Jsem nevěrná manželovi. Jak dál?

petuli0601
23. čer 2008

Ahoj,vim ze mne asi bude vetsina z vas odsuzovat ☹ ,a uplne to chapu,ale ja uz proste nevim kudy kam.Nemuzu spat,jist,soustredit se na nic.Jsem skoro deset let provdana za super chlapa,mame spolu tri skvele deti,nejmladsi 8 mesicu,a ja uz dva roky bezhlave miluju kolegu z prace se kterym se i tajne sem tam schazime.Na chvilku jsme tento vztach prerusili,chtela jsem to proste hodit za hlavu a byt verna,ale minuli vikend jsme se zase sesli no a....... 😅 😵 😒 Nemuzu toho nechat,miluju ho,ale nechci ranit sveho manzela.Jak uz sem rekla je super.Umi to skvele s detma,stara se o nas vsechny,pomaha v domacnosti...... 🙂 ale ja ho nemiluju.Je pro mne spise kamarad.On nic nevi a ani netusi a ja mu to rict nikdy nedokazu.Muj milenec je taky zenaty ale uz jen spolu ziji,nemaji ani spolecnou loznici.
Jste nekdo v podobne situaci?Dokazete poradit aniz by jste mne odsuzovali?

gedren
Autor odpověď smazal
Zobraz
lenkabu
6. črc 2008

Já taky nechápu proč jsou obviňovány milenky,je to jednoznačně vina zadaného partnera,nemusel podlehnout,tak dotyčná (dotyčný) si může suložit s kým chce když je nazadaná(nezadaný).

orinka
6. črc 2008

Len jedno: za neveru sú tie, ktoré nemajú problém zahnúť priateľovi/manželovi za prvým rohom... toť vsio.. a ak má NÁHODOU niekto iní názor ako vy - zástancovia a obhajcovia nevery - veď sme ľudia (ble), tak je blbý, zlý a určite raz bol alebo bude neverný a teraz sa takto obhajuje a čistí si svedomie.... najprv si vyčistite vy tie svoje "ľudské" svedomia a potom hodnoďte ľudí, ktorí majú určité svoje morálne zásady.... vsio...
Je mi len zle z tých vašich "názorov", že akonáhle niekto napíše, že neuznáva neveru a nikdy by neverný nebol, tak nie je normálny, lebo všetci sme len ľudia a každý sa dá zviesť... áno, ale ak nechcem, tak ma nezvedie ani stádo kurv...ek... asi tak.... 😉

gedren
Autor odpověď smazal
Zobraz
orinka
6. črc 2008

gedren.. reagovala som na to, ako zanett napísala tým dvom chlapákom, že zakrývajú neveru... len preto, že sú zásadoví a neveru odmietajú... toť vsio....

orinka
6. črc 2008

a nie som orionka 😉

gedren
6. črc 2008

Promin, to jsem popletla 🙂

mywiel
6. črc 2008

Moj nazor je taky, ze nikdy nie je vina len na jednej strane. Preco ma clovek chut podviest a preco to ten druhy nevidi? Asi chyba komunikacia medzi tymi ludmi a keby vsetko klapalo ako malo tak by ludia nepozerali inde, treba si polozit otazku kym niekto take nieco urobi, ze co mu to prinesie, ci sa da vztah este zachranit, a komu tym ublizi... 😕

zanett
6. črc 2008

orinka, proboha, precti si moje prispevky jeste jednou. Ja jsem nikde nepsala, ze ti dva panove zakryvaji neveru 🙄 Ja jsem jen rikala, ze me prekvapuje, jak rychle nevernou zenu odsoudi (ackoliv podvedena zena dela vetsinou mene ukvapene zavery) a jak kategoricky a podrazdene reaguji na neveru uzivatelky, kterou ani neznaji 😀 .

Jen tak pro uplnost; ja jsem taky nikdy zadnemu ze svych dosavadnich partneru neverna nebyla a neveru odsuzuju a v posledni dobe bojuju s pokusenim; hlavne, kdyz ted mame doma nekolik vleklych problemu a ja se cim dal casteji pristihnu, jak premyslim nad tim, jak skvele by mi mohlo byt, kdybych od toho vseho mohla na chvili vypadnout a byt s 'nim'...Pak to ale velmi rychle zaplasim s tim, ze v hloubi prece vim, ze muj soucasny pritel a zivot, ktery s nim mam je prece to nejlepsi a nechci to znicit...Svou neveru bych brala jako obrovske osobni selhani, takze suma sumarum; pokuseni nepokuseni, v momente nejvyssiho zmateni strcim ruce/nohy pod ledovou vodu a to me velmi rychle vrati do realu a uvedomim si, co vlastne doopravdy chci...

zanett
6. črc 2008

No jo, mywiel, ale nekdy lide (vetsinou muzi- je to tak, at se nam to libi, nebo ne) podvadeji, i kdyz jsou ve velmi spokojenem vztahu. To byl ostatne pripad toho zenace, se kterym jsem pred lety byla. Mel krasnou, chytrou a milujici zenu a evidentne meli dobre manzelstvi, mel dve zdrave, chytre deti a krasny rodinny zivot a presto svou manzelku podvedl se mnou (a kdyby to nebylo se mnou, bylo by to s nejakou jinou)...Kdyz jsem se ho jednou ptala, proc zrovna ja, tak mi doslova rekl: 'Well, cos you're here' Nic vic. Proste mu stacilo jenom to, ze jsem se na cas ocitla v jeho zivote, on tomu neodolal a aferka byla na svete. A pak se kazdy vecer spokojene vracel ke sve zene a detem a predstiral, jaky je pozorny a milujici manzel a otec. Kdyz pak nas romanek prasknul (tim nejhorsim moznym zpusobem), tak me odhodil a sel bojovat za sve manzelstvi...(Coz je mimochodem pochopitelne)...Nevim, co jeho manzelka udelala spatne, ze byl vehnan do naruce cizi zenske, ja myslim, ze ona neudelala spatne nic...on proste neumel udrzet zip na kalhotach....Proto neverim, ze je to vzdycky chyba obou dvou...

nsoci
6. črc 2008

Hlavne nic nie je cierno-biele....

A nemyslim si, ze tu niekto podporuje neveru. Jednoducho tu je a tvarit sa, ze "to sa stava len inym parom" je naivne a detske. Chyby robime predsa vsetci.

To neznamena, ze obhajujem neveru. Ja som si to vyriesila jednoducho - svojho muza milujem a vazim si ho a nikdy by som mu to neurobila. Nedokazala by som to v sebe udrzat a vyblabotat to partnerovi tiez nie je riesenie.....Jednoducho som neveru vyskrtla ako moznost. Ale ani pri najlepsej snahe nemozem povedat, ze sa mi to nikdy nestane, iba, ze urobim vsetko pre to, aby sa to nestalo.

A podobny pristup ocakavam aj od mojho muza. Je rozumny a dospely clovek. 😉

yvetta
6. črc 2008

suhlasim s nsoci nic nie je cierno-biele a este jedna vec zivot je natolko komplikovany a osudy ludi su tak zlozite, ze tvrdenie, ze nikdy by som to a to neurobila je velmi odvazne 😉 poznam jeden par z domu mali dobre hodnoty do zivota v ich vztahu propagovali, ze by sa im v zivote take nieco nestalo ako nevera a nevernikov odsudzovali a predsa v tomto vztahu vludila sa im nevera 😖 a myslim si, ze nikto nema pravo a ani ja ich sudit 😉
A suhlasim s vetou od nsoci: ze aj ja urobim vo svojom vztahu vsetko preto, aby som nebola neverna, lebo si manzelika moc vazim atd...a ocakavam to iste od neho 😀

krasuliak
6. črc 2008

gerden Jediny rozdil je v tom, ze kdyz uz se to nekomu stane, tak nekdo ho smahem odsoudi a nekdo se aspon snazi pochopit, jak mu v ty situaci je, a snazi se mu radit, jak situaci resit, prave s ohledem na to.

som zvedavy ci by si sa snazila pochopit tvojho manzela keby ta podviedol. Co chces chapat a nevere?? je to svinstvo o ktorom rozhodujes len ty sama bud chces alebo nechces ostatne su keci!!!! Proste a jednoducho ked som si raz povedal pred oltarom ze budem verny tak to nebolo len tak do vetra. Inak suhlas s nsoci

misha666
6. črc 2008

😀 😀 😀 mááááám dojs.... tak som si Vas citla na nepriame odporucanie krasuliaka ....

...moj nazor.... ja este nie som vydata....som s priatelom 1 a 2 mesiace...mam vela kamaratov s ktorými si sa stretavam a ako mi na východze hutorime "chlasceme spolu" ...vela krat sa ma kamosi pokusali zviest ....ale nikdy nikdy nikdy by som nepodviedla moju lasku...lebo potom by sa to skoncilo uz iba jednym sposobom a to ROZCHODOM a to ja nikdy nedopustim....

petuli....ja len nechapem jednu vec...ako sa mozes svojmu nic netusiacemu manzelovi pozriet do oci ...za chyby sa ma platit....a ja stale hovorim :"vsetko sa zapisuje a raz sa to vsetko spocita!!!" a potom si az budes trhat vlasy z hlavy....opustit krasnu rodinu pre kolegu je blbe...

moja rada: prerus styky s kolegom uplne nenavratne... manzelovi nehovor nic...a hoci to bude dlho v tebe zniet ako sa hovori "cas vsetko vylieci" a je to svata pravda....a venuj sa svojej krasnej rodine... 🙂

misha666
6. črc 2008

* 1rok a 2mesiace tam malo byt 😀 😀

yasminelle
7. črc 2008

No tak takto Petuli, aby som ta vratila spat do reality. Je sice pekne, ze si zamilovana atd. Ale rozhodne sa nespoliehaj na to, ze si odides od svojho manzela a budes si stastne zit s novym chlapom, ktory bude velmi ochotne a vdacne vychovavat 3 cudzie deti. To by som chcela vidiet.

Zakial ste spolu len v posteli a on nema za teba a za tvoje deti zodpovednost tak je urcite ako med a k detom je dobry a mily ujo, ale skus mu navrhnut, ze sa obaja rozvediete a ty sa k nemu nastahujes aj s tromi detmi a uvidis ako veeeeeeeeelmi rychlo sa tvoj sen rozplynie.

Drzim palce, aby si nepokazila zivot sebe a 4 nevinnym ludom.

veronkaj
7. črc 2008

ja nemám problém s neverou práve naopak, ,

kvôli tomu že môjmu priateľovi bola manželka po 25 rokoch neverná sa rozviedol a teraz sme spolu my.

veľmi ho to bolí viem ale postupne neviem čo sa deje so mnou ale mne vždy ked mi povie niečo pekné alebo sa milujeme, či len tak sme spolu v podstate im závidím v dobrom jemu aj jeho bývalej že mali taký v podstate pekný život až na posledné mesiace ked to spravila,

ja som to šťastie nemala, moje manželstvo skončilo veľmi rýchlo a potom som bola dlhé roky sama s dieťaťom a mne je to hrozne ľúto že aj ja som nemohla také niečo pekné zažiť a niekto to mal 25 rokov so všetkým čo k tomu patrí a on ju naozaj miloval ??
myslím na to čoraz častejšie ako s tým bojovať?? veď chodím do ich domu čo mali spolu občas spávam v ich posteli a ked si to uvedomím je mi nanič,

čo s tým?? neviem prečo si našla milenca o 12 rokov mladšieho po sex. stránke určite problém nebol a ani po finančnej mala všetko obaja mali všetko čo chceli, priateľ nepije nefajčí , je zodpovedný ale toto ma bolieva a neviem ako to preklenúť.

ewwe
7. črc 2008

veronkaj, pochopila som spravne? teba trapi, ze preco tvojho terajsieho priatela opustila jeho ex? nemala by si byt rada ze odkopla taky poklad a ze si ho nasla? Myslim ze sa ta zena nudila vo vztahu.

veronkaj
7. črc 2008

ewwe

netrápi ma prečo ho odkopla, áno vďaka tomu že ona si našla mladšieho a odišla mám ho teraz ja, mňa skôr trápi, že mi to je ľúto, že ja som v podstate po takom normálnom rodinnom šťastí túžila celý život a nikdy nemala a oni to mali, v podstate mi to je ľúto a v dobrom im závidím, mňa nikdo v živote tak nemiloval ako on svoju ženu ani nerobil také veci pre mňa ako pre ňu a mala taký rozprávkový život o akom mnohé snívame.

všetko zlé je na niečo dobré ja viem

rozprávali sme sa o tom a nakoniec to vyzerá tak, že až si dorieši svoje majetkové delenie po rozvode ťahá sa im to už vyše roka, bol by už teraz veľmi rád keby som žila s ním ale zatial to nejde a ani si to neviem predstaviť teda žiť s ním áno ale predsa budem bývať uňho pokial jeho deti asi nebudú potrebovať priestory pre vlastné rodiny a ja mám dieťa takže neviem aké by to bolo a potom si bude lepšie nechať svoj byt a dať ho do prenájmu zatial a potom dcére aby som sa mala kam vrátiť.

lenkabu
7. črc 2008

krasuliak:kdyby mi byl MM nevěrný,tak bych se určitě snažila pochopit proč to udělala a co u nás nefungovalo 😉

Jinak si myslím že dva lidi si můžou provést mnohem horší věci než je nevěra,pro mně osobně to neznamená automaticky konec vztahu,rozhodovala bych se podle okolností.

zuzanocka
7. črc 2008

petuli0601

"..vim ze mne asi bude vetsina z vas odsuzovat ,a uplne to chapu,ale ja uz proste nevim kudy kam"
.
co chces pocut? ma to niekto riesit za teba? myslim, ze co si kto navaril, nech si aj zje. jediny, s kym by si mala nieco riesit, je tvoj manzel.
.
.
"Jsem skoro deset let provdana za super chlapa -,mame spolu tri skvele deti,nejmladsi 8 mesicu"
.
tak preco si ho zacala podvadzat?? z nudy? za to, ze sa o vas dobre staral? a to najmladsie je cie? vies ty vobec, s kym mas dieta? ked vyrastie (nech uz tento trojuholnik dopadne akokolvek, co povies dietatu, ze kto je jeho otec? ze nevies? alebo budes klamat?
.
.
"Nemuzu toho nechat,miluju ho,ale nechci ranit sveho manzela.Jak uz sem rekla je super.Umi to skvele s detma,stara se o nas vsechny,pomaha v domacnosti...... ale ja ho nemiluju."
.
tebe by asi najviac vyhovovalo chrapat s jednym a druhy nech sa stara o deti a domacnost... a najlepsie, keby ti odsuhlasil neveru (kedze ho beries ako kamarata)
.
.
"Muj milenec je taky zenaty ale uz jen spolu ziji,nemaji ani spolecnou loznici."
.
tak tu len jedno: HA-HA-HA!! tomu fakt veris????

chces radu?
utekaj domov za muzom a detmi a pros o odpustenie!
alebo druha moznost:
odid od dobreho muza za tym, po ktorom ti srdce pisti, ale deti nechaj maznelovi. nezasluzia si taku matku. taku, ktora svoju poblaznenost stavia nad rodinu... komu si slubovala vernost???
a ze ho lutujes??? tak to ma dorazilo uz uplne... chod od neho co najskor... iste sa najdu osoby, ktore sa do mna "obuju", ale neda mi nenapisat: normalne ti prajem, aby ti na to manzel prisiel a aby ta opustil on. aj s detmi 😠
.
toto by som ti napisala, keby som necitala tvoj posledny prispevok z 1.jula... zada sa, ze si nabrala rozumu...ak to nerobis len "pre oko"
.
tu ti mozem pozelat len pevnu volu... s manzelom sa hadate, pretoze ta to taha inde... sprav si poriadok v hlave a vaz si, ze je manzel este stale s tebou.
ver mi, ze keby si odisla od muza, s milencom by ti to nevyslo, pri akejkolvek hadke, alebo nedorozumeni, by si mu (minimalne v duchu) vycitala "kvoli tebe som odisla od muza!!"

johanda
7. črc 2008

Zuzanočka - poněkud nekonstruktivní až zlý příspěvek, není - liž pravda? O logice nemluvě. Petuli jistě nepotřebuje odsudek hodný svíčkové báby, na druhé straně, pokud pomohl tobě, budiž.

gedren
Autor odpověď smazal
Zobraz
zuzanocka
7. črc 2008

komentovala som nelogicke uvazovanie...
nemienila som byt zla.. len tym, ze sa sama spamata, si pomoze sama, to je pravda, nie?

orinka
7. črc 2008

gedren: nemám slov, dosť silné slová v tvojom poslednom príspevku... A prepáč, ale výrok "je mi jedno, kam ho strká" (vyslovený kvôli tomu, že si si ISTÁ jeho vernosťou) mi príde hlúpy, zvláštny, proste ho nechápem... nechápem, ako jedna žena môže mať takéto zmýšľanie...

lucinda7
7. črc 2008

...nuž,ako sa vraví,všelijakí sme 😠 😠 😠 😠 😠 😠

gedren
Autor odpověď smazal
Zobraz
krasuliak
7. črc 2008

GEDREN tak to co si napisala nepotrebuje ziadny komentar!!!

Povazuju za dulezitejsi jiny veci, nez kam ho muj manzel strka. 😀 😀 Drzim ti palce aby ho niekedy nestrcil do inej psundy. Aj ked tebe to bude asi jedno ved to nebude zrada!!!

Budme manzelia budeme naj kamarati nikdy ti neublizim ani detom iba budem spavat s inou zenou. Dobre nooo

neni o com

Fuj zvrateny svet!!!! 😅 😅 😅 😅 😅

zanett
7. črc 2008

Ale fakt je, ze spousta zen si svoje pritele/manzele privlastnuje a berou to tak, ze jednou jsou par (dokonce treba manzelsky), tak jsou 'svoji' a to si vykladaji jako 'vlastnim toho druheho', coz - jak spravne pise gedren- neni mozne. Nikdo nikdy nemuze nikoho vlastnit! Ani vlastni dite nikdo nikdy nevlastni. Kazdy je svobodny clovek, ktery jedna podle sveho uvazeni, coz se taky mnohdy potvrzuje v manzelstvich, kde si zena mysli, ze muze vlastni a on navzdory jejimu 'vlastnictvi' z manzelstvi odchazi...Je myslim spatne si predstavovat, ze zahajenim partnerskeho vztahu davam svetu najevo, ze muj protejsek mi ted 'patri' 😀 To zni docela zoufale, pac vlastnit muzes neco, nad cim mas absolutni kontrolu (auto, dum, domaci spotrebic), pripadne zvire a rozhodujes o jeho zivote/ budoucnosti, coz neni pripad manzelu/pritelu, ponevadz kdyz se manzel rozhodne, ze te podvede/odejde ze vztahu, tak se muzes stavet na hlavu, ale je to dospela, samostatna osoba, kterou nikdo nevlastni, a proto si muze delat 'co chce' (otroctvi uz neni ve vyspelych zemich legalni 😀 😀 )

zanett
7. črc 2008

Mimochode, krasuliak, treba se mylim, ale z tvych prispevku mam dojem, ze bud za A) te nektera nekdy podvedla (proto ten trpky ton) nebo za B) se bojis, ze te muze soucasna manzelka podvest. Protoze clovek, ktery je spokojeny sam se sebou a se svym vztahem normalne nema tak kategoricke a mozna az hystericke nazory ohledne nevery...Jasne, ze nikdo nevime, zda nas nas protejsek nekdy nepodvede, ale pokud jsem si jista sama sebou, tak vim, ze i kdyby se to stalo, nebudu sice rada, ale nezhrouti se mi cely svet, tudiz nemam duvod byt uz predem tak vokalni...