Jména sester Eliška a Anežka

kozaci
11. čer 2019

Elišku už máme, jediné dívčí jméno, na kterém se shodneme s manželem je Anežka. Jména mi přijdou dost podobná. Chci se zeptat na názor ostatních, není to divné?
Vím, že si rodiče často pletou jména svých dětí , i když je mají pojmenováné dost odlišně.
Díky za postřehy!

bayt
11. čer 2019

@kozaci Mně na tom nepřijde teda podobného nic 🙂

kuliseks
11. čer 2019

Tak zvukem podobne to je, ale to my mame u kluku taky a obcas si to spleteme, ale to i znami u svych, i kdyz je meli pojmenovane uplne jinak 🙂 takze to bych neresila.. naopak je hezke, kdyz je to u sourozencu nejak podobne..

manssake
11. čer 2019

Podobne to trochu je, ale ze me uplne v pohode a divne mi to neprijde 🙂 a prave si myslim, ze i kdybyste dali uplne jinak znejici jmeno,tak se sem tam stejne spletete 😉

vineta
11. čer 2019

Divné vůbec, naopak, moc se mi to líbí!

biedronka10
11. čer 2019

Neni to divne. Ta jmena sedi k sobe velice dobre a Anezka je moc pekna

jannym
11. čer 2019

Jmena jsou to krasna, vubec bych nevahala a kdyz jste unaveni pletou se jakakoliv jmena nedavno jsem oslovila dceru ˇSimone a zaroven uklidnovala syna v kocaru To bude dobre Aninko, dcera se mohla umlatit smichy...

similenka
11. čer 2019

@kozaci známí taky mají dcery Elišku a Anežku

kyti75
11. čer 2019

Jmena jsou krasna, Elisky mam 3 u sebe ve tride🙂 Ja rikam nekdy synovi jmenem nasi fenky, takze plest se mohou jakakoliv jmena😀

oplatecka
11. čer 2019

Kamarádka má starší Anežku, mladší Elišku a jména k sobě sedí skvěle 🙂

jirovapa
11. čer 2019

@kozaci přijde mi to úplně v pohodě 😊👍. My máme Aničku a budeme mít Alenku, taky se to někomu nezdá, že je to podobné, ale nám se ty jména líbí 😃.

ariadna12
11. čer 2019

Mne se obe jmena libi, vzdycky jim muzete rikat bud celym jmenem nebo treba Eli a Any, jsou to krasna jmena.

laka_lacenda
11. čer 2019

My jsme Petra a Pavla. Babičky si nás pletly věčně. Teď i rodiče. Nikomu to nevadí.:D

makronka222
11. čer 2019

Na pubertacce a dospeli holce, mi to prijde hrozny. Nechtela bych se takhle jmenovat.

pipi_puncocha
11. čer 2019

Mně naopak přijde, že se k sobě moc hezky hodí, obě takové něžné, české, neváhala bych.

U nás si to táta pletl i když jsme Klára a Adéla, někdy nám říká i jménem psa, takže o podobnosti to není. 😁

manssake
11. čer 2019

@makronka222 jako co ti prijde hrozny? Jedno ze jmen? Anezka? Jako mne se to jmeno taky uplne nelibi a co? Na to se pani neptala 😉

gracinka7
11. čer 2019

Podle mě se k sobě hodi. Plést si je můžeš i kdyby byly Eliška a Božidara. Já často říkám dětem jménem psa nebo koně a naopak 🤷😀

chumlee71
11. čer 2019

Známá má taky Elišku a Anežku. Za mě to jsou pěkné jména...

jajulin
11. čer 2019

@kozaci Máme Anežku, je to krásné jméno. A kdyby nejmladší dítě byla holčička, byla by to Eliška. Ale protože je to kluk, je to Eliáš 🙂. Také jsem se toho bála, že se Anežka a Eliška budou plést, ale spíš v takovém tom běžném nezřetelném hovoru, kdy pořádně slyšíš jen "-ška" a začátek si musíš domyslet. Ale nakonec bychom do této kombinace šli, kdyby to tedy byla opravdu holka 🙂 .

klllarinka01
11. čer 2019

Ja.myslim, ze v pohode. Obe jmena se mi libi a dala bych je. 😉 Kamaradka se jmenuje Martina a ma brachu Martina, to mi prijde horsi. Kdyz zavolaji Marti, pribehnou oba nebo ani jeden 😀

baruz
11. čer 2019

Máme Anežku a Eliška byla také v našem úzkém výběru pro mladší. Jména se k sobě hodí krásně. Nakonec je ale mladší Alžběta. Zkoušela jsem na miminko mluvit a oslovovat ho různými jmény a nakonec dala na pocit. A ta Bětka se k ní opravdu moc hodí. Ale toho, že se budou plést bych se nebála. Člověk někdy splete jakákoliv jména. 🙈😂

olga_
11. čer 2019

Dejte, bude to krásná kombinace. Já si pletu dvojčata a to je jedno kluk a druhé holka 😂😂😂😂

properjoey
11. čer 2019

Myslím, že velmi oblíbená je kombinace Eliška a Anička.Anežka je podobné, takže nic divného na tom není. A že budeš jména plést? To asi jo.ja to u našich nesnášela a dneska jsem schopná na Honzíka zavolat Euniko 🤣nejen, že jména jsou úplně jiná, ale dokonce i pohlaví 🤣

korneliusa
12. črc 2019

Jsou to krásná jména a hodí se k sobě.

chlebika
15. říj 2019

Jsou dost podobná. Eliška a Anežka. Já bych volila malinko jinak. Třeba Eliška a Anetka. Ale jméno Anežka se mi líbí moc.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru