Jsem nevěrná manželovi. Jak dál?

petuli0601
23. čer 2008

Ahoj,vim ze mne asi bude vetsina z vas odsuzovat ☹ ,a uplne to chapu,ale ja uz proste nevim kudy kam.Nemuzu spat,jist,soustredit se na nic.Jsem skoro deset let provdana za super chlapa,mame spolu tri skvele deti,nejmladsi 8 mesicu,a ja uz dva roky bezhlave miluju kolegu z prace se kterym se i tajne sem tam schazime.Na chvilku jsme tento vztach prerusili,chtela jsem to proste hodit za hlavu a byt verna,ale minuli vikend jsme se zase sesli no a....... 😅 😵 😒 Nemuzu toho nechat,miluju ho,ale nechci ranit sveho manzela.Jak uz sem rekla je super.Umi to skvele s detma,stara se o nas vsechny,pomaha v domacnosti...... 🙂 ale ja ho nemiluju.Je pro mne spise kamarad.On nic nevi a ani netusi a ja mu to rict nikdy nedokazu.Muj milenec je taky zenaty ale uz jen spolu ziji,nemaji ani spolecnou loznici.
Jste nekdo v podobne situaci?Dokazete poradit aniz by jste mne odsuzovali?

naty
19. bře 2009

Ale pokud si mu odpustila, jak říkáš, tak si mu měla OPRAVDU odpustit, pokud to chceš...to, že ho neustále podezříváš mi nepřipadá jako odpuštění...nic složitýho na tom není...pokud se rozhodneš někomu něco odpustit, znamená to, že se s tím především ty sama vyrovnáváš a dáváš další šanci...tabula rasa, jak říká náš latinář...pak už je jen na tom druhým, jak se k tomu postaví...to, že si nezapomněla je samozřejmost, to ani zapomenout nejde, pokud ho máš ráda, takže ty si to musíš urovnat především v sobě...otázka je, jestli s ním chceš zůstat...sama vidíš, že takhle to dál nejde........

naty
19. bře 2009

promiň, ale zkus si někdy přečíst téma: První rozvod....možná se budeš divit.... 😖 ...

krasuliak
19. bře 2009

johanka0805 nemam co dodat a pis mi sem a nie do IP ved aj ja sem pisem 😉

mikike
19. bře 2009

johanka ja by som to nebrala tak tragicky, obidvaja ste velmi mladí.

Velmi sa mi pacili rady zabky, co ti pisala dnes rano...uplne s nou suhlasim 🙂

antdem
20. bře 2009

johanka- presne ako vraví žabka.

johanka0805
21. bře 2009

no ahojte tak ja sa pokusim ho nepodozrievat a uvidime to je najhorsie ze chodi do prace na 2 alebo 3 tyzdne a ked pride domov na 10 dni tak prve dva dni su v pohode na treti den sa pohadame a udobrime sa den predtim ako ide do prace a takto sa to stale opakuje tak sa to pokusim zmenit

zabka78
22. bře 2009

Nema vyznam ziarlit aj keby to naozaj robil. Ja by som to na tvojom mieste nerozoberala... kolko krat som sa ja trapila nad hlupostami /nemyslim iba podozieranie svojho partnera 😉 / a nie je nic lahsie a prijemnejsie ako netrapit sa. Dolezitejsie je, ze sa o vas postara a mate strechu nad hlavou. A z nejakeho dovodu si ta musel vziat, ak to nebolo koli tehotenstvu, tak ta ma asi rad 🙂 Vsetko sa vykrystalizuje v buducnosti. Si mlada, teraz sa staraj o dieta a potom sa pre mna za mna s nim rozved, ak bude dovod. Mysli na seba...

kristtin
27. bře 2009

johanka suhlasím s kvetou. Nechcem mať silne reči, aby som nikoho neurazila, ale je to blbec. Ale zas na druhej strane si si mala uvedomiť, že taký človek sa len tak zo dňa na deň nezmení (ked ta podviedol). Bude to robiť stále dookola, lebo už ako keby rátal s tým, že mu zas odpustíš. Viem, že ho máš rada, preto je to ťažké a hlavne kvôli malému babu. Drž sa.

nguyen
27. bře 2009

asi mi zmazu prispevok lebo je asi mimo temu, ale iba mala poznamka k chlapom co maju tendencie dokazovat lasku skutkami typu "prespim pre teba dve noci v aute pred tvojim domom" rovna sa "preplavam pre teba dunaj po dlzke" rovna sa "skocim z 2. poschodia" a podobne kraviny. Laska sa nedokazuje, laska bud je alebo nie je. To ci ked niekoho milujes si schopna/y ho podviest je diskutabilne a velmi zlozite preto to ani nebudem riesit lebo kolko ludi tolko nazorov ale myslim ze mi mnohi daju za pravdu ze to ze pre teba prespal niekolko noci v aute este neznamena ze ta miluje ale iba ze to ma trosku pomylene a takyto ludia co si sebe alebo inym potrebuju dokazovat rozne veci takymito scestnymi sposobmi su vacsinou nevyrovnani, neisti alebo v lepsom pripade nedospeli jedninci. Skus si polozit tie spravne otazky a pravdivo si na ne odpovedat.

kamartina
19. dub 2009

Ja len xcem povedat ze xlapy su svine 🙂

megy
19. dub 2009

já mám na nevěru také svůj názor a jak tady napsala nguyen - každý člověk jiný názor. Nikde není napsáno, že láska je procházkou růžovou zahradou a také, že nikdy nemůžete vědět zda bude nevěrný on či ona. Můžete mě odsoudit, ale já byla manželovi nevěrná, nejsem na to pyšná, ale stalo se a nikdo to na světě nevrátí stejně jako když při hádce řeknete něco, co nechcete - což je ale něco jiného. Omlouvat se za své činy nebudu, ale jedno Vám řeknu: pokud už dojde ve vztahu k nevěře, tak něco není ve vztahu v pořádku. je velmi těžké si připustit, že vztah není tak ideální, jak si představujete a že máte velký problém. Po něvěře srovnáváte ač chcete či nechcete.
Nevěra není jen chlapská záležitost, ale také ženská.Pokud už je někdo nevěrný a přesto chce ve vztahu pokračovat, platí pravidlo: zatloukat a zatloukat a pokud už jeden či druhý řekne, že se to staloa lituje toho, tak je jen na Vás zda to přijmete( nepíši schválně odpustíte - protože to bude stále ve Vás ) . Neříkám, že podvádět je správné, ale také bychom si měli uvědomit, že jsme lidé - různé povahy, různého charakteru, jiné národnosti a pleti a že sex je jen lidský pud.

zuzanockamt
19. dub 2009

kamartina ... 😀 😀 😀

monca4ever
19. dub 2009

neveru neuzávam, teba jednať na rovinu en druhý si to proste nezaslúži

miska001
19. dub 2009

megy:pekne si to napisala 😉 😝

netmona
19. dub 2009

dievčat ,,,nevera????????????,,,,,,láska?????,,,,,zbožnuje dotyky, tance a gestá, neverných odmení a verných trestá,,,, 🙂
hoci niekedy ked mam nerf tak by som to urobila bez pocitu vinny, ale v zápeti ma to prejde 😀 😀

lenulka1982
19. dub 2009

Ahojte,

som rada, že som niečo také našla. J amám podobný problém... pravdou je že som to už prežila viac krát keď som si bola neistá a boloi tam nejaké údajne platonické lásky... nakoniec sme si všetko vysvetlili a bolo ok. Poslednú dobu môj muž a ja sme mali nádherné obdobie fakt super. Dokonca sme sa snažili o 2 dieťaťko už skoro 1,5 roka. Za posledné 3 roky to boli najšťastnejšie dni nášho manželstva. Máme spolu 7 ročnú dcéru.. a predsa som mu v stredu 15.04.2009 večer zistila, ťže ma poviedol so svojou kolegyňou. Snažil s ami to vysvetliť ale ja už mu neverím... tvrdí, že k ničomu ani nedošlo ale po prečítaní jeho emailov od nej tomu fakt neverím...
Najhoršie na tom je, že som si myslela, že mám esupre život dokonca aj on mi to potvrdil, že nám to klapalo ...
Naozaj neviem čo mám robiť... Stále s ami ospravedlňuje a vypisuje sms, listy ako ho to strašne mrzáí ale ja mu už neverím.... nestalo sa to po prvý krát a najviac ma bolí, že sa to stalo teraz keď sme chceli mať druhé baby.
Keby ste videli ako s ateraz správa ako anjel... nosil by ma na rukách... ale ja mu už nikdy nebudem veriť. Len kvôli malej som ho nevyhodila, čo som mu aj povedala. Pravdou však je že ja ho milujem a neviem prečo ale nmyslím, že aj on mňa... len ma ńebaví stále toleroať jeho flirty a zálety... Navrhla som mu aby sme išli k psychologičky, aby sme mohli vychádzať spolu v jednej domácnosti / máme totiž hypo. na byt.. spoločné záväzky/ a tiež, že budeme vedľa seba žiť ale nie ako partneri ale ako spolubývajúci resp. známi... neveiom či to vydržím ale naozja som v koncoch.... keby som mu to nenašla nikdy mi to nepovie.... on pracuje v zahraničí a chodí domov v stredu resp. štvrtok...a ja skrátka neverím, že k ničomu neprišlo... pretože mal n ato priestor...
No lenže od 01.06.2009 má pracovať na Slovensku a to už vôbec neviem ako to zvládneme.... kočky čo by ste robili na mojom mieste?

netmona
19. dub 2009

lenulka,,,no si mlada baba,,základ,,,už žiadne dieťa s nííííím,,to by bola chyba,,,,,,je to ťažké, lebo tie zavezky su tu a treba to doriešiť,,,,ale aj čas hocičo dorieši

lenulka1982
19. dub 2009

je to otrasné... stále nalieha, že on sa zmení a tak .... a vyplakáva mi, že on chce tiež bábätko... on na mňa strašne žiarli a povedal, že si uvedomuje že to bol skratka a že si chcel asi dokázať, že na to ešte má ....

lenulka1982
19. dub 2009

každopádne dík netmona neveim čo nakoniec urobím asi to chce aj čas.. je to ešte príliš čerstvé ... ale ja mám taký názor, že keď niekto miluje tak nemôže podviesť ....asi som staromódna ale ja to tak cítim...

netmona
19. dub 2009

no lenulka,,,tak to je ,,,lebo podviesť,,to môže každý, ale vydžať to je umenie,,to je ono,,,!!!!

lenulka1982
19. dub 2009

asi tak.. čo už ... je to ťažké ale určite aj preňho ... je to otec môjho dieťaťa a prežili sme spolu naozaj veľša za 9 rokov vzťahu takže uvidíme čo prinesie život ďalej... ale to že mu neverím a že ma strašne sklamal tak to vie... možno sa bude niekomu zdať naivné čo tu vypisujem,... a poviete si že nech ho pošlem do kelu alebo nech to ustojím a hotovo ... ale nie je ani jedna voľba ľahká ... to mi verte .... ☹

majacska
19. dub 2009

lenulka skoda ze si nasla tie emaily, keby si to nevedela, mohla by si byt teraz spokojna--

poznam vela muzov, dokonca v rodine, ktori mali ulety a ziju si v stasnych manzelstvach... sku mu odpustit posledny krat....

netmona
19. dub 2009

veríme ,,,nieje to ľahké,,ja som prhká ja by som reagoval hned aj ked , by som možno ľutovala,,možno fakt radšej nevedieť,,,,ale šancu treba dať alllllle byť opartný

bejbypd
19. dub 2009

lenulka neviem co teraz citis ty,ale viem co by som citila ja...kedze my s drahym mame takisto dietatko,zavazky,uver a podobne..no u nas je to asi ine tym ze som si ista nehovorim ze nikdy ma nepodvedie alebo tak...som si ista ze vie co ma doma a vazi si to niezeby som sa chvalila ale tak isto viem co mam doma a vazim si to a myslim ze tu vzajomnu uctu k laske treba...ono to zalezi od sily osobnosti kto si ako velmi a ako rychlo uvedomi ake by pripadna nevera mohla mat nasledky...lenulka si v nezavideniahodnej situacii viem ze to musi byt tazke ja osobne by som povedala neodpustam ani za nic pre mna je to az privelka zrada ale viem ze z lasky aku k nemu citis a pravdepodobne teda aj on k tebe by sa mozno este dalo nieco zachranit mozno by si mohla skusit odpustit aj ked neviem ako na to nemysliet...lahsie sa to pise a radi ako naozaj riesi no ak je tvoja laska naozaj taka velka ze tvoj manzel by mal byt tvoj celozivotny partner tak by ste to este raz mohli skusit no neviem je to na tebe iba na tebe...

koniarova
19. dub 2009

Keď ho miluješ a budete stále v spoločnej domácnosti, aj tak mu odpustíš.Ale určite nazabudneš.

netmona
19. dub 2009

láska,,neverným odpusti a verných trestá,,,,to je z Elánu ale je to tak 😒

lenulka1982
20. dub 2009

ahojte, no zvláštne je, že ja som sa cítila vžd byť milovaná bejbypd ako píšeš ty a nikdy som sa necítila byť nikým ohrozená... možno to bolo aj tým, že sme spolu boli veľmi dlho a vieme o sebe až príliš ale vidíš stalo sa to... a majacska vieš, že ja som si to tiež hovorila ? Tak podvedome? Že keby som to nenašla tak by bolo všetkoí ok... ja neviem kočky.... jedno je isté ja mu to nikdy nezabudnem... bojím sa toho, že mu to budem stále vyčítať vždy ke*ď bude mať zlú náladu... budem myslieť že niekoho má....

lenulka1982
20. dub 2009

už to nikdy nebude ako predtým nikdy.... ale jedno je isté naša dcéra by to neprežila.... ☹ ak by sme sa rozviedli... je to tatinkové dieťa... a aj on na nej lipí....

johanka0805
20. dub 2009

Ahoj lenulka ja ties nemozem zabudnut na tu jeho neveru a teraz staci ze sa vecer niekde zdrzi a ohen je na streche minuli tyden sme sa zasa pohadali a nebavili sme sa tyzden ja som bola nervozna nechutilo mi jest no katastrofa ale neviem co by som robila na tvojom mieste tak ty drzim palce aby si sa rozhodla spravne a aby si potom neskorsie nelutovala lebo sice aj ked sa mi hadame nedokazeme byt jeden bez druheho asi to tak ma vsetko byt

lenulka1982
20. dub 2009

johanka veď to u nás to už bolo síce to boli iba sms - ky.. ale to bolo už dávno ....a viem ako som to ťažko rozdýchala a teraz keď sa ho pýtam, že prečo ani sám mi neviem povedať že prečo skrátka, že si chcel niečo dokázať ... ako som už písla neskutočnre na mňa žiarli ale nie len na mužov v mojom okolí ale na všetkých...je to choré a preto chce on sám vychľadať dokonca psychológa len aby náš vzťah zarchánil... chce urobiť aj nemožné ... len ja mám obavu, že to je len teraz keď sa cíti neistý a nevie čo urobím ....