Jsem nevěrná manželovi. Jak dál?

petuli0601
23. čer 2008

Ahoj,vim ze mne asi bude vetsina z vas odsuzovat ☹ ,a uplne to chapu,ale ja uz proste nevim kudy kam.Nemuzu spat,jist,soustredit se na nic.Jsem skoro deset let provdana za super chlapa,mame spolu tri skvele deti,nejmladsi 8 mesicu,a ja uz dva roky bezhlave miluju kolegu z prace se kterym se i tajne sem tam schazime.Na chvilku jsme tento vztach prerusili,chtela jsem to proste hodit za hlavu a byt verna,ale minuli vikend jsme se zase sesli no a....... 😅 😵 😒 Nemuzu toho nechat,miluju ho,ale nechci ranit sveho manzela.Jak uz sem rekla je super.Umi to skvele s detma,stara se o nas vsechny,pomaha v domacnosti...... 🙂 ale ja ho nemiluju.Je pro mne spise kamarad.On nic nevi a ani netusi a ja mu to rict nikdy nedokazu.Muj milenec je taky zenaty ale uz jen spolu ziji,nemaji ani spolecnou loznici.
Jste nekdo v podobne situaci?Dokazete poradit aniz by jste mne odsuzovali?

krasuliak
7. črc 2008

ZANET nikto tu nehovori tada aspon ja o vlastneni partnera samozrejme ze kazdy sme stale svojim sposobom slobodny ale ked idem do vztahu s niekym tak sexualna sloboda by sa mala pominut a mal by som mat len jedneho partnera a to je ta V.E.R.N.O.S.T.!!!!!Co niektori neviete pochopit Ved hovorime o nevere a ta vznika v partnerskom vztahu nie ked je niekto slobodny a ked mas vztah mas aj nejake zavazky voci partnerovi. Fakt neviem pochopit ako niektory zmyslaju. Nevera -- koniec aspon u mna!!! Ved co to bude za vztah ked niekto podvedie a niekto odpusti a potom akoze mu/jej este mozeme doverovat??? Spravil/a raz urobi aj druhy!!!!!
Na co su potom manzelstva??? Vy co tolerujete neveru odpovedzte mi!!!!! 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠

zanett
7. črc 2008

Krasuliak, ten muj prispevek o vlastneni/nevlastneni byl reakci na predchozi prispevky, ne na ten tvuj...

krasuliak
7. črc 2008

ano zanet mam s tym skusenost ale tu neriesime mna ale niekoho ineho a pisem moj nazor a ked budem cchciet hovorit o sebe tak zalozim novu temu. Oukej Jednoducho sa mi to az hnusi to co tu niekto pise. Ospravldnujem sa za moj trpky toon. Ked budeme pisat o inom budem jak med 😉 😉 😉 😉

zanett
7. črc 2008

No a navic; krasuliak - jak jsem pochopila, ty jsi zenaty, tak pak nechapu, co se tak rozcilujes? 😀 Ty uz svoji manzelku mas, tak nevim, proc ti tak vadi smysleni ostatnich tady? Ty ostatni te uz nepodvedou 😀 Ty by ses mel spis zamerit na vlastni manzelstvi a na to, aby to u vas klapalo a nemusis plytvat energii na tom, zda diskutujici zde neveru odsuzuji, nebo ne...V kazdem prispevku mas milion vykricniku a nastvanych 'smajliku', tak nevim, proc te to tak zere, jako zenacovi ti muze byt jedno, ze nejaka anonymka tady podvadi manzela, ne? Ty mas prece idealni manzelstvi, ve kterem byste se navzajem nepodvedli...tak o co ti jde? 😀

gedren
Autor odpověď smazal
Zobraz
zanett
7. črc 2008

Krasuliak, takze uznavas, ze tvoje spatna zkusenost z minulosti zapricinila, ze se tak cilis? Na jednu stranu je to pochopitelne, ale bohuzel to, jestli nekdo nekoho podvede nebo ne, to neovlivnis. Takze i kdyz se tady budes rozcilovat a spilat svetu, jak je zkazeny, faktem zustane, ze kdo podvest chce, podvede....

krasuliak
7. črc 2008

ZANETTSamozrejme ze som tym ovplivneny kto by nebol? Co je na tom zle ked sem napisem svoj nazor?

m311293
7. črc 2008

manželství je pro výchovu dětí, pro jejich citové i materiální zabezpečení. I když i to neplatí, protože jsou lidé kteří se nikdy nevezmou a přece vychovávají děti.
Docela mně fascinuje jak tady někdo proklamuje že NIKDY nebude nevěrný. To se znáte natolik dobře, to tak přesně víte jak budete reagovat na různé životní situace za 10-15 let. Jasně po roce chození hrooorzně milujete svého partnera a nikdy nikdy nikdy.... ale víte co bude za 15 let, jestli váš partner nebude alkoholik, gambler nebo něco jiého. Toho taky budete hrooozně milovat? Když vám nebude dávat peníze, bít vás...?

zanett
7. črc 2008

Krasuliak, spatneho na tom neni nic, samozrejme, ale ja jenom nechapu, proc te tak strasne stvou zensky, ktery podvadeji sveho manzela? Jasne, moralni to moc neni, ale je to jejich problem, jejich svedomi. Vzhledem k tomu, ze jsi v (predpokladam stastnem) manzelstvi, tak ti prece muze byt jedno, jestli nejaka XY podvadi manzela, nebo ne. Tebe uz stejne nepodvede, pac uz nejsi k mani...Znam jednoho, kteryho jednou jeho bejvalka podvedla a on od te doby nesnasi vsechny zeny a na vsechny se diva s podezrenim a odmita jakykoliv partnersky vztah..No je to proste nestastnej, nevrlej a zatrpklej vred 😀 , pac kvuli jedne hned hazi vsechny zeny do jednoho pytle...Netvrdim, ze jsi stejny, jen jsem mela pocit, ze z tvych prispevku je partna jakasi nejistota nebo obava ci co...

zuzanocka
7. črc 2008

no... ja osobne nemamproblem ani s manzelom ani so sebou samou, ale tiez ma "namichol" hned prvy prispevok tejto hnusnej temy 😖
snad ma este clovek pravo napisat, ako veci citi on... ci treba len prispievat podla jedneho "mustra"???? piste vsetci modrym perom, ina farba nebude... 😠

krasuliak
7. črc 2008

GEDREN ja hovorim o nevere a tvojom nazore na nu. Kazdy ma svoj nazor moj je taky ako som pisal aj po mojej predchadzajucej skusenosti. To je sranda co tito certici z krabiciek 🙂

krasuliak
7. črc 2008

ved ty necitas co pisem? Mne prekaza nevera! A je jedno ci je neverny manzel alebo manzelka a nestvu ma len zensky. Ved toto je tema nevera a 1.prispevok bol o tom ze stastna zena s detmi s perfektnym manzelom ho podvadza s kolegom uz 2 roky. A ja som len na to reagoval.Co som mal pisat ze ten muz jesvina lebo jej rozbije manzelstvo?? Pisem ze som proti nevere celkovo ci uz muzskej alebo zenskej.

a ZANETE samozrejme ze by mi to bolo jedno ze ho podvadza ved mna sa to netika lenze toto je diskusi forum a ona sem napisala tak vtedy sa ma to zacalo tikat ked chcela pocut nazor a rady! A ja nehadzem vsetky zeny do jedneho vreca.

poletucha
7. črc 2008

m311293- a ty myslis,ze kdyz se za deset let z manzela stane jak pises alkoholik,gamblar, bude me bit....ze resenim bude najit si milence? 😅 to asi nebude to pravy, v takovym vztahu asi nema cenu vyckavat,ne? Ja za sebe muzu rict, ze nikdy neverna nebudu...radsi vztah ukoncim,kdyz nefunguje

zanett
7. črc 2008

zuzanocka; proc 'hnusne tema'? Bohuzel i nevera je nekdy soucast zivota...At hezka, nebo skareda, proste je to realita v mnoha partnerstvich...a propos; ja nevim, jak ty, ale kdyz se mi zda nejake tema 'hnusne', tak se diskuze radeji neucastnim...

orinka
7. črc 2008

zuzanocka: nemá to zmysel... pretože tých pár pipiek, ktoré nemajú problém vychrapávať so ženatým budú vždy hovoriť jedno a to isté dookola...
A ešte raz milé dámy... keby po svete nechodili také ..... ktoré sa vychrápu so ženatým, tak by ten ženatý nemal s kým podviesť... neobhajujem mužov, ale... 🙄

zanett
7. črc 2008

orinka, casto ale i vdane damy navazou aferku s zenatym chlapem...mne to fakt pripada, ze nekteri delaji z chlapu nesvepravna zviratka, ktera se ridi jenom svym pudem a nemuzou prece za to, ze ta mrcha dlouhonoha, prsata na ne delala voci 😀 😝

orinka
7. črc 2008

a ešte pre zanett: 😉 nezažila som neveru, nikdy nepodvediem (bez ohľadu na to, čo si vy, ktoré podvediete, myslíte.. ja mám svoje zásady a tých sa držím, či tomu veríte alebo nie) a verím, že nikdy nebudem podvedená... pretože svojho snúbenca ľúbim, on ľúbi mňa, poznám ho a verím mu...
A to, že tak ostro vystupujem proti nevere.. mužskej či ženskej... nie je kvôli tomu, že mám s neverou skúsenosti (ako to tu vždy vyťahuješ... podľa seba súdim teba...), ale preto, lebo sa mi hnusí a nechápem, ako niekto bez problémov zahne... a ešte si to obhajuje akýmsi trápnym milujúcim pohľadom kolegu...
Proste to nemá zmysel komentovať... A to, že ak sa mi téma zdá hnusná, ešte neznamená, že do nej nemám právo napísať svoj názor 😉

veronkaj
7. črc 2008

máte tú burlivú diskusiu ako čítam

ja som mala aj dôvod - veľa dôvodom podviesť svojho manžela a neurobila som to aj ked príležitostí bolo ale vzťah je o dôvere či je naň papier alebo nie a až dlho veľmi dlho - roky po rozvode som si našla iného ale aj z dôvodu iných ako sklamania v láske, musela som akosi prežiť sama a úver a tak

poznám veľa príbehov z okolia a viem o veľa milenkách a milencoch - je to predovšetkým ich voľba nikto ich do toho nenútil ani neprikazoval, hoci mnohý z nich majú doma naozaj raj na zemi a šťastné zázemie ale chcú len dobrodružstvo

ja by som neveru partnera netolerovala a on to vie, ked na to prídem od vtedy tam môže zostať

a zatial mi manžel ani partner neverný nebol - aspon o tom neviem

je to tak ako to je -

nikto ich nenúti ani neprosí aby to robili , je to rozhodnutie každého z nás, každý má možnosť, podviesť, oklamať, zabiť, vyznať lásku alebo čokoľvek iné ale urobí len to čo mu dovodlí jeho svedomie a srdce aj keby pokušenie bolo akékoľvek

zuzanocka
7. črc 2008

orinka to v poslednej vete povedala za mna, zanett...

a je take prislovie (nepekne povedane): suka neotrci - pes neskoci.. 😅 tot moj nazor na "priciny" nevery 🤐

halienka
7. črc 2008

Poletucha, m311293 len vymenovala pár krajných prípadov, pre ktoré sa to niekedy stáva. Samozrejme že to nie je riešenie, ale stáva sa to. Nevera sa stáva aj z omnoho menej závažných dôvodov, napríklad z citového ochladnutia vzťahu, nedostatočného sexuálneho naplnenia, nudy, nedostatku romantiky atď. Jasné, že nikdy to nie je riešenie, byť neverný, no častokrát rozum káže zostať pri rodine, no srdce alebo city túžia po inom, niečom čo nemôže a neni naplnené v manželstve a potom nastávajú takéto situácie ako je nevera. Preto tiež žasnem nad ľuďmi, ktorí to dokážu s takou 100% istotou povedať, že im sa to nikdy nestane. Totiž naozaj nikto z nás nevidí do budúcnosti a často práve tým, ktorí sa najviac zapovedajú sa stane...Keby to bolo také jednoduché, "že radšej vzťah ukončím, keď nefunguje", tak by to dávno robili všetci. Ale také jednoduché to nie je. Pretože niekedy nefunguje len jedna zložka vzťahu, no ostatné funguje. A preto tieto rozhodnutia sú tak velmi komplikované. Keby sme sa vždy dokázali rozhodovať len podľa "hlavy", rozumne, múdro, inteligentne, neboli by sme ľudia ale pomaly nejaké stroje. Máme totiž aj city, ktoré sú často v rozpore z rozumom. Týmto celým neobhajujem neveru, iba sa snažím pochopiť zložité ľudské vzťahy a z tohto hladiska sú mi tiež akékoľvek kategorické vyhlásenia trochu 😖

zanett
7. črc 2008

orinka, ja jsem tady uz nekolikrat jasne rikala, ze nevery se nezastavam, prave naopak, neveru odsuzuju!!

A rekla jsem, ze si myslim, ze krasuliak mel s neverou spatne zkusenosti, proste proto, ze je to patrne z jeho prispevku. On mi to potvrdil. Takze to nevytahuju VZDY, jak rikas, ale jen tehdy, je-li to priznacne...

A ne, neznamena to, ze nemas pravo sem napsat svuj nazor, to samozrejme muzes, i kdyz se ti zda tohle tema 'hnusne', ale pak se nediv, ze se tu najdou i taci, kterym tohle tema tak 'hnusne' nepripada a nemaji tak radikalni nazory.

Orinka, a muzu dotaz? 😉 Proc te to tak strasne stve (to, ze nektere damy jsou schopne nevery), kdyz sama rikas, ze nepodvedes a nebudes podvedena? Kdyby sis byla tak 100% jista, ze te pritel/manzel nikdy nepodvede, tak bys nespilala tem babam, ktere se nestiti podvadet/svadet zenate...Proste z toho mam pocit (i kdyz se mnou urcite nebudes souhlasit), ze se bojis, aby nejaka podobna mrcha jednou nesvedla tveho pritele/manzela (je mi jasne, ze ted reknes, ze on by se nikdy svest nenechal, pokud je to ovsem pravda, tak nevim, proc se tak rozcilujes nad vsema tema mrchama, ktery podvadeji?!?!? Prece kdyz si ses svym partnerem 100% jista, tak ti muze byt uplne sumak, kdo koho podvadi...vzhledem k tomu, jak se cilis, mi to pripada, ze si zase tak jista nejses...ale je mi jasny, ze to ted vsechno popres 😀 😀 😀 😀 😀

mywiel
7. črc 2008

Petuli pridam moj nazor, podla mna si sa vo vztahu nudila lebo tvoj manzel je super a uz sa onho nemusis snazit, lebo si si ista jeho laskou. Vravis ze ho nemilujes ale ved mas s nim 3 deti tak ste sa nemali radi alebo to vyhaslo, ale preco? Nebude to rutinou a tym ze si neuvedomujes ze ked prides o to co mas tak az vlastne vtedy pochopis ze si mala vsetko? Zamysli si nad tym a ak si odpovies ze ano mas v podstate stastie mat takeho manzela a 3 deti s nim, tak urob vsetko preto aby sa to nedozvedel a sekaj dobrotu, zmen pracu a na priatela zabudni. Myslim, ze este mozes dostat druhu sancu ale najprv si musis byt ista ktorou cestou chces ist. Vacsinou chceme co nemozeme dostat a aj ked mame stastie pod nosom (tvoj manzel) tak si to neuvedomujeme kym o to stastie neprideme... 😒 ☹

zuzanocka
7. črc 2008

jediny, ale jediny dovod, preco sa deje nevera, je, ze partner "zahne" tomu druhemu... nie chlad, nie nedostatok romantiky alebo sex... je to ten fakt, ze to ten clovek jednoducho spravi...ze sa vyspi s niekym inym... ked to nefunguje v posteli, treba zajst k sexuologovi, ked nie je romantika, da sa nieco robit, ked toho cloveka nechces, tak sa s nim rozid... ale nepodvadzaj!

johanda
7. črc 2008

zuzanocka, lidi ovšem nejsou psi, že jo. Zvířata (až na výjimky) nemívají jednoho sexuálního partnera, takže to tvoje přísloví tak trochu klopýtá a jako příčina nevěry se mi to zdá značně nepravděpodobné.
Stejně tak za vlasy přitažené mi připadají dedukce, že proti nevěře plamenně nebojují jen lidé, kteří byli/jsou/hodlají být nevěrní. Já také netvrdím, že ti, co se dušují "já nikdy", jednou určitě. Všem, kdo taková předsevzetí mají, přeju, aby jim vyšel život ve věrném a šťastném vztahu. Nejsem obhájcem nevěry, je to minimálně stresující situace pro podvádějícího, po provalení i pro podváděného, ale uchylovat se k inkvizičním výkřikům typu : keby po svete nechodili také, ktoré sa vychrápu so ženatým 😝. Co s takovýma Orinka, upálit?

zanett
7. črc 2008

Zuzanocka, kdyby to bylo tak snadne, jak pises, nevera by davno neexistovala. Vzhledem k tomu, ze se podvadi vesele dal, tak to asi nebude tak jednoduche. Ale znovu zduraznuju, ze s v tomhle s tebou souhlasim, nevera neni reseni, je to jenom zametani problemu pod koberec...

zuzanocka
7. črc 2008

johanda
a co je potom pricina nevery? 😉

zuzanocka
7. črc 2008

moment... to prislovie som nenapisala ako pricinu - len ako reakciu na prispevky vyssie..

zanett
7. črc 2008

Mimochodem, ti, co tak spilaji tem babam, ktere jakoze 'odvadeji' chlapy od manzelek; pokud budete (mate) dceru, vychovejte si ji tak, aby ona byla jednou natolik moralne cista, ze nikoho nepodvede a nikoho nesvede, Reknete sve dceri, ze chlapi jsou (podle vas) jedinci podobni zviratum v tom, ze nemaji vlastni vuli a schopnost sebeovladani a ze veskera zodpovednost je pak na ni, jako na potencialni milence...urcite vam za to jednou podekuje 😀 😀 😀

zuzanocka
7. črc 2008

zanett,
ja tie moje radse vychovam tak, aby si nezacali so zenatym a aby si dokazali vybrat takeho partnera s ktorym nikdy nebudu riesit neveru 😔

zanett
7. črc 2008

zuzanocka, tak to abys svym dceram poridila kristalovou kouli, ze ktere by mohly vestit, protoze jinak nevim, jak by si jinak vybraly partnera tak, aby uz predem vedely, ze je nikdy za cely zivot ani jednou nepodvede 😀