Jsem nevěrná manželovi. Jak dál?

petuli0601
23. čer 2008

Ahoj,vim ze mne asi bude vetsina z vas odsuzovat ☹ ,a uplne to chapu,ale ja uz proste nevim kudy kam.Nemuzu spat,jist,soustredit se na nic.Jsem skoro deset let provdana za super chlapa,mame spolu tri skvele deti,nejmladsi 8 mesicu,a ja uz dva roky bezhlave miluju kolegu z prace se kterym se i tajne sem tam schazime.Na chvilku jsme tento vztach prerusili,chtela jsem to proste hodit za hlavu a byt verna,ale minuli vikend jsme se zase sesli no a....... 😅 😵 😒 Nemuzu toho nechat,miluju ho,ale nechci ranit sveho manzela.Jak uz sem rekla je super.Umi to skvele s detma,stara se o nas vsechny,pomaha v domacnosti...... 🙂 ale ja ho nemiluju.Je pro mne spise kamarad.On nic nevi a ani netusi a ja mu to rict nikdy nedokazu.Muj milenec je taky zenaty ale uz jen spolu ziji,nemaji ani spolecnou loznici.
Jste nekdo v podobne situaci?Dokazete poradit aniz by jste mne odsuzovali?

neeve
25. čer 2008

Holky tak jsem to tu letem světem pročetla a co píše Gedren je přesně to, jak by se měla Petuli zachovat.

Zejména toto, budu Tě citovat Gedren 🙂 : "No ja vzdycky doporucuju polozit si otazku, zda bych opustila partnera, i kdybych mela zustat sama (nejlepe navzdy). Pokud je partner skutecne uz jen pritezi a spatnou pripominkou neceho, co bylo kdysi hezke, bude asi odpoved znit ano a pak je na miste to udelat, ale pokud by me, nebyt pekneho milence, ani nenapadlo se s partnerem rozchazet, tak je fakt asi blbost to delat... "

Pokud si Peti odpovíš, že by jsi ho neopustila, tak v tom připadě to nech vyhnít, nějak to dopadne. Hlavně manželovi nic neříkej. Ublížíš hlavně jemu a sobě tak trochu ulevíš. Přiznat se je vlastně sobecké. Je fakt, že když se to provalí, bude si připadat jak idiot, ale z toho se oklepe za půl roku, pokud bude už stejně všechno v háji. Ale pokud se přiznáš, můžete to řešit mnohem déle a s daleko větší nenávistí.

halienka
25. čer 2008

Kalu, to máš pravdu, myslím že aj havajské kmene mali na to zaujímavý pohlad, sex brali ako niečo prirodzené a kto mal na koho chuť tak išli a neriešili či je niekto niečí partner alebo nie. My by sme povedali že boli riadne promiskuitní. No oni to vôbec nepociťovali ako niečo hriešne alebo zlé alebo že by mali debaty o nejakej nevere 😀 Avšak práveže, boli to kmene, kde bola taká akási všeobecná starostlivosť, nikdy nenechali nikoho v kaši, postarali sa aj o "cudzie" deti ako o vlastné, aj o starých a chorých...No v našej kultúre to už tak neni, tu už sa o deti starajú len najbližší, tak isto o starých a chorých. Ak sa nepostarajú oni, tak zostanú samy.
Či už je to kultúrou, tradíciou alebo neviem čím, ale málokto chce ostať sám. A hlavne keď už pribudnú roky. Vtedy každý ocení ( v našek kultúre) trvalého partnera po boku, o ktorého sa môže oprieť. Všetcia chceme mať blízku dušu, spriaznenú a tiež niekoho o koho sa môžme oprieť, spoľahnúť sa na neho a s kým by sa nám to v živote ľahšie "táhlo". Máš pravdu, že tradície, kresťanstvo, rôzne morálne predsudky nám riadne komplikujú život v určitom smere 😉 V našom vnútri to asi bude večný boj, živočíšno alebo rozum? No je len na každom z nás či dokáže plávať tým životom aj taký sám a len sem tam mať horúce a vášnivé vzťahy so všetkými dôsledkami ktoré to môže priniesť, alebo túži po niečom trvalejšom, po určitej istote do budúcnosti a dokáže kôli tomu obetovať chúťky na živočíšny sex. Neodsudzujem takých ani takých, skôr len je asi dobré nejak sa tak najskôr spoznať, čo je pre mňa dôležitejšie a pre to sa rozhodnúť. 😉

aquilla
25. čer 2008

holky když oni jsou super oba ☹ s manžou nemáme žádný problém, rozumíme mi po všech stránkách, jsme manželé, kamarádi, prostě super.
jenže ten "šéf" je starší, inteligentní a to mi asi imponuje chjooooo

haluskacz
25. čer 2008

tyhle odlisnosti jsou zajimavy tema na studium, nicmene nevim, jestli se do toho budu poustet, neb nevim, co driv. Kazdopadne me laka trosku vic do toho proniknout a prijit na to (nebo taky neprijit, to uz je riziko podnikani), jaky vlivy se kde uplatnovaly a co je v ty dany kulture pricina a co nasledek. Myslim, ze takhle z dalky to muzeme velmi snadno zamenit, a dochazet k mylnym zaverum.

Kazdopadne si myslim, ze at uz s prihlednutim ci s odhlednutim od zivota v jinych castech sveta, je pro nas nejak klicovy ten vztah jako takovy a ze to je vychodisko pro dalsi uvahy. Co tak vim od lidi, co treba nejakou dobu zili dost promiskuitne, a pak toho nechali, ze se jim v tom dlouhodobym vztahu hrozne ulevilo, ze potrebovali tu stabilitu. A mam za to, ze (aspon teda v nasi kulture) nejde ten sex od vztahu oddelit, a i kdyz to vypada, ze se to nekterym lidem dari, tak se pak casto ukaze, ze ve skutecnosti chteji neco uplne jinyho.

gedren
Autor odpověď smazal
Zobraz
haluskacz
25. čer 2008

aquillo neblbni, zbytecne si komplijujes zivot, to fakt vubec nema cenu rozdmychavat nejaky vasne, zabrzdi to, dokud je cas.

aquilla
25. čer 2008

no právě, že já mám výčitky už teď když mu odpovím na nějaký email

gedren
Autor odpověď smazal
Zobraz
halienka
25. čer 2008

garden 😀 ty si číslo 😀
Aquila, a taká rada od hovada: čo keby si si pri sexe s manžou privrela oči a predstavovala toho druhého? 😀 Možno by váš sex dostal nový rozmer 😉 Je to také klamanie samu seba no ale...

haluskacz
25. čer 2008

no tak toho proste nech, ja vim, ze je to tezky, ale lze si to usnadnit napriklad zmenou telefonniho cisla, zmenou e-mailovy adresy... ja si pred casem taky nejak moc psala s jednim chlapem, nic vic mezi nama nebylo, jen jsme si hezky pokecali, ale uz to nejak u me prerostlo tu hranici, kdy je to uplne v pohode a kamaradsky, a zacala jsem si tim vynahrazovat neco, co mi v manzelstvi zrovna v tu dobu chybelo. Vyhodnotila jsem to jako potencialni nebezpeci pro manzelstvi, a tak jsem mu na ferovku napsala, ze to nejde, a prestala jsem si s nim psat. On to teda nastesti respektoval, takze mi tim taky usnadnil zivot. No pak jsem jeste nejakou dobu truchlila, ale zaroven jsem se snazila zmenit nejaky veci ve vztahu k manzelovi, a pak jednoho dne mi to proste naplno docvaklo, ze jsem krava, ze furt myslim na nejakyho idola, ze tim nepomuzu nikomu a nicemu, a v tu rano me to truchleni preslo 🙂

halienka
25. čer 2008

Bože, ja som si až teraz všimla že si Gedren 😅 a ja furt píšem Garden, prepáč mi, to sa mi niekedy stáva, keď príliš rýchlo čítam 😝 😀 tak zamieňam písmenká a domýšlam si 😎

certica
25. čer 2008

halienka 😀
inac ja to robievam tiez a velmi casto - s domyslanim, zamienanim pismeniek a vcelku sa mi dari 😎 a dokonca aj tu tvoju radu od hovada pouzivam 😀

pipinka
25. čer 2008

holky, také se mi to stalo. Já sice nemám děti a mám přítele. Stalo se mi to před rokem, řekla jsem o tom příteli,a to jsem neměla dělat-už je to rok a on se občas pořád trápí. kdybych to věděla, udělala bych to tak: zatloukat, zatloukat, zatloukat. Mohu vám ale říct,že jsem si uědomila co vlastně v životě chci a přítele bych za nic na světě nevyměnila. kdybych měla možnost být mu nevěrná, už bych to neudělala

halienka
25. čer 2008

Tiež som toho názoru nehovoriť. Ja keby sa také dačo "podarilo" môjmu mužovi, teda myslím taký úlet, nie ozajstný citový vzťah k dotyčnej (to už ani asi neni čo riešiť potom) tak dúfam, že nebude taký trubiroh, že by mi to išiel hovoriť. A aj som mu to povedala. Samozrejme, dúfam, že sa mu čosi také nestane 😝 ale všetci sme len ľudia...Ako sa vraví, nikdy nehovor nikdy. Z tohto dôvodu ma ani nenapadne mu pozerať do mobilu alebo mailu alebo inak snoriť ako to niektoré ženy robia.

maminaaa
25. čer 2008

Taky jsem teď zakoukaná do jednoho sympaťáka a když už jsem ho 3 týdny neviděla, tak na něj pořád musím myslet. Vím, že to je čistě platonický, ale přesto se mi pořád honí hlavou, co bych dělala, kdyby projevil zájem. Byla bych toho schopná a ohrozila tak rodinu? Mám manžela a dvě děti, i on je ženatý. Příští týden ho zas uvidím a jen na to pomyslím, tak cítím vzrušení.

susik77
25. čer 2008

Ahojte, my sme mali pred 2 rokmi krizu a tiez som sa nechala zbalit ☹ asi polroka som sa pokusala skoncovat s tym, ale on ma stale ukecaval, aby som s nim zostala...tiez bol zenaty, mal 2 skoro dospele deti. Po polroku sme sa do seba zamilovali a rozmyslali sme, ze sa rozideme s nasimi manzelmi a dame sa dohromady. Povedali sme to nasim polovickam, zacal kolotoc-vsetci sme zacali s nasimi partnermi aj sami chodit do manzel. poradne, aj ja s priatelom spolu...Mna nakoniec osvietilo, ze chcem zostat s manzelom.
Nam -mne a manzelovi ale tato nevera pomohla, manzel sa zmenil o 100%, predtym som v nom vobec necitila oporu, teraz sa o nas -o mna aj malu super stara...Viem, ze nevera nie je riesenie krizy, ja som to nevyhladavala, skor som sa do toho zamotala a nevedela sa dostat von, ale chcem len povedat, ze niekedy moze nevera ked sa prekona pomoct vztahu-ale treba si vsetko"vyrikat".

susik77
25. čer 2008

inak, tie vycitky o ktorych pisete som mala cely cas, ono fakt nestoji za to ani s necim zacinat, lebo potom sa clovek dostane do takeho kolotoca ze az 😝 ale vacsinou je to tak, ze kto nezazil, neuveri 😎

certica
25. čer 2008

susik, tak to je super 😉 . a tu poradnu ste navstevovali vsetci spolocne? ci vo dvojiciach? len pre zaujimavost...
inac ono to vacsinou byva tak, ze sa zamotas... ak niekto nahodou vyhladava, tak skor chlap

certica
25. čer 2008

a este ma zaujima, ako to skoncilo s nimi dvoma? teda, ak vies...

susik77
25. čer 2008

certi: no prave...Ja som ho spoznala davno predtym, v jazykovke...vobec ma nezaujal, ale ja som sa mu vraj uz tam pacila...A doost ma potom ukecaval-vzhladom na krizu v mojom manzelstve som podlahla, potrebovala som nekoho, s kym sa mozem porozpravat a v kom som mohla mat oporu...
ako sme planovali zacat s priatelom byvat, isli sme spolocne do manz. poradne-boli sme v 2. V obidvoch nam povedali, ze sa spolu hodime, ze by nam to klapalo. Potom isli zvlast aj nasi partneri. Bolo super, ze sa kazdy vykecal, manzelovi svitlo, co mi vo vztahu chyba...Povedal mi, ze ked zostanem s nim, nebudem lutovat...A naozaj, teraz som strasne spokojna...Najhorsie, ze s tym priatelom sme stale v kontakte, citovo ho mam rada stale-ale skor ako priatela, nevieme to ani jeden definit. ukoncit. Myslite, ze sa da zostat priatelia po takom vztahu?

susik77
25. čer 2008

certi: my sme stale v kontakte s tym priatelom. Hovoril, ze aj im sa velmi zlepsil vztah. Ze jeho zena predtym pila a bola dost na nom zavisla...teraz ze si lepsie rozumia...Ale stale mu chybam ...No, aj on mne...To sa neda uplne vymazat, taky vztah. Ale zase som 100% rozhodnuta, ze chcem zostat s manzelom, viem, ze sa s nim fakt hodim.

ajka23
25. čer 2008

ahojte, susik, myslim si, ze neda, on chce urcite viac a bude sa o to usilovat, hovorim z vlastnej skusenosti...

susik77
25. čer 2008

Ajka: ja viem, ale pripada mi to z nasich obidvoch stran ako slepa ulicka-on uz nechce opustit rodinu, ani ja. Ja si manzela teraz uz dost vazim a mam ho rada, takze nechcem ho podvadzat. Ale neviem uplne prestat komunikov. s tym priatelom. Ako si to vyriesila ty?

susik77
25. čer 2008

mne najvia chyba, ze som sa s nim mohla uprimne porozpravat o vsetkom, povedat svoj nazor narovinu...Asi my chyba kamaratka, s kt. by som sa mohla otvorene rozpravat. Moje dobre kamaratky pracuju, vidime sa raz za polroka a u novych kamaratok mam pocit, ze si musim davat pozor na jazyk, co poviem... 😒

certica
25. čer 2008

susik a vasi partneri vedia, ze ste takto v kontakte, aj ked teda len komunikacne? pokial sa nestretavate a nestretnete fyzicky, tak sa to da ustrazit a aj zostat kvazi kamaratmi. ale fakt staci jedno stretko a moze to byt zase tam, kde "nechcete". mozno postupom casu vasa komunikacia ustane nejak do stratena, hlavne ak on uz neuvidi ziadnu potencionalnu realnu perspektivu na nieco viac...
neviem, ako ho vnimas teraz ty. skutocne to z teba vyprchalo a je to len o tom, ze ti ako clovek nie je vzhladom k tomu, co ste kedysi zazili, lahostajny? ak si si v tomto ista, ze ta uz nepritahuje, tak ok. no ale naozaj neviem, co na to vasi partneri? ak o tom nevedia, neriskovala by som, resp. by som si vyjasnila, ako to vidi tvoj muz (jeho zena), ze si pisete 😅
teraz neviem, ci budem aktualne reagovat, lebo medzicasom sa mi krpaty zobudil, tak to tu mam dlhsie rozpisane..

susik77
25. čer 2008

s manzelom sa vidime rano asi 15 minut nez odide do prace a ked vecer pride o pol osmej, sme uz obidvaja mrtvi a preberame len povinnosti, co treba urobit...vsak to poznate 😉

maminaaa
25. čer 2008

susik, přesně tak taky mi chybí taková kamarádka ☹ měla jsem děti brzy a s kamarádkama jsme se odcizili, protože ještě studovali a o dětech začínají teprve teď přemýšlet 😒

susik77
25. čer 2008

certi: asi 2x sme sa videli, pri obidvoch stret. som mala jasno, ze uz je to, co tam bolo, prec 😉 ale mam ho velmi rada ako kamarata...ja sa snazim obmedz. stretnutia a stret. sa len vonku...

zanett
25. čer 2008

Susik, no a tvuj manzel to vi - ze jsi s tim druhym v kontaktu?

susik77
25. čer 2008

zanett: ne, nevi. Ja jsem s nim na pulroku ukonc. kontakt. ale potom sme si zase zac. pisat...