Jsem nevěrná manželovi. Jak dál?

petuli0601
23. čer 2008

Ahoj,vim ze mne asi bude vetsina z vas odsuzovat ☹ ,a uplne to chapu,ale ja uz proste nevim kudy kam.Nemuzu spat,jist,soustredit se na nic.Jsem skoro deset let provdana za super chlapa,mame spolu tri skvele deti,nejmladsi 8 mesicu,a ja uz dva roky bezhlave miluju kolegu z prace se kterym se i tajne sem tam schazime.Na chvilku jsme tento vztach prerusili,chtela jsem to proste hodit za hlavu a byt verna,ale minuli vikend jsme se zase sesli no a....... 😅 😵 😒 Nemuzu toho nechat,miluju ho,ale nechci ranit sveho manzela.Jak uz sem rekla je super.Umi to skvele s detma,stara se o nas vsechny,pomaha v domacnosti...... 🙂 ale ja ho nemiluju.Je pro mne spise kamarad.On nic nevi a ani netusi a ja mu to rict nikdy nedokazu.Muj milenec je taky zenaty ale uz jen spolu ziji,nemaji ani spolecnou loznici.
Jste nekdo v podobne situaci?Dokazete poradit aniz by jste mne odsuzovali?

popelka.miri
4. kvě 2009

Ahojky Darssy, to si myslí vážně každá, že je to do smrti 😀 , jestli ho teď zabiješ, tak ještě bude 😀 😀 . Buď ráda, že máš jen jedno dítě, to zvládneš lépe, když budeš sama.. 😉 Ale jestli je ona vdaná, co na to říká její manžílek? Možná by nebyla od věci konfrontace mezi tebou a jím...

zanett
4. kvě 2009

m31129: to je prave jeden ze zasadnich rozdilu mezi muzem a zenou (ktery je mimochodem evolucne potvrzeny): matka jen tezko opusti sve deti (pokud je psychicky v poradku), chlap to ale udela mnohem snaze (i kdyz je uplne psychicky zdravy). Proste chlap nikdy v zivote nebude citit to, co citi matka (stejne jako to nebude citit treba bezdetna zena). Chlap je ve svem puvodu rozsevac (i kdyz silou spolecnosti hodne zcivilizovany), kterej se chce predevsim rozmnozovat a zenska je ta, ktere nejde primarne o pocet milencu, ale o to pecovat o sve potomky. Kdo tuhle jednoduchou zasadu pochopi, nemuze se pak divit, ze panove v klidu opusti manzelky i s detmi. Ne kazdej to udela, ale kazdej je toho mnohem snaze schopen...

Nechci si hrat na vseveda, ale spoustu problemu, jak je tady ctu na konikovi, zrejme vychazi z toho, ze si zensky neuvedomujou, ze chlap uvazuje jinak. A nejde jenom o neveru, ale v podstate o vsechno. Na kazde druhe diskuzi ctu stiznosti matek, jak nechapou, proc chlap neudela to a tamto a ze ony by to udelaly hned. No chlap to neudela, protoze ma muzsky, nikoliv zensky mysleni. To neni ani spatne, nebo dobre, je to proste jine. Ja bych se taky mohla cilit, ze mi MP neprinese kazdy vikend kytku a neliba me na kazdem rohu a hned bych si to mohla vylozit, ze me nemiluje, coz je blblost, on jenom svou lasku vyjadruje jinak; takovym typickym muzskym zpusobem. Tak nez se nad tim rozcilovat, bude lepsi si to pripustit, pochopit to a akceptovat to....

popelka.miri
4. kvě 2009

Zanett, to je sice pravda, že chlapi jsou od přírody jiny než ženský, ale kdyby tobě ten tvůj zahybal, jak bys to nesla. Na druhou stranu, jakmile chlap ženský zahne jednou a zjistí, že mu to vlastně projde, tak proč to neudělat znovu a znovu...Víš koho mi připomínáš? Sáru Saudkovou..tá prohlásila, že nechce o nevěře svého partnera vědět, že by se jen zbytečně trápila, takže radí vlastně dělat mrtvého brouka, ale komu tím vlastně prospěje? 😒 Sobě asi ne 🙄

zanett
4. kvě 2009

Ne ne, popelko, kdyby mi MP zahnul, vedet bych to chtela (proste proto, aby mi nebyla uprena moznost rozhodnout se co dal) a rozhodne bych za to nebyla rada. Ja jssem by chlapy v mem minulem prispevku neomlouvala, to ani nahodou! ja jsem jenom odpovidala na neci obecny dotaz, jak je mozne, ze chlap muze opustit manzelku a deti. Je to sice drsne, ale muze! Pro chlapa znamena rodina vetsinou (tzn. ne vzdycky) trosku min nez pro zenskou. Sama jsi to rekla: ty bys pro svoje deti dychala (tak jako by pro sve potomky dychaly v podstate vsechny matky), ale vetsina chlapu, i kdyz sve deti maji rady, maji i jine priority a bohuzel se stava, ze prsata dvacitka (obecne receno) je nekdy vetsi prioritou nez vlastni potomek. Bohuzel tohle vidim ve svem okoli casteji, nez by bylo zdravo a nez by si spousta lidi byla ochotna pripustit.

Tudiz ja myslim, ze nevera je spatna, ale taky myslim, ze spousta problemu mezi zenou a muzem vznika z toho, ze vetsinou ta zenska chce toho chlapa zmenit a 'predelat' jeho mysleni na zensky....Vis, co se rika, ze jo: ze pry kdyz si chlap vybere zenskou, tak doufa, ze ona se uz nezmeni a ze zustane takova, jaka byla, kdyz si ji vybral, kdezto zenska ma vetsinou (ne vzdy!) tendenci chlapa zmenit k obrazu svemu....Cili zpet k tematu: kdyz je nekdo chorobnej devkar a rozsevac, tak ho doma neudrzi ani stopadesat vlastnich deti a nejlepsi manzelka na svete...takovej chlap driv nebo pozdeji zahne tak jako tak... 😝

popelka.miri
4. kvě 2009

Zanett, tak já právě nechtěla, aby se změnil
☹ , byl to na začátku, skromnej, prostej, milej, hodnej, slušnej, věrnej kluk, kterej se vymikal svým vrstevníkům a to se mi na něm právě líbilo..Nebyl to flákač, děvkař, byl něžnej, pozornej, romantickej.. Jenže pak se z něho stalo něco jinýho" a ten kluk prostě chcípl, jak já teď říkám 😅 Já toho kluka miluju pořád a pořád budu, ale toho, kterej se z něho stal potom, tak toho já neznám a nesnáším 😖 . Já jen chtěla, aby zůstal takovej, jakého jsem ho poznala, nic víc 🙄

zanett
4. kvě 2009

Popelko, ja jsem nemluvila konkretne o tobe, to bylo mineno obecne. Zacalo to tak, jak jsi na minule strance napsala (a jeste nekdo dalsi), ze nechapete, jak chlap muze opustit rodinu. Tak jsem to jenom rozvinula - proste muze, protoze chlap se od zenske dost zasadne lisi a s tim souvisi spousta dalsich veci.

Ja se neverniku nezastavam, sama jsem neverna nebyla, ale svym zpusobem to chapu a jsem na vsechny individuality pripravena (vis, co se rika: kdo je pripraven, neni prekvapen). Tudiz kdyby mi nedejboze MP zahnul a ja se to dozvedela, tak nebudu rada a nebudu nadsena, ale nebudu ani zdevastovana a sokovana, protoze kazdej chlap (a do jiste miry i zenska) k tomu v urcite etape zivota inklinuje (cimz opakuji, ze neverniky neomlouvam). jen se obecne v zivote snazim vecem porozumet, protoze kdyz se pak neco podela, tak se tomu nedivim a necucim jako pero z divanu (ted to myslim obecne, ne konkretne na tebe)... 😉

zanett
4. kvě 2009

Jo a jeste jsem chtela rict, ze lidska osobnost prochazi nejvetsim vyvojem do 25 roku veku (na urcite urovni ten vyvoj nikdy neustava, ale teprve po 25 letech veku je clovek jakasi takasi 'ucelena' osobnost), proto me moc neprekvapuje, kdyz rikas, ze tvuj manzel byl kolem maturity hodny, skromny, mily, slusny, verny kluk a pak se zmenil. Proste nemel v 18-19 letech vyvinutou osobnost, ta se mu dotvorila az pozdeji. Diky cemuz si myslim, ze snatky mladych lidi jsou blbost nejvetsi a jsou obrovskou sazkou do loterie, protoze i kdyz nekdy muozu vyjit, tak casto krachuji, protoze takhle mlady clovek nema jasno sam v sobe, natoz aby byl 100% jistej, ze chce rodinu a manzelku na cely zivot...Proste clovek (a chlapi predevsim) se potrebujou vyblbnout a naryt si cumak a teprve potom se muzou usadit...Ja to vidim na sobe (i kdyz nejsem chlap): celou pubertu me matka usmernovala, nesmela jsem skoro nic, byla jsem ta slusna sprtka, 'mamincina slusna holcicka' a jakmile jsem v 19 letech odjela do zahranici a byla volna, tak jsem jancila jak pominuta a byla jsem jak utrzena z provazu a sla z jednoho 'problemu' do druhyho a fakt se az stydim za to, co jsem kolem svych 19-22 let delala (ale to bylo proto, ze jsem se nemohla vyblbnout jako puboska)...

popelka.miri
4. kvě 2009

No vidíš Zanett,já ho právě znala od 14 let a myslela jsem, že dobře. Chodili jsme spolu do třídy na střední..On chtěl kupodivu v 19 zakládat rodinu a budovat hnízdečko 😒 . Já jsem se domnívala, že je prostě víc duševně vyspělej 😒 . Ale postupem času zjišťuju, že právě ty naši kamarádi z mládí, co se dřív chovali jako puboši, magoři atd. se teď usazují a mají rodinku nebo na ní začínají pracovat. Zatímco tenhle "usedlej"kluk se dostal do puberty, chodí s puberťačkou a nějaké závazky a zodpovědnost mu nic neříkají 🙄 . Já jsem se docela vyblbla od těch 17 do 18 let. Pak mě to nějak přestávalo bavit, pak jsem začala s ním a toho to bavení moc nebavilo, že 😀 , takže jsme si dělali hnízdečko 😀 . No a teď hnízdečko hotové, zabydlené a budovatel v tahu 😀 😀 😀

m311293
4. kvě 2009

zanett, nejspíš máš pravdu, ale co z toho že budu vědět že můž může v klidu opustit ženskou. Víme to všechny, ale stejně když se to stane, tak nás to dostane. A nechci žít s tím že každý den ten můj přijde domů a řekne, odcházím a kašlu na rodinu. To si raději budu myslet a doufat, že zrovna ten mlj do neudělá.

m311293
4. kvě 2009

miri, koukám že se potkáváme v různých diskusích

popelka.miri
4. kvě 2009

m311293, nazdárek 😀 😀 tak jsem zase tady a jindy zase tam 😀 😀 , ale diskuze je to v podstatě pořád o tom samém 🙄 . Hele, aby se z toho člověk nezbláznil, tak si z toho musí dělat logicky prču 😀 😀 , jinak bych se musela jít oběsit 🙄 ...Dřív jsem řvala, ale teď bych z tý svý story mohla klidně napsat sitcom a ještě se tomu tlemit 😀 😀 ..V určitých situacích to bylo dost vtipný..spíš bych to viděla na černou komedii 😎

popelka.miri
4. kvě 2009

Holky já miluju Zoufalé manželky..V určitých situacích se poznávám 😀 😀 Líbí se mi, jak je Lynette se 4 dětma strhaná, ale nad věcí, jak umí vtipně řešit situace..to bych taky chtěla umět 😅 . Nebo dokonalá Bree, za všech okolností dáma, ale všechny řeší stejný problémy...jako ze života. Docela poučný 😎

darssy
11. kvě 2009

Ahojte baby, neviete ako to je pri rozvode? Ak sa s manželom na všetkom dohodneme, teda aj na výživnom a o opatere synčeka i tak nám pridelia kolíznu pracovníčku, ktorá nás príde "skontrolovať". Ako dlho trvá než nás rozvedú - myslím od podania žiadosti na rozvod. A nakoniec - kolko stojí rozvod(myslím konanie na súde, kolky atd...)

katti77
18. kvě 2009

darssy: mne sa stalo niečo podobné, manžel ma podviedol s vydatou s dvoma deťmi. Teraz ma mrzí len jediné, že som nešla za jej mužom a všetko mu nepovedala. Keď spravili peklo mne tak prečo by ho neokúsili aj oni (myslím MP a ju). Viete čo ma zastavilo, práve tie jej dve deti. Pritom ja sama deti nemám, takže prečo brať ohlad na cudzie ale bolo mi ich ľúto. Mužovi som odpustila (aj keď podľa neho nemám čo, lebo sa nič nestalo), ale už mu neverím a niekedy neviem čo bude ďalej. Je to dlhý príbeh ale podstata je povedaná.

halienka
18. kvě 2009

Darssy, môj brat sa rozvádzal minulý rok na jeseň, s manželkou sa na všetkom dohodli, rozviedli ich hneď na prvom sedení, žiadna kolízna pracovníčka nikdy neprišla. Myslím, že keď sa na všetkom dohodnete, pôjde to ľahko. Koľko to presne stálo neviem, brat bol aj po radu u právnika a aj tam nechal nejaké peniaze. No spýtam sa ho a dám ti vedieť 😉

depka
18. kvě 2009

ahoj darssy: som cerstvo rozvedena.koliznu pracovnicku sme mali doma,deti museli byt aj na sude,pretoze sme sa nevedeli dohodnut.deti dme chceli obidvaja.su uz relativne velke,13 18 rokov.kolok sa plati 2000sk ,v eurach neviem,plati to ten co podava ziadost.viac neplatis na sude za nic.vela stastia

zlomena
18. kvě 2009

Ahojte,
tak som si akurát prečítala príspevky, ale priznám sa že nie všetky...

Rada by som sa podelila s mojim príbehom, ktorý patrí hlavne žienkam typu, nikdy nikdy nebudem neverná...
S mojím teraz už manželom sme mali idylický vzťah, po trocho rokoch chodenia a bývania spolu ma požiadal o ruku a ja som bola tá najšťastnejšia žena na svete. Zrazu pol roka pred svadbou sa začal strašne meniť, tak že ho ani jeho rodina a ani najlepší kamoši nespoznávali. Celým jeho svetom sa stal pc a kamoši s ktorými trávil čoraz viac času. A jasné že na mňa neostával vôbec žiadny čas. žiadne bozky, objatia a ani sex...ked sme sa spolu o tom rozprávali, tak na dva tri dni sa zmenil ale potom znova skĺzol do stereotypu. Na štedrý večer mi došiel ráno o šiestej ožratý ako pra.a a pregrcal celý štedrý večer. Ja som v slzách varila a upratovala, dúfajúc že aspon večer bude ok...ked mi mamka volala aby zaželala šťastné vianoce a počula ma plakať tak po dlhom prehováraní som jej povedala čo sa stalo, a boli pevne rozhodnutí po mňa dojsť aj ked bývajú hodinu od nás vzdialení...nešla som lebo som ho milovala aj napriek tomu, že som bola nešťastná. Po silvestri ked znova išiel von s kamošmi a ja som ostala doma s bolesťami brucha, mi volal, že nech dojdem aj tak...nechcelo sa mi ale nakoniec šťastná že si na mňa spomenul som sa obliekla a išla. Cestou som stretla jeho dvoch kamošov, ktorí mi povedali že dnu sa aj tak nedostanem lebo ju zamykajú o určitej hodine. Tak som ostala s nimi a nakoniec jeden odišiel. Mne sa moc nechcelo ešte domov, tak sme išli ešte na discu a v kombinácii alkoholu, smútku ale aj nesmiernej príťažlivosti sme sa spolu vyspali. Nevyhováram sa na alkohol, to len pre tie, ktoré by ma chceli hned odsúdiť...lebo by som musela ľutovať čo sa stalo...ale ja to dodnes neľutujem, proste ten chalan mi ukázal čo to znamená niekoho obdivovať takého aký je a zároveň aj ľúbiť, síce bez výhliadky na úspech
Ja som po tomto vtedy ešte snúbencovi povedala že takto to dalej nejde, a že potrebujem čas na rozmyslenie či vôbec chcem byť s ním. Jasné že nevedel čo sa stalo a nevie to dodnes...vtedy po týždni ma s plačom prosil aby som sa vrátila, lebo ma miluje a si uvedomuje že sa choval strašne. Vrátila som sa a o štyri mesiace sme sa vzali...

zlomena
18. kvě 2009

Ale jeho zmena netrvala dlho...hned po svadbe som otehotnela a od vtedy sa datujú naše problémy. Manžel sa znova zmenil na pohodlného a lenivého chlapa ktorého treba vo všetkom obskakovať, doma mi nepomôže ani len prstom nepohne, ked večeria pri pc tak musím odpratávať veci po ňom, celý čas presedí pri pc a aj teraz tri roky po svadbe sú jeho priority znova také ako vtedy počas vianoc...pc, hokej, kamoši a jeho záľuby a potom rodina...ešte aj na sex je lenivý a nespáva so mnou...Milujeme sa raz za pár mesiacov lebo sa mu nechce...proste nie som vôbec šťastná a jedno je isté...že neľutujem že som bola manželovi neverná ale to že som vtedy neskončila ten vzťah...jediné dobré čo mám je moja dcérka, moje všetko...

zlomena
18. kvě 2009

proste som sa v manželstve sklamala...som na všetko sama, manžel mi ani nie je manželom ale proste je ako druhé dieťa...a už som s nervami na konci 😖

zlomena
18. kvě 2009

aha, a to som chcela: ja som tiež vždy tvrdila že nikdy by som priateľa, prípadne muža s ktorým chodím alebo žijem nepodviedla...raz mi jeden kamoš povedal že nikdy nehovor nikdy, ale ja som hrdinka povedala že no jasné ked milujem tak isto nepodvediem...

digysa
18. kvě 2009

zlomena: ty si predsa nepodviedla niekoho, koho milujes....myslim, ze ty si ho uz v tej dobe nemilovala...tak ta nevera sa nerata... a to, ze ste sa zobrali...dufala si, ze sa zmeni...bol to zvyk, ze ste boli 3 roky spolu...

digysa
19. kvě 2009

Ja som tiez tvrdila, ze by som nedokazala podviest milovanu osobu...a myslim, ze to je pravda.... Tie nevery sa vacsinou stavaju, ked nieco neklape....my sme mali tiez obdobie (niekde som to pisala, ze sme mali 7rocnu krizu) a prave vtedy som mala taku zlu myslienku, ze ak by som niekoho stretla, co by bol iba o nieco "lepsi", ako moj muz, asi by som ho podviedla...v tej dobe sme teda neboli ziadne "milovane osoby" Kriza presla a vdaka bohu bez nevery z oboch stran 😉 😅

zlomena
19. kvě 2009

digysa: ale ja som ho milovala, inak by som s ním nebola ostala 😒 a práve preto som to aj v manželstve často nezabalila, ked som bola na všetko sama a napriek tomu že som vydatá žijem ako mníška...ale už nevládzem a pravdou je že aj tá láska sa stráca 😖

katti77
19. kvě 2009

zlomená: nemám právo ti radiť, ale ukonči to...tento vzťah ťa len ničí a prespektíva žiadna...neviem, či sa manžel stará o vašie dieťa, ale ak sa k nemu správa tak ľahostajne ako k tebe tak načo zostávať...
život máš pred sebou a ešte môžeš zažiť krásne chvíle a lásku...

saska.t
19. kvě 2009

zlomena: zbal mu kufre a ty konecne zacni zit aj pre seba a nie pre niekoho kto o teba nestoji a ma radsej kamosov a PC.
Taketo nieco som zazila aj ja a prezivala dlhych 7 rokov po boku niekoho kto si to nezasluzil chvalabohu bol to len priatel a boli sme bez deti ... raz sa to vo mne zlomilo, z hodiny na hodinu som sa zbalila a odisla....
V dnesnej dobe som stastne vydata a mam krasnu dceru a moj manzel bol jeden cas mojho byvaleho najlepsi kamarat a vobec sa za to nehanbim a vsetci nam hned od zaciatku drzali palce, tak hlavu hore a hrdost dotoho a bude z teba opät stastna zienka 😉

zlomena
19. kvě 2009

katti77: k malej sa správa dobre, teda ak má na ňu čas, ale ked je s ňou je v pohode, len ma mrzí že často krát je ochotný ju vymeniť za kamošov...

saska.t: no chalan s ktorým som sa vtedy milovala, bol tiež najlepší kamoš muža a ešte stále sa kamošia, aj ked muž o tom nevie...a inak minulý týždeň som toho chalana stretla a očividne sa jeho city ku mne nezmenili, aj ked ako mi povedal dúfa, že môj muž dostane rozum a uvedomí si, citujem: že má krásnu a dobrú ženu doma

saska.t
19. kvě 2009

zlomena - no chlapi sa nikdy nezmenia mam bohate skusenosti ver mi takze hor sa do zaciatku noveho zivota inak budes dozivotne nestastna a casom to pochopi aj tvoja dcerka, ze si urobila najlepsiu vec na svete 😉

katti77
19. kvě 2009

zlomena: vedela by si si predstaviť svoj život bez neho?...fakt chceš s ním prežiť celý život?...a k dcére, to sa jej tak môže venovať aj každý druhý týždeň cez víkend po rozvode...

zlomena
19. kvě 2009

saska.t: rozmýšlam nad tým už strašne dávno, dokonca v januári po hnusnej hádke pred známymi kedy som sa už nervovo zrútila som mu povedala že koniec, že to takto nevydržím ako sa ku mne správa, vtedy mi sľuboval že sa zmení a plakal, dokonca sme sa po pol roku aj milovali, ale vydržalo mu to dva mesiace a znova je ten starý...dokonca od vtedy sme spolu nespali ☹ lebo je lenivý aj na sex a nechce sa mu 😢

mandarinka
19. kvě 2009

Zlomená a co nějaká poradna nebo něco takového? Na to by nepřistoupil?