Jsem nevěrná manželovi. Jak dál?

petuli0601
23. čer 2008

Ahoj,vim ze mne asi bude vetsina z vas odsuzovat ☹ ,a uplne to chapu,ale ja uz proste nevim kudy kam.Nemuzu spat,jist,soustredit se na nic.Jsem skoro deset let provdana za super chlapa,mame spolu tri skvele deti,nejmladsi 8 mesicu,a ja uz dva roky bezhlave miluju kolegu z prace se kterym se i tajne sem tam schazime.Na chvilku jsme tento vztach prerusili,chtela jsem to proste hodit za hlavu a byt verna,ale minuli vikend jsme se zase sesli no a....... 😅 😵 😒 Nemuzu toho nechat,miluju ho,ale nechci ranit sveho manzela.Jak uz sem rekla je super.Umi to skvele s detma,stara se o nas vsechny,pomaha v domacnosti...... 🙂 ale ja ho nemiluju.Je pro mne spise kamarad.On nic nevi a ani netusi a ja mu to rict nikdy nedokazu.Muj milenec je taky zenaty ale uz jen spolu ziji,nemaji ani spolecnou loznici.
Jste nekdo v podobne situaci?Dokazete poradit aniz by jste mne odsuzovali?

susik77
24. čer 2008

no, neviem, s nasou hypo, uvermi a maxi nakladmi na malu-asi by som to doost riesila. Ale ja mam asi inu povahu 😎

susik77
24. čer 2008

inak, ja by som si tiez asi predstavila, ci by som odisla od manzela, aj keby som nikoho ineho nemala. Ak je kladna odpoved, nevahala by som 😉

valen
24. čer 2008

No já věřím, že by to bylo hodně náročný. Zatím právě pořád řeším, co dělat dál. Náš vztah je natolik narušenej, že nevím, jestli by to ještě mohlo fungovat. Každopádně tomu dám ještě nějakej čas. Jsem si vědomá toho, že prcek potřebuje tátu. Jde jen o to, jestli on by dokázal být dobrej táta, když nemá ke mně absolutně žádnej vztah ☹

sirinka
24. čer 2008

valen teda ja by som takeho rychlo kopla...ked budes ty utrapena aj tvoje dietatko to bude citit, ved urcite mas nejaku rodinu, co ti moze pomoct
m311 preco sa vlastne rozvadzas???
uz som pisala, moji rodicia su 23 rokov rozvedeni a je to ok, kym zili spolu a snazili sa pred nami problem skryt, bolo to hrozne, mala som pat rokov a moji rodicia sa zrazu spravali inak, pamatam si len utrzky, ale bohuzial mi ostali v pamati len tie negativne...takze dr. plzak asi tiez nie je neomylny

m311293
24. čer 2008

sirinka zatím se nerozvádím, ale všechno k tomu spěje, přestali sme si rozumět, dospěli sme do stádia,kdy si už nemáme co říct, už se to táhne dlouho a oba nevidíme jiné východisko než se rozejít, bohužel zachránit se už nic nedá,

zanett
24. čer 2008

valen, myslela jsem to presne tak, jak to rekla gedren; az se mimco narodi, urcite se ti bude manzelova pomoct hodit, coz ale zase na druhou stranu neni duvod k tomu s nim zustavat, pokud uz mezi vama nic nezbylo - to chapu...

sirinka
24. čer 2008

m311293 a myslis si, ze v takom dusne je detom zit lepsie...z vlastnej skusenosti mozem povedat len ze nie
nie som nikdy nadsena, ked sa niekto rozvadza, hlavne v dnesnej dobe uz aj kvoli blbinam, ale ked je situacia neunosna pomoze to kazdemu clenovi rodiny a da vam to sancu na novy zivot...

m311293
24. čer 2008

sirinak to víš že pro děti to není onoí, jenže když to trvalo rok tak jsem si myslela že krizi ustojíme, tehdy to bylo o nevěře, jenže to trvá už pět let a poslední rok je úplně blbý. jenže mám puberťáka a tak to pořád zvažuji, jestli právě teď nebo ještě chvíli vydržet. Ono je to hodně složité, zvenku se to těžko posuzuje, my s MM máme přese všechno dobrý vztah, jezdíme na dovolenou, jen úprostě spolu nedokážeme žít

valen
24. čer 2008

sirinka taky mám chuť ho kopnout. Na druhou stranu si uvědomuju ty následky. Ale mám skvělou rodinu, vím, že mi pomůžou i finančně, pokud to budu potřebovat. Fakt nevím, jak se rozhodnout. Nebylo by to snadný, soudní tahání o byt, o mimčo...
zanett chápu to, jak jsi to myslela 🙂. Jde taky o to, jak moc mi bude pomáhat, když mi s ničím nepomáhá teď.

m311293
24. čer 2008

jo holky, nemáme to jednoduchý,
sirinka, ale v téhle diskusi nejde o mně, jde o to jak zvládnout nevěru, chápu valen, chápu i petuli, ale stejně si tohle musí rozhodnout kažá sama, ale každá je v jiné situaci, o valen muž nejeví zájem, tanm je to jednoznačný, řekla bych že by měla odjít teď s dítětem to bude horší

sirinka
24. čer 2008

m311293 to je jasne, ty najlepsie poznas svoje deti a musite im to spravne nadavkovat...hlavne je, aby vedeli ze vzdy maju obidvoch rodicov, aj ked uz nebudu byvat spolu

sirinka
24. čer 2008

valen tiez si myslim, ze nemas uz velmi co riesit, a cim dlhsie ostanes, tym horsie sa raz bude odchadzat...podla mna je naivne mysliet si, ze kvoli dietatku sa zmeni...

valen
24. čer 2008

Holky, musím jít spát, ráno vstávám do práce a jsem teď pořád extrémně unavená. Každopádně díky, že jsem se tady mohla trošku vykecat a za vaše názory. Je lepší si vždycky poslechnout někoho nestrannýho. Přeju všem dobrou noc.

petuli0601
autor
24. čer 2008

Tak sem zase docital,opravdu sem necekala takovy ohlas.Je tu toho tolik ze asi by bylo slozite se vyjadrit ke kazdemu prispevku zvlast,proto doufam ze postaci jen tak vseobecne.
Chtela bych zacit k tomu co citovala m311,asi je pro mne momentalne nejjednodusi s tim souhlasit.Nemam pocit ze deti trpi mou neverou,vsechny tri maji lasku obou rodicu.Ano,hadame se s manzelem casto,ale deti do toho netahame a i kdyz spolu zrovna nemluvime pred detma se chovame normalne.Deti nemohou za sve rodice,nase chyby se jich netykaji,nebo spise moje chyba 😒 Stale plati to co sem rekla na zacatku,ze manzel je super a stara se o rodinu atd. ,ale i super lidi se dokazou pohadat! 😖
U m311 asi nejvic cenim ze mluvi z vlastniho poznani,jeji situace mne tak trochu maluje to jak by se asi citil muj muz.Chapu ze delat z nej vola neni ode mne fer,a kdyby to bylo v mych silach nejradsi bych vse vratila tam kde to zacalo,kdy sme se jeste beznadejne milovali a asi bych spoustu veci udelala jinak,protoze i kdyz sem to ja kdo je neverny neni chyba jen ve mne.Ja ho mam stale svym zpusobem rada,a hlavne ho ze srdce lituju,vim ze by si zaslouzil nekoho lepsiho.Take uznavam ze pokud by jsem kolegu nikdy nepotkala byla bych stale verna,i kdyz ne stoprocentne stastna.Take je pravdou,ze nase manzelstvi melo svoje chyby uz davno pred tim co jsem si zacala neco s kolegou,ale uprimne musim rict ze spousta veci mne zacala na manzelovi stvat az po tom.
Jen chci jeste dodat,ze vsechno co tu pisu je pravda,nesnazim se tu delat tou ublizenou ale nemyslim si ze je chyba jen na mne.

halienka
24. čer 2008

Aj ja som ako dieťa mala hrôzu z toho že by sa moji rodičia mali rozviesť. Moji rodičia mali krásny vzťah, ja som nezažívala nejaké hádky alebo čo. Pamätám si len na jednu, a to vlastne ani nebola hádka, len sa nejak nepohodli a zostali ofučaní. No poviem Vám bola som z toho v takom šoku a doteraz si pamätám ten strach ,že čo keď sa budú chcieť teraz rozviesť?(no hlúpe malé decko, samozrejme že nie pre jednu hádku, ale vtedy som nemala ešte rozum) Je to tak ako písala m311293, ten Plzákov výrok podľa mňa sedí. Samozrejme, že tam je myslená tá situácia, ako sa píše na začiatku, že žena si nájde milenca z nedostatku nehy, vzrušenia, lásky alebo ja neviem čoho vo svojom inak vcelku dobrom manželstve. To deti nezaujíma a tento nedostatok nehy a vzrušenia medzi rodičmi nevnímajú a nijako negatívne nepociťujú. Jasné, že je už iná situácia, keď sú v manželstve iné problémy, dennodenné hádky, napätie, nebodaj násilie, alkohol atď. Vtedy je zrejme lepšie aj pre deti rozvod.

kalu
24. čer 2008

Ahoj holky,tak to kolem mě pousínalo a já se zase můžu na chvilku připojit.
Majino,jen pro informaci:myslím,že lehká holka opravdu nejsem- když pominu svůj pubertální sex.život,tak od 20 je to tak,že s bývalým přítelem jsem byla 4 roky(bez nevěry)a s manželem teď osmý rok a "jen" ten kolega- prostě jsem se do něj zblbla jako puberťačka.
A k té NEmonogamii: já to neberu jako výmluvu a ospravedlnění pro nevěru,ale jako vysvětlení , proč vůbec nevěra existuje. a taky si myslím,že to živočišno v nás je silnější,než si sami myslíme,ač se mu snažíme tak moc bránit.
K Valen: v tvém případě bych opravdu neváhala-stěhovat se a handrkovat v těhu je mnohem jednodušší než s malým dítětem,to mi věř.Také si myslím,že se manžel nezmění kvůli děťátku a když máš rodinu,co ti pomůže, tak z mého pohledu není co řešit.I když mě se to píše, když se to netýká mě....

panterka
24. čer 2008

i když, holky, znám případy, kdy budoucí otec v těhu s budoucí maminkou skoro nepromluvil a pak se z něj stal ukázkovej otec a manžel 😉

haluskacz
24. čer 2008

kalu, zivocisno bych v tom nevidela. Nebo znas z rise savcu jakykoli druh, ktery by se choval tak divne jako lidi? Kdyz uz jsou savci polygamni, tak ale tu polygamii praktikujou dost odlisne. Sex maji vyhradne za ucelem poceti, v urcitem obdobi, samci se rvou o samici, kterou pak oplodni ten nejzdatnejsi samec, a pak, kdyz zase dojde na obdobi pareni, se situace opakuje. Neexistuje nic jako rodina, mladata rychle dospejou a sup aby se zacala sama parit. Proste mi tu chybi jakakoli analogie s lidskym sexualnim chovanim. Nebo je tu nejaky zoolog, ktery by o tom vedel vic?

haluskacz
24. čer 2008

ale to jsem fakt ponekud odbocila od tematu

gedren
Autor odpověď smazal
Zobraz
haluskacz
24. čer 2008

😀

haluskacz
24. čer 2008

no rekla bych, ze ten bordel v tom byl uz daaavno pred krestanstvim 😀

gedren
Autor odpověď smazal
Zobraz
aquilla
25. čer 2008

ahoj holky, já mám teď taky brouka v hlavě ☹ před 5 lety jsem byla přes léto na brigádě. První rok jsem měla přítele, takže v pohodě. Ovšem ten druhý rok už jsem byla sama a tak nějak jsme se s majitelem do sebe zakoukali a začali se scházet. Musím přiznat, že z mé strany to byl ze začátku pouze sex. Po několika našich sektáních se přiznal že má doma přítelkyni a čekají mimčo 😒 Tak to bylo hodně i na mě. Měla jsem výčitky jako blázen, vynadala mu a všechno ukončila. Jenže to už bylo ve fázi, kdy jsem do něho byla zamilovaná a už se viděla jak ho představuji rodičům 😵 Po nějaké době jsem párkrát podlehla, nechala se pozvat na oběd a jednou ovíněná i na další skleničku k němu do bytu. Jak to dopadlo asi tušíte....... nějakou dobu jsme se ještě "scházeli". Já ale mezitím potkala super chlapa, kterého jsem si loni vzala. S drahým bývalým šéfem jsem to ukončila, poslala ho domů za rodinou a začala žít s teď už manžou. Až po několika letech jsem se dozvěděla, že ho žena vyhodila z domu, protože se o mě dozvěděla a on se jí přiznal že se do mě zamiloval atd.....neřekl mi to, protože mi nechtěl kazit budoucnost a nepřipadal si pro mě dost perspektivní (mě v té době bylo 22 a jemu 40). Jenže teď po 4 letech jsme s bývalým šéfem v emailovém a smskovém kontaktu možná víc než je zdrávo a já se obávám, že se ve mě začíná probouzet to co jsem předtím ukončila (teda já jsem si myslela že jsem to ukončila........) Mám výčitky protože si dovedu představit a chtěla bych udělat to co není správné a čím bych ublížila jiným. Chci se s ním milovat, to živočišno mezi námi funguje na 200%

tlapicka
25. čer 2008

aq. na tvem miste bych odrizla veskery kontakt driv nez bude pozde.

horalka777
25. čer 2008

aquilla - v skratke: Pises, ze si si vzala super chlapa, tak tam snad zivocisno funguje tiez 😕
Tak sa uz neobzeraj, ze "co by bolo, keby" a neblbni.

halienka
25. čer 2008

garden, tvoje názory sa mi lúúúbia 😀 si to vystihla jasne a stručne 😀

halienka
25. čer 2008

Aquilla, len jednu otázku si skús položiť. Či ti je prednejší živočíšny sex ako super chlap na celý život? To je sranda, ako ľahko ľudia dokážu zahadzovať trvalé hodnoty za chvíľky živočíšneho sexu 😝 Ale viem, že je to sila, sama som zažila, ťažko sa tomu odoláva. Dá sa to jedine odstrihnutím všetkých kontaktov ako píše Tlapicka.

kalu
25. čer 2008

Halusko, já myslim,že, jak píše Gedren,člověk je tak spoután různými tradicemi a zvyky a výchovou,že má sám v sobě bordel.Snažíme se chovat tak,jak nám to káže naše "morální výchova", ale abčas nás to intuitivně či pudově táhne někam jinam a tohle neplatí jen pro sex. A křesťanství na tom má dle mého v našich končinách obrovský podíl. Vždyť v jiných kulturách je to se soužitím úplně jinak ( např.muslimské země- jeden muž má tolik manželek,kolik jich uživí a je to tam tak správně a žádné z nich to nepřipadá divné, některé eskymácké kmeny mají stále matriarchát,žena tam vládne železnou rukou a je to tam přesně naopak, jiná je zase situace v indiánských kmenech,kde nevím jak je to přesně se vztahem muž-žena,ale četla jsem,že např.děti jsou vychovávány pohromadě celým kmenem, nikdo nerozlišuje,čí je které dítě, děti jsou velmi dlouho kojeny a když chce dítě nakojit,žena z kmene ho nakojí a nekouká se na to,jestli je to dítě biologicky její nebo ne) V křesťanství to zase "vymysleli" tak ,že jedna žena+jeden muž+jejich děti je rodina a vše ostatní je špatně.

sirinka
25. čer 2008

kalu u eskymakov je to tak preto, ze je ich malo a tym padom sa parili medzi sebou rodinny prislusnici a z toho nebolo nic dobre...preto sa snazia ozivit svoju krv inymi genmi
ci sa tym moslimskym zenam paci mnohozenstvo...? ved ony nemozu mat ani vlastni nazor, tak to neviem, tie co ziju niekde na zapade, sa za tym dvakrat netrhaju
a indiani maju kazdy svojho partnera, tusim iba nacelnik mohol mat viac manzeliek
u nas boli deti za komunistov vychovavane taktiez v komunitach, od 5 mesiacov od rana do vecera v jasliach, skolka, skola + druzina...atd...a kojili sa vsetky hromadne sunarom
a krestanstvo tusim tento system nezaviedlo...len urobilo z niektorych cinnosti tazky hriech 🙄 ale v tom sa nevyznam