Jsem nevěrná manželovi. Jak dál?

petuli0601
23. čer 2008

Ahoj,vim ze mne asi bude vetsina z vas odsuzovat ☹ ,a uplne to chapu,ale ja uz proste nevim kudy kam.Nemuzu spat,jist,soustredit se na nic.Jsem skoro deset let provdana za super chlapa,mame spolu tri skvele deti,nejmladsi 8 mesicu,a ja uz dva roky bezhlave miluju kolegu z prace se kterym se i tajne sem tam schazime.Na chvilku jsme tento vztach prerusili,chtela jsem to proste hodit za hlavu a byt verna,ale minuli vikend jsme se zase sesli no a....... 😅 😵 😒 Nemuzu toho nechat,miluju ho,ale nechci ranit sveho manzela.Jak uz sem rekla je super.Umi to skvele s detma,stara se o nas vsechny,pomaha v domacnosti...... 🙂 ale ja ho nemiluju.Je pro mne spise kamarad.On nic nevi a ani netusi a ja mu to rict nikdy nedokazu.Muj milenec je taky zenaty ale uz jen spolu ziji,nemaji ani spolecnou loznici.
Jste nekdo v podobne situaci?Dokazete poradit aniz by jste mne odsuzovali?

zuzanocka
7. črc 2008

no...ono to bud v cloveku je, alebo nie je... podla mna... a napisala som to uz par prispevkov dozadu, ze nezhody sa daju riesit vseliak... ale nie neverou 😉

certica
7. črc 2008

zuzanocka, ten prispevok ohladom vychovy (14:05), to bol fakt gol 😀 , som sa pobavila. sorry

pepemomo
7. črc 2008

Tak sem si to tu trochu procitala a neda mi to,musim se pridat..Ale nevchazim ani do jednoho tabora,neobhajuju a nezastavam se,ale ani se nehnusim a nesoudim.Ja jsem vdana sedum let za sveho jedinecneho chlapa a miluju ho celym svym srdcem,dusi i telem od prvniho dne co jsem ho poznala a doufam, a budu delat pro to co je v mych silach, aby tomu tak bylo az jak se rika na veky 🙂 Jsme spolu stastni ,vychazime si vstric,pomahame si,komunikujeme,vyrazime si ,milujeme se.............. 🙂 Ale vzdycky tomu tak nebylo 😒 ,nikdy jsme si nebyli jeden druhemu neverny ale bylo obdobi kdy jsme si lezli na nervi,hadali se kvuli kazde malickosti,v posteli se tocili na opacnou stranu.................. ☹ ,proste jsme to nezvladali,ani jeden z nas nebyl stastny.Ja pracuju v muzkem kolektivu (je tam 16 chlapu a ja sama zenska),a mohla sem take toto obdobi resit neverou(nabidek typu "ja poskytnu to co doma chybi" ,"prid se zahrat" bylo az az).Nastesti jsem silna osobnost a trvam na svych zasadach,proto odolat pro mne nebylo az tak slozite.Rozhodla sem se tenkrat ze si musim udelat "poradek" doma.Nebylo to jednoduche,padlo hodne slz 😢 ,oba dva jsme otevreli sve srdce tomu druhemu a dozvedeli se o sobe veci ktere by nas ani jednoho pred tim nenapadli.Nasli jsme si spolecneho konicka,udelali jsme si cas sami pro sebe a take kazdy zvlast pro sve pratele.Znova jsme se do sebe zamilovali 😵 a trva to tak do dnes.Kdyz se nam narodil nas nejmladsi syn ktery ma vrozenou srdecni vadu byli jme jeden druhemu oporou,jsme tym a ja doufam ze to tak zustane,ale nikdy bych si nedovolila rict ze vim ze je to na porad!!!!Vztach ma velmi krehkou skorapku ktera kdyz se natukne tak pomalu praska a praska a stoji to hodne prace ji dat zase dohromady.Vztah by se nemel brat jako samozrejmost,ale jako umelecky duet na kterem je potreba pracovat a stale ho zdokonalovat.Vazit si jeden druheho a vazit si sam sebe.
To byl muj pribeh,moje mala "love story" ktere pokracovani neznam a nemuzu nijak ovlivnit,rika se tomu osud,nevim co me ceka.Stejne tak jako to nevi zadny z nas,vsichni si prejem jen to dobre,ale co nas potka to nevime.To je zivot,jedinou jistotu kterou kazdy z nas v zivote ma je smrt. 😒 Nevera je soucasti osudu nekterych z nas.Ne kazdy dokaze odolat pokuseni,zakazane ovoce prej chutna nejlip 😅 . Ale myslim si ze neni na nas abychom nekoho soudili a odsuzovali,zadny z nas neni dokonali,vsichni mame sve chyby ale ne vsichni si je dokazeme priznat.Mnohokrat je jednodussi poukazovat prstem na druhe a jejich chyby,nekteri si tak resi problemy se sebe samou.Je umeni pomoct,aniz by clovek soudil.

certica
7. črc 2008

pepemomo, pekne si to napisala 🙂

zuzanocka
7. črc 2008

certica,
co bolo na tom smiesne? 😕

johanda
7. črc 2008

Zuzanočka - těžká otázka. 😉 Už to tady některé holky zmiňovaly. Haprující vztah, bloky v komunikaci, problémy se sexem, pocit nudy a vyhoření a nejspíš od všeho kousek. Příčiny nevěry budou podle mě hodně komplikovaná a individuální záležitost. Ovšem hledat příčinu nevěry mého muže v jeho milence, mi přijde poněkud hloupé.

certica
7. črc 2008

zuzanocka, ta tvoja predstava - jednoznacna a jednoducha

johanda
7. črc 2008

zuzanočka - co bys udělala, kdyby se ti časem dcera svěřila s tím, že se prostě bláznivě zamilovala do ženáče, že si nemůže pomoct? Ctnostná výchova je sice leckdy chvályhodná, ale někdy se jí potomek vymkne, co pak?

lenkabu
7. črc 2008

Jak vychovám dceru tak aby si vzala chlapa co ji nidky nepodvede?Jak se pozná chlap co bude věrnej celej život? 😅

zanett
7. črc 2008

zuzanocka, na tom bylo smesne asi to, ze si naivne myslis, ze vychovou ovlivnis vse. I sebelepsi vychova nezpusobi, ze se tvoje dcera jednou nezamiluje do zenatyho. Zamilovat se klidne muze, jenom ti o tom nerekne (protoze bude vedet, jaky na to mas nazor). Klidne s tim zenatym pak muze navazat vztah, zapricinit rozpad jeho manzelstvi atd atd atd...a ty o tom vubec nemusis vedet.. 😝

zanett
7. črc 2008

Tim jsem chtela rict, ze spousta z vas tady spila tem mrcham, ktery maji vztah se zenacem, ale do kdyz to jednou udela treba vase vlastni dcera? Kdyz se to podle vas da ovlivnit, tak na to dceru pripravte, ja si ale myslim, ze ani sebelepsi vychovou nic nezmuzes...a co potom, kdyz se dozvis, ze ti dcera picha zenace se dvema detmi? Taky budes tak kategoricka?

mywiel
7. črc 2008

Zuzanocka to asi myslela tak ze chce svojej dcere odovzdat moralne hodnoty a svojim vztahom ist prikladom detom co chapem, to chce kazdy rodic, ale za to co sa stane v buducnosti a donesie zivot jej dcere a ako sa ona v danej chvili rozhodne to uz zuzanocka asi neovplyvnis... 😕

zanett
7. črc 2008

Moralni hodnoty jsou jedna vec, nevybourena, prsata dvacitka je vec druha...a ted mi, damy, reknete, ktera z vas by odolala, kdyz by ji nadbihal sikovnej, pozornej, zazobanej zenac? V tu ranu by vase moralni hodnoty vzaly za sve, specialne, kdyz byste nebyly ve vztahu, bylo by vam 20 a vy byly krasne a bezstarostne? Pochybuju, ze v takovej moment maminciny moralisticky reci neco znamenaj...mne se totiz presne tohle stalo 😝 a taky jsem byla vychovana v duchu nejlepsi moralky 😀 😝

lenadka
7. črc 2008

zuzanocka 😀 vazne, certica ma pravdu, nie je jednoduche vychovavat 😉 to nie je ako lusknut prstom...mozes nieco dietatu opakovat 100x aj tak si spravi po svojom, samozrejme zalezi od povahy, ako moja dcera, ked som jej povedla nechyt sa tej ziarovky, lebo pali, len co preslo 5 sekund od bodky za vetou uz rucala od placu lebo ju chytila 😅 ....ono zakazane ovocie najviac chuti...ked som zacala chodit s mojim teraz uz manzelom po pol roku sa ma moja mama opytala ci uz spolu spime, ked som jej povedala ze nie, vyvalila na mna oci ze ci mi sibe, ze si mam ist napisat antikoncepciu, ze na co cakam???😀 😀 😀 Mozno keby mi zakazuju tak sa vyspim s niekym ako 16 rocna, lebo mam taku priecnu povahu 😀 😀 😀

lenadka
7. črc 2008

este dodam ze som mal 21 ked mi mama dohovarala 😉

kalu
7. črc 2008

Ta diskuse se teda pěkně rozjela !!!
Tak se zase po delší době připojím.
Názor,že nevěra se mi netýká a nikdy týkat nebude,mi připadá zcestný, protože nevěra je prostě věc,kterou jsou lidské vztahy protkané a většinou právě ti lidé,kteří by za svého partnera dali ruku do ohně , bývají ti podvádění. (alespoň tak hovoří mé zkušenosti ze vztahů okolo mě)
Souhlasím s Gedren, já taky nevěru neobhajuji, ale znám horší věci,které si můžou partneři ve vztahu provést a zjištění nevěry by u mě nevedlo hned ke konci vztahu,pokud by se manžel nezamiloval natolik,že by nechtěl jít sám. (ale i to je život !)

lenadka
7. črc 2008

zanett, noo keby to bol Bred Pitt tak jasneeee 😀 😀 😀

myslim ze je to tu o vyjadreni nazoru a pritom je zbytocne sa hadat, lebo kazdy ma ten SVOJ a basta 😉

ja niesom fanda nevery, lebo v urcitych veciach sa moze dotknut aj partnera /napr. pohlavne prenosne choroby-ze?/ tak ze som manzelovi povedala ze ak sa kopne dufam ze bude mat tolko rozumu, ze bude mat ochranu a ja sa to nedozviem lebo inak ma po vtakoch, u nas by to asi bol koniec... z jeho strany povedal by ze by pochopil ak ho podvediem, ale nechce o tom vediet, lebo by mi to neodpustil-co je pochopitelne...no nastastie nemam chut ho podvadzat...zo zasady-lebo som slubila ze nu budem verna...ci sa mi to podari-no nedam ruku do ohna ale dufam ze ano...
a pridam este nieco, ked som bola tehu nosila som v kabelke sprcku-lebo na sone v 1 trimestri to pozadovali, absolvovala som ho 2x a 3-tia s krabicky mi ostala v kabelke no vyse roka, ked to manzel videl kuka ako puk ze na co to nosim...a ja ze pre istotu 😀 😀 😀 neviem ci doteraz nechodi kontrolovat ci ju tam mam 😀

kamhajek
7. črc 2008

Rozhodně nechci bránit nebo schvalovat nevěru, ale tvrdit, že JÁ NIKDY", no nevím nevím, nebyla bych si jistá. Život je dlouhý a nikdy nevíte co se stane, koho potkáte. Já si teď jsem jistá, že manžel mi je věrný, ale nikdy nevíš.
Já bývalého přítele podváděla a rozhodně jsem nevěru nehledala, prostě si mě našla a já nezvládla se ubránit. Byla jsem mladá, ve vztahu mi něco chybělo a to něco jsem našla u svého současného manžela. Bylo to jedno z nejhorších období mého života a dost mě ponaučilo. Odsuzovat nevěru je velmi lehké, rozhodně ji neschvaluji a vím, že kdyby mě manžel podvedl, srazil by mě tím na kolena, ale je dost možné, že bych měla snahu to nějak přejít a urovnat, už kvůli dítěti.
Pánové a dámy co tady odsuzují Petuli a spol, kritizovat jí za to, že to píše sem a přát jí to nejhorší, myslím, že sama moc dobře ví, že nedělá nic dobrého a prostě se z toho potřebuje vykecat. Kdyby za vámi přišel váš kamarád, taky by jste reagovali stejně jako na její příspěvěk? Myslím, že ne. Snažili by jste se pochopit, uklidnit, v rámci možností pomoci.
Plně souhlasím s tím, že muži snášejí parohy hůře než ženy a taky si myslím, že pánové nevěrného kamaráda chápou, ale nevěrná kamarádova manželka či přítelkyně je k..va a bůh ví co ještě.
Tak trochu nesouhlasím s tím, že pánové jsou schopni nevěře odolat a jsou odpovědní za své chování. Myslím, že velká většina mužů by ženské neodolala. Prostě když si ženská usmyslí, chlapa většinou dostane(bohužel, ale je to tak).
Názory Zanett my jsou dost blízké, Gedren je na mě málo majetnická 😀 . Já bych ho manželovi uřízla, kdyby ho strkal do nějaké jiné 😀 😀 😀

jadddy
7. črc 2008

ahoj všem, chtěla bych se s vámi podělit o mojí čerstvou "zkušenost" s nevěrou. Můj názor na ní byl vždy takový, že jakmile by mě přítel nebo manžel podvedl, skončil by u mě a tím i náš vztah. Mám přítele, jsme spolu přes 3 roky, bydlíme spolu, a aspon já sem si myslela, že je vše v pořádku, byla jsme štastná,zasnoubená a na 200% jistá, že by mě můj přítel nikdy nepodvedl a ejhle, před 2 měsíci jsem zjistila že mě podvedl, takovou bolest v duši, zklamání a šok jsem nikdy nezažila, chtěla jsem umřít, všechny moje sny o krásný budoucnousti se rozpadly.Kupodivu jsem ho neodsoudila, naopak nás to hodně sblížilo, o všem jsme si popovídali jako nikdy předtím, vím že to byl jen úlet, měl možnost výběru a já mu nebránila, ale já osobně jsem ho z bytu vyhodit nedokázala, nato ho moc miluju. Dali jsme si tak 14 dni pauzu a když sem to psychicky nevydržela, tak sem na něj vyrukovala, že se teda rozejdem, sesypal se jak hruška a takhle brečet chlapa sem nikdy neviděla, ví, že to podělal a ublížil mi a já mu dala druhou šanci a jestli budu někdy litovat, tak budu nadávat jen sama sobě. Já osobně bych nikdy nepodvedla, měla jsem spoustu příležitostí, ale jelikož mám v srdci pouze jeho, tak mě to ani potom všem nenapadlo a nemám potřebu. Nás nevěra sblížila a zjistlili sme, že spolu chceme být, příští rok chystáme svatbu a mimčo, tak doufám, že to dobře dopadne.Tato věc mi otevřela oči, už nebudu tak naivní a sundala sem růžové brýle z očí, aby ten pád nebyl ještě větší.Pro mě nejhorší z nevěry nebyl fakt, že spal s jinou (i když sem si to detailně představovala, chtělo se mi zvracet) ale to, že mi 2 měsíce lhal!!! to je to nejhorší co může bejt, pak si představím ty situace, kdy sem si myslela, že je vše ok, tulila se k němu, pusinkovala a on už měl v hlavě tenhle hřích a byl odtažitý.Každá ženská musí poznat, že ji chlap podvádí, můj nechodil domů celý víkend, nebral telefony jako dřív, věčně nedostupnej, za celou dobu mi neřekl, že mě miluje, moc si mě nevšímal, uzavřel se do sebe, velký účet za mobil, číslo, kterýmu hodně psal mi nedalo spát.Den předtím než sem to zjistila, sem mu vrátlia zásnubní prstýnek s tím, že až si to rozmyslí, ať mi dá vědět. Druhý den sem z icq zjistila, jak to vše bylo, svěřil sa kamarádovi. Bolí to pořád, ale zapomínám na to, mám občas tendence se mu hrabat v mobilu a podezírat, ale nikdy už to neudělám, i když to zní divně, věřím mu. Nikomu tohle nepřeju, bylo to nejhorší období mýho života a to nejsme manželé a nemáme děti. A všem, kteří podvádí, nedělejte z druhých blbce a radši to řekněte hned, to lhaní je horší než nevěra. I já sem dala druhou šanci a spíš než abych na něj byla naštvaná, mě to strašně mrzelo, protože sem mu věřila. Chlapi prý nejsou schopni monogamie a já tomu začínám věřit, trochu se bojím budoucnosti,ale po téhle zkušenosti vím, že se dá vše vyřešit, máme nastavený pravidla, která každý dodržujeme a zatím nám to klape.Hodně síly a věrnosti všem.....

alana
7. črc 2008

ahojte, ja tiez pridam svoju skusenost s neverou. ja osobne som neverná nikdy nebola. Som slobodna maminka, mám uz vacsie dieta a som este mlada, tak som po veceroch zacala na nete pozerat vselijake zoznamky a chaty. Pisala som si dlho s jednym muzom, potom sme sa stretli, nebol nijaky krasavec, ale sympaticky, mily, rozumeli sme si....tak sme spolu zacali chodit. Trvalo to 7 mesiacov. a skoncilo to tak, ze som a dozvedela, ze je rok zenaty a zaciakom tohto mesiaca sa im narodilo mimco!!!! Nechapem ako niekto moze byt taky chrapun a klamat rovno do oci.
Aj ked som nebola zamilovana az po usi, boli to, ze mi niekto blizky takto klamal a tiez sa citim podvedena. Keby som tusila, ze je zadany nezacala by som si nim. Ale on sa vobec nezatajoval, kedykolvek mi zodvihol telefon, vonku ma drzal za ruku. Este stale som sa z toho nespamatala a neviem, ci este niekedy budem chlapom doverovat. Hnusi sa mi dvojtvarnost a nevera, ci uz je zo strany zeny, alebo muza.

zanett
7. črc 2008

jaddy, vim, ze nezadas o radu, ale byt tebou, svatbu (a rozhodne dite) bych si rozmyslela a pristi rok se nevdavala...nechala bych ho vydusit (kdyz te podvedl ted, po par letech vztahu, jaky si myslis, ze to bude, az budete manzele treba 10 let, ty budes po detech treba tlusta, neupravena a polezete si na nervy? Myslis, ze pak ti bude verny, kdyz ti ted zahnul?). Je to samozrejme tvuj zivot a opakuji, ze vim, ze jsi nechtela zadne rady, ale ja myslim, ze presne takhle dochazi k rozvodum - zena vi, ze on neni pro manzelstvi idealni, presto si ho vezme a jeho problem pak v manzelstvi uz jen eskaluje a pak se vsichni ptaji: 'Vy se rozvadite? A proc sis ho brala, kdyz vis, ze te uz pred svatbou podvedl?'. Tady v Uk se rika, ze 'Once a cheater, always a cheater' - s tim bohuzel souhlasim a na nejaky zasadni zmeny charakteru neverim. 😝

gedren
Autor odpověď smazal
Zobraz
zanett
7. črc 2008

Gedren, do jiste miry mas pravdu, ale chlapi uvazuji jinak nez my zeny, ze, a muzska zvedavost nevyhasne s jednim nevyvedenym pokusem...My zeny treba ocenujeme tu sexualni intimitu, ale muzum jde vetsinou o samotny sex a ne o to, jakou krasnou intimitu s milenkou (ne)navazali...a propos; k nevere je milion duvodu (neporozumeni ve vztahu, neatraktivni manzelka, ktera o sebe nedba, manzelka, ktera nedba o dusevni hygienu, rozdilnost nazoru atda td atd)...Ja si zase myslim, ze kdyz je chlap nevernej uz pred svatbou (kdy je to jeste svezi, jsou bezdetni a maji cas jenom sami na sebe a vsechno je novejsi a bezproblemovejsi), tak v manzelstvi a ve stereotypu k tomu bude vic nachylnej az se bude denne vracet z prace k nervozni, vystresovane a neudrzovane manzelce, ke dvema urvanym detem, k nudnymu rodinnymu kolotoci atd...pak uz bude jenom krucek k tomu, aby na nej v praci mrkla mladsi a bezstarostnejsi kolegyne a aferka je na svete...Tohle byl samozrejme jenom priklad, ja nevim, proc lide nejcasteji podvadeji, ale vzhledem k tomu, ze se to deje casto, tak asi maji nejake padne duvody...

krasuliak
7. črc 2008

pekne sa to tu rozpisalo Myslim si ze je jedno preco muz ci zena podviedli dolezite je ze to urobili!! To je ako s futbalom napriklad nie je dolezite ze Nemecko dalo dve zrdky a hralli lepsie ale to ze Spanielsko vyhralo zapas a stalo sa majstrom europy. Nikto sa nebude pytat ze preco ale kazdy vidi len vysledok. To len ako priklad i ked si myslim ze aj na tento moj prispevok sa najdu kritici 🙂 Jednoducho nevera tu bola je a bude a je na kazdeho uvazeni ci do nej vhupne lebo sa jej vihne a verte aj chlapy to vedia - ODOLAT. A ked uz pride ci uz z takej alebo onakej priciny niet navratu spat.Je mozne odpustit ale nie zabudnut !!! A kde je zaruka ze sa to nezopakuje? Tymto prispevkom chcem ken vyjadrit svoj nazor na nikoho tym nepoukazujem na nikoho neutocim aby bolo jasne . 100 ludi 100 nazorov 😉

m311293
7. črc 2008

Jo zanett tak tak. A pak taky obráceně. Žena která byla 6 let doma, na všechno pořád sama, znala jen vaření, úklid, na sebe neměla čas, protože manžel je přece z práce unavený, musí se odreagovat, pivem s kamarády, kolem, tenisem, ..... a ona přece celé dny nic nedělá, vždyť je doma. manžel si ji nevšimne, nepochválí, vyhýbá se ji v životě i v posteli, protože je tlustá a nedbá o sebe. Pak žena nastoupí do práce, a zase zná jen práci a práci, pak se něco zlomí, jí osloví kolega, pochválí vlasy, řekne vtip, pozve na kafe... a je to.
K nevěře stačí opravdu malý krůček, jen klopýtnutí a ten kdo tvrdí že to nikdy, nikdy nikdy neudělá neví o životě vůbec nic.

helcah
7. črc 2008

Koukám že někteří máte přesně stanovené zásady a pro mě hodně radikální názory. Já teda nevím, jestli bych manžela, se kterým jsme spokojeni, opustila kvůli tomu, že mi někde "zahnul". Já jsem teda byla vychovávaná tak, že problémy by se měly řešit, ale někteří by snad za nevěru opravdu kamenovali. Nejsem na straně nevěry a budu ráda pokud se mi to vyhne, ale myslím si, že jsou horší věci v životě.

certica
7. črc 2008

krasuliak, v jednej vete s tebou suhlasim: A kde je zaruka ze sa to nezopakuje?
tak isto, ako neexistuje zaruka, ze sa niekomu nieco/nic nestane...vratane diskutovanej nevery

orinka
7. črc 2008

😀 trapas....

krasuliak
7. črc 2008

Presne tak nikto nevie ci sa to stane alebo nie ja poukazujem uz na neveru a tu odsudzujem.

m311293 ale to vsetko co si pisala sa da riesit aj inak ako neverou. Ked sa mi nieco nepaci na manzelke cca po 10r manzelstva tak jej to poviem a riesime to a ak nie je vychodu z tej situacii tak jedine rozvod a hotovo ale nebudem to riesit neverou! Ta este nic nevyriesila. A ked uz pride a co potom potom sa to uz vyriesi?? Uz si ta manzel zacne vsimat?? Vies co tym chcem povedat?

johanda
7. črc 2008

Krasuliak - jasně, že ti věřím, že i chlapi umí ododlat; je pitomost tvrdit, že chlap je jen chumel pudů a když vidí pěkné kozy nevidí, neslyší a táhne se za nimi. Takové podceňování mužů mi jde proti srsti.

Jaddy, přeju hodbě štěstí, myslím, že ten rok do svatby je docela vhodná dištanc. Pokud jsi sama poznala, že se něco divného děje z jeho chování, asi to nebude nějaký casanova, ale normální chlap, který šlápl vedel a trpěl výčitkami svědomí a neschopností se rozhodnout. Typický nevěrník se chová suverénně, je milý a neodolatelný pro všechny své milenky i manželku. S eventualitou manželovy nevěry počítám, ačkoli se projevuje jako milující a hodný člověk, nijak mě to neděsí a pokud by se to stalo, rozhodně bych ho nevykopla z domu, pokud by sám nechtěl, to bych asi zabojovala. Kdyby to nepomohlo tak adieu.