Je váš tatínek nejlepší na světě? 🙂

lidka_hipp
27. dub 2015

Být maminkou je nádherné, i když se často nevyspíte a řešíte starosti, o kterých jste dřív neměla ani ponětí 🙂 Ještě jsme si spolu ale nepovídaly o tatíncích a jak oni pečují o své děti 🙂 Pro jednu moji kamarádku bylo nezbytné, aby partner byl u porodu, protože si neuměla představit, že tam bude sama. Já zas ocenila, když se manžel dokázal o malou postarat, když jsem měla po porodu zdravotní problémy a nezvládla o ní pečovat. Jaký je tatínek u vás? Může mít titul nejlepší táta na světě? 🙂

simonceli
27. dub 2015

Nas tatinek je ten nejlepsi 😀 Dokaze se postarat i deti naprosto perfektne. Nakupuje sam od sebe detem obleceni, boty, hracky, kazde utery se o deti stara sam a ja mam par hodin na svoje aktivity. Umi se postarat o deti se vsim vsudy od narozeni. Bere deti na vylety, hraje si s nimi. Kolikrat i dojede z prace na chvilku domu, aby videl deti. Dcera se muze prerazit , kdyzho bezi privitat. Syn se snazi zatim co nejrychleji k tatinkovi doplazit. Muze byt sebe vic unaveny, mit hodne prace, ale deti nikdy neodbude. Jsou pri nej vsim. Je s nimi trpelivy. Uz se i priznal, ze si nedovede predstavit, ze by nemohl kazdy den usinat s detmi v posteli. Byl u porodu obou deti a moc mi pomohl a pomaha i ted navzdory jeho pracovni a sportovní vytizenosti.

a_nnysek
27. dub 2015

Pro nás je náš tatínek nejlepší na světě. U porodu si moc přál být a tak jsem mu to splnila, i když to chudák měl na poslední chvíli. O malého se stará s láskou a péčí, zvládá vše - od přebalování, koupání, krmení,...až po dělání blbinek, které bych já ani nevymyslela. Když potřebuju, šoupnu mu malého a vyšlu je třeba na nákup nebo k dr.na kontrolu, hodně mi pomáhá i v domácnosti. Malý ho miluje, jen co uslyší jeho hlas po příchodu z práce, mete si to za ním. Jsou to moji miláčkové a moc je miluju 😉

elvira
27. dub 2015

Manžel jako tatínek nemá zásadních chyb. Kdyby měl mlíko, tak i kojil...
Líbí se mi to hlavně kvůli tomu, že doma, u svých rodičů, takový vzor neměl.
Tcháni jsou ze staré školy - tchýně se starala o děti, domácnost, vaření atd., tchán vydělával peníze, stavěl barák, ale dětí si vůbec nevšímal. Začaly ho zajímat až kolem těch 10 let, kdy už mohly pomoct. To se vybičoval i k tomu, že svého syna vzal na ryby a pod.

smallinka
27. dub 2015

Náš tatínek je úplně ten nejlepší 😉 Pomáhal mi po porodu, také jsem měla zdravotní problémy. Nekojila jsem, ale krmila umělým, tak za mě bral noční "směny", abych se vyspala. Nebál se ani přebalování a koupání. S dvojčátky to bylo náročné, ale díky němu se to dalo zvládnout. Kupoval všechny potřebné věci, jak pro holky tak pro mě, abych mohla navařit. Když má chvíli tak si s holkama hraje, dělá "blbiny" a ony ho moc milují 🙂 Jednu chvíli jsem se i přistihla, že mě mrzí, že se holky na mě tak moc nesmějí 😀 Nejvíc si cením toho, že je mi od začátku velkou psychickou podporou. Nekouří, nepije, umí vymyslet super plán na výlet, kam zajet s rodinkou, abychom si užili krásného počasí. Nejraději jezdíme do přírody. O víkendech buduje na dvorku posezení a pískoviště, abychom mohli v létě s holčičkama mít kde trávit letní dny.... Nejraději se dívám, když vezme obě holčičky pod křídlo, sledují tv a holčičky u něho usínají jako ptáčci 😉 Je to prostě táta s velkým T, který myslí hlavně na svoji rodinu 🤐

dolfino
27. dub 2015

I pro nás je náš tatínek ten nejlepší na světe. 🙂 Jsme spolu už přes 10 let (od mých 15 😀 ) A stále si rozumíme a milujeme se. Když se nám před devíti měsíci narodilo naše první děťátko, náš svět se trošku změnil. Přibylo mnoho starostí, ale naštěstí i mnohem více radostí. O dcerku se od narození pečlivě stará a pomáhá mi se vším co je potřeba... Jen mě moc mrzí, že se mnou nemohl být přímo u porodu, jelikož jsem rodila akutní sekcí. ☹ Naštěstí měl, ale malou hned několik minut po porodu u sebe a tak jsem věděla, že je v těch nejlepších rukou i když nemůže být u maminky...

alen_ka
27. dub 2015

můj manžel tatínek ještě není, ale nedalo mi nereagovat, protože ten můj tatínek je zatím úplně nejlepší 🙂

mon_88017
27. dub 2015

Má to svoje rezervy, ale nestěžuju si, mohlo by bejt mnohem hůř 😎

petit_grisu
27. dub 2015

Také máme báječného tatínka. 🙂 Porodu se strašně bál a sám nevěděl, jestli u toho chce být. Nakonec to zvládl parádně i po 48 hodinách bez spánku kvůli práci. Poté co syn vykoukl na svět, plakal. Bylo to úžasné. 🙂 Lukáška nade všechno miluje. Od narození se účastní všeho a se vším pomůže. Krmení, přebalování i oblékání. Máme ho ted hodně málo doma kvůli nové práci, ale i tak když je možnost, naplno se mu věnuje a nemám strach, když jsou spolu sami, že by něco nezvládli. 🙂 Už plánujeme výlety, kam budeme všichni ve volnu jezdit. 🙂

konidana
27. dub 2015

@mon_88017 taky to cítím tak nějak podobně:D

mon_88017
27. dub 2015

@konidana aspoň někdo, kdo taky nemá bájíčkově sluníčkovýho a prímovýho otěcka 😀 😀 😀

monunkaaa
27. dub 2015

U nás můžu stoprocentně říct, že je tatínek nejlepší a to jsem věděla už v den, kdy dostal jako překvapení první fotečku z ultrazvuku.. Byl úplně naměkko, celé těhotenství hladil bříško, miminku zpíval. Byl úžasnou oporou u porodu, opravdu jsem moc ráda, že jsem ho tam měla. Každý den za námi chodil do porodnice, báječně připravil pro naši princeznu postýlku, v den příjezdu domů bylo uklizeno, uvařeno, nakoupeno..
Od prvního dne berušku krásně zvládá, sám koupe, chová, strojí. Dokonce i přebalil a to říkal, že to fakt dělat nebude 😀 A když má mamka velkou migrénu, tak malou chová nebo dává dudlíčka, aby mohla mamka na chvíli usnout a malá neplakala.. Prostě nejlepší tatíneček pro naši holčičku 🙂

hollybelly
27. dub 2015

u nás bohužel... po dvouletém vztahu, když jsem příteli oznámila, že jsem těhotná (já v té době 28 let, přítel 32 a už měl 4.letou dceru z předchozího vztahu) mi jen suše oznámil, že další děti nechce a pokud se rozhodnu si "to" nechat, ať s ním nepočítám... dceru viděl poprvé, když měla 6.týdnů a pak 10 měsíců (to bylo čistě náhodné setkání u auta)... takže pokud dovolíte, udělila bych si ten titul "nejlepší tatínek" sama sobě si 😀 poněvadž s dcerkou fungujeme i samy naprosto výborně, nic nám nechybí a hodnější dítě jsem si přát nemohla, tudiž si myslím, že zastávám obě dvě funkce (máma, táta) skvěle 🙂 a toho nejlepšího tatínka si najdeme potom někdy časem 🙂

mkrelo
27. dub 2015

Náš tatínek nejprve nemohl těhotenství uvěřit, čekal, až bude "potvrzeno" panem doktorem. Pohlaví miminka si chtěl nechat jako překvapení. Vždy chtěl být se mnou u velkého ultrazvuku, a když při jednom z nich na nás vykoukl "pindík", bylo mu pohlaví jasné. Chtěl být u porodu, také byl a byl mi velkou oporou hlavně v závěrečné fázi. Poté,co Matýsek vykoukl na svět, byl dojatý.
Samozřejmě, že se na začátku bál, aby synovi nějak neublížil, když byl "křehký", ale strach překonal a od narození mi se vším pomáhá. S přebalováním i oblékáním, chozením na procházky, uspáváním i zpíváním ukolébavek. 🙂

matous24
27. dub 2015

Ani jsme nepřemýšleli, že by tatínek u porodu nebyl... Teď zpětně si vůbec nedokážu představit, že bych tam byla sama... Sice jsem mu tam kolikrát chtěla vlepit facku, za to jeho : Dýchej, dýchej, chuuuchuuuchuuu, ale byl mi velikou oporou a hlavně mě po porodu pořád chválil, že si nedokázal představit, jak moc silná žena je... 🙂 ( porod nám trval 23,5 hodin) Hodně pracuje, ale když je s námi doma, zastane v péči o malého hodně... Jedině co nechce dělat je stříhání nehtiku... 🙂

lidka_hipp
autor
27. dub 2015

@simonceli Je super, že máte tak skvělého tatínka, na kterého se můžete spolehnout 🙂 Určitě má významné plus za to, že chápe, že potřebujte i nějaký čas sama pro sebe bez dětí 😀

@a_nnysek To jsou opravdoví miláčci 🙂

@elvira Máte doma skvělého chlapa, který se dokázal postavit "tradici" své rodiny a o děti se stará 🙂

@smallinka Jsou to krásná slova, která byste měla dát přečíst svému partnerovi 🙂 Určitě ho potěší, že si ho tak vážíte 🙂

@dolfino Máte plus za vytrvalost ve vztahu 🙂

@alen_ka Přeju vám, ať se z něj tatínek brzy stane 😉

@mon_88017 @konidana Žít s dokonalým andělem by byla trochu nuda, ne? 😀

@monunkaaa Z toho co píšete, je cítit velká láska 🙂

@hollybelly Jste skvělá ženská, která se nevzdala, ani když bylo opravdu mizerně. Za to si zasloužíte obrovský metál!

@mkrelo Nevěřící Tomáš? 😉 Můj muž tvrdí, že maminky nemají na péči o děti žádné speciální buňky, a tak je klidně mohou zastoupit tatínci 🙂

@matous24 Tak povzbuzoval, ne? :D Stříhání nehtíků mi taky přišlo jako náročný úkol, navíc Anička se uměla pořádně vztekat, tak jsem stříhala jen ve spánku 😉

matous24
27. dub 2015

@lidka_hipp Jo, myslel to dobře, ale já už neměla sílu ani zhluboka dýchat... :D

verkaunka
27. dub 2015

Musím říci, že ten náš tatínek je pro nás naprosto jedinečný... nezapomenu pohled, který měl, když jsem mu řekla, že čekáme miminko, a když se dozvěděl u lékaře, že holčičku, tak ten pohled byl zas - plný radosti, dojetí, nadšení a prostě oči plné očekávaného štěstí... u porodu mi neskutečně pomohl už jen tím, že byl se mnou a mohl to prožívat také, ač říkal, že mu bylo líto, že mi nemohl pomoci. Vím, že mu ukápla slzička, když poprvé uviděl naše štěstí. Byl také plný nervozity ze všeho nového, ale vím, že jsme pro něj všechno na světě a malá na něj čeká každý den u dveří, když slyší klíče... když jsem byla nemocná, tak se o všechno dokázal postarat, prostě okoukal ode mě a všechno, jako by uměl od začátku.. můžu se na něj spolehnout a vím, že spolu všechno zvládneme, prostě nejlepší chlap pro mě a nejlepší tatínek pro naší holčičku 🙂

karinvy
27. dub 2015

U nás teda bohužel ☹ Sofinky "tatínek" v tatinkovské funkci selhal ještě než se malá narodila.. v mých teprve 18ti mě v tom nechal samotnou pěkně vymáchat a to jsem měla ještě před maturitou. Ale s podporou mé rodiny, hlavně teda mých rodičů, jsem zvládla i maturitu a 14dní nato jsem se stala i matkou i "otcem" pro tu moji malou princezničku, a snažíme se to spolu zvládat i samy. Věříme že jednou najdem taťku který bude lepší i když nebude pro Sofinku biologický 🙂

zulitvi
27. dub 2015

Tak pro nás je tatínek tím nejlepším 🙂 Chodí do dvou prací, abychom se já i Venda měli dobře. Když má volno, hraje si s Vendou, vstává k němu ráno, krmí ho ........., jednou za čas Vendu sám od sebe pohlídá, abych si mohla vyrazit s kamarádkou. Pomáhá s domácností bez keců a kolikrát i sám od sebe. Vendelínovi je rok a do teď jsem neslyšela máma, ale slovo táta říká skoro furt. Jak mu řeknu, že jdeme naproti tátovi, tak skoro i utíká, jen aby ho co nejdříve zase viděl. Nekouří, nepije, do hospod nechodí .. místo toho si jde radši zaběhat. Pro nás tedy je tím nejlepším tatínkem na světě a pro mě tím nejlepším manželem.

mipahoji
28. dub 2015

Když se vrátí z práce, malá ho uvidí, rozzáří se jí oči, nahodí úsměv, natahuje k němu ruce a volá táta, táta - to je důkaz, že je to nejlepší táta na světě 🙂 A pro mě manžel - jinak bych si ho samozřejmě nebrala a neměla s ním naši malou 😉

daancca
28. dub 2015

Pro nás je náš tatínek taky tím NEJLEPŠÍM! 🙂 Byl u porodu a moc mne psychicky podporoval! Jsem mu za to moc vděčná, protože si nedokážu představit být tam sama a navíc i zplození jsou dva, tak proč by neměl být i u toho krásného zážitku, kdy ten malý tvoreček poprvé zapláče na světě. 🙂 Jinak mi hodně pomáhal v prvních měsících po porodu, kdy jsem měla velké bolesti břicha. Nikdo nevěděl co mi je, běžní doktoři nedokázali pomoct. Až jedna paní mi od bolestí pomohla. Vzal si malého a šel s ním ven, jen abych se mohla dát trochu do kupy nebo v těch nejsilnějších bolestech být sama v klubíčku a vydržet.. O malého se stará úplně perfektně, hraje si sním, koupeme spolu, vše děláme společně. 🙂 Je schopný i uvařit, občas něco poklidit, s malým vyjít sám ven a mne nechat trochu odfrknout. 🙂 Jsem mu za to moc vděčná! Martínek ho taky moc miluje, protože už jen když zašramotí klíče v zámku, bouchnou dveře, tak hned leze za ním do chodby, usmívá se a brblá mu něco (bohužel nevím co, Martínkovi je 8,5 měsíce a jeho mluvě zatím nerozumíme). 🙂 Jediné co teda nedělá, tak nepřebaluje, ani počůraného ani pokakaného, natahuje se mu z toho. 😀 Ale abych nekřivdila, tak jednou jedinkrát přebalil a to při mých bolestech, nebyla jsem bohužel toho schopná, Martínek byl naštěstí jen počůraný. 😀 🙂 Oba je moc nadevše MILUJU! <3

luciepisek
29. dub 2015

Naš taťka pro mně byl a vzdy bude nejlepsi partner a tatinek zaroven. Jeste v tehotenstvi na genetickem ultrazvuku byl nejstastnejsi, kdyz nam sdelili , ze se nam narodi chlapecek.to museli slyset snad i v cekarne tu radost 🙂 moc se o me staral same vitaminky.dej to sem nezvedej nic tezkeho, na co bys mela chut k jidlu lasko? Jelikoz pritel je kuchar mela jsem se jako v raji.kdyz nastal den D, den porodu osud tomu chtel tak byl to Stedry den misto 3.ledna 🙂 venku padal snih 🙂 pritel mi byl u porodu nejvetsi oporou.drzel me za ruku, drzel mi na obliceji kyslik a celou dobu prozival bezmocne kazdicky okamzik porodu s mymi slzami prichazely pritelovo slzy.jakmile byl malicky na svete nebyl schopny vydat ze sebe hlasku kdyz volal me mamince.druhy den po porodu mi muj milacek dekoval jak je na me pysny.doma jsem teprve poznala co je to starostlivy otec .ze zacatku se sice bal drzet maleho bez zavinovacky, ale po chvili se otrkal.náš tatka ma za sebou prebalovani , krmeni, chovani, mazleni, byl mi oporou pri proplakanych nocich kdyz maleho zlobily prdici, prochazky s kočarkem.naš tatka je na nas proste pysny nejvice jak chlap muze na svou zenu byt.řádně chodí do práce aby bylo na koláče jak říká a kdyz ma volno vstane treba rano k malemu, aby mamka mohla dyl spinkat. Jsi nej, náš miláček tatko ! 🙂

eliskaxox
29. dub 2015

Muj pritel bohuzel u porodu byt nemohl,protoze jsem mela akutni CS v 28.tt. Ale nekolik hodin prosedel na chodbe ato pry bylo to nejhorsi co zazil. Byl prvni kdo videl maleho a myslim ze cela tahle situace ho velmi ovlivnila. Je skvely tata,vubec se nemusim bat nechat je spolu nekolik hodin. S malym mi od malicka pomaha coz je obdivuhodne,kdyz si predstavite ze maly sel z nemocnice a mel 2,5 kg a 46 cm. Ale hlavne pro maleho je tatinek Buh. Asi to vsechny maminky znaji. Tatinek vejde do dveri a to je konec okolniho sveta :D