Jsem nevěrná manželovi. Jak dál?

petuli0601
23. čer 2008

Ahoj,vim ze mne asi bude vetsina z vas odsuzovat ☹ ,a uplne to chapu,ale ja uz proste nevim kudy kam.Nemuzu spat,jist,soustredit se na nic.Jsem skoro deset let provdana za super chlapa,mame spolu tri skvele deti,nejmladsi 8 mesicu,a ja uz dva roky bezhlave miluju kolegu z prace se kterym se i tajne sem tam schazime.Na chvilku jsme tento vztach prerusili,chtela jsem to proste hodit za hlavu a byt verna,ale minuli vikend jsme se zase sesli no a....... 😅 😵 😒 Nemuzu toho nechat,miluju ho,ale nechci ranit sveho manzela.Jak uz sem rekla je super.Umi to skvele s detma,stara se o nas vsechny,pomaha v domacnosti...... 🙂 ale ja ho nemiluju.Je pro mne spise kamarad.On nic nevi a ani netusi a ja mu to rict nikdy nedokazu.Muj milenec je taky zenaty ale uz jen spolu ziji,nemaji ani spolecnou loznici.
Jste nekdo v podobne situaci?Dokazete poradit aniz by jste mne odsuzovali?

zlomena
19. kvě 2009

katti77 ved práve že si neviem predstaviť ako to bude u nás vyzrať o rok, dva...ved spolu ani nespávame, a všetko je na mojich pleciach...domácnosť, dieťa...on má robotu, takže chápem že je to unavený atd, ale žiaľ tá nevšímavosť aj k mojim potrebám je až zarážajúca...a aj okolie si to všíma ☹

saska.t
19. kvě 2009

zlomena- ved ti hovorim ze chlapi sa nemenia, uprimne povedane myslim si, ze uz vie, ze sa len vyhrazas a aj tak to neurobis, takze je v klude lebo vie, ze mu staci raz za cas zaplakat,sekat dobrotu a zase je to ok, u nas to bolo tiez tak az raz ... 😅
chyba ti odhodlanie a odvaha zmenit svoj zivot, ja viem ze je tam vela faktorov ale vsetko sa da zmenit a preco by si mala byt dozivotne nestastna? si mlada a nemas dovod trpiet donekonecna aj ty mas pravo na krasny zivot a ked uz ani milovanie nejde, nemas co riesit, samozrejme je to len moj nazor a skusenost 😉 tak drzim palce ...

zlomena
19. kvě 2009

mandarinka: čo sa týka sexu, boli sme u sexuologa, aj ked súhlasil ale bolo vidno že mu to je jedno a aj tam išiel s tým že čo nám už len môže pomôcť nejaký sexuolog...a manželská? ja som chcela ísť k nejakému psychologovi už lebo som na nervy z celého tohoto kolotoča, a zistiť, či náhodou nie som vadná ja, ked chcem od muža aby mi trochu pomáhal v domácnosti, a aby so mnou spával, a aby mal rebríček hodnôt trochu iný...ja som mu nikdy nezakazovala aby išiel ani odo mna nepočul že nechod, napriek tomu ked poviem že by mohol ostať niekedy aj s nami, tak mi povie že ani neviem koľko krát už nešiel kvoli nám a že mi to ani nevraví...len to si neviem predstaviť keby chodí aj tam, to by už vôbec s nami nebol...alebo najlepšia hláška je ked sa ho spýtam či musí ísť tam a tam, tak povie že som mu pokazila náladu a dodrbala večer, ale napriek tomu že ide

janka1874
19. kvě 2009

zlomena: naozaj to skonči taký život nestojí za nič a ani Tvoja dcérka to nebude mať ľahké lebo ak som dobre pochopila tak nejaví záujem o vás a to si ani tá malá nezaslúži

ja som tiež rozvedená a síce nemala som s manželom deti, ale boli sme spolu okolo 7 rokov on síce nežil pre pc ale pre svojho brata a kamarátov a ja som bola to posledné čo ho zaujímalo tiež to u nás prebiehalo podobne po 3 rokoch chodenia sme sa rozhodli že sa vezmeme vek už na to bol tak načo čakať no nie? noa o pól roku som zistila že vlasne mám manžela akurát tak na papiery a nič viac o všetko som sa musela postarať sama no nechcela som sa po pól roku rozvádzať veď ako by to vyzeralo tak som sa trápila ešte ďalšie 2 roky a to ani nehovorím o tom koľko krát som h prosila nech si uvedomí ako žijeme a podobne a jedného dňa môj pohár trpezlivosti pretieko a skončila som to a teraz som najšťastnejšia ako sa len dá mám úžasného partnera nádhernú dcéru a druhé bábo pod srdcom a nič krajšie si neviem predstaviť môj drahý je úžasný milujúci otec a partner nie sme síce manželia ale možno aj to časom bude po jednej zlej skúsenosti som sa moc s tým neponáhľala

zlomena
19. kvě 2009

saska.t: ja viem že mi chýba odhodlanie, ale viem že takto sa dostanem akurát tak na psychiatriu, lebo už mi to všetko šlape na mozog

saska.t
19. kvě 2009

podla tvojich viet usudzujem ze je to sobec a egoista, mozno by sa mal zamysliet ze tebe dodrbava cely den a cely zivot 😠

erikas
19. kvě 2009

zlomena myslím si,že nemáš na čo čakať....šancu dostal niekoľkokrát a znova je všetko po starom čiže zle 😒 to že ti s ničím nepomáha,je nevšímavý,ako tvrdí unavený 😠 a ty nie si?veď je všetko na tebe,malá,domácnosť všetky čo s tým súvisí nie je naozaj žiadna dovolenka 😠 myslím,že si zaslúžiš partnera,ktorý bude pre teba aj maličkú oporou a bude ťa milovať a starať sa o vás,načo máš strácať ďalšie roky s partnerom,ktorý si nič neváži a vidí len sám seba...radšej sama ako v nefungujúcom vzťahu..

zlomena
19. kvě 2009

janka1874: no minule som mu akurát vravela že či si uvedomuje že my žijeme síce spolu ale akoby len pri sebe, že či sa mu takýto život páči...nič mi na to nepovedal, otočil sa a potom len hmkol a zaspal, akoby som žila s bratom... ale o malú javí záujem, to nemôžem povedať, je jeho dcérka, len ak sa má rozhodnúť medzi akciou a malou, tak radšej ide na akciu...ale inak je dobrým otcom, len manželom zabúda byť 😢

zlomena
19. kvě 2009

saska.t: je sebec a pohodlný, to sú jeho slová...čo súhlasil a taktiež egoista...ale dúfala som že sa zmení, lebo pred svadbou nebol taký...aj ked teraz by si to nepriznal že bol aj iný, ale aj ľudia čo ho poznajú vidia jeho zmenu

erikas: no ja mám toho na pleciach viac ako len domácnosť a malú, starám sa aj o jeho vybavovačky, a ostatné veci lebo nie je schopný si nič vybaviť, študujem externe štvrtý ročník na práve a od februára chodím na týždeň v mesiaci do zahraničia do roboty, takže ja bývam tiež unavená a zničená, ale práveže keby je doma v rodine všetko v poriadku tak je pohoda...ale takto bývam zničená ešte viac

saska.t
19. kvě 2009

zlomena to ze je dobrym otcom neznamena ze musis s nim ostat, on moze byt dobrym otcom aj ked budete od seba, skutocnost je ze je zlym manzelom a partnerom a preto nema vyznam zotrvavat v tomto zväzku sama to citis a neboj casom pride aj odhodlanie a odvaha len davaj pozor aby uz nebolo neskoro 😉

tetes1
19. kvě 2009

Omlouvám se, že vstupuji. Ale Zlomená, píšeš, že tvůj partner je línej a ty po něm musíš uklízet apod. Nemusíš!!!!!!!!! Ale děláš to a pak ti to vadí. Tak to prostě nedělej a neobskakuj ho. Spousty věcí,které se nám u našich partnerů nelíbí si ale děláme samy. Tak si sama ze sebe nedělej onuci a pokud chceš, aby se u vás něco změnilo a chceš s manželem žít, tak začni něco měnit u sebe.
A jinak holky, co se rozhodujete zda zůstat či nezůsta, tak nebudu tu vyprávět svůj životní příběh,ale z pozice dítěte,jehož rodiče se rozvedli musím říct, že žádné velké trauma zrovna tohle nebylo. A nikdo nežije život svých dětí, rodičů, příbuzných......a každý má právo na svoje štěstí. A jestli se teď rozmýšlíte kvůli dětem, tak třeba 20 let prožijete v nešťastném vztahu, ale za těch 20 let vám žádné dítě nepoděkuje, díky,že jsi si kvůli mě zkazila život......
Přeji hodně štěstí a co nejméně bolesti v srdíčku.

zlomena
19. kvě 2009

saska.t: ked mu poviem že toto nie je manželstvo, lebo je také aké je, tak mi povie že pozná oveľa horšie manželstvá...že ma nebije, nie je alkoholikom, nehrá automaty, takže nevie čo mi vadí ☹

darssy
19. kvě 2009

Ahojte, obdivujem ženy, ktoré takéto obdobie zvládli, ja nemám na to už síl. Som strašne nahnevaná a sklamaná. Mám pocit, že to nikdy neprestane bolieť, a akosi sa z toho nemôžem dostať. Poradte ako na to ☹
Čo mám povedať synčekovi, keď sa opýta kde je ocko? Mám mu povedať, pravdu, že si našiel inú a vykašlal sa na nás? Budem ešte niekedy šťastná?
Prepáčte, že píšem to čo píšem, ale potrebujem to zo seba dostať von ☹

zlomena
19. kvě 2009

tetes1: ja viem že nemusím, ale žiaľ z iného hľadiska musím...lebo ked to neurobím ja tak on to neurobí a budem bývať na smetisku...už som sa o to snažila a týžden som nechala jeho taniere pri pc, a ponožky na bare a spodky v kuchyni, ale preboha máme dvojročné dieťa...to sa má hrať s jeho špinavými ponožkami, alebo spodkami a potom z tanierov odliepať storočnú špinu? ono to nie je také ľahké povedať si neurobím to ked už más dieťa...ale keby sme nemali ver že by jedlo nedostal, ani nebolo oprané ani upratané...ale žiaľ nedá sa to

darssy
19. kvě 2009

Halienka: vďaka, prosím zisti mi to a ešte ako dlho čakali na prvé konanie ododna podania návrhu

zlomena
19. kvě 2009

práve toho sa bojím, že už som tak lačná po dotykoch a milom slove, že pohľahnem a ako potom niekedy vysvetlím dcérke a celkovo, že človek potrebuje cítiť lásku, byť milovaný a pohladený?

katti77
19. kvě 2009

darssy: čo povedať synovi?...len to, že ocko bude bývať inde a že s ním môže byť kedy chce...časom sa všetko vyrieši a syn sám pochopí časom...
naši sa tiež rozviedli a moja mama ma nikdy nehuckala proti otcovi, aj keď sa zoviedli pre 18ročnú pipinu s ktorou sa oženil a na nás ako deti sa vysral...najprv som plakávala, že chcem byť aj s nim ale teraz ti poviem, mi nestojí ani za to aby som ho nazvala otco a už vôbec nie aby som na neho myslela...
všetko záleží ako sa bude k synovi chovať on a aký vzťah si vybudujú, ako často sa s ním bude stretávať, ale to záleží na ňom...
ty sa zameraj na seba, aby si sa dostala zo zlého psychického stavu a odpútala sa od neho a čas to vyrieši...drž sa a nevzdávaj sa...
a šťastná určite budeš, raz to príde 😵

zlomena
19. kvě 2009

darssy: moja mama čakala pred dvoma rokmi od podania návrhu na rozvod dva mesiace a hned na prvom konaní ich rozviedli a známi tento rok čakali mesiac a tiež hned ich rozviedli, lebo sa dohodli na všetkom

mandarinka
19. kvě 2009

Zlomená souhlasím s tetes, nemusíš po něm uklízet. Já bych to prostě nechala být, uklidila bych po sobě a po malé a bylo by. Trvalo mi to dlouho, ale naučila jsem se to. Já mám teda manžela ok, ale někdy je to taky bordelář - vyžehlím prádlo, dám mu ho na komodu a jsem schopna okolo toho chodit třeba 14 dní, než si to uklidí. Nechá na zemi ponožky? Tak je holt překročím......Nejde nakoupit? Nejdu taky nebo koupím jídlo jen pro sebe a pro syna. A pak když mele jestli máme něco dobrýho slyší jen, že má taky ruce a nohy a zdravý, narozdíl ode mě.
Já Ti neříkám, abys s ním byla do smrti, jestli to fakt nefunguje, tak bych odešla. Taky jsem to udělala. Ale nejdřív si s ním promluv s tím, že nejsi spokojená a vážně uvažuješ o rozvodu. Neříkej, ať se změní, prostě mu řekni co se Ti nelíbí a že víš, že ani Ty nejsi dokonalá. Ale že už toho máš dost a vážně chceš odejít. A uvidíš, co se stane. Pokud to bude chtít řešit dobrý, pokud ne, odejít můžeš. Je otázka, jestli máš kam a jestli na to vůbec máš....on rozvod zase není až taková sranda, když jsi na MD a nemáš finanční prostředky. Byt něco stojí, náklady na domácnost taky jsou. Prostě až taková sranda to není. Já mám rozvod za sebou a tak vím, o čem mluvím.....

saska.t
19. kvě 2009

zlomena - nahadz mu vsetky jeho veci do postele tam to nebude moct prehliadat, neper iba jeho veci ver ze mu to dojde u nas to v tej dobe dost fungovalo a tym ze izbu zavries, dieta sa k tomu nedostane 😉

darssy- musis verit ze vsetko raz bude dobre aj ked teraz je tomu tazko uverit ...

zlomena
19. kvě 2009

mandarinka: ja som mu to už vravela sto krát, mali sme sto krát taký rozhovor, a vždy sa snažil mesiac dva a potom spadol do starých koľají...čo sa týka kam ísť, tak s tým problém nie je...máme byt a finančne sme na tom tiež dobre. ako som písala tak ja robím tiež a manžel má na svk pomery veľmi dobrý plat a ja zo zahraničia tak isto, takže v tom problém nie je...len tá neodhodlanosť, a pochyby sú tu, či kvoli dcérke sa neoplatí radšej pretrpieť a tak...

darssy
19. kvě 2009

katti77: nechcem malého proti manželovi štvať, to by ma ani vo sne nenapadlo. Povedala som mu, že malého može vidieť bez obmedzenia, kedykolvek bude chcieť. Preto ani do návrhu na rozvod neudávam žiadne časové obmedzenia. On je naozaj výborný otec.
zlomena: dúfam, že aj mi budeme vybavený hneď. Síce idem len tento týždeň na súd podať návrh, tak dúfam, že pojde všetko hladko. Už nech je po všetkom, aby som mohla začať "od začiatku"

mandarinka
19. kvě 2009

Zlomená s manželovým platem nepočítej, protože to bys viděla, jak chlap obrátí, když od něj ženská odejde. Já když jsem řekla že odcházím tak jeden den šok a abych si všechno nechala a že půjde on, do druhého dne se mu to rozleželo a nakonec jsme bojovali o každej desetník.....
Dcera to pozná, že vám to neklape. Pokud jsi opravdu, ale opravdu delší dobu nespokojená, přesto bych zkusila ještě poslední "hrozbu" rozvodem a pokud se ani poté nic nezmění, bal kufry. Ale varuju Tě, že rozvod je pěknej záhul na nervy i v případě, že je to "v pohodě". Pokud se navíc budete soudit třeba o výchovu dcery, pak si teprve užiješ.... nechci Tě strašit, ale vím, o čem mluvím

katti77
19. kvě 2009

darssy: tak o to je to lepšie, keď je dobrý otec, tak sa tým netráp, možno to bude zo začiatku bolestivé ale syn to zvládne...fakt
máme v rodine podobnú situáciu a dievčatko to už berie ako samozrejmosť, že raz je u mamky a raz u tatka a je v pohode...chce to len čas

darssy
19. kvě 2009

katti77: Snažím sa to brať v pohode, aj som mu povedala, že sa chcem rozísť v dobrom, ved máme spolu dieťa, a predsa budeme musieť spolu komunikovať. Nechcem aby malý videl, že sa len hádame. Ale občas to na mna dolahne 😢 poplačem si a zasa je všetko O.K. 😉

zlomena
19. kvě 2009

mandarinka: no trošku si ma vystrašila, lebo ked sme sa bavili o rozvode vtedy v januári, mi povedal že on mi problémy robiť nebude...ale pravdu máš nikdy nemôžem vedieť...

no nič uvidím ako sa to bude vyvíjať, ale jedno je isté, že takto som si manželstvo nikdy nepredstavovala... ☹

tetes1
19. kvě 2009

zlomena:sice chápu,že nenecháš dítě hrát s jeho špinavýma trenclema, ale to tě ještě nenutí k tomu mu to prát,nebo mu vařit s tím přeci nemá dítě nic společného,nebo že mu to vyžehlíš s tím přeci taky nemá dítě nic společného....a špinavé ponožky, fajn,když ti to po bytě vadí (což chápu),tak vezmu igelitku,naházím to do ní a tím to pro mě hasne a až tvůj drahý dospěje do stádia,že prostě nebude mít čisté spodní prádlo,tak asi něco začne dělat,páč mu nic jiného nezbyde. Né, všechno je nutné dělat kvůli dítěti, to je to co jsem psala musíš nejdřív sama vědět co s tím chceš dělat a jak se sebou necháš jednat. Protože když budu chlapovi "jenom planě vyhrožovat", tak ničeho nedosáhnu,,páč už mi pak nebude brát vážně.Takže "vyhrožovat" rozvodem každou chvíli nikam nevede. Nemyslím to ošklivě, držím ti palce,ale jenom se ti snažím říct, aby jsi se třeba vážně i zamyslela nad tím jak jednáš ty, jestli si něco neděláš sama.....Snad mi pochopíš, že to bylo myšleno spíš jako pomoc se na to podívat i z jiné strany.

zlomena
19. kvě 2009

tetes1: ja viem že to myslíš dobre a viem že niektoré veci by som nemusela robiť a nech zistí čo to je, ale proste mi to tiež nedá aby muž behal jak posledný bezdák, a ked perem tak hodím tam aj jeho veci...
a čo sa týka toho rozvodu, tak som mu to povedala len raz, dovtedy do toho osudného januára som práveže ani slovom nespomenula rozvod, takže to bolo prvý krát a zľakol sa a fungoval normálne pár týždnov...on vie že je lenivý, pohodlný a egoista aj mi to povie, ale nič proti tomu nerobí... 😒

tetes1
19. kvě 2009

Pak promiň,ale co se týče úklidu a jeho pohodlnosti si to vážně děláš sama, staráš se o něj jako jeho matka a on nemá důvod na své pohodlnosti nic měnit.

zlomena
19. kvě 2009

tetes1: ale v tom nie je len toto, keby fungujeme v ostatných veciach tak toto by mi ani tak nevadilo...
ale máš pravdu a ked dojdem domov tak to zmením, a budem sa starať len o seba a dcérku 😉