovládala váš život, nenechala vás dýchat a rozhodovala o vás, ale telefony? No problem.

coxa
7. led 2012

Ahoj, i já s mamkou 2x denně telefonuju a ještě mezitím občas napíšeme něco "děsně důležitého" přes skype. 😵 😀 Myslím, že u holek je to normální, že to tak prostě nastavený je. Já se spíš smiřuju s tím, že já nic takového mít nebudu. 😔

gabadan
7. led 2012

Necítím potřebu řešit věci s máti, ale s přítelem - máme svoji rodinu a své problémy a volat kvůli tomu, že jsem koupila to a to nebo nekoupila a viděla toho a toho....čas trávím jinak 🙂. My si píšeme přes ICQ, co třeba děti a tak...voláme jen vyjímečně...každou sobotu jsme u našich a tak si můžeme říct vše důležité.
A souhlasím s berenikou - lepší tchýně na telefonu, než ve společné domácnosti 😀

catherin89
7. led 2012

Proč by to nebylo normální? Když si mají co říct, třeba je ráda, že si má s kým pokecat. Prostě ne všechny věci se dají řešit jen s přítelem nebo manželem. Spíš ti řeknu buď rád, že si volá s mámou než s někým jiným...

camelinka
7. led 2012

@dodyk22 jojo je to normal 🙂 ,ja si sice s mamkou nevolam,ale kazdy den mame zaply FB nebo icq a v prubehu dne si piseme. Jestli ti prijde ze by zena nektere veci mela resit spis s tebou nez s mamkou,tak si s ni promluv 🙂

levandule_vanilkova
7. led 2012

Ahoj, no já mamce 2x denně teda nevolám a to jsme dobrý kámošky a bydlíme od sebe přes celou republiku. Prostě nemám čas a moje mamka taky ne...většinou si večer napíšeme přes fcbook, ale taky to není pravidlem. Samozřejmě, že se mi po ní občas zasteskne, ale každá už máme svůj život...

martaska78
7. led 2012

Proč ti to vadí? Já si s mámou volám tak obden, ale bydlíme ve stejném městě tak se v týdnu i vidíme. Lepší než aby jsi měl tchýni pečenou vařenou doma, né? 😀

tedynka
7. led 2012

Ahoj, no já mám s mamkou taky skvělej vstah, ale voláme si tak dvakrát do týdne a jednou týdně se vidíme a stačí to. Mě by teda asi vadilo, kdyby muj chlap pořád denně volal rodičům, přišlo by mi to divný, takový jako, že je nesamostatnej, ale to je můj názor....

kajovaevicka
7. led 2012

Já tady budu asi za exota. Ale mně to tedy normální nepřipadá. Mám mamku taky moc ráda, vycházíme spolu báječně, ale voláme si tak dvakrát do týdne. Přeci jen když jí budu volat dvakrát denně, tak co se asi tak může stát zajímavého? Mami, uvařila jsem si oběd? Já jí vždycky zavolám nebo ona mě, když je něco vyjímečného, to volám třeba dvakrát za den, ale pak se jí ozvu až za další dva tři dny a přijde nám to normální. Sem tam zavolá taťka a informací máme dost a dost. Prostě každý potřebuje soukromí. Mému manželovi zvoní telefon od jeho rodiny každý den- ať už mamka nebo brácha. A vždycky něco potřebují. Zrovna dneska jsme se kvůli tomu chytli, protože je to prostě pořád. Nelze nic naplánovat, protože do toho vždycky někdo zavolá. Kdyby si s nimi volal dvakrát třikrát denně, tak budu asi vraždit 😀

arianka
7. led 2012

@dodyk22 : 😀 buď ráda, že je to jen telefon 😀 bývalá žena mého partnera volala své mamince třeba 10x denně + každý den se navštěvovaly na několik hodin 😀 😀 Byl vzteky bez sebe, když tchýně odešla a za hodinu už jí ex volala, aby si pokecaly 😀 😀

sarunatko
7. led 2012

@dodyk22 A není žena třeba na mateřské? Nenudí se doma? Já taky volám s mamkou několikrát denně od té doby, co jsem doma na MD. Když jsem chodila do práce, nebyl čas a ani ta potřeba.

tichackova
7. led 2012

Já si tedy s mamčou denně nevolám, natož 2x denně! Co se za tu dobu asi může stát? Voláme si tak jednou za 3-4 dny a úplně to stačí. A to máme s mamčou výborný vztah, ale všechno má své meze.

aemmi
7. led 2012

Tak to by mi přišlo trochu moc! Nevím, o čem bych se s nimi bavila, co je malá, tak skypujeme tak 2-3x do týdne, ukážu jim malou a nazdar. Tedy když se děje něco výjimečnýho, tak si zavoláme, napíšeme, ale není to pravidlem. Kdyby volal manžel rodičům 2x denně, tak by mně to asi pěkně vadilo 😅 ztráta času, který můžeme trávit spolu 😉 a to se s našima nevidím nijak často, tak max. 1x za měsíc.

lera1
7. led 2012

já si myslim,že je to snad věc každýho a nedá se porovnávat nebo soudit,ať si každý volá s kým chce,jak dlouho chce a jak potřebuje 😉 já jsem jedna z těch,co si volá s mamčou 2x denně,nemusí se vždycky přece něco stát,třeba dočtu stejnou knížku a zajímá mě,jak jí vnímala mamča,tak přece za ní nepojedu takovou dálku,když mám telefon 😉 takže znovu říkám,je to věc každého,meze nemeze 😀

werumka
7. led 2012

Tak není to moc, pokud tím netrpí vztah s partnerem. Ale pokud si někdo povídá raději a častěji s maminkou, než s partnerem, už bych to jako problém viděla 🙂

anysek85
7. led 2012

To je individuální 🙂. Záleží, jak dlouho si volají, co řeší, atd... My s mamkou telefonujeme někdy i 6x denně, někdy 3 dny vůbec. Voláme si ale většinou kvůli provozním věcem. Např. si domlouvám hlídání, pak mamka volá, že viděla slevu plín, tak jestli má koupit, pak volám já, když si s něčím nevím rady, ale suma sumárum nejde o "pokec" - jen o provozní věci. Pokecáme si u kafe, když se tam zastavím. Čili pokud se tvoje partnerka ptá na rady, řeší provozní věci a sem tam něco proberou, přijde mi to normální. Pokud mele s mámou o drbech a barvách na vlasy a zanedbává dítě, partnera nebo domácnost (nebo dělá-li vám to díru do rozpočtu), tak je to podle mě problém. To je čistě můj názor - každý to máme jinak a závisí to hodně na vzájemných vztazích. 🙂
Btw. mému muži to nevadí, nikdy mi to nevyčetl. On sám své matce nevolá (zato ona volá sem tam jemu 😝 😀)