Je šance najít nového partnera, když mám dvě malé děti?

nikik25
10. čer 2013

Ahoj maminy, ženy...
Poslední dobou se peru s otázkou zda se rozvést... Chci Vás poprosit, vás rozvedené s dětmi o zkušenosti...
Jsem vdaná 6let, s manželem máme dvě malé dcery (4roky a 1,5roku). Manžel mě dvakrát (co vím) podváděl. A nešlo o jednorázový úlet, ale pravidelné "odskoky".
Navíc je to vášnivý sportovec a na nás má minimum času. Taky je to neskutečný sobec, atd. atd. atd...
Mě už takto žít nebaví, cítím že se potřebuju odlepit ode dna a tak přemýšlím...
Holky myslíte, že je reálné najít si coby rozvedená s dvěma dětma partnera? Povedlo se to některé z vás? Nebo jak se vám po rozvodu žije?
Moc děkuju za vaše zkušenosti 🙂

petrusew
10. čer 2013

Mám kamarádku, rozvedenou, dvě malé děti a je znovu šťastně vdaná a má dalšího krásného chlapečka🙂

cuci25
10. čer 2013

@nikik25 taky mám kamarádku, která má dvě děti a teď za pár týdnů se bude vdávat sice za mladšího, ale mozkem hodně vyzrálýho kluka a jsou spolu moc šťastný, plánujou ještě jedno dítko 🙂

sisstin
10. čer 2013

@nikik25 zalezi,jaky mas naroky 😉 od toho se to odviji 😉

hojda
10. čer 2013

@nikik25 Otázka je jestli budeš mít sama s dětmi příležitost k seznámení (má kdo hlídat? máš se kde seznamovat?), nebo se nerozváděj a zkus se seznámit, jako vdaná 😉 tvůj manžel to taky tak dělá a třeba se v něm něco hne 😀 .

petulka26
11. čer 2013

@nikik25 To víš že to jde 😉 Já zůstala sama ještě když jsem byla těhotná, čekala jsem dvojčata. Je fak že seznamování s dětmi je trošku jiné než když děti nemáš, ale zas takový problém to není 🙂 Já mám teď skvělého nového partnera, moje děti mají nového tátu, a koncem listopadu čekáme dalšího člena rodiny 😉 Takže neboj sama určitě nezůstaneš. Podle toho co popisuješ tak to máš doma dost podobné jako jsem to měla já s ex-manželem, a můžu ti říct že to že jsme se rozvedli bylo nejlepší rozhodnutí. Tím samozřejmě nechci říct aby ses hned rozváděla, ale pokud to dlouhodobě nefunguje, a už v tom vztahu nemůžeš vydržet, je to prostě někdy lepší.

nikik25
autor
11. čer 2013

@petulka26
Je to zvláštní... Nejdřív chlapi všechno chtějí - lásku, usadit se, svatbu, děti a když to mají začnou se chovat jako sobecti fracci a všechno zničí.
Muzu se zeptat jak jsi to zvládla, jak dlouho jsi byla sama a kde jsi potkala nového ppartnera?
Vypadá to teď tak beznadějně... Že zůstanu sama. Je to těžké odejít... Až se divím co všechno ustojim ....

evulinkab
11. čer 2013

@nikik25 Šance určite je...já teda zůstala sama jen s jedním dítkem, ale nouzi o chlapy jsem nemela(akorát já mela nároky trošku vyšší, nikdo se mi jen tak nelíbil, tak jsem byla dosti dlouho sama), ted mám partera a čekáme mimčo.Myslím, že seznámení se dá i pomoci...internetové seznamky-já tam našla spoustu zajímavých potenciálních partnerů..i když ted mám přítele, kerého mi dohodila kamaradka🙂

blahova_andrea
11. čer 2013

Také často přemýšlím, že vztah ukončím, ale rozhodně si jako podmínku nekladu to, zda najdu někoho jiného. Mít chlapa za každou cenu přece nic neřeší a pro mě to opravdu není priorita. Souhlasím s holkama, že to určitě není nereálné, že záleží i na tvých nárocích, že jsou i hodní muži, kteří přijmou za svou biologicky cizí rodinu, ale musíš mít ty příležitosti, hlídání atd...což je fakt, že já teda nemám a a ni po rozchodu bych neměla. Vím o takových, co se s dítětem seznámily, vdaly, mají další dítko a jsou šťastné. Ale i o takových, které na muže zanevřely a už je nevyhledávají, i takových, kterým jsou muži přednější než jejich děti...stačí se rozhlédnout a člověk vidí tolik modelů...klasická úplná dlouhodobá rodina je dneska už téměř sci-fi ☹

petulka26
11. čer 2013

@nikik25 Já jsem si teda taky docela vybírala jako @evulinkab zájemců bylo hodně, ale tak nějak jsem hledala někoho s kým už zůstanu na pořád a ne jen proto že jsem sama abych někoho měla. S přítelem jsem se seznámila skrz seznamku, ono s těma dětma se blbě seznamuje někde jinde. Buď pomůžou kamarádi, a někoho dohodí a nebo takhle 🙂 A vůbec se nemusíš bát, hodně mužů hledá ženu s dítětem nebo jim nevadí že už dítě máš. Samozřejmě že narazíš i na takové kteří prostě cizí dítě vychovávat nechtějí ani za nic, ale ty jsem rovnou posílala do háje 🙂 Mě třeba ze seznamky zůstalo několik super kamarádů, s kterými to sice na vztak nebylo, ale jsme stále v kontaktu a chodíme třeba na véču s nimi i s jejich novými přítelkyněmi 🙂 Takže toho že zůstaneš sama bych se opravdu vůbec nebála. Horší je ten rozchod s partnerem. Myslím že to bude chtít opravdu dobře promyslet jestli od něho chceš pryč, a když se rozhodneš že ano tak potom mít pevné nervy a všechno to ustát, protože to je opravdu hodně náročné. Rozvod taky není žádná sranda, pokud se dokážete dohodnout na pečí o děti a o majetek, tak to je v pohodě, ale pokud bude manžel dělat problémy, tak to může být dost ošklivé. My jsme měli tu horší variantu, ale nakonec jsme se přeci jen dohodli, ale trvalo to rok a půl než jsme měli vše vyřešené a rozvedli nás. Pokud jsi s manželem nešťastná tak bych do toho ale asi šla, pro mě to bylo v podstatě vysvobození. A hlavně jsem mu nemohla odpustit, že si našel jinou když jsem byla těhotná, a já tím stresem málem přišla o děti. On se pak chtěl vrátit ale já už jsem ho nechtěla ani za nic. Protože chlap co tohle udělá mi za to nestojí a už nikdy bych mu nevěřila.

petulka26
11. čer 2013

@blahova_andrea
Já teda nesouhlasím že musíš mít hlídání abys mohla jít třeba na rande, já randila normálně na dětském hřišti s kočárem 😀 Pokud ten chlap stojí za to, a ví že máš dítě tak mu nevadí se tomu přizpůsobit. Časem jsme zašli třeba i na oběd, ale pořád s dětmi, až později jsem občas zařídila hlídání a šli jsme někam jen ve dvou 🙂
Moje děti říkají příteli táto, jejich biologický táta je pro ně strejda co se na ně přijede jednou za dva měsíce na hoďku mrknout 🙄

ia.
11. čer 2013

souhlasím s @blahova_andrea. Přeci nemůžeš být s někým jen pro to, že máš strach, že bys pak zůstala sama...pokud tě partnerský život nenaplňuje a manžel neplní řádně roli otce a manžela, jdi od toho. Sama přece nebudeš, máš své děti. Chápu, kdybys řešila existenční problémy (finance, bydlení), ale chlapa? to nech na později, až se otřepeš z tohodle vztahu. Většinou se nějaký príma chlap objeví ve chvíli, kdy to ani nečekáš a naopak když cíleně hledáš partnera, tak to stojí za prd....

lrg
11. čer 2013

Myslím, že podle tohoto kritéria (zda si někoho najdeš) by ses neměla rozhodovat. Přece je lepší být sama než v nešťastném vztahu ne? Myslím, že není takový problém někoho najít, ale spíš najít někoho hodného a vhodného k dětem není prča. Na světe běhá takových magorů.......

blahova_andrea
11. čer 2013

@petulka26 Tak je jasné, že chlap musí mít rozum a vědět do čeho jde, ale já mám teda představu jinou. Já bych se nejdřív s chlapem chtěla oťukat sama než ho hned ukazovat dětem. Jim se bude líbit, mě nesedne a za chvíli zas jinej? To bych nerada. Já bych toho chlapa spíš neměla ani kde potkat. Na seznamky mě už neužije, dohodit mi nemá kdo koho a když jdu někam s malým, tak si přijdu spíš neviditelná než na seznamování ☹ Jako klasika...leda jednou až zas půjdu do práce, jinam se nedostanu 😀

maudn
11. čer 2013

kamarádka se rozvádí, a stěhovat se bude k novému příteli, manželství jí dlouho nefungovalo a co vím, má děti asi 2 a 4 roky nebo tak nějak

nikik25
autor
11. čer 2013

Holky děkuju za povzbudivé reakce 🙂
Pro mě samozřejmě není nejdůležitější hned hledat nového chlapa, jak to asi vyznělo...
A právě už kvůli dětem ne, nechtěla bych jim dělat zmatek v hlavickach ...
Já sama jsem vyrůstala bez otce, kterého jsem do dnes neviděla. A máma si ani nikoho jinýho nenašla, asi ani nehledal. Tak mám obavu abych jednou neskončila taky sama.
Každopádně nechci mermomocí hledat. Taky mám nějakou svou představu o partnerovi 🙂.

nikik25
autor
11. čer 2013

@ia. Děkuju! Tento tvuj komentář si vryju do paměti 🙂. Asi bych potřebovala kamarádku, která by mi řekla ať už konečně vypadnu z toho kolotoče "ale, kdyby a možná". Jenže na to musím přijít sama že....

pepibubu
12. čer 2013

@nikik25 vždycky říkám, lepší dobře sama než blbě s někým.... držím palce

luciebx
12. čer 2013

ja mam doma to samy dilema.. taky me to doma nebavi.. nas vztah manzel zabil tim ze me neustale odmital a mit se mnou druhe dite.. ja sem rodinne zalozena.. kupu deti sem chtela mit odjakziva.. a muz neustale ne ne ne a ne.. takze od podzimu to u nas vre.. uz sme se i o rozvodu bavili.. ale nejak se to ututlalo.. muz se nejvic boji to ho ze prijde o malyho.. muj muz ma taky furt kupu prace.. a tak podobne.. sam mi rekl ze prace je na prvnim miste.. a pak sme my rodina.. coz pro me byl zasah do srdce.. ja se uzavrela.. na vanocnim vecirku sem se dost zblizila se svym sefem z prace.. a ejhle .. vydame se.. myho syna bere uplne suprove.. sam mi rika ze by s nama chtel byt.. ze malyho bude brat jako svyho.. a tak pdobne.. takze si nemyslim ze kdyz zenska zustane sama ze by o ni nebyl zajem.. zkus internetove seznamky.. a jak uz psali holky.. schazet se i s detma.. a kor kdyz chlap o detech bude vedet od zacatku.. nebude problem.. drzim hodne palecky..

lumanima
12. čer 2013

@nikik25 Ahoj, chtěla jsem Ti napsat, že všechno jde. Jen musí člověk chtít a musí se umět rozhodnout a říct dost. Já to udělala. Nebudu psát, jaký bývalý manžel byl, nebo nebyl-to je na dlouho, ale rozhodla jsem se a řekla dost. V tu chvíli jsem ale zůstala sama. Všichni co byli, šli proti mě (rodiče,přátelé,známí). Zůstala mi jedna kamarádka a kamarád, kteří stáli při mě a moje dvě děti (1rok a 8let). Pro zbytek světa jsem byla ta, co zničila rodinu, neb bývalý manžel byl pracovitý a milý a přátelský (tak ho viděli ostatní). Kdyby byl alkoholik, gambler, nebo nás bil...byla bych pro okolí oběť a tak je to v dnešní době přípustné a tudíž by mi "ospravedlnili" odchod. Takhle jsem byla "měla jsem hodně názvů" ta, co opustila jeho-chudáka. I přesto, že věděli a znali situaci...tak ti, kteří na něj dřív nadávali proto, jaký je najednou stáli za ním. Stokrát mi vymlouvali, hrozili, prosili...stála jsem si za tím v co jsem se rozhodla. Sama proti všem, později s kamarádem, který mi stál po boku...rozhodli jsme se jít proti nim. Navzdory všemu....a můžu Ti říct, že mě nikdy nic s nimým nespojilo tak, jako právě to, že jsme si "zbyli" jen my dva a děti.
Dnes jsem ta nejšťastnější na světě. Ani na zlomek vteřiny jsem nikdy nezalitovala, že jsem šla "v té době mi připadalo, proti celému světu" a nevyměnila bych to, co máme teď za všechno bohatství co existuje. Máme dvě zdravé děti, stavíme domeček a plánujeme společné miminko.....Ono to jde....ale musíš si stát za svým a jakmile se rozhodneš tak jít. Věc druhá je ta, mít kam jít a vědět, jak zaopatřit děti, protože všichni víme, že děti nemůžou za to, že nám - rodičům to nevyšlo.
Budu na Tebe myslet a držet Ti palce a věř, že ať už se rozhodneš jakkoliv máš dětičky a s nimi (aspoň já to tak mám) má smysl jak odejít, tak zůstat.

elastiq
13. čer 2013

já bych se toho taky nebála, pokud manželství nefunguje tak jak by mělo, určitě si najdete nového partnera a dětem super tátu, nezůstala bych ve vztahu jen kvůli dětem, nebude to fungovat

anippe
15. čer 2013

@nikik25 Ahoj,
poslední rok, už jen čekám , zda chlap nedostane rozum a nezačne se chovat jako partner a odpovědný otec od rodiny ☹
Bohužel poslední týdny to tak graduje, nebudu mít jinou možnost než odejít. A taky se mi hlavou ženou myšlenky,jaké to bude, pro mě, pro děti, mám strach z nových vztahů a z budoucnosti.V noci nespím a přemýšlím o stěhování, o tom jestli se z toho nezhroutím.Je mi z toho fyzicky i psychicky zle.
Vím že za rozpad nemůžu,nevěry, lži, zábava, kamarádi to jsou jeho přednosti, přesto si vyčítám špatný výběr otce pro moje děti.Tou největší prioritou pro mě vždycky byla úplná rodina.Už se to ale nedá vydržet a vidím jak okatě mojí blbosti zneužívá, přesto že vím jakou ze sebe dělám pipinu, je strašně těžké odejít a neříkat si "ale kdyby třeba"
Moc ti držím palce, musíme být silné, už kvůli dětem, někde snad na nás čeká lepší budoucnost.Dej určitě vědět jak se vede.

nikik25
autor
15. čer 2013

@anippe hm, jsi na tom stejně jako já... Můj muž chce života taky vše a nebere nikoho ohledy.... Já teď vidím poslední možnost v tom že se budeme stěhovat. Jestli ani pak se nic nezmění tak se rozvedu..
Mám dojem že ten můj by se měl léčit. Představ si nebyl s dcerou ve školce na zahradní slavností a doma mi pak s patřičnou samolibosti řekl ať ho na takové akce neposilam že ho tam maminky balily. No není to idiot?

anippe
15. čer 2013

@nikik25 vidíš problém v místu kde bydlíte? nebo proč si myslíš že by přestěhování pomohlo? u nás se s přestěhováním situace ještě zhoršila, stěhovali jsme se na můj popud z města na vesnici, kvůli dětem jsem chtěla.Ted mě sice napadlo zda by nepomohlo se přestěhovat zpátky do města, ale...vztah by neměl být o místu, ale o člověku ☹ i dnes sedím sama doma, zatím co se někde baví.
Staršího syna máme vybojovaného, od novoška se o něj staral, byla jsem tak hrdá jaký je otec a pak najednu jako by přeskočilo kolečko a nejen jedno.
Já jsem už loni odešla s dětma k matce na dva měsíce, nevydržela jsem to a vrátila jsem se k němu, je to ale opravdu rok plný trápení.

2hanah
15. čer 2013

@anippe Ahoj holky, mám trochu jiný problém než tady probíráte, ale třeba mi poradíte... Už někdy na podzim a před Vánocema jsem si řekla, že mě ten můj chlap - manžel fakt s-e-r-e. Máme dvě děti, spolu jsme devět let, dva roky jsem vdaná, děti mají tři a pět, bohužel mi teď navíc skončil rodičák, takže hledám práci, zřejmě zatím marně. S manželem začaly brzo po svatbě nějaké potíže ohledně kriminální policie a peněz, pak ho propustili z práce, naštěstí po čtyřech měsících našel novou práci, tahle ho bohužel víc vytěžuje a hlavně je ,,špinavá" a nebaví ho, možná trochu podřadná, pak začal domů chodit protivný, místo aby trávil čas se mnou nebo dětmi, tak spal nebo seděl u internetu, zkrátka naštvanej průďa, kterej mi s ničím nepomohl... A já si kolem těch Vánoc řekla, že kdyby se objevil někdo trochu schopnější, aktivnější, někdo, kdo by mě měl zase rád a taky moje děti, hned bych od něj odešla a on se opravdu objevil... Mně je 28, jemu je bohužel 27, hledáme společný byt, já zatím bohužel pořád žiju s manželem (nebo spíš jen bydlíme, protože celou dobu s ním už nic nemám) a řeším milostný trojúhelník. Samozřejmě jsem hrozně zamilovaná, můj nový partner si už svůj život beze taky neumí představit, ale chodíme spolu teprve od 5.dubna, je hodný, moje děti má taky rád, ale stačí to do budoucna? S manželem už být nechci, ale taky kvůli tomu, že jsem nezaměstnaná si nemůžu dovolit a nechci brát dětem tatínka a rozbít rodinu, když by mi ten nový vztah třeba nemusel vyjít, myslíte si, že svobodný chlap, kterému je 27 zvládne moje dvě děti, ikdyž je hodný a chce změnit svůj život, má přece jenom jiný životní rytmus, ale zase vidím už po tak krátké době, že se v jistých věcech zlepšuje a snaží se. prosím o Vaše názory, jsem v koncích

anippe
15. čer 2013

@2hanah poradit si musí každý sám, resp. rozhodnout se, taky seš v nezáviděníhodné situaci.
Z tvého přísěvku je cítit jak seš nerozhodná, nechceš rozbít rodinu(tady je ale potřeba si uvědomit, jak moc fugující rodinu?) na druhou stranu ale píšeš, že s manželem nechceš být a problémy trvají už dlouho.
ale můj názor:
Je to asi na povaze, já bych děti netahala do tak krátkého vztahu.Opravdu nemáš kam s dětma dočasně odejít a uspořádat si všechno v hlavě a v životě,popř. rozvést se a pořádně poznat nového přítele?

2hanah
16. čer 2013

@anippe Bohužel fakt nemám ☹ Rodiče mi nepomůžou - jsou proti mně, že jsem rozbila rodinu, moje důvody nevidí a nechtějí vidět a jak jsem psala, zrovna mi skončil rodičák a jsem bez práce, takže jít někam do nájmu teď nepřipadá v úvahu. Přesně tak, nechci ublížit svým dětem a odtrhnout je z domova, když je to tak krátká doba, ale zároveň vím, že kdyby to záleželo jen na mě, už bych byla s mým novým partnerem. Je to fakt hrozně těžký, nevím, jak to ustát...

nikik25
autor
17. čer 2013

@2hanah Narazila jsem na tento článek. Třeba ti pomůže http://www.skola-pro-zeny.cz/ukoncete-vas-vztah...

kitinka76
17. čer 2013

@nikik25 s přítelem jsem skončila rok po narození Tete, byla jsem dlouho sama. Jako jo, byly nějaké známosti, ale nikdo koho bych představila dětem. Až se pak objevil můj současný manžel, poznali jsme se v práci. Takže až za nějakých sedm let s náma začal bydlet v baráku chlap 😒

prcekverunka
17. čer 2013

@nikik25 Máš můj obdiv! Jak ses s tím vlastně dokázala nějak vyrovnat - že Tvůj manžel a otec vašich dětí je takový .... dívkař? Přeji Ti, ať to dobře dopadne a brzy potkáš někoho lepšího 🙂

2hanah
18. čer 2013

@nikik25 Hrozně moc děkuju...