Je to psychické týrání nebo si to jen namýšlím?

princess69
28. únor 2013

Ahoj Holky je mi to velmi trapné ale nemám koho bych se zeptala a moc prosím o nějaký nezávislí názor. Je mi 23 mám z prvního vztahu 4 letou dcerku a našla jsem si partnera, žijeme spolu a čekáme miminko jsem ve 4 měsíci. Od té doby ale je to u nas doma jak na houpačce, před otěhotněním jsem dělala tanečnici bohužel již nemohu pracovat a partner mi to dává náležitě sežrat, u nich ve firmě je nějaká manažerka co má 14 dní před porodem a maká jako ďas, bohužel je to práce trochu jiná a já jako těhotná s dítětem které jde do školky až v září asi těžko nastoupím do nějáké vhodnější práce. Jenže občas když partner dojde z práce vše tohle mi začne vyčítat že sedím doma,hovno dělám,jen chrápu a že jediný co umím je kroutit prdelí a makat normálně nikdy nebudu. Včera přišel trošku pod parou protože zapíjel povýšení, asi kolem pul 12 v noci, vzbudil mě že je doma že má hlad a že má nějaké papírování tak at mu to jdu udělat (dělám mu něco jako domácí sekretářku,dopisování smluv atd ale vždy kolem 8 večer když přijde z práce) jenže já už spala po celem dnu lítani po ůřadech a byla protivná tak jsem mu rekla že jsem na nej čekala ale mel vyplej telefon tak jsem sla spat ...a rozjelo se to cituju : Tak já dojdu z práce unavenej, hladovej, a moje partnerka mi ani neudelala nic na jidlo na nejaky naložený maso ti seru, co tady celej den delas kdyz nejsi schopna mi tu ani nechat v hrnci neco co si jen naberu a ohreju!! Uplně jsem se klepala celá strnulá co se děje, protože jsem koupila krkovičku pěkně jsem ji naložila že mu udělám něco dobrého když ho teda povýšily a to jsem mu taky rekla a on na to vubec nereagoval jen mě shazoval že by mě chtěl vidět jak bych zvládala těhotná manažerskou pozici že akorát tak umím žádat o dávky jak nějakej cikán pak mi vyčetl utracené 200 a pořád opakoval že jsem nahovno že doma nic nedělám. Ještě mi říkal že jestli chci aby to u nas bylo jako u nich doma že když jeho táta přišel domu tak klidně vytáhl mámu i o pulnoci z postele aby mu uvarila a ještě ji seřval jak to že nemá na stole jídlo! Přitom se starám o dcerku,vařím,peru,uklízím,je tu furt čisto až mi i kamarádky říkali že tady snad ani nemáme dítě, chodím s malou ven mezi děti, po cestě nakoupím,večer mu udělám papíry a jsem ráda že lehnu. Jsem z toho už uplně na dně protože pak nemohu usnout pořád přemýšlím co jsem udělala špatně,bojím se jít i nakoupit a vzít si peníze aby zase doma nebylo peklo nebo výčitky. Prý se dokáže postarat o celou rodinu bez nějaké sociálky ale každou jeho korunu mi vyčte! Je to normální jsou takové hádky doma běžné nebo už jde o psychické týrání? Moc děkuji za názory....

camelinka
28. únor 2013

@princess69 Tohle mi normální nepřijde ani v nejmenším 😠 .Buď si sednete a vklidu to proberete, nebo tohle nadlouho nevidím ☹ , z tohohle popisu mi už připadá od ponižování k facce jen kousek 🙄 . Držím palce

princess69
autor
28. únor 2013

@camelinka Jsem z toho uplně špatná, chová se takhle jen když přijde trochu pod parou,chápu že byl zvyklej že jsem pořád pracovala a měla příjmy ale vybíjet si na mě zlost že je od 7 do 20h v práci na me nemusí. Včera to bylo ale nejhorší a ráno dělá jako by se nic nestalo...

martina_81
28. únor 2013

@princess69 ahooj, přemýšlím, co Ti na to mám napsat. ☹ chce se mi z toho brečet, že existují takoví parchanti (použila bych mnohem horší výraz) jako je Tvůj přítel. 😠 Silně mi to připomíná bývalého přítele, kterého jsem naštěstí po 5ti letech (nechápu, že jsem to vydržela tak dlouho) kopla do pr*ele. 😠 Jak dlouho jste spolu? Snad věděl celou dobu, co děláš a čím se živíš, tak nechápu, proč Ti teď proboha vyčítá?! a to, že vytáhne přítelkyni - navíc těhotnou - o půlnoci z postele a dožaduje se jídla, to už teda totálně nechápu. Ale podle toho, co říkal, je na to zvyklý z domu, takže pokud to u nich tak fungovalo a jeho táta měl ženu takhle vycvičenou (asi si taky užila, chuděra), tak to zkouší praktikovat na Tobě. No kdybys nebyla těhotná, tak ti radím okamžitě odejít, protože on se asi nezmění. ☹ ☹ Nebo byl předtím jinej?

pajoslava
28. únor 2013

Nevim co na to rict, asi jen to - nenech se ponizovat! Tohle proste ne! Partner ma byt partak, clovek, ktereho milujes, je Ti s nim dobre, mas v nem podporu naprosto ve vsech ohledech.. Ale u Vas tohle tedy neni ☹ A jeste aby vycital a predhazoval nejakou managergu. No to vubec, bych ho poslala nekam a sla...

pajoslava
28. únor 2013

Jo a ohledne toho jidla! To uz vubec bych takove chlapy poslala do haje, protoze snad v dnesni dobe uz jsme snad dost vyspeli, aby i chlapy umeli uvarit, ne? Mas hlad - udelej si! A konec.

moudivlacek
28. únor 2013

@princess69 to je opravdu hrozne ☹ nicmene sam patrner mluvi o tom,ze mama tam de fakto fungovala jak sluzka, pokud vyrustal v takoveto rodine, tak se neni cemu divit... 😠 protoze se chova presne jak jeho otec
nevim teda, ale moc ruzove to nevidim, samo v kazde rodine jsou nejake hadky, ale me rict manzel ze doma hovno delam, tak by videl, jak by to vypadalo, kdybych opravdu nic nedelala

camelinka
28. únor 2013

@princess69 No to verim, ja bych s nikym takovym nevydrzela, obavam se, ze bych byla ja autorem te prvni facky, at se frajer vzpamatuje 😠 😠 😠 . Tezko se radi, kor ted, kdyz cekate dite, treba by zabral mensi sok, sbalit se s malou treba k rodicum, dokud se neprobere, protoze v tomhle se zit neda a obavam se, ze lepsi to nebude, protoze co si budem povidat, chlapi se k lepsimu nemeni 😝 😔

princess69
autor
28. únor 2013

@martina_81
@pajoslava Já brečím od včerejška, ale tak aby to dcera neviděla , Jsme spolu něco kolem roku, je to chvilka ale známe se už 3roky jako kamarádi. Věděl celou dobu co dělám za práci ale že by byl 2x nadšený to ne ale já jsem řekla že se práce kvůli chlapovi nevzdám jednou jsem to udělala a musela začínat od znovu ve všem ☹ Na miminko se těší ale t ponižování srovnávání s nějakou ženou z práce. Nechápu to všechno miluju ho ale tohle mě psychicky odrovnává a nevím jak dál.

princess69
autor
28. únor 2013

@moudivlacek Asi to tak bere, přitom jeho máma je super ženská, vůbec mi nepřipadá že by si něčím takovím prošla nebo že by byla nějak psychicky špatná. Je pravda že má doma až nenormálně vygruntováno ale na manžela(jeho tátu) je pěkně vostrá a co řekne doma ona to platí. Nerozumím tomu...

@camelinka Už jsem o léčbě šokem přemýšlela vlastně jsem doma uklidila a přemýšlím že s malou pojedu ke kamarádce na dva dny a vypnu telefon at se tu třeba posere. Mám strach o miminko v bříšku aby se tim mim nervováním něco nestalo...

schnek
28. únor 2013

no, normální to není, ale popravdě, leckterej chlap má dojem, že ženská doma na mateřský má pěknej veget 🙄 MM tímhle dojmem trpěl docela dlouho, až do doby před rokem, kdy skončil v práci a začal pracovat pro naši firmu. Já jsem začala víc pracovat a chodit pravidelně do školy a on se začal víc starat o děti. Hodně brzy poznal, že to žádná sranda není. A já můžu říct, že práce několik hodin v kanceláři a ve škole, oběd a pokec s kolegama je proti tomu balada. Rozhodně bych si s ním o tom promluvila, trvala na tom, že se to nebude opakovat a on se uvědomí. A pokud ne, uvažovala bych o ukončení vztahu, pokud by to bylo reálné.

anetka1701
28. únor 2013

Achjo... Já si z toho všeho co jsi napsala vyberu jenom jedno - jestli jeho otec se choval stejně k jeho matce a on to viděl doma jako klasickej model rodiny, bojím se, že se opravdu nezmění :o( Je to hrozný, ale z mojí zkušenosti ty mužský takhle přemejšlej :o( Obecně bych ti řekla, že máš dvě možnosti - buď zkusit bejt tvrdá, postavit se mu a nenechat se od něj tejrat - i kdyby jste na sebe měli trošku zařvat a řešit to (malou bych asi nechala spát třeba u rodičů) no a nebo odejít... Ale chlap, kterej nechápe, kolik práce je doma s dítětem a domácností s klidnym rozhovorem fakt k rozumu nedojde... Bože!! Můj muž kolikrát přijde z práce, utahanej jak kotě a ještě mi pomáhá uklízet nebo hlídat malou, abych si taky trošku odrkla!!! Mám trošku problémy v těhotenství, tvrdne mi břicho a nemůžu se namáhat, tak se šetřím a doma dělám jen nejnutnější... A aby mi to jedinkrát vyčetl?? Pche!! Sám s ní párkrát byl celej den doma a ví, co to je za dřinu se o to dítě starat...

princess69
autor
28. únor 2013

@schnek No včera mi naznačil že kdyby byl doma tak uklizeno má za hodinu tak nechápe co tu celej den dělám. Prej to bude veget až se malá narodí že prej to se budu jen válet,kojit,přebalovat,spat 😀 mu říkám jestli se nepraštil do hlavy!! Dceru moji vychovává od jejiho 3 roku takže prd ví co miminko obnáší v kombinaci s 4 letým dítětem které má v termínu porodu nastupovt do školky!!!! Bože já mu chtěla včera takovou vlepit!!!!! ☹

martina_81
28. únor 2013

@princess69 jenže on už asi jinej nebude. 😒 Věděla jsi, jak to chodí u nich doma? Můj bejvalej byl třeba děsný hovado a byl schopnej své matce říct, že je pi*a nebo dě*ka a jiné výrazy. I přede mnou!!! A když jsem se ho pak na to ptala, protože jak se říká, že partner se k Tobě bude chovat tak, jako ke svým rodičům, tak mě zajímalo, jestli mě bude taky tak titulovat. a jeho odpověď : no jestli budeš taky taková pi*a. No během 5ti let na to opravdu parkrát došlo, až jsem jednoho krásného dne nevydržela a když mi opět dělal přednášku o tom, jak je unavenej z práce a že nemá náladu být tolerantní, tak jsem se prostě sebrala (byla jsem u nich na návštěvě) a odešla. Do dneška lituju jen jediné věci - že jsem to neudělala dřív. Jenže jsem byla zamilovaná, ze začátku jsem to pořád něčím omlouvala a myslela si,že za to můžu já, až později jsem si řekla, že radši budu sama, než se dál nechat psychicky týrat a ponižovat. 😠 Dneska už bych chlapa nenechala, aby se ke mně takhle choval. 😠 A to srovnávání s tou ženskou z práce, to taky nemá chybu. Je to prostě hulvát a vypadá to, že se začíná vybarvovat. ☹ Jak píšou holky, taky tu budoucnost moc růžově nevidím.....

princess69
autor
28. únor 2013

@anetka1701 No on právě byl kolikrát taky doma celej den s malou nebo s ni jel k rodičům na výlet do středních čech ale malá má z něj respekt nehoráznej takže ta poslouchá vzorně jí atd.. ale semnou.. já nejsem ta přirozená autorita ja jsem ta umazlená máma ale nebojím se jí třepnout na prcku nebo zvýšit hlas.... Takže sečteno podtrženo malá je s ním vzorný dítě a já schytávám to její řádění ale nevadí mi to jen jsem prostě teď unavenější trošku, měla jsem nevolnosti 24h denně a teď je mi dobře takže funguju na 100% nevím co má za problém!! Jak mám být tvrdší?? já jsem totiž ta hodná kráva blbá co akorát na tu svoji povahu doplatila pokaždé!!! 😖

ilonne
28. únor 2013

@princess69 Normální to teda rozhodně není jak už ti holky napsaly. A mám stejný názor - doma viděl, že se otec choval k matce jako ke služce, ta si to zřejmě nechala líbit (ta si to zřejmě nechala líbit, jinak si nedovedu vysvětlit proč spolu ještě jsou) a přítel si myslí, že je to v pořádku a to samé vyžaduje od tebe. Rozhodně si o tom promluvte nebo to opravdu nebude mít dlouhého trvání. Jo a když tě příště vzbudí v noci pod parou, že chce jíst, tak mu řekni, že k lednici snad ještě trefí. A tu manažerku 14 dní před porodem bych chtěla vidět, když ze zákona už má být min. 4 týdny na MD a přes to nejede vlak.

princess69
autor
28. únor 2013

@martina_81 Tak to je fakt drsný jak se někteří vybarví. K mámě má doma respekt a o tátovi nemluvím. Na mě jsou tam všichni hodní, těší se na vnouče, Adélku si berou na hory nebo si jen tak 300km pro ni přijedou že se jim stýská a to neni jejich biologická vnučka, prostě ve všem jsou pozorní, partner se baví smámou uplně s úctou a pěkně s tátou jako chlap že jo ale taky pěkně... Taky máme doma přednášku jak je unavenej a má strašnej hlad nedivím se je celej den počasí nepočasí v terénu ale pokaždé stačí pár skleniček a jak neni podle jeho představ tak peklo na zemi... Jinak když mu něco vadí řekne mi normálně zlato tohle nebo tohle bych si představoval trochu jinak, nebo miláčku večeře byla výborná děkuju a vlepí mi pusu jen ten zasranej chlast!!!! 😒

loafeer
28. únor 2013

chtěla jsem si jen přečíst, že nebudu nic psát....ale pořád nad tím musím přemýšlet...Z jeho strany mi to přijde jako pěkná buzerace a ty si to nesmíš nechat líbit, nebo to může zajít ještě dál. To co ti řekl,a jak se choval, bylo naprosto hulvátské, nevhodné a necitlivé a to že byl pod parou, bych vůbec nebrala jako polehčující okolnost, spíš naopak. Asi bych mu řekla, že nejsem žádná blbá kráva ( s prominutím ), když semnou začal žít, tak věděl dobře, koho má vedle sebe. Takže on sám je bud sobec nebo trouba. A jestli se takové chování bude opakovat a jestli si toto ke mě bude dovolovat, tak toto nemám zapotřebí a odcházím.....Já vím, ono se to radí...z dálky....
Na druhou stranu si asi většina chlapů myslí, že když je ženská na MD, tak chrápe do desíti a celý den se nudou povaluje...Ale jsou jisté hranice, a i kdyby tohle byla pravda, a muž mi řekl, co ten tvůj tobě, tak by to lítalo!!!!

moudivlacek
28. únor 2013

@princess69 ale to neni omluva, ze je takovy jen, kdyz se napije!!!!

princess69
autor
28. únor 2013

@ilonne Taky jsem se nad tím zarazila ale prej jede na OSVČ a chce pracovat i po porodu, bez urážky na co si teda dítě pořídila aby ho po porodu odložila 😲 To asi bude skvělá máma a to dítě bude mít vzornou výchovu 😒 no ale to je její problém já nejsem tenhle případ. Právě už mě napadla ta srovnalost s tím jak se choval jeho táta ale opravdu u nich doma velí maminka a to já mám z ní respekt občas taky ale v dobrém samozřejmě, vždy si sní pokecám už jsem se ji jednou nebo dvakrát svěřila jak se chová tak mi řekla že se mám na něj vykašlat, že si ho nemám všímat at si remcá a nachystá si všechno sám. Že k té své expartnerce si tohle nedovolil to neuměla vůbec vařit a neřekl ji ani ň a vařil doma on... Já to necháááááápu ☹

anetka1701
28. únor 2013

@princess69 hele on jinej fakt nebude :o( prostě ne... takže buď si to vyřešíte hned na začátku - i formou "itálie", nebo prostě jít od něj... Tam je jiná rada drahá :o( A pokud nechceš žít pod psychickym a stále se stupňujícím terorem, tak s tím musíš něco udělat - a to hned... Hele mně kdyby vytáhnul muž o půlnoci z postele, že chce uvařit (udělat papírování...) tak ho pošlu do zadele a ani by mně nenapadlo nad tím přemejšlet... A pokud by si otevřel držku a začal řvát, tak věř, že bych se ráno sebrala, zabalila dítě a už by o mně (krom soudu o alimentech) neslyšel ani slovo...

princess69
autor
28. únor 2013

@moudivlacek To ho neomlouvám jen ten chlast z něj jen udělá to co tam někde hluboko je.. A moc mě to od něj mrzí, a ještě mi řekl mě vůbec nezajímají tvoje pocity! uplně se mi ten večer vybavuje nezmáhala jsem se na slova... Ještě že malá spala!

martina_81
28. únor 2013

@princess69 je to těžký. 😒 Jak to chceš řešit? ☹

loafeer
28. únor 2013

asi si na něj moc hodná a neměla bys být!

ilonne
28. únor 2013

@princess69 Tak buď si dupneš, že služku mu dělat opravdu nebudeš nebo se s s tím smíříš a necháš si to líbit a nebo ho pošleš do háje.

princess69
autor
28. únor 2013

@martina_81 Vůbec nevím, nejradši bych to nechala na víkend až nebude protivnej z práce a promluvila si s ním. Pokud to nepujde odejdu od něj, nevím jak to finančně zvládnu ale mám starch že až e nám to narodí bude to ještě horší protože nevím jak bych to s miminkem a Adélkou zvládala ty jeho požadavky...

@loafeer Holky ale jak mám být v uvozovkách zlá? už mi to řekla spousta lidí že jsem moc hodná... 😒

aktaka
28. únor 2013

@princess69 z vlastní zkušenosti, máš doma tyrana. Pokud se podolíš, budou se s lety jeho ataky stupňovat s tím jak poroste jeho sebevědomí. Pokud budeš bojovat, máš jistou šanci, že bys mohla vyhrát (někdy stačí se takovym lidem postavit a stáhnou se, i když to nebývá definitivní), s větší pravděpodobností ho to ale vyprovokuje a bude jen otázkou času, kdy dojde i na fyzické týrání. Ovšem to podstatné je, že nejde o tebe, ale i ty děti. Nemůžeš počítat, že se to na nich neodrazí, a ver, že to bude jen negativně. Odejít by bylo nejlepší řešení, ale taky to nejtěžší.

loafeer
28. únor 2013

já nevím...třeba mu prostě od plic říct přesně to, co v danou chvíli přesně cítíš, nebát se použít o nevybíravé slovo, poslat ho do patřičných míst ( kam taky o půlnoci patří )....umět mu prasknout dveřma, ignorovat ho....nedělat mu služku, protže přesně jak říkáš, narodí se miminko. Může to být pohoda, ale může být taky náročnější, že budeš ráda, že si ráda, natož mít byt jak ze škatulky a co pak....?

princess69
autor
28. únor 2013

@aktaka Jak říkáš odejít by bylo nejlepší ale taky nejtěžší, jen asi mi budete ťukat na čelo ale můžu být do člověka který se ke mě chová takto zamilovaná? Asi nejsem normální nebo já nevím.. Bojím se že pokud odejdu budu litovat že jsem to nevydržela a nezkusila to s ním nějak vyřešit..... ☹

princess69
autor
28. únor 2013

@loafeer To se neboj že jsem mu dveřma nebouchla a řekla jsem mu ať táhne dopr... a že je kretén a buh ví co ještě... Jenže s nim to nic neudělalo, odešel si nachystat rohlík a držkoval dál a ještě mi to do ložnice přišel říct abych o něco z jeho monologu nepřišla....

ilonne
28. únor 2013

@princess69 Tak když byl pod parou nemělo smysl s ním diskutovat, jen bych mu suše oznámila, že lednice stojí stále na svém místě, nikdo ji během jeho nepřítomnosti nepřestěhovat a šla spát. Na jeho držkování nereagovat. Promluvit si musíte až bude střízlivý.