Jsem máma a nezvládám úklid

kulihrasekzeleny
15. únor 2018

Malemu bude za mesic rok a ja nezvladam bezny uklid. Myslim tim zametani, vysavani, a utirani prachu. Je to katastrofa jeste mame dva male psy a kocku. Takze jeste venceni. Vysypane stelivo z kociciho zachodku. Kazdy den je doma smeti, prach. Maly to roznasi. Pritel uz ma poznamky ze neuklizim. Ja to proste nedavam. Kdyz chci neco delat, syn dela neporadek. Bere co nema, chodi kam nema, hrabe do skrinek. Do toho pitomeho zachodku hrabe. Otvira dvere na zachod saha na prkynko. Tak za nim neustale litam. K tomu kazdy den varim 3ruzne obedy. Protoze drzim dietu. A pak vidim vsude ten bordel na zemi to smeti a uz nemam silu to uklizet, kdyz vim ze to za chvili bude znova. Vynadajte mi ze sem zdechla a vymlouvam se. Uz nevim co delat. Jak to zvladate vy, kdyz porad litate za prckem? :((

dixi86
15. únor 2018

Bude hůř : (V roce ještě dítě není tak vehementně aktivní jako za další půl rok 🙂 vysáváme spolu, protože musí SÁM a opravdu mu to jde už od toho roka. Bez něj není reálné vysát. Vytírám dům když spí(přes polední spánek, případně v noci). Koupelnu a s chemií dělám také jen za spánku, případně o víkendu, kdy může hlídat manžel. Při vaření skoro vždy asistuje, takže bordel 100x takový, ale malý je šťastný, pak uklízím po vaření při jeho jídle(ale už jí sám), jinak za asistence malého. Na troubu, spotřebiče, kočičí wc, psí misky, záchod, koše, apod. má zákaz sahat a po pár napomenutí to opravdu děti pochopí. To samé vyhazování ze šuplíků, apod. To, kam nemá šahat, naučit. Pohopí to i takto malincí. Prah při hraní, spaní, apod. Venčení společně s procházkama. Hračky uklízím pouze večer, když spí, jinak mi je schválně vyhazuje. A učit pomáhat. Dělají to rádi a pak jako když to najdete.

lutu11
15. únor 2018

Pozametat netrvá tak dlouho. Na mytí nádobí používáme myčku.podlahu vytiram 2x týdne po 20:00, když jsou děti v posteli. Jednou týdně uklízím s dětma, aby se také ,,zapojili,,. Jinak okna, dveře, skříně uklízím/čistím jednou za čas. Varim, ale jenom jedno jídlo, max polévku+druhý.

margarithka
15. únor 2018

Dvojcata, dva a pul roku. Vsechno chteji delat se mnou. Dlouho jsem vsechno delala, dokud spali nebo s nimi manzel sel ven. Ted, co jsem tehotna, delaji vsechno se mnou. V koupelne dostanou houbicku a sudli taky. Vysavaji nejprve sami, kdyz je to prestane bavit, dojedu to ja. Mycku vyskladavaji a nadobi mi podavaji. Kdyz myju hrnce, podavaji. Vari se mnou, pecou se mnou. A kdyz spi, odpocivam. Jde jenom o to se odvazit to delat i s deckem. Sice to trva dvakrat tak dlouho, ale aspon si nebudou jednou myslet, ze se to dela samo.

dixi86
15. únor 2018

A ještě... pokud přítel má řeči a chodí max."jen" do práce a nepomůže s ničím(to nevím, ale přijde mi to tak), tak bych ho odpálkovala. Manžel, pokud mu něco vadí nebo ví, že jsem něco nestihla, případně dělám něco jiného, tak je schopný za mě zastat a udělat veškerou činnost. Naštěstí nemusí, ale např. o víkendu je buď se synem a já si doklidim, co potřebuji a nebo vezme např. vysavač sám. A co je pro mě velký pomocník je učící věž, nemusím tolik prcka řešit v kuchyni a on si sám přijde a odejde, kdy chce.

luckylee
15. únor 2018

Jsem mama,nezvladam uklid a se*u na to 😂

Si zaplat nejakou pani na uklid.Aspon obcas.Neni to ostuda a nejaky zensky pomuzes financne.
Venuj se diteti a na tohle se vybodni.Zivot je kratkej,detstvi tveho ditete taky.
Kdyz ma chlap pindy tak at si to uklidi sam.

Kazdopadne u nas uz je to lepsi,syn byl jak ocasek a tak proste chodil semnou.Pro pradlo do pracky,hral si u mych nohou kdyz jsem umyvala nadobi.Ted ve 22m pomaha jeste vic.Vsak bude lip.Nestresuj se z takove voloviny.

kulihrasekzeleny
autor
15. únor 2018

@dixi86 tak to mame skoro stejne. Jenze me ten nas maly dabel neposlechne, ze nesmi. Placnu ho i.po rukach ze si to pak vycitam on place a za 5vterin to udela znova. Totalni blazinec. A u toho vareni ho necham hrabat v kuchynske lince takze to pak taky uklizim 10x za den. Uklizet v noci uz me taky napadlo. Jenze na to nemam silu a jsem.uplne k.o. To je strasne. A kdyz usne tak ho za chvili stejne vzbudi psi jak stekaji. Ale zkusim ho do toho vice zapojit. Vysavat spolu snad zvladnem. A vytrit kdyz spi. Problem je jeste ze nespi v postylce budi se kdyz ho chci prenest. Tak je na gauci a ja nikam nesmim :(

kulihrasekzeleny
autor
15. únor 2018

@lutu11 tak to jste dobra tedA! My mycku nemame. A maly usina az kolem 9. A vytirat o pul 10 v noci kdyz nejsem ani sprchovana, kolikrat ani po veceri a totalne mrtva priznavam se mi nechce:(

kulihrasekzeleny
autor
15. únor 2018

@luckylee joo kdybych na to mela tak si ji klidne zaplatim. Kdybych mela aspon hlidani tak bych neco udelala. Spis me to depta, ze pritel ma kecy a ja si pak pripadam na h*vno ze ani neuklidim a on si mysli ze na to s*ru. Jinak dekuji za povzbuzeni :D

pampeliska1
15. únor 2018

Zkuste www.terapiedomova.cz , můžete si nechat zasílat na mail denní mise, věřím, že chvilka času se vždycky najde ;)

dixi86
15. únor 2018

@kulihrasekzeleny tak vytírat, pokud je v jídelní židličce. Zkoušet to, přestanou to dělat. Pokud přítel nepomůže, ani nepohlídá, tak bych uklízela opravdu jen to nejnutnější a to jen kvůli synovi a hygieně. Přítele bych neřešila. My myčku neměli, ale co vařím prckovi několikrát denně zdravě, uznala jsem, že je to dobrá věc.

kulihrasekzeleny
autor
15. únor 2018

@dixi86 to mate skveleho chlapa vazne! Ten muj zas neni zdechly, ze by lezel a stekal po me jak po sluzce. Taky nekdy sam umyje nadobi nebo neco. On spis moc nechce hlidat maleho abych ja mohla uklidit. To se nechci vymlouvat. Ale ja bych klidne sla vysat a uklidit cely byt. Kdyby si snim chvili hral. Jenze on je zrovna po nocni a chce mit klid. Ted prisel z prace tak si chce na chvili sednout. Atd :(

eviicka
15. únor 2018

@kulihrasekzeleny na náročnější úklid (okna apod.) dostává dítě manžel, vytírám a často i vařím v noci. Malý usíná u kojení, takže přes poledne ho ukládám na matraci na zemi, nemá kam pak spadnout. Ale jako jinak nebudu lhát, taky mi přijde že nestíhám jak bych chtěla (a psí misky jsou už dávno z dosahu 😉).
S manželem by to chtělo si trochu promluvit, narážky, pocity viny, méněcennosti nikam nevedou...

kulihrasekzeleny
autor
15. únor 2018

@dixi86 a stou zidlickou je to dobry napad!!! My ji totiz mame doma asi 3dny a tam.chvilku vydrzi sedet a zabavi se . Ja na ni porad cekala mamka ji mela dovest, pak se stehovala, pak nemela cas a ja litala za malym s kazdou lzickou a pak s toho nemam zmagorit ze. Super zitra bude uklid :D

hermelinah
15. únor 2018

Taky máme doma strašný binec, děti prostě řádí a když sem chvíli v kuchyni a vařím, je to jakoby ve zbytku domu vybuchla bomba, pak přijde pán tvorstva komentuje, prudí apod. jenže aby třeba vzal děti ven, do vany, nebo dokonce šel uspat, to nehrozí a tak usínám každý večer hned po dětech a uklízím v průběhu - zametu jednu stranu a než dojdu na druhou už je tam zas čurbes, paní na úklid mi zatrhli, tak má smůlu 🙂 Dělám co můžu, ale taky se z toho přece nezblaznim😉

kulihrasekzeleny
autor
15. únor 2018

@eviicka s tou matraci by se mi to taky hodilo. Zkusim neco vymyslet. A kam jste dali misky pro psa na vodu? Granule muzu dat na pridel, ale voda? A rikala jssm mu ze to nezvladam vsechno jestli si mysli ze tady jen lezim. Kdyz rekne jestli jsem.nezametla a ze pry si dela srandu ale ze on chodi do prace a nemuze vsechno delat. Nekdy si pripadam opravdu hrozne. On je neco vic ze pracuje a ja si valim sunky doma a na vse kaslu

kulihrasekzeleny
autor
15. únor 2018

@hermelinah ano tak to mame doma stejne :D jsem rada ze nejsem jedina 😁

margaritta1987
15. únor 2018

Malý bude mit rok a půl a je to ďábel, který jen běhá a kramuje skříně. Ja sice nemám zvířata, ale čas mi zabírá vojtovka, kterou d nim cvicim 3x denne. Spinave nádobí skladam do mycky vecer, jinak by mi ho furt vytahoval ven. Zapinam jí v noci a rano spolu vytahujeme nádobí. Já sklidim ostré nože a zbytek mi podává a ja mu za každý kus děkuju, prostě pakarna, která trvá hrozně dlouho. Vařím vzdy na dva dny. Vecer neco slozitejsiho nebo jen polevku a ru varim pres den. Vysavala jsem, kdyz byl v zidlicce a ja mu vzdycky nachystala nejake ovoce, ktere dlabal a ja za chvili pribehla cely byt. Ted už ale moc sedet v ni nechce. Vytiram vecer nebo když je treba na navsteve babicka, tak jdou do loznice a když podlaha uschne, tak jdou do druheho pokoje a ja vytru loznici. Nejvic me štve vsude se valejici bordel, vytahane a rozkramovane supliky, skrine a hrackx, ktere jen prekracuju

kulihrasekzeleny
autor
15. únor 2018

@margaritta1987 nahodou dobry. Mate to krasne nastavene. To taky zavedu doma. Jeste kdyby ty babicky.chodili aspon 1x tydne

zlorenka
15. únor 2018

Zacla bych tim, ze drahemu vysvetlim ze "materska" = zamestnani (az na to, ze nema ty benefity jako pauza na obed a dovolena) za ucelem pece o dite a jeho vychovy, kdezto uklizecka je uplne jine povolani. Cili starost o dite je tvuj job, starost o domacnost logicky sdilis s partnerem, ktery s tebou bydli. A klidne to podej tak, ze je treba jit potomkovi prikladem, aby vedel ze jsou doma rozdelene role a on se musi taky zapojit :D

eviicka
15. únor 2018

@kulihrasekzeleny misku má pes na chodbě, kde je studená zem a malýho tam pouštím jen na přeběhnutí. Za to pes tam rád lehává.

kulihrasekzeleny
autor
15. únor 2018

@eviicka aha. My ji mame taky na chodbe. Jenze nemame dvere, a skrinku maly odsune. Asi budem muset poridit zabranu a dekuji

kulihrasekzeleny
autor
15. únor 2018

@zlorenka mohla bych mu to dat precist to by bylo jednodussi :D to zas bude hadka. Bych mu prala jeden den se starat o maleho beze me od rana do vecera

krystalka
15. únor 2018

@kulihrasekzeleny - mám už většího, ale když si vzpomínám na tyhle doby, kdy jsem mu byla pořád v patách tak - jsme chodili prakticky na celé dopoledne ven, takže doma nestačil udělat takový nepořádek, vyráželi jsme po snídani, cestou zpátky pak udělali nějaký nákup, vraceli se před obědem, pak jsme uvařili - buď se chvilku něčím zabavil, což bylo velmi vzácně, nebo jsem si ho posadila připoutaného do jídelní židličky k lince a vařili jsme spolu, dala jsem mu na stoleček něco zajímavého, nebo se koukal a u toho jsem mu něco vyprávěla apod...ty obědy bych tedy zkusila nějak minimalizovat, dělat třeba jen 2 jídla, nebo vařit jedno a každému to ještě nějak dochutit apod...tři jídla každý den bych nevařila....jinak proti krámování pojistky do šuplíků i skříněk, kde nechcete aby krámoval, nechat třeba jednu, kde jsou věci, co nerozbije a rychle se to uklidí....když po obědě spal, tak jsem něco málo poklidila, když se vyspal, dostal sváču (když chtěl) a šli jsme zase ven....vraceli jsme se později odpoledne na sváču a nebo až před večeří.....v postýlce mi doma do 2 let nespal vůbec, jen v kočárku venku (buď na procházce a nebo odstavený na zahradě, za jakéhokoli počasí), doma usnul až někdy po tom 2.roce a těsně před 3.rokem přestal přes den spát úplně....vytírala jsem večer, luxovala někdy s ním, někdy když byl odpoledne doma manžel a vzal si ho třeba na zahradu, nebo ho prostě pohlídal....myčku nemáme, ale nádobí jsem prostě umyla a hodila na odkapávač uschnout, pak jsem to v nějaké volné chvilce uklidila do skříněk....jo a od cca jednoho roku jsem mu už ani nic nežehlila, nám nežehlíme odjakživa prakticky nic, jenom tak jednou za měsíc pár látkových kapesníků a nějaký ubrus nebo nějaký extra mačkavý kousek oblečení.....kočku ani psa tedy nemáme, takže s tím zkušenost nemám.....když jsem potřebovala udělat něco rizikového, nebo prostě aby se mi nepletl pod nohama, tak jsme měli v obýváku cestovní postýlku místo ohrádky a dala jsem ho na chvíli prostě tam....s hračkami tam tu chvilku vydržel....

sell1
16. únor 2018

Máme doma miminko 2 a půl mesice a opravdu velký dům (5 pater), asi bych nezvládla ani to jedno patro 😁 máme paní na uklid, která k nam dochází a pomáhá mi s každodenními pracemi (s výjimkou vaření). 😊 Chci se věnovat co nejvíc synovi.

jaanicce
16. únor 2018

Ja jsem teda v ocekvani, 19dni do TP porodu a doma mrdnik neskutecnej. Pritel je v praci a ja lezim a cumim na serialy, protoze nejsem schopna nic, max umyt po sobe hrnecek. Ze zacatku me to trapilo, ale pritel to vzal jako normalni a snazi se mi pomahat. Ted je rad, kdyz prijde a ja uvarim nebo jednou zacas vyluxuju, ale vetsinou mi vynada a zazene me at si jdu lehnout.
Tim chci jen rict, ze to k tomu proste patri a je jasny, ze kdyz ti ani nepohlida, tak se z toho asi nepo. Podle me je potreba jista symbioza a synchronizace. Az budes v pohode, nebudes vystresovana, ze mas doma bordel a pritel pomuze alespon s hlidanim, bude to ok.
Jako chapu Te, ze Te to mrzi. Ale po tom co mi chlap sam rekl, ze je to ted normalni a proste to tak je a bez kecu jde umyt vanu.. A dostala jsem magnetku "zivot je prilis kratky na to, aby jsme ho travili uklizenim".. Tak bych se tim zas tolik netrapila, priteli to vysvetlila nebo ho poslala nekam, ze ma taky ruce!!

swetlusska
16. únor 2018

Z kočičího záchoda jsou nemoci ☹ JInak nejsi divná ani neschopná, je to prostě náročný. Zvířata bych hlavně dala z domu, ty nemají podle mě u malýho dítěte co dělat (dočasně k příbuzným), u skříněk odmontujte úchyty, aby tam malej všude nemohl, sušička a myčka je základ, dobrej lux na denní použití taky (pak nemusíš vůbec vytírat), obědy si nechat dovážet nebo vařit večer, když je manžel doma a zrovna hlídá dítě. Prostě si to nastav tak, abys aspoň někdy mohla odpočívat,nebo to nedáš. A chlap by ti měl pomoct.Ten můj zastane všechno, prostě musí, je to taky rodič přeci!

leki
16. únor 2018

Jo, kolem toho roku to podle me bylo nejhorsi (ne jak nekdo psal, ze bude hur..). Malej tez vsechno otviral, na vsechno sahal, nejradeji do kose. Nepomohlo vysvetlovani, placnuti prez ruku (to jsem pochopila ze nemuze fungovat, kdyz zacal uz po nekolikate po sobe vyndavat veci z kose, dostal prez ruku, ime to bolelo, mel ji trochu cervenou aji.. No a vysmal se mi do oci). U nas zabralo ignorovat co nejvic zakazanych veci, koupit pojistky na supliky (ale brzo se to naucit otevirat), skrinky jsem zavazala stuhou nebo pevnou gumickou (kdyz meli drzatka), nektery supliky, gramofon atd zalepila pevnou kobercovou lepici paskou a vyprdla se, jak to esteticky vypada. Uklizim zasadne s malym (ted uz dvema - 2 roky jeden, 2 mesice druhej), dostane smetacek, cistou houbu, plinu misto hadry/uterky, ted uz skrabe brambory.. Sice z toho je pak tez binec, z nadobi je mokrej (ted ma uz svou zasteru), ale aspon zvladnu vysat/zamest/udelat nadobi atd. Navic to dela moc rad a nedela pak to, co nema. Prach utirame tak co 14 dni. Binec co udela on uklizim az nez prijde manzel nebo pred veceri, to bych jinak nedelala nic jinyho. Vztava v 6, chodi spat v 9, mezi tim zacal spat hodinu po obede asi v roce a pul. Abych neco delala v dobe jeho spanku, na to nemam silu. Smirila jsem se s tim, ze cisto + napeceno jako kamoska mit s tim nasim zlobem nebudu a ze u uklidu nemam klid a malyho pak budu muset asi prevlict, ale co, je nam taky dobre 🙂 Hodne zdaru preju a drz se.

lucifffalek
16. únor 2018

Jo to znám dokud bylo jedno dítě bylo to stejný. A jak přišla mala od tebe doby stíhám Všechno. Manžel je v praci+doma něco opravuje. A když má blbou poznámku tak mu řeknu ať si to zkusit sam 🙂 zrovna on je ten první který udělá binec (rozlišení čaj na podlahu jak ho přenáší na stul atd.a necha to tak☹ ) a ještě sem někde četla ze přijde chlap domu a pta se proč je doma takový bordel když jsi celý Den doma? A žena mu odvěti proč nejsme bohati, když chodíš každý den do Prace 🙂 😀

lida9
16. únor 2018

zavru kam nechci aby chodil (wc), vsechno pro psa je ve vysce a malymu varim vic jidel v jeden den a zamrazuji a pak pres tyden jen vyndavam... perfektne uklizeno byt nemusi, manzel taky nemusi mit denne navareno, vsak se z toho prece nezcvoknes! vem prcka a jdete se vylitat ven, pak bude delat mensi bordel doma🙂

brunetka11
16. únor 2018

@kulihrasekzeleny Neptat se a dát, oznámit, že jdu uklízet a tady má malého. Přítel celý den přece neprospí.

A nebo jednodušeji - zeptat se, zda si vezme malého nebo půjde vytřít. Jiná možnost (jít si sednout v klidu sám) není.