Jsem nevěrná manželovi. Jak dál?

petuli0601
23. čer 2008

Ahoj,vim ze mne asi bude vetsina z vas odsuzovat ☹ ,a uplne to chapu,ale ja uz proste nevim kudy kam.Nemuzu spat,jist,soustredit se na nic.Jsem skoro deset let provdana za super chlapa,mame spolu tri skvele deti,nejmladsi 8 mesicu,a ja uz dva roky bezhlave miluju kolegu z prace se kterym se i tajne sem tam schazime.Na chvilku jsme tento vztach prerusili,chtela jsem to proste hodit za hlavu a byt verna,ale minuli vikend jsme se zase sesli no a....... 😅 😵 😒 Nemuzu toho nechat,miluju ho,ale nechci ranit sveho manzela.Jak uz sem rekla je super.Umi to skvele s detma,stara se o nas vsechny,pomaha v domacnosti...... 🙂 ale ja ho nemiluju.Je pro mne spise kamarad.On nic nevi a ani netusi a ja mu to rict nikdy nedokazu.Muj milenec je taky zenaty ale uz jen spolu ziji,nemaji ani spolecnou loznici.
Jste nekdo v podobne situaci?Dokazete poradit aniz by jste mne odsuzovali?

lu23mana
24. čer 2008

je to tezke nekdy je vasen vetsi nez rozum a clovek si nemuze pomoc 😀

kalu
24. čer 2008

Lu23mana: Tak,tak - já sama taky jednám srdcem a instinktem ,i když rozum říká něco jiného.....
Já si narozdíl od většiny z vás myslím, že pokud v tom nemá Petuli jasno (a to podle jejího příspěvku nemá ), tak by neměla zatím nic řešit. Já bych to zatím nechala tak,jak to je a ono se to časem nějak vyvine. Manželovi bych určitě nic neříkala, to by za svou nevěru potrestala jeho, když se teď rozejde s milencem,kterého miluje,tak bude nešťastná a velmi se to odrazí i na jejich vztahu s manžou a navíc stále bude mít pocit,že o něco v životě přišla. Časem třeba ze vztahu s milencem ta velká zamilovanost a vášeň opadne anebo naopak zjistí,že je to ten pravý a definitivně se rozhodne pro život s ním.
Vím,že můj názor se nebude většině líbit,není to moc košér, ale dle mého je to nejšetrnější řešení pro všechny zúčastněné.(včetně dětí)

lu23mana
24. čer 2008

kalu,souhlasim s tebou ,jak rikam nechat tomu volny prubeh samo se to nejak vyvrbi.nejhorsi je kdyz clovek nevi co chce.V te situaci jsme zrovna ja.vsechno chce cas

kalu
24. čer 2008

Já jsem si něčím podobným taky prošla. A dneska jsem ráda,že jsem tehdy nepálila mosty.

lu23mana
24. čer 2008

kalu,a zustala jsi s tim clovekem s kterym jsi byla a nebo s tim s kterym probehla vasen?

kalu
24. čer 2008

Zůstala jsem s manželem. Taky se jednalo o kolegu z práce,obrovská vášeň a láska, narozdíl od "stereotypu",který jsem měla doma (s manželem jsme 7 let). Já si vůbec myslím ,že ty kolegové z práce jsou pro vztah pěkně rizikový,protože s náma často tráví víc času než lidé doma. S manželem jsme si doma podávali dveře a s NÍM jsem se vídala 8 hodin denně.
Taky jsem byla jako mezi dvěma mlýnskými kameny,ale čas to vyřešil za mě.Časem jsem více poznala kolegu, zjistila,že i on má svá negativa a že je to úplně obyčejný chlap, kterého mám i doma.Prostě ta hlavní vášeň vyprchala. Dodneška spolu máme moc hezký vztah , ale už úplně jiný než kdysi (kamarádský), voláme si,píšeme, občas se vidíme, prostě pohoda. Mám ho moc ráda,ale za manžu už bych ho nevyměnila za nic na světě.
Kdybych se s ním rozešla v době,kdy jsem ho milovala, tak bych ho určitě milovala ještě dneska a neměla bych tu šanci "vystřízlivět".Kdybych se tehdy přiznala manžovi, hrozně bych mu tím ublížila. Vím,že jsem asi potvora, ale nemyslete si holky-chlapů je taky dost !!!

majina
24. čer 2008

No já nevím, podle mého vždycky pravda vyjde najevo!!! Píšete tady že nechcete ublížit manželovi ale podle mě vám o něj ani tolik nejde, vy podle mě nemáte na to aby jste to přiznali! 😖

sisstin
24. čer 2008

majina: já bych to zas neviděla tak černobíle 😉 např. co píše kalu docela dává smysl..a tím, že by to manželovi vyzvonila by mu akorát ublížila 😉 ono je to prostě případ od případu jiný... 😉

naty
24. čer 2008

Mám pocit, že spíš nejsou připravený na to, že by je manžel opustil...pokud by si byly až tak moc jistý svojí láskou, "nějakej manžel" nebo rozvod by je nevykolejil...

m311293
24. čer 2008

zanett já to říkám z pozice manželky které manžel chodil s kolegyní na oběd, zatímco já doma kojila. Dobré duše mi to donesli. Co z toho mám, z té pravdy? Nic, nic, jen to že mu nemůžu věřit, ppokaždé když někam jde, tak přemýšlím jestli mi nelže. nejsem sice za vola, ale manželství mám na draka. kdyby mi to ty dobré duše nedonesli, tak by to časem sám ukončil a já bych dnes byla štastnější.
Proto tvrdím, aby muži nic neříkala, protože takovou pravdou jenom ublíží. Musí se rozhodnout s kým chce být, pokud z mužem, ať změní práci, ale to neznamená že ji to nepostihne znovu. Pokud chce být s milencem, tak ať odejde od muže ale ať je sama, alespoň chvíli. jak říkám odcházet se má od muže ne za mužem

sisstin
24. čer 2008

m311293: a to byl jako oběd nebo s ní měl vztah?Pže na obědu jako nic špatnýho nevidim 😕

m311293
24. čer 2008

to byl víc naž oběd spíš to byl vztah a trvalo to rok, než se mi to doneslo do uší.
Dočetla jsem příspěvky, souhlasím s gedren a kalu

sisstin
24. čer 2008

m311293: já jsem v tomhle dost tolerantní nebo možná i naivní..nevim 😕 nevidim nic špatnýho na tom, když se dva lidi scházejí s lidma opačnýho pohlaví... 😕 pokud samo nejde o sex nebo lásku..ale MP má spoustu známých holek, a fakt by mě nenapadlo, že s nima spí 😕 a já mám za kámoše chlapy a taky s nima nic nemám 😎

m311293
24. čer 2008

jo sisstin, ale když ti začne lhát o tom kde byl, kde spal, tak mažná pochopíš

sisstin
24. čer 2008

m311293:jj..to je jasný, to chápu 😉 to už zavání, ale že jsou třeba páry,kde se ten druhej snad nesmí ani podívat na jinýho člověka opačnýho pohlaví 😉

m311293
24. čer 2008

sistin MM kdysi chodíval každý měsíc na různá víkendová školení to bych se musela zbláznit, kdybych to nějak řešila, ale možná to někdy poznáš sama ( nepřeju ti to) kdy je to kamrádství a kdy už je to víc. Ale to co jsem zažila, je na moc dlouhé povídání. Ale je důkazem toho že někdy pravda hodně hodně bolí a často spíše uškodí než pomůže.

sirinka
24. čer 2008

no...moj vztah po 5a pol roku dennodenneho vidania sa ma stale dost vasne, dokonca z manzelovej strany sa snad este zdvojnasobila...
vsetky, ktore jej radite, aby nadalej udrziavala prilezitostny sex s kolegom, chcela by som vas vidiet, keby ste zistili, ze je to prave ten vas
a ze ked nic nepovie, ze nikomu neublizi??? jej manzelovi je tym padom uprete pravo rozhodnut sa, pokusit sa riesit problem, robia proste z neho vola co taha slepo voz a nemoze sa rozhodnut, ktorym smerom by chcel ist.
mna by neskutocne ponizilo, keby som sa niekedy dozvedela, ze ma najblizsi clovek, v ktoreho mam najvacsiu doveru roky klamal, to by som nikdy neodpustila
a ako je zname, loz ma kratke nohy, pravda vzdy niekde vyjde najavo, mozno presne ako u m311293, vzdy sa najde nejaka dobra dusa 😒

lu23mana
24. čer 2008

kalu,tak se mi to snad taky povede vystrizlivet.Pritel uz neco tusi,jsem jina,ale je to i tim,ze jsme sundala ruzove bryle a uvedomila jsme si ze nemam cas na sebe,ze veskery cas travim s pritelem.takze jsme s nim ted min a tomu vadi

sisstin
24. čer 2008

m311: no já to taky docela zastávám, že co oko nevidí, srdce nebolí...radši mu nelezu do mobilu a tak 😉

je to strašně těžký, já prostě neumim říct, co bych dělala,kdybych se to dozvěděla, nebo kdybych já podváděla..to přijde, až když to fakt přijde 😔

lu23mana
24. čer 2008

taky jsme zastance toho radsi nevedet

majina
24. čer 2008

Holky to raději nechcete vědět pravdu a necháte se podvádět??? 😅 😕 Nerozumím tomu!

Koukám že můžu být ráda za to co mám doma, sice někdy nadávám a jsem na MP až moc přísná ale jak to tak čtu tak jsem za něj šťastná.... já si ho uměla vyhovat 😀

sisstin
24. čer 2008

majina: nikdy nemůžeš vědět, jestli tě ten tvůj někde nepodvádí a můžeš si myslet, jakej je to andílek 😉 je spousta nevěr, na který se nikdy nepřišlo.. a ty dva lidi zůstali v pohodě..a jeden z nich ve sladké nevědomosti..ona pravda není vždycky to pravé ořechové 😉

halienka
24. čer 2008

No Petuli, skôr ako začneš riešiť, či to manželovi povedať či nie, si hlavne treba ujasniť čo chceš. To je to najdôležitejšie. Ja osobne som za to odpútať sa od milenca, trebars aj odísť z práce (chce to byť na seba tvrdá, ale časom to prebolí) a zostať zo skvelým manželom. Taký manžel akého opisuješ je podľa mňa výhra a v živote sa málokedy vyhráva dvakrát 😉 Ale samozrejme to je len môj názor, ty už sa rozhodni podľa svojho. No ak sa rozhodneš zostať s manželom, ako píšem, pokús sa čo najskôr odpútať od milenca a zabudnúť, no a v takom prípade manželovi o nevere nikdy nehovor. To nedáva absolútne žiadny zmysel povedať mu to, keď budeš rozhodnutá pre neho. Povedať mu to len preto aby si akože nerobila s neho vola je podľa mňa blbosť (prepáč majina) lebo on sa bude cítiť tak či tak ako vôl, aj keď to bude vedieť, lebo bol proste podvedený. To by si Petuli akurát tak uľavila svojmu svedomiu, že akože "povedala pravdu", ale vôbec nič by to už neriešilo, jemu by to akurát obrovsky ublížilo a ich vzťah by to určite naštrbilo. Ak sa to raz dozvie od nejakej "dobrej duše" tak čo už, potom buď zatĺkať, alebo s pravdou von. No inak by som mu to nehovorila ani za nič. Ak sa však Petuli rozhodneš manžela opustiť a ísť za milencom, tak je jasné, že mužovi to povieš. 😒

sisstin
24. čer 2008

tim teda nemyslim nějakýho chronickýho záletníka..spíš něco ve stulu petuli, prostě zamilovanost..která třeba pak opadne, nebo se petule rozhodne od milence odejít, tak v tom případě bych to manželovi fakt neříkala..jak psala halienka..nebude to jenom vůl..ale podvedenej vůl, což je podle mě horší 😉

danielala
24. čer 2008

Majina, možno je to tým, že pocity človeka sa časom stále menia. Možno teraz to cítiš takto a po ďalších piatich či desiatich rokoch vzťahu budeš oveľa tolerantnejšia v týchto veciach voči sebe aj partnerovi. My sme boli napríklad pred desiatimi rokmi na seba žiarliví ako psi a teraz už nehrozí. A to nie preto, že by sme si čím ďalej, tým viac dôverovali, ale proste spolu s vášňou vyprcháva pomalinky aj tá žiarlivosť. Pred pár rokmi som odsudzovala každého neverníka, dnes už nie.

Baby, to je pravda, že vášeň sa dá znovu naštartovať, ale chce to dosť veľkú snahu z oboch strán.

zanett
24. čer 2008

Mne nejde o to, jak se dotycna rozhodne, to je koneckoncu jeji vec, mne jde o ten pristup tady. PResne jak rika sirinka; nektere nabadaji dotycnou k tomu, at si milence alespon prozatim ponecha, ale nejak jim nevadi to pokrytectvi - kdyby ten milenec byl jejich manzel, asi by si na takovy hrdinky nehraly, ze....

Za druhe; to, ze z nekoho delam vola je myslim dost zavazne proto, ze (presne jak pise sirin) mu tim upiram pravo se rozhodnout, jak bude ke vztahu pristupovat. Je jasne, ze ten, kdo podvadi, se tim nebude partnerovi chlubit, ze...ale ja osobne bych to treba chtela vedet (kdyby MP ulitnul s nejakou jinou) proste proto, abych mela moznost se rozhodnout, zda a za jakych okolnosti chci ve vztahu pokracovat. To ani nemluvim o tom, ze jakmile se to jednou stane (nevera), VZDY (ano, prostim, vzdy - bez ohledu na to, zda se nam to libi, nebo ne) tu existuje potencialni riziko, ze se to provali - ja osobne bych nechtela za cca 20 let zjistit, ze me MP pred dvaceti lety podvedl. Ano, bylo by to promlcene, ale jebalo by me, ze jsem byla celou tu dobu za vola a ze mi byla uprena moznost se rozhodnout a vedela bych-li to tehdy, treba bych se rozhodla se s nim rozejit...

Primarne mi slo ale o to, jak jsou tady nektere zucastnene povrchni; nabadaji dotycnou, at je nadale s milencem, zatimco jejich manzel se na jinou mnohdy nemuze ani podivat, natoz s ni s**at 😀 😀 Kazdy by si mel nejdrive zamest pred vlastnim prahem

majina
24. čer 2008

siss...vím že nepodvádí! 😉 v tomhle ohledu mu věřím, nikdy jsem ani neměla důvod nevěřit!

sisstin
24. čer 2008

majina: jo, to je hezký...ale to si může myslet třeba i manžel petuli 😉 já mu věřim, ale na 100pro, že mě nikdy nepodvede bych teda ruku do ohně nedala.. 😉

sisstin
24. čer 2008

majina: a taky nemám zatím důvod mu nevěřit, ale prostě nikdy nevíš, co ti život přinese 😉

majina
24. čer 2008

jasný... je možné že ho někdy přestanu bavit a třeba si najde někoho jiného ale vím že by mě nepodváděl, netahal za noc ale řekl by to!