Je to psychické týrání nebo si to jen namýšlím?

princess69
28. únor 2013

Ahoj Holky je mi to velmi trapné ale nemám koho bych se zeptala a moc prosím o nějaký nezávislí názor. Je mi 23 mám z prvního vztahu 4 letou dcerku a našla jsem si partnera, žijeme spolu a čekáme miminko jsem ve 4 měsíci. Od té doby ale je to u nas doma jak na houpačce, před otěhotněním jsem dělala tanečnici bohužel již nemohu pracovat a partner mi to dává náležitě sežrat, u nich ve firmě je nějaká manažerka co má 14 dní před porodem a maká jako ďas, bohužel je to práce trochu jiná a já jako těhotná s dítětem které jde do školky až v září asi těžko nastoupím do nějáké vhodnější práce. Jenže občas když partner dojde z práce vše tohle mi začne vyčítat že sedím doma,hovno dělám,jen chrápu a že jediný co umím je kroutit prdelí a makat normálně nikdy nebudu. Včera přišel trošku pod parou protože zapíjel povýšení, asi kolem pul 12 v noci, vzbudil mě že je doma že má hlad a že má nějaké papírování tak at mu to jdu udělat (dělám mu něco jako domácí sekretářku,dopisování smluv atd ale vždy kolem 8 večer když přijde z práce) jenže já už spala po celem dnu lítani po ůřadech a byla protivná tak jsem mu rekla že jsem na nej čekala ale mel vyplej telefon tak jsem sla spat ...a rozjelo se to cituju : Tak já dojdu z práce unavenej, hladovej, a moje partnerka mi ani neudelala nic na jidlo na nejaky naložený maso ti seru, co tady celej den delas kdyz nejsi schopna mi tu ani nechat v hrnci neco co si jen naberu a ohreju!! Uplně jsem se klepala celá strnulá co se děje, protože jsem koupila krkovičku pěkně jsem ji naložila že mu udělám něco dobrého když ho teda povýšily a to jsem mu taky rekla a on na to vubec nereagoval jen mě shazoval že by mě chtěl vidět jak bych zvládala těhotná manažerskou pozici že akorát tak umím žádat o dávky jak nějakej cikán pak mi vyčetl utracené 200 a pořád opakoval že jsem nahovno že doma nic nedělám. Ještě mi říkal že jestli chci aby to u nas bylo jako u nich doma že když jeho táta přišel domu tak klidně vytáhl mámu i o pulnoci z postele aby mu uvarila a ještě ji seřval jak to že nemá na stole jídlo! Přitom se starám o dcerku,vařím,peru,uklízím,je tu furt čisto až mi i kamarádky říkali že tady snad ani nemáme dítě, chodím s malou ven mezi děti, po cestě nakoupím,večer mu udělám papíry a jsem ráda že lehnu. Jsem z toho už uplně na dně protože pak nemohu usnout pořád přemýšlím co jsem udělala špatně,bojím se jít i nakoupit a vzít si peníze aby zase doma nebylo peklo nebo výčitky. Prý se dokáže postarat o celou rodinu bez nějaké sociálky ale každou jeho korunu mi vyčte! Je to normální jsou takové hádky doma běžné nebo už jde o psychické týrání? Moc děkuji za názory....

aktaka
28. únor 2013

@princess69 teď to může být ještě zamilovanost, po letech závislost tyrane ženy. A každým dnem bude těžší a.těžší odejít, protože v tobě bude systematicky utlacovat tvé sebevědomí a pak se tím spíš budes bát odejít. A co ti radí holky, abys k němu byla drsná, a tím bych byla velice opatrná. Očividně má pod vlivem alkoholu sklony k agresivitě, takže kdo ví, co by dělal, kdybys mu nějak razantně odporovala. Jsi víceméně v patové situaci. Doporučuji zajít si k psychologovi, bez partnera.

loafeer
28. únor 2013

a on ma nejakou hodne dobrou praci- vysokou pozici nebo tak?....protze mi i prislo, ze se k tobe choval jak k onuci ( i kdyz ani kdyby byl mistr světa amoleta, tak ho to neopravnuje )
..to je fakt peklo a ty do toho jeste s mimcem v bruchu....

pajoslava
28. únor 2013

Verim, ze takove managerky existuji a z vypraveni jednu takovou znam - pravnicku.. Do prace skoro do porodu, po porodu skoro hned zpet, takze tu malou od malicka porad nekdo hlida, jde z ruky do ruky, kdyz neni rodina, tak si najmou chuvu... Jsou takovy lide a je to jejich vec, ale je mi moc lito tech deti... ☹ Nedovedu si predstavit, ze bych ty prvni roky s malou nebyla skoro denne. Tihle lide si proste poridi dite jedine, kdyz je to nehoda a nebo protoze se to od nich ocekava.. Maji penize, takze si zaplati chuvu a cau...

princess69
autor
28. únor 2013

@ilonne No jen mě nasr.. těma kecama chtěla jsem nereagovat ale jak začal ponižovat už jsem třískla a nadávala.... To víš že pod parou nejde rozumě komunikovat takže to asi nechám na víkend .. Myslíš že by nebylo od věci se zbalit na jeden den odjet a nic mu neříct??? moc o tom přemýšlím....

spagatice
28. únor 2013

@princess69 Ani jsem všechno nepřečetla, ale chci ti napsat, že pro mě tohle něco neskutečného. Takhle se přeci nemůže chovat. I když se budeš celý den jen válet (jako že se určitě neválíš) , tak on přeci nemá právo něco takového v půl dvanácté večer udělat a ještě na tebe řvát 😔 . Je to hulvát. Pokud to nedělá střízlivý, tak bych s ním zůstala jen pokud přestane pít. Ale jinak bych od něj odešla.

ilonne
28. únor 2013

@princess69 Já tě chápu. Myslím, že to by smysl nemělo. Jen to bude ještě víc vyhrocené. Prostě schválnosti. V klidu si promluvte a jestli na tom vztahu budete chtít pracovat a nedokážete se domluvit sami, tak bych ti doporučila manželskou poradnu. Je to zdarma a získáte pohled nezaujatého odborníka. Ale to musíte chtít oba. Můžeš tam jít samozřejmě i sama a získáš nezaujatý odborný pohled. Přece jen umí tam i číst mezi řádky jak se říká.

loafeer
28. únor 2013

@princess69 no, nechala bych mu aspon vzkaz teda

princess69
autor
28. únor 2013

@loafeer No dostal se na pozici trenéra v marketingové firmě což už je jen krok k managerovi takže ano má vysokou pozici ve firmě a strašně ho to nabíjí sebevědomím... Jak říkáš kdybych nebyla těhotná tak si zbalím a jdu práci bych měla a ponižovat bych se nenechala ale takhle peklo a ještě s miminkem v bříšku...

veru324
28. únor 2013

Já myslím, že líp se ti bude odcházet jako těhotné, než s maličkým miminkem. Ono po porodu on své požadavky nezmění a jak ty to budeš chtít zvládat? Nemám děti, ale mám za sebou rovněž soužití s tyranem. Určitě si s ním zkus promluvit za střízliva, případně ty sama si zajdi k nějakému odborníkovi, ať na to máš jiný pohled. Obávám se ale, že on bude své chování vidět jako naprosto normální, vzhledem k tomu, co měl v rodině.

wrtulka
28. únor 2013

@princess69 Je to debil co má nízké sebevědomí a na tobě si ho léčí. Ty bys měla vědět že jsi cenný člověk i když nemáš vysokou školu a nejsi managerka. To že nepracuješ má důvod. Pokud to nechápe je omezený idiot s prominutím. Bohužel musíš mu dát jasné hranice. Ono se mu to nebude líbit a bude hnusný viz to co předváděl při tom když se opil. Evidentně vzor z domova a to si myslím že s tím ani nesouhlasil (to co doma dělal otec matce bohužel do toho spadnul taky to se stává často) Takže dát mu jasné hranice i s tím že od něj odejdeš aby si uvědomil co má a co může stratit. Protože jinak budeš celý život trpět a to ti nepřeju. Držím pěsti musíš být silná i kvůli dětem.

princess69
autor
28. únor 2013

Holky moc děkuju za vaše názory a někdy i zkušenosti s těmahle chlapama.. Moc si toho vážím nemám kde si o tom promluvit a jsem ráda že tady mám nezávislé názory.... Nemám z něj strach to ne ale mám strach aby se tohle nestupňovalo, zkusím s ním promluvit a když to nepůjde odejdu , nechci aby v tomhle děti semnou žili... Miluju ho ale nenechám se zničit... Jen teď nevím jak na něj reagovat, po včerejšku nemám ani náladu odepsat na jeho sms copak děláte lásky moje, už se těším na vás domů 😒

loafeer
28. únor 2013

😲
@princess69 možná, že co píšu je dětinské, ale já bych mu neopověděla a doma dělala otočenou, aby jako věděl, že není vše v pořádku...Možná je Tvůj chlap trochu splachovací, tak aby měl o čem přemýšlet. Líbí se mi, že píšeš, že se ho nebojíš, že nejsi nějaká psychicky vydeptaná a víš, co chceš. jdeš na to dobře. I když ho miluješ, tak dobře víš, že čeho je moc, toho je příliš.....držím pěsti a určitě dej vědět, jak pokračuješ

wrtulka
28. únor 2013

@princess69 tak mu neodepisuj.
Prostě to nech až příjde domů a zkus to v klidu s ním probrat třeba bude k tomu přístupný..myslím k diskusi.
Ale nedala bych nic za to že se tyhle situaci budou opakovat. A myslím že fakt jde o návyk z domova plus nízké sbevědomí které si na tobě léčí. FAkt mu musíš dát hranice (oni tihle lidé je vlatně požadují jinak si člověka neváží ale tam musíš začít od sebe uvědomit si že nejsi hrozná, nebo cokoliv jsi úžasná ženská která si nezaslouží aby se k ní někdo choval hnusně. Prostě musíš začít od sebe. Nikdo jiný na tebe nebude tak hodný jako ty sama na sebe. A jaké nastavíš hranice takové je budeš mít. ONo se mu to nebude líbit a bude to vést k dalším nepříjemným situacícm nicméně tak to prostě je. Držím pěsti!!!!

loafeer
28. únor 2013

jo, hranice...Nerikam, sem tam, kdyz vybleje neco podobneho, ale rozhodne ne, aby se z toho stal zvyk....Nerekla bych, ze to ma z nizkeho sebevedomi....spis mi to pripada, jako by ho hnetlo tve minule povolani, ze mu to nemusi pripadat dost echt. ( ale jako je to jen muj dojem, treba to vubec neni pravda ). Do toho vidí v práci tu hvězdu, co má málem už porozenou hlavu mezi nohama a furt pracuje a treba tě s ní v duchu srovnal a naštvalo ho to, co já vím..... 😒

petkula
28. únor 2013

@princess69 nechci tě strašit ale "ve víně je pravda" takže to jak se choval, když byl opilý, takový ve skutečnosti je ☹
Jinak se může teď dlouho chovat hezky, jenomže je otázka času, kdy se projeví naplno. A když to budeš nejmíň čekat, tak tě zase z něčeho osočí, najde si jistě nějakou záminku. Jste spolu rok a to není tak dlouhá doba, takže se zatím asi vždycky ovládal. Teď se bude třeba zase snažit, bude milý a dělat jako že se nic nestalo. Já mám z takového člověka strach a to jsem jen četla tvůj popis, kdybych s ním měla žít, tak se klepu strachy, kdy na mně zase něco vytáhne a začne mě urážet.

evitaa
28. únor 2013

Píšeš, že u něj doma byla kápo máma, že ji otec respektuje a syn také. Pokud byl na takový vzor zvyklý, bude ho podvědomě vyžadovat i doma. A pro tebe je to vlastně snadný - jen musíš napodobit jeho mamku a on bude spokojený. Pozvi si ji na malé školení 😉 Odjakživa zastávám názor, proč by žena měla mít dvě práce? Domácnost a ještě vlastní zaměstnání? Takhle jsem od začátku přistupovala k manželovi, on to bere a doma mi pomáhá. Ze začátku je to těžké, protože asi každá ženská má tendence chlapovi podstrojovat, ale oni si na to rychle zvyknou a pak se diví, že chce žena nějakou změnu. Ať se zkusí zeptat, kolik stojí taková hospodyně a chůva! Kamarádka dělala chůvu a brala kolem 16.000,- měsíčně a k tomu 8.000,- za úklid. Proč ty bys to měla dělat zadarmo? Podle mě je u Vás největší problém, že on tě nepovažuje za sobě rovnou. A možná se i za tebe stydí. On má vysokou pozici a doma má nějakou tralalajdu. S tím bohužel nic neuděláš, ale když s tebou začínal, věděl o tom. Možná se zalekl tvého těhotenství, chtěl si jen užívat, ale s dítětem přichází závazek. To, co jsem napsala, neber ve zlém, ale je to můj názor.

anatanka
28. únor 2013

@princess69 Zila jsem s "tyranem" nekolik let a ver mi, ze pak clovek uz ani nevi, co je vlastne normalni a necha si nakonec libit veci, u kterych by si driv tukala na hlavu. Kazdopadne ze svych zkusenosti vim, ze takto naprogramovany muz se nijak nezmeni a nezmenis ho ani ty svym postojem a to jakymkoliv - od vzpouzeni a z k naproste poslusnosti. Vzdycky bude neco spatne...
Kdyz jde zena na MD, casto prave tyto vzorce chovani vyplavou na povrch. Bohuzel zrovna v obdobi, kdy by to melo byt vsechno jinak...

sheeni123
28. únor 2013

Tohle chování by se mi rozhodně nelíbilo a myslím si, že to tvůj přítel hodně přehání! Zcela jasně bych mu dala najevo, že tohle si ke mně dolovat nebude a nemůže, klidně ať si zkusí být pár dnů doma a starat se o všechno. Předpokládám, že tančíš ne u tyče, takže nechápu, proč tě tak shazuje... Každopádně bych mu řekla, že se má nastěhovat k té kolegyni, když je teda tak super skvělá ve všem. Jinak si myslím, že pokud to neutneš co nejdřív, bude se to stupnovat a zhoršovat a alkohol nikoho neomlouvá!
Hodně štěstí!!!

sheeni123
28. únor 2013

A ještě,když teda slaví povýšení, tak se tam může najíst, ne?? 😎

rory_g
28. únor 2013

@princess69 já bych radila jediné - rychle pryč od něj, i kdybys měla být sama na malou i mimčo...protože tohle se bude jen horšit. Jinak přeju hodně štěstí, pokud to jde

alisek
28. únor 2013

Ahoj, chtěla bych ti napsat, že taky dělám nanažerskou funkci s dvou a půl letým dítětem "na krku" a rozhodně nestíhám ani dítě a ani práci, dávám víc času děcku to je jasný a práce se mi pak kupí, takže jestli ta jeho jo, tak zas sere na dítě a jestli ho ještě nemá a čeká první, tak to se holce mluví když se stará jen o sebe..toť k kolegyni tvého partnera.
Jinak to co popisujes je fakt hnusný chování k ženě se kterou čeká dítě, s takovým člověk bych nechtěla vychovávat ani štěně natož dítě a žít s ním, co si dovolí příště?? Pokud máš kam a ke komu tak bych se tam uchýlila s dcerou, a dál by se vidělo, chce to popřemýšlet jak bys to vše zvládala sama atd., ale tvůj přítel na mně nedělá dojem, že by se moc měnil "kvůli tobě"..podle toho co popisuješ je to sobec a myslím jen na sebe.

petrapavlikova
1. bře 2013

@princess69 rychle pryč, to bylo první co mně napadlo když jsem to dočetla. Ale zkusila bych jinou metodu, říct mu no když ti to tak vadí, že se máš jako chlap postarat o rodinu, tak já tady být nemusím. Sbalila bych si věci a šla na čas třeba k mámě. Nemusíš jí říkat že se něco děje ,jen že jedete na výlet - třeba na 14 dní a jemu bych ani neříkala kam jedu. A pro jistotu bych to napsala jako vzkaz, páč nevíš jak na to zareaguje 😢 ale je to děs. S tím přece musí každej chlap počítat, že se bude starat o svou ženu a dítě. Já jsem na neschopence, pak přejdu na mateřskou a Michal nikdy ani slovem nenaznačil, že bych pro něj byla přítěž.

jetynka
1. bře 2013

@princess69 To je teda ale síla, takové chování bych si opravdu nenechala líbit, já bych nevařila, neuklízela, nedělala prostě nic - aby milostpán viděl co to znamená a jak to doma vypadá když někdo celý den "jenom" leží. je to smutné, na druhé straně možná je jenom přetažený a unavený jako spousta lidí z počasí a hold každý reaguje na změny jinak nebo třeba mu není dobře ???

laska.nezna.hranic
1. bře 2013

nečetla jsem příspěvky ostatních holek, ale vzhledem k úvodnímu mě napadlo jediné: pryč od něj. pokud je to u vás doma takhle teď, tak po porodu to lepší nebude. spíš bych řekla, že se to bude stupňovat. dělá to na mě dojem, jako kdyby se tě potřeboval zbavit, tak se tě snaží vyprovokovat k tomu, aby jsi to utla ty sama a on si mohl hrát na chudáčka opuštěného, který bude moct hledat útěchu v manažerské náruči... ale to je jen takový můj první dojem po přečtení tvého příspěvku. samozřejmě to může být úplně jinak. třeba si je jen nejistý sám sebou a aby si mohl kasat ego, útočí na tebe. hodně chlapů se stane zlými po propuštění, ale při povýšení je to hodně extrémní reakce. já bych to ještě chvíli zkusila vydržet a pak bych mu prostě oznámila, že s ním končím. třeba ho to kopne a uvědomí si, co může ztratit. a když se v jeho přístupu nic nezmění, tak to, že se ho zbavíš, bude pro tebe jenom plus. ale samozřejmě nedávej na radu nás cizích ženských, když neznáme pozadí vaší situace... každopádně normální to není.
zkus ho vzbudit ve čtyři ráno, ať ti uvaří čaj a namasíruje nohy 😉

princess69
autor
1. bře 2013

Vůbec ho nechápu, teď se chová jako by se nic vlastně ani nestalo prostě se to snaží přejít.. Řekl mi že mě má moc rád a že nebudeme blbnout (asi nějaký způsob omluvy) Já jsem ale Jasně řekla že pokud se tohle znovu zopakuje tak že od něj odcházím, normálně narovinu že pokud je jeho vzorem ideální ženy jeho manažerka tak at si jeji fotku dá třeba k posteli ale já s ním domácnost tvořit rozhodně nebudu.. Pro jistotu mám zařízené bydlení v případě že by se to nedej bože zopakovalo..... 😉

jpetraa
1. bře 2013

@princess69 utíkej, holka, utíkej..ani jsem to nečetla celý, stoupá mi tlak...tohle je klasický chování vyšinutýho psychopata a jestli budeš čekat co se stane dál, bude to horší a horší....o( přeju Ti hodně sil

zuzik24
1. bře 2013

Vzala bych malou a odešla bych. Tohle nikdy nebude lepší, naopak, pak tě bude urážet, když nebude opilej, a pak přijde facka, druhá a pojede to ☹ Neber to ve zlém, ale jak může být holka (myšleno obecně) zamilovaná do člověka, který ji psychicky nebo fyzicky týrá? To mi nikdy nešlo do hlavy, co nějaká sebeúcta? Tohle je hnusný, tak ať si jde za tou supermatkou, co za dva týdny čeká miminko a je ještě v práci. Budit těhulku o půlnoci, že chce jídlo? Pérovat tě kvůli úklidu? Co až přijde na svět to malý? Teď je zvyklej se starat o větší dítě, které už nemá takové nároky jako novorozenec. Ale až se nevyspí, přijde domů, tam binec, neuvařeno, co udělá??? Myslíš, že to udělá on? Spíš bych to tipla na tu první facku ☹ Pokud máš zajištěné bydlení, šla bych hned být tebou.

evitaa
1. bře 2013

No já bych to tak nedramatizovala. V těhotenství ti pracují hormony a jsi přecitlivělá. Společné soužití je běh na dlouhou trať a je potřeba dost tolerance. A že tě jednou vytáhl o půlnoci z postele? Že ti jednou vyčetl, že není uvařeno, uklizeno? Promiň, ale mě to připadá jako prkotina. Jak byste řešili opravdový problém, jako je třeba úmrtí v rodině (nedejbože dítěte), rakovina, vážný úraz..... Na druhou stranu píšeš, že nevlastní dceru přijal, chová se k hezky. Tohle mně připadá důležitější.

A děvčata, která radí utéct, ruku na srdce: Vy jste nikdy nevyčetly něco manželovi? Že něco špatně opravil, že na něco zapomněl? Nikdy jste ho nesrovnaly s kolegou, že třeba chodí dřív z práce?

marecek4
2. bře 2013

@princess69 rychle pryč od něj-pokud teda máš kam jít,na to se nedá nic jinýho říct,protože jak píšeš-jeho otec dělal mámě to samý,tak je tak naučený a přijde mu to normální a nemusí to trvat dlouho a dojde i na facky

funca
6. bře 2013

@princess69 kočko, musím souhlasit s @evitaa úplně chápu, že ho miluješ, sem tam řekne něco škaredého, Ty mu taky na oplátku, ale pak jste zase k sobě zlatí a o dcerku se stará pěkně. K mamce i tatkovi se chová s úctou. Jasně bych mu vysvětlila, že musí chápat, jaká je situace, Ty jsi těhotná, nemůžeš pracovat jako tanečnice, on musí převzít zodpovědnost za rodinu a přiložit taky ruku k dílu! Pomoct s domácími pracemi, uvařit..my máme s přítelem, se kterým jsem právě stejnou dobu jako Ty!! 1 rok, vztah založený na vzájemné pomoci v domácnosti, on uvaří sem tam, vypere prádlo, uklidí nádobí.. taky to máme tak, že kvůli stěhování jsem opustila práci na HPP a než jsem stihla najít, tak jsem otěhotněla a rizikově, takže nemám HPP, ale on nic nevyčítá, naopak já jsem aktivní a pořád zkoumám nějaké přivýdělky, ale on převzal zodpovědnost, že bude živit nás s miminkem, až se narodí..a zároveň máme i takovou Itálii, jsme oba z rodin, kde bylo násilí, samozřejmě to nechceme praktikovat u nás, ale máme oba temperamentní a agresivnější povahu, na druhou stranu jsme k sobě hodní, mazliví, každý den se přitulíme, pusinkujem, chováme se k sobě hezky, ale taky každý den se trochu chytnem..kvůli blbosti třeba..prostě máme takový životní styl..i když mě někdy vadí, jak je sprostý jako chlap, jen tak mezi řečí, ne že by mi nadával..taky se sem tam lehce proplesknem, jako lehkou facku, vzájemně..zní to divně, kdo nepochází z takového prostředí,ale zřejmě my to potřebujem 😎 na druhou stranu si někdy říkám, když jsme z takových rodin, aby to u nás nepřerostlo v něco navíc..ale jak se říká, že v tom alkoholu je pravda, tak on, jak se opije, je submisivní a tváří se jak andílek a pořád opakuje, jak mě miluje, jinak za střízliva mu to slovo moc neleze 😀

přeji Ti, ať si to oba s partnerem srovnáte, jak chcete dál fungovat, a doufám, že vám to vyjde 🙂
vlastně jak to dopadlo po tom víkendu?