Jsem nevěrná manželovi. Jak dál?

petuli0601
23. čer 2008

Ahoj,vim ze mne asi bude vetsina z vas odsuzovat ☹ ,a uplne to chapu,ale ja uz proste nevim kudy kam.Nemuzu spat,jist,soustredit se na nic.Jsem skoro deset let provdana za super chlapa,mame spolu tri skvele deti,nejmladsi 8 mesicu,a ja uz dva roky bezhlave miluju kolegu z prace se kterym se i tajne sem tam schazime.Na chvilku jsme tento vztach prerusili,chtela jsem to proste hodit za hlavu a byt verna,ale minuli vikend jsme se zase sesli no a....... 😅 😵 😒 Nemuzu toho nechat,miluju ho,ale nechci ranit sveho manzela.Jak uz sem rekla je super.Umi to skvele s detma,stara se o nas vsechny,pomaha v domacnosti...... 🙂 ale ja ho nemiluju.Je pro mne spise kamarad.On nic nevi a ani netusi a ja mu to rict nikdy nedokazu.Muj milenec je taky zenaty ale uz jen spolu ziji,nemaji ani spolecnou loznici.
Jste nekdo v podobne situaci?Dokazete poradit aniz by jste mne odsuzovali?

johanda
24. čer 2008

zanett, pokud by mi manžel řekl, že je mi nevěrný, chtěla bych vědět, proč to udělal, mimochodem pochybuju, že by to zdůvodnil přirozeností polygamie, takových sklonů bych si u něj asi všimla už dřív, a dále bych ráda věděla, proč to přiznal. Reagovala bych podle odpovědí, ale asi bych mu dala nějaký čas na rozmyšlenou a sobě taky. Kdyby mi sdělil, že je to jeho osudová láska, tak to by se nedalo nic dělat, jen ho nechat sbalit kufry, využít jeho poblouznění a u rozvodu ho oškubat 😀 . Kdyby to byl úlet, vzala bych to jako úlet a taky by ho to přišlo draho.

horalka777
24. čer 2008

Este myslim, ze par rozhovorov dlhodobu petulinu nespokojnost (ktoru citila uz predtym, nez bol nejaky milenec) sice pomoze nastartovat v rieseni, ale nevyriesi ju na pockanie (a na vzdy). Bude treba veeeeela rozhovorov a veeeela trpezlivosti, problem hnisal uz dlhsie..

Kedysi som citala take zaujimave priznanie dvoch manzelov v poradni:
otazka polozena obom: "Kedy ste si vsimli, ze vase manzelstvo skutocne zaziva krizu?"
odpoved oboch (nevedeli, co odpovedal druhy): "Viete, bola to taka blbost, my sme si zvykli jeden druhemu vecer nachystat na zubnu kefku pastu. No a ona (on) jedneho dna pre mna nenachystal(a). To ma dost rozladilo.."

Myslim, ze caro dlhorocneho a stale svojim sposobom vasniveho manzelstva stoji a pada na malickostiach. A malickostami ho treba zacat restaurovat, ked je v krize.

m311293
24. čer 2008

majina po pravdě, kdybych se měla teď rozhodnout, jestli o nevěře nevědět nebo vedět, brala bych to první. Byla bych sice podváděna, ale to bych byla tak či tak, a pravda opravdu není to pravé ořechové. U nás pravda nebyla k ničemu, jen to dopomohla ke krizi a definitivnímu rozpadu manželství. Dnes vím, že jsme radši měla zůstat v blažené nevědomosti ave spokojeném manželství než v pravdě u rozvodového soudu. A 100% souhlasím s halienkou 😉

m311293
24. čer 2008

gedren: souhlas s posledním odstavcem v příspěvku 15:45.

haluskacz
24. čer 2008

horalka, ony ty malickosti uz jsou asi spis projevem krize nez jeji pricinou. A kdyz se zacnou veci v manzelstvi resit, tak se to taky mozna projevi nejdriv v malickostech, ale ty malickosti vypovidaji o necem daleko zavaznejsim, co je za tim. Nase skryta ocekavani, neco, s cim jsme do toho vztahu sli, jaky jsme meli predstavy o tom vztahu, o tom partnerovi atd., a ty najednou nejsou naplnovany, je to vsechno jeste jinak. A zase ty nase predstavy a ocekavani se mnohdy berou v puvodni rodine - bud chceme, aby partner byl jako nas otec / matka, nebo to nechceme, podvedome ocekavame, ze se bude nejak chovat, protoze jsme to tak zazili, nebo si na zaklade toho vytvorili predstavu, ze tak by to melo / nemelo fungovat. Promitame do toho svoje idealy a zklamani... a kdyz se nam podari je identifikovat, uvedomit si, proc od toho druheho to a to ocekavame, pomuze nam to se vyrovnat s tim, ze takovy neni a ze neni pro vztah podstatny, aby takovy byl.
Ale to uz se asi zacinam zamotavat...

sirinka
24. čer 2008

toto som citala v erotickom casopise...vzrusuje ma ked myslim na to, ze moju manzelku obraba iny chlap...sorry, ale to uz je silna kava, este manzela v nevere aj podporovat, vsak len raz za cas, aj tak sa vrati ku mne...na co potom uzatvarate manzelstva, zite v otvorenom vztahu, kde si to na ziacatku vyjasnite a potom sa nebudete musiet pretvarovat a ani nikomu ublizovat krutou pravdou

m311293
24. čer 2008

sirinka, snad nebudeš věřit všemu co píši v erotických časopisech, nikdy tě nenapadlo, že si tahle věci vymýšlí 🙂

certica
24. čer 2008

sirinka, a ono je aj rozdiel predstava a skutocnost...

sirinka
24. čer 2008

a aj vy tu??? ze by ste radsej boli podvadzane ako rozvedene??? ved to je to iste

naty
24. čer 2008

nemyslím, že to musí bejt nutně scifi, holky....zavítali ste někdy na téma swingers party a tak? 😀 Tímto nikoho neodsuzuju ani nic podobného, čistě konstatuju...

certica
24. čer 2008

naty, samozrejme, ze su aj taketo typy parov a ludi. kazdy ma svoje hranice niekde inde, pripadne je bez hranic 😲 😀

lu23mana
24. čer 2008

myslim,ze je to kazdeho vec.kdyz na to pristoupili oba

johanda
24. čer 2008

sirinka, takový manžel asi nevěrou manželky netrpí a jestli je to i manželčina představa vztahu, není co řešit. Souhlasím s vyjasněním vztahu a všeho, co od něj očekávám už na začátku - a to v neoficiálním i oficiálním partnerství a podle dohody se snažit chovat, eventuálně čas od času dohodu zrevidovat a modifikovat.

m311293
24. čer 2008

sirinka, podvedená jsem tak či tak, teď navíc budu rozvedená, jako vklad do života dětí to práve není nejlepší investice, kdybych byla jenom podváděná a nevěděla to, tak by mně to přece netrápilo,

majina
24. čer 2008

ty jo, já nějak nepobírám.... 😖 😠 Svádět nevěru na hormony je směšný a na nějaký pudy taky! 😅 😖

majina
24. čer 2008

kalu, promiň ale to co si tu napsala mi přijde směšné a takové jako když se obhajuje lehká holka... neber to jako urážku

sirinka
24. čer 2008

m311293 a nikdy si nerozmyslala tak, ze si sice rozvedena ale zachovala si si svoju dostojnost a uctu, ze tvoje deti sa na teba mozu pozerat ako na silnu zenu, s ktorou nikto nebude robit co sa mu zachce??? mozu si s teba brat priklad a vyvarovat sa chyb, ktore urobil ich otec?

zanett
24. čer 2008

johanda, gedren; s tou polygamii jsem reagovala na ty, kteri ji berou jako omluvu pripadne nevery 😔

Jinak, treba m311...pise (a spousta jinych se s tim ztotoznuje -viz predchozi stranky), ze by radsi vedet nechtely, byly-li by podvadene. Je to kazdeho volba, ale ja to beru tak, ze kdyz jsem 'chodila' se zenatym chlapem (nechci zabihat do podrobnosti, je to uz 5 let a pro me je to vyresena minulost), tak jsem obcas litovala jeho manzelku, bylo mi lito jeji naivity a jejiho ziti v domneni, ze on je verny. Sice me to neodradilo od toho, abych s nim byla (ale koneckoncu ja jsem k ni zodpovednost nemela, to spis on), ale uz tenkrat jsem si rekla, ze bych v jeji kuzi nikdy byt nechtela - ne primarne proto, ze jsem podvadena, ale proto, ze bych to NEMUSELA VEDET - to je podle me snad to nejhorsi...ta nevedomost, ktera mi neda sanci videt, kde presne v tom vztahu stojim...

majina
24. čer 2008

sirinka... máš naprostou pravdu, jako aby se na ěm lidi dívali skrz psrty, tajili mi manželovi zálety no tak to néééé!!! Mám svoji hrdost a nějaká žesnká které si chce za***at s mým manželem a on ji ještě vyhoví mi ji brát nebude! Udělala bych rychlý proces s obouma!

gedren
Autor odpověď smazal
Zobraz
zanett
24. čer 2008

gedren, jj, ale uz to tady padlo; hormony nehormony, jednou jsme lidi - a nikoliv lesni zver- tak bychom se meli kontrolovat...a mimochodem na tvuj uplne posledni dotaz (i kdyz nebyl na me): stava se mi to prave ted (uz od brezna)...je to hrozny, to priznavam, protoze on muze MP smele konkurovat a je to o to horsi, ze spolu chodime do skoly (dalkove), takze ho nemuzu prestat vidat (v nevinne rovinne), ale i kdyz me to stoji hodne premahani, proste vim, co pro me MP a nas vztah znamena a pres to zase u mne vlak nejede... 😉

gedren
Autor odpověď smazal
Zobraz
zanett
24. čer 2008

gedren, njn, ono se lehce odmita nekoho, kdo po nas netouzi, ze... Takze co si budeme povidat: spousta lidi neni nevernych proste proto, ze o ne nikdo nestoji, to se jim pak ta moralka kaze snadneji...

Mmch; pises "...ja tuzny takovyhle potkavam neustale.." Co tim myslis? Ze jako si podavaji dvere? 😀 Za ty tri roky, co jsem s MP se mi nic podobnyho nestalo az do prave toho osudnyho brezna, kdy jsem jela se skolou na vikend na residential school - od te doby s tim bojuju, ale zaroven vim, ze je to pro me vyreseny, protoze bych MP nikdy nepodvedla...

certica
24. čer 2008

zanett, ked to mas vyriesene, preco bojujes? to mi nejak nejde dokopy 😅 no a 3 roky, to zase nie je az tak hrozne dlhodoby vztah

sirinka
24. čer 2008

gedren to suhlasim, tito ludia skor zavidia a snazia sa ostatnim zneprijemnit zivot, no ja sa na to pozeram podobne ako zanett, tiez som bola milenka, nastastie len dva mesiace, lebo som to psychicky neuniesla, ze so mnou podvadza svoju zenu...a odvtedy viem, ze nikdy nikdy
ja to mam teda tiez vyriesene...ale, mam kolegu, ktory je fakt sexi a ked niektoru chce, tak ide tvrdo po nej...podotykam, ze je stastne zenaty. a vysiel aj po mne a napriek jasnemu odmietnutiu stale dorazal, dokonca, aj ked som uz bola tehotna...takze som s nim bojovala 😉 a kedze sme mavali aj nocne, bolo to dost narocne
takze sa da bojovat, aj ked to mas vyriesene certica

halienka
24. čer 2008

No ja som teraz asi nejako nepochopila, sa mi zdalo, že Petula si na začiatku písala že tvoj manžal je super, stará sa o teba aj deti,pomáha v domácnosti a všetkých vás má rád. A teraz zrazu píšeš, že sa hádate a že ti vyhadzuje na oči aj lístky do kina...Tak neviem, klape to vo vašom manželstve či nie? Alebo tieto nezhody začali až teraz keď máš milenca? Vieš, lebo už som zažila dva prípady z okolia, kde ženy mali dobrých starostlivých manželov, oni samy to hovorili a bolo to aj vidno. Lenže....ako to väčšinou býva - kolegovia v práci, lichôtky, a zrazu začali vidieť na manželoch chyby, ktoré dovtedy nevideli. Je to istý druh "ospravedlnenia" za to, že sú neverné. Už môžu povedať, že to preto, lebo je taký a onaký. Lenže skôr než zrazu taký bol, boli oni neverné. neviem ako to je v tvojom prípade, ale ja som mala pocit, že tvoje manželstvo je inak v pohode, teda až na to, že tvoj manžel už nie je pre teba taký vzrušujúci a príťažlivý ako na začiatku vzťahu - čo je bohužial vo väčšine vzťahov po rokoch normálne. Aj o tomto pouvažuj, možno ti to pomôže v rozhodovaní. 😉

gedren
Autor odpověď smazal
Zobraz
certica
24. čer 2008

sirinka, toto je ale trosku iny priklad, ako uvadzala zanett

panterka
24. čer 2008

holky, taky jsem četla názor, že pokud je nevěrný chlap, tak jde jen o sex, ale pokud je nevěrná žena, tak je to mnohem nebezpečnější, protože je zamilovaná 😅 s tím já souhlasím...

zanett
24. čer 2008

gedren, aha, tak to jo 😉 Jenom teda koukam, ze je v tvym zivote permanentne nekdo, s kym by sis dala rict, protoze za celou dobu naseho vztahu s MP se kolem nevyskytl nikdo takovej, kdo by mu jenom sahal treba po kotniky...az dotoho brezna teda..

Certica; na jednu stranu bojuju (respektive pohravam si) s myslenkou, jaky by to bylo, kdyby... 😅 , ale na druhou stranu vim, ze je to zbytecny, protoze bych MP proste nepodvedla; uz jsme si prosli snad vsim, co dokaze cloveka napadnout - od hodne dobrych veci az po ty spatny a to mi jasne ukazalo, jak moc si naseho vztahu cennim (a hlavne toho, ze jsme to s MP vsechno zvladli a ze se odemne v nejtezsich dobach neodvratil, coz by mnohy jiny udelal...)...Takze suma sumarum; kdyz jdu v sobotu do skoly, neco me simra kolem zaludku a pripadam si zase jako pubertacka, pac vim, ze tam bude on (jinymi slovy s tim bojuju, pac vim, ze je to bezpredmenty) a na druhou stranu vim, ze i kdyby si ty krasny oci na me vykoukal, nic me neprimeje byt MP neverna...takze takova schizofrenni situace...