Je takové chování přítele normální?

chrystyanna
12. črc 2018

Chci jen vidět názor člověka co v tom nemá nic..
Jednou když jsme se chytly s přítelem řekla jsem že nejdu na oslavu jeho rodičů že uz nemám chuť.. On začal vyvádět že buď půjdu s ním nebo ať táhnu okamžitě z jeho bytu který platíme napůl. A pokud půjdu s ním tak ať se chovám normálně s nikym to neřeším a proběhli i sprostě slova na moji adresu.. Když vychladl omluvil se s důvodem vyprovokovala jsi mě.. Pár dnů byl klid. Pak vběhl do ložnice kde jsem volala s tátou sebral mi tel a řval že jsem kurva děvka že se kurvim...
Po tomhle jsem to chtěla s ním řešit ale podle něho je vše v pořádku za vše mužu já já si vymyslím problémy..
Je pravda že umí být něžný mily uklidí ale s poznámkami že je to ženská práce a že jí dělá pac já to tak neumím.
Když se ozvu že se mi něco nelíbí řekne že si nevážím dobrého bydla a že mám být ráda za to co mám
Je pravda že na byte udělal hodně práce snaží se aby to byl hezke ale přitom je protivný když řeknu že je něco špatně.
Plus mu nevadí trávit volnz čas jen doma max u rodina když jdu někam s kamarádkou hned mě podezriva že to byl chlap bere mi tel projíždí zpráva.. Když vidí že něco řeším se ségrou přes tel řekne hlavně neřeš nás My jsme v pořádku. Ano vidím i své přispění. Na tom nerada se hádám radši ustoupim odejdu dělat něco jiného občas jsem líná a utíkají mi maličkosti ale taky mě nebaví vetz jeee tz jsi doma já tu teď uklidíl to to zas zaspinis.
Vadí mu i to že pes pouští chlupy ale v hadkach mi řekne psa si nechám a ty táhni.. Nevím zda jsem jen rozmazlena když se mi tohle chování zda nenormální..
Posledni dobou přidál i točení nálad co chvíli.. Miluji tě tak se nezlob a za chvíli víš co tak si táhni oni tě rádi vratej a stačí mu k tomu Nějaka maličkost co není dle jeho

babanci
13. črc 2018

Mě říct chlap táhni, tak mě už nikdy neuvidí. Mám dojem, když tak koukám a poslouchám kolem, že některé ženské si nedokáží vážit ani samy sebe, protože jinak nechápu, jak můžou žít s takovými týpky. Nedávno jsem zrovna jela v tramvaji s paní, utržené triko a roztržená bunda a ta mi vyprávěla, jakého má surovce a že pije a bije jí a že jede na policii, ale neví, co tam řekne. Radila jsem jí, kde je služebna pro jejich spádovou oblast, dozvěděla se, že bydlí v podnájmu a podnájem je psaný na ní. Tak jí radím, ať si najde jiné bydlení, podnájem vypoví a nic nikomu neříká a odstěhuje se. A ona na to....to by bylo složité a já nechci jít do jiné čtvrti... no, to je potom těžká rada. Ptám se jí...a byl někdy jiný, co Vás k němu táhlo...ne. byl pořád takový. Tak proč jste se s ním vůbec dala dohromady? Abych nebyla sama. ☹

biedronka10
13. črc 2018

@lioness34 tak jasne. Spolu jsou 2 roky. Je fakt ze oba jsou trochu vypocitavi, trochu je znam, takze i tam je mozna duvod. Jen rikam, ze proste tohle mi udelat chlap a takhle se ke me chovat leti, nebo ja letim.

mourovatakocka
13. črc 2018

Ani jsem nečetla celé, stačily první dva odstavce. Manipulativních magor, lepší s ním asi nic nebude, časem jen horší.. normální chování to není a normální mi nepřijde ani s ním zůstávat. Tohle rozhodně není dobré jídlo, za které bys měla být nějak děsně vděčná.

lioness34
13. črc 2018

@biedronka10 a to je prave to proč já už nikoho z ničeho netaham...ono kolikrát jsou podobní a jim to vyhovuje i když se trapi... a pak v závěru zjistíš ze jako problém to vidíš ty ale pro ne v pohodě...😉 a v závěru je to vždycky tak - buď je to tak neúnosné ze to ten dotyčný vyřeší a nebo ne a ještě není připraven nebo nechce....proto je nejlepší to neresit nezasahovat - dávat rady apod je zbytecne a ty ztracis čas... kdy jsi mohla být s dětmi nebo mít chvilku čas pro sebe../

jolal
13. črc 2018

Ehm a na co tady čekaš? Jsi snad dospěla a svepravna. Buď na sobě zapracujete nebo si zabal věci a jdi. Ja mit takove partnera tak ho kopnu do řitě.

biedronka10
13. črc 2018

@lioness34 to mas pravdu. Kdo o pomoc nestoji a ani o radu nebo nazor, tak je to holt jeho boj. To bohuzel plati i v jinych problemech no

anetka9
13. črc 2018

Nečetla jsem ostatní příspěvky...ale nemá spíš poruchu osobnosti? To vypadá jak psychická nemoc..anebo je varianta, že je to prostě jen magor..

urtica
13. črc 2018

@anetka9 patologická žárlivost jde často ruku v ruce s paranoidní poruchou osobnosti...což ale nic nemění na faktu, že s takovým člověkem se nedá žít.

chrystyanna
autor
13. črc 2018

Děkuji všem za podporu aspoň vidím, že mi mě podvědomí radili dobře
Dnes mi tu celý den ríkal jak mě má rád že s jinou by mi líp nebylo ani mě s jiným jak se těší na společný víkend...
Jenže já už nechci to slepit a čekát na další výbuch ikdyz budu já ta špatná až to skončí...

urtica
13. črc 2018

@chrystyanna Sladká fáze a fáze eskalace násilí se střídají a je to součást procesu...
Ještě posílám jeden odkaz, který by Ti mohl pomoct. Přeju hodně síly. http://stopnasili.cz/nasili-ve-vztahu/varovne-s...

rebe
13. črc 2018

Tvůj muž je násilník a domácí tyran. Nemiluješ ho, jen v tobě už dokázal pohřbít vědomí vlastní hodnoty a vyvolat pocit, že je to tvoje vina a nic lepšího si nezasloužíš. Ne, není to normální, tvůj muž není normální a ani váš vztah není normální. A ano, zasloužíš si něco mnohem lepšího - normálního muže, který své problémy neřeší násilím na své partnerce. Takového muže si totiž zaslouží každá žena. A většina mužů takových je.

ariadna12
13. črc 2018

@chrystyanna docela by mne zajimalo, kdy nastane zase zmena a zda se intervaly "miliuse" a "zlouna" vyrazne zkracuji. Pokud ano, vem nohy na ramena.

chrystyanna
autor
13. črc 2018

@rebe ano to vím také o pár vím dokonce o jednom kde by jen stačilo říct... Jenže když člověk už nevěří že to zas nedopadne stejně...

dc2015
13. črc 2018

@chrystyanna Kolik ti je let, pokud se můžu zeptat?

codal
13. črc 2018

@chrystyanna v každém vztahu se lidi občas pohádají, vymění názory, ale nikdy by v tom neměly být vulgární nadávky, ponižování a vyhazování.To normální není a do zdravého vztahu to nepatří a to za žádných okolností!!!!

rebe
13. črc 2018

@chrystyanna Ty ale nepotřebuješ nový vztah s mužem, potřebuješ opustit tohoto a najít nový vztah sama se sebou...

irena1111
13. črc 2018

@chrystyanna Normální to rozhodně není a za sebe můžu říct, že bych v takovém vztahu rozhodně nezůstávala

fifina1234
13. črc 2018

No na to není co dodat tohle hranici se zákonem domácí násilí.i když ne fyzické,ale hlavně psychické rychle pryč zažila jsem to taky.jenze u mne bylo i fyzické a ještě k tomu děti pět jich bylo bude se to stupňovat a nemusí to dobře dopadnout.pryc i když bys ses měla vrátit ke svým rodičům jsi mladá byla by škoda ztratit léta života s tímto můžem věř a přemýšlej hodně štěstí

xkalisto
13. črc 2018

@chrystyanna tohle zní dost mrtvě a jako ztráta času. Třeba ten příští nebude lepší ale to zjistíš až to zkusíš. Je hlavně dobre že ty znaky vidíš a můžeš se do budoucna takovým chlapům vyhýbat. No a třeba ten nový bude super.

linee
14. črc 2018

@chrystyanna holka,podle toho,co popisujes,je to opravdu tyrani. Ty se ale sama presvedcujes,ze ho milujes,a ze se to zmeni.Tech situaci,kdy te ponizuje a ovlada je rozhodne vic,nez by se dalo rici,ze je to jen chvilkova zmena nalady. Jenomze postupne zacnes mit pocit,ze je to opravdu normalni, a ze ma vlastne pravdu,a ze to za to muzes.Navic je neskutecne zarlivy. Pokud mas moznost,utec a pokud to uz sama nezvladnes,at ti pomuzou rodice nebo kamaradi,protoze ten te jen tak nepusti. Urcite mas v sobe trochu sebeucty,tak.nevahej a jdi.Pokud prijde chlap a bezduvodne mi vezme a sjizdi telefon a nadava mi do devek a kur...,tak si o nej neopru ani kolo a odchazim. A pokud jsi to po vsech situacich,o kterych pises neudelala,tak to opravdu sama nezvladnes a najdi si nekoho,kdo ti s tim pomuze. Se svym nynejsim chlapem stastna nebudes, psychicky te uplne znici...drz de

klea81
14. črc 2018

Jsou tam znaky psychického týrání. Lepší to nikdy nebude.

kladpol
15. črc 2018

@chrystyanna No tak já už bych měla dávno sbaleno. Abych pořád poslouchala ať si táhnu a že mě vyhodí a že se někde ku..vím. No tak to promiň, ale sbalila bych se a šla, protože takový žárlivý chlap bude jen a jen horší a nic lepšího s ním nebude.

chrystyanna
autor
15. črc 2018

Děkuji všem za ohlasy a rady..

jitulka87
15. črc 2018

Malinko pridam..neni to tak trochu, ze podle sebe soudim tebe? Kdyz s nekym mluvis, hned vidi ma druhe strane milence apod..navic...jednou jsem byla s nekym dle chovani i podobnym...nestacila jsem se pak divit. Sice jsem facku nikdy nedostala, ale skripnuti zapesti po vypiti par sklenicek apod...no skoncila jsem to. V den, kdy jsem si jela pro me veci, litalo kolem me vse, co nebylo prilepene..ale zvladla jsem to.
Bude lip...tohle je jen ztrata casu a hlavne si te ten clovek asi nevazi.

chrystyanna
autor
18. črc 2018

Dámy, děkuji za názory. A přikládám ještě jeden dotaz.. Jak v klidu ukončit tento vztah, když se druhý teď sice snaží, ale já cítím, že ho po tom všem už nemiluji. Chtěla bych se vyhnout nějakým scénam a tak

urtica
18. črc 2018

@chrystyanna Myslím, že scéně se nevyhneš..obecně si myslím, že provést rozchod šetrně nelze. I kdyby to člověk zabalil do tisíce laskavých slovíček, je to úplně jedno. U něho bych se ale bála i nějaké té fyzické ataky, proto bych doporučovala to, co se doporučuje u násilníků - než mu to oznámíš, sbalit se a odstěhovat v době, kdy nebude doma. Zda se s ním pak budeš chtít ještě sejít a vysvětlit mu to osobně, je na Tobě, ale určitě bych to udělala na nějakém veřejném místě. Jinak gratuluji k takovému rozhodnutí!

luciebx
18. črc 2018

Taky bych se zbalila když není doma. Popros kamosku ať ti pomůžou. Pak mu jen nápis sms ze se s nim chceš sejít někde na neutrálním místě. Kde jsou lidi atd. Dej mu klíč a řekni ze koncíš. Nejdřív bude buď padat na kolena prosit slibovat atd. Musíš být silná. Pak začne dělat silného chlapa nadá ti do všeho možného. Hlavně mu neříkej kde bydlíš. Chlap je magor

evee24
18. črc 2018

Přesne. Sbalit dopředu a bohužel scénám nepůjde se vyhnout. Oznámit na veřejném miste a idelane mit někoho, kdo by počkal v autě někde bokem. Hodně sil. Bude to narocne. Uvidíš jak se ti pak uleví. A počítej se změnou tel čísla. Muže te trochu vidirat citove.

urtica
18. črc 2018

Jinak ještě - když jsem kdysi odcházela od násilnického partnera, tak i u toho balení mi asistoval bratr, v případě, že by se partner nečekaně vrátil domů...

ariadna12
18. črc 2018

Pomalu bych si mensi veci, co tak nepotrebujes, odnasela pryc, ale aby to nepoznal. Pak bych, az bude pryc, vzala zbytek a klice bych mu poslala treba pres sluzbu PPL nebo jako balicek do ruky postou (nejlepe s nekym, abys ba to mela svedka). Jemu bych napsala sms, ze je konec, ze se psychicky a fyzicky napadat nenechas) a blokla si jeho cislo. Pocitej s tim, ze te budou prozvanet neznama cisla😊. Udelala bych to v pritomnosti jedne dalsi ci vice osob, kdyby se zcistajasna objevil, ale i proto, aby si treba z pomsty pak nevymyslel, zes mu tam neco ukradla a nepodal trestni oznameni. At mas svedky. A nejakou dobu bych si davala pozor, aby te neotravoval popr. nenapadl. Jukni v pripade potreby na stranky Bileho kruhu bezpeci, kdyby slo do tuheho, jsou schopni ti sehnat bydleni.