Jsem nevěrná manželovi. Jak dál?

petuli0601
23. čer 2008

Ahoj,vim ze mne asi bude vetsina z vas odsuzovat ☹ ,a uplne to chapu,ale ja uz proste nevim kudy kam.Nemuzu spat,jist,soustredit se na nic.Jsem skoro deset let provdana za super chlapa,mame spolu tri skvele deti,nejmladsi 8 mesicu,a ja uz dva roky bezhlave miluju kolegu z prace se kterym se i tajne sem tam schazime.Na chvilku jsme tento vztach prerusili,chtela jsem to proste hodit za hlavu a byt verna,ale minuli vikend jsme se zase sesli no a....... 😅 😵 😒 Nemuzu toho nechat,miluju ho,ale nechci ranit sveho manzela.Jak uz sem rekla je super.Umi to skvele s detma,stara se o nas vsechny,pomaha v domacnosti...... 🙂 ale ja ho nemiluju.Je pro mne spise kamarad.On nic nevi a ani netusi a ja mu to rict nikdy nedokazu.Muj milenec je taky zenaty ale uz jen spolu ziji,nemaji ani spolecnou loznici.
Jste nekdo v podobne situaci?Dokazete poradit aniz by jste mne odsuzovali?

krasulka
9. črc 2008

fuha zo dna na den lepsie piliere

krasuliak
9. črc 2008

to som pisal ja nechtiac pod manzelkinim nickom 🙂

petrunka01
9. črc 2008

Ahoj.Četla jsem tu skoro všechno a jsem docela v šoku.A t hlavně z názorů gedren.To b sis mohla vzít jakéhokoliv kamaráda a byla bys vlastně spokojená.Tobě láska nic neříká?Protože si myslím,že láska je trochu majetnická a rozhodně fyzickou věrnost vyžaduje.To přece není jako chtít někoho vlastnit a nepustit ho do hospody,ne....?

m311293
9. črc 2008

holky teď reaguji na ten úklid. Uklizená domácnost znamená že máte hodně volého času 😀 Mimochodem sběr špinavých ponožek po bytě je sisyfovská práce, a tři roky je málo na to aby jste se rozčilovali. Po 1o letech když vám to bude dělat manžel a 2 děti tak se budete rozčilovat a neustále opakovat aby si uklidili. PO 15 letech to prostě vzdáte a namísto úklidu si půjdete číst 😀 😀

gedren
Autor odpověď smazal
Zobraz
petrunka01
9. črc 2008

gedren-když yslíš,ale fakt to nechápu-pro mě musí být manžel partner,milenec i kamarád v podstat na stejné úrovni a jinou babu bych mu netolerovala.Ale zase na druhou stranu netvrdím,že by jeho"zapomenutí se někde"znamenalo konec manželství..

orinka
10. črc 2008

Aspoň viem, že budhizmus nie je nič pre mňa 😀

orinka
10. črc 2008

Alebo: keď budete partnerovi neverná a on bude z toho zničený a bude šalieť, že ste ho podviedli, tak ho pošlite meditovať 😀 ach ty bláho....

ivana98
10. črc 2008

gedren, nedaj sa 😀
dievcata, nechapem preco ju tolko odsudzujete... je to proste o tom, ze mame kazde ine priority... to ze gedren pripadnu neveru "neriesi" je predsa pozitivne. Kazdy mame svoju vlastnu volu a robime rozhodnutia, ktore nemusia vzdy byt v sulade so vztahom. A prave preto je dolezite, aby sa obaja partneri dobrovolne kazdy den spravali tak, aby ich vztah pokracoval.
no a rozhodne si myslim ze "byt nad vecou" je lepsi pristup ako pripad nejakej domacej zenicky-ziarlivky, ktora kazdy tyzden manzelovi v slzach opakuje, ze ak ju podvedie, tak je koniec 🤐

haluskacz
10. črc 2008

orinka, myslim si, ze muze byt rozdil v tom, jaky pravidla aplikujes na sebe a jaky na partnera. Muzes prece sama od sebe pozadovat urcity veci, ale partnerovi tytez veci tolerovat (samozrejme to neznamena tolerovat mu vsechno za vsech okolnosi, vzajemny usmernovani taky ke vztahu patri). Ale jinak tenhle postoj dost osvobozuje. A myslim, ze je v tom kus zivotni zralosti - mit na sebe vyssi naroky nez na ostatni.

A co se tyce fungovani vztahu, myslim, ze po pomerne kratke dobe lze celkem dobre predpovidat, jak se vztah bude vyvijet, protoze veci se budou opakovat a nabirat podobny "tvar" jako na zacatku, a to, jak pristupujeme k malickostem, se bude s nejvetsi pravdepodobnosti odrazet na tom, jak pristupujeme k zasadnejsim vecem (kdyz delis kvetak, kazda jeho cast ma stejny tvar jako celek - teorie fraktalu 🙂) Tim ovsem nerikam, ze veci jsou nemenne. Ona i ta ochota se poucit a menit postoje a z nich vyplyvajici chovani sem patri.

petrunka01
10. črc 2008

Ivana98-nikoho neodsuzuju,nic takovyho jsem nepsala ani nemyslela...jen se snazim pochopit,jak to presne gedren mysli..jinak je mi to ale jedno,jen to proste nechapu-stejne,jako ona nechape moje postoje

zanett
10. črc 2008

m31129; to je prave ono - ja se nechci dostat do stadia, kdy by mi ponozky na podlaze zacaly vadit natolik, ze by to byl duvod k hadce a neprijemne atmosfere. Navic, ty si treba po 15 letech hudrovani o uklidu pujdes cist, ovsem typy jako napr. moje matka, ktera uklidem doslova zije a je pro dulezitejsi nez jeji manzelstvi a rodinna pohoda, takovy typy to nevzdaji nikdy (moje matka to dela uz 27 let!)...proste nechci, aby pro me materialni a podobne veci byly nekdy dulezitejsi nez nas vztah...

Jo a k tomu budhizmu (nechci rozvijet zadne podobne tema, tak jen v rychlosti): myslim, ze by nam vsem obcas prospela najaka budhisticka lekce, pac tolerance a optimismus je nekterym zde pritomnym cizi 😅

certica
10. črc 2008

haluska, ty si psychologicka? 🙂
gedren ma mozno menej konvencne nazory ako priemerna vacsina 😀 , ale mne su sympaticke. ja jej fandim 😉

certica
10. črc 2008

a nemyslim tym len tuto temu...

haluskacz
10. črc 2008

certica, nejsem, a ani si nemyslim, ze by na tom bylo neco extra "psychologickyho". Proste pozoruju lidi kolem sebe 🙂

certica
10. črc 2008

halus, len som sa pytala

johanda
10. črc 2008

orinka - Gedren neřešila svou potenciální nevěru, ale partnerovu. Haluška to pěkně vysvětlila - co toleruju partnetovi, nemusím tolerovat sobě. Pokud někdo reaguje na nevěru vymlácením kvartýru milenky, odstřelením obou nebo meditací, neznamená to, že stejné řešení očekává od partnera a těžko ho bude posílat to činit.

orinka
10. črc 2008

certica: skús prečítať svojmu manželovi aké názory sú ti sympatické 😉 🙄

certica
10. črc 2008

orinka, on ich pozna 😉

helcah
10. črc 2008

Téma mělo řešit problém přitažlivosti ke kolegovi a ne postoje Gedren, ale i přesto, že nejsem taková jako Gedren a asi takového postoje nikdy nedosáhnu, tak ho plně chápu a ráda bych také měla takový přístup k některým situacím, protože postoj Gedren k nevěře mi přijde logičtější než postoj ostatních (a to i přesto, že se s ním úplně neztotožňuji).

haluskacz
10. črc 2008

mne se zda, ze se to tu davno odchylilo od puvodniho tematu...

petrunka01
10. črc 2008

Tak se vrátíme 🙂 🙂 🙂 ...já bych asi petulli radila přerušit kontakt s kolegou(klidně i odejít z práce) a snažit se zlepšit vztah s manželem...a nic mu říkat nemusí,prostě se snažit-třeba se to zlepší

dip
10. črc 2008

je fakt, ze Gedrenin postoj je rozhodne nejlogictejsi, ale ve vztazich logika zas vetsinou tak uplne nefunguje, takze to asi neni recept pro kazdyho. A mozna ma Gedren na sveho partnera jine iracionalni pozadavky 😀 podle me je na jejim nazoru hlavne super, ze i kdyz ona nevere zadnou vahu nepriklada, vi, ze jeji partner ano, a proto mu neverna byt nehodla..tenhle respekt je podle me to nejdulezitejsi..je to takovej vyssi level od "chovej se k lidem tak, jak chces aby se oni chovali k tobe".

gedren
Autor odpověď smazal
Zobraz
certica
10. črc 2008

gedren, ak sa mozes prezradit... z akeho dovodu v tebe vzbudil odpor?

gedren
10. črc 2008

certica, von je takovej celkove hnusnej a slizskej 🙂 Ale nejak v tom hormonalnim poblouzneni mi to neprislo tak hrozny, a ted uz zase jo 🙂

certica
10. črc 2008

tak to potom aaano... 😀

zanett
10. črc 2008

gedren, no a jak je to mozny, ze tenkrat jsi byla hormonalne vykolejena a ted ne? Pokud je hnusnej a slizskej, tak tos musela byt v nejakym hormonalnim tranzu, aby sis jeho slizskosti nevsimla... 😀 Navic; videl toho chlapka tvuj manzel? Pokud jo, ani bych se nedivila, kdyby bylo jeho esteticke citeni urazeno 😀 😀 (to vysvetluju tak, ze ja bych taky nebyla polichocena vedomim, ze MP mel predemnou osklive pritelkyne 😀 😀 )

gedren
Autor odpověď smazal
Zobraz
gedren
Autor odpověď smazal
Zobraz