Jsem nevěrná manželovi. Jak dál?

petuli0601
23. čer 2008

Ahoj,vim ze mne asi bude vetsina z vas odsuzovat ☹ ,a uplne to chapu,ale ja uz proste nevim kudy kam.Nemuzu spat,jist,soustredit se na nic.Jsem skoro deset let provdana za super chlapa,mame spolu tri skvele deti,nejmladsi 8 mesicu,a ja uz dva roky bezhlave miluju kolegu z prace se kterym se i tajne sem tam schazime.Na chvilku jsme tento vztach prerusili,chtela jsem to proste hodit za hlavu a byt verna,ale minuli vikend jsme se zase sesli no a....... 😅 😵 😒 Nemuzu toho nechat,miluju ho,ale nechci ranit sveho manzela.Jak uz sem rekla je super.Umi to skvele s detma,stara se o nas vsechny,pomaha v domacnosti...... 🙂 ale ja ho nemiluju.Je pro mne spise kamarad.On nic nevi a ani netusi a ja mu to rict nikdy nedokazu.Muj milenec je taky zenaty ale uz jen spolu ziji,nemaji ani spolecnou loznici.
Jste nekdo v podobne situaci?Dokazete poradit aniz by jste mne odsuzovali?

lu23mana
23. čer 2008

Ahoj,vubec ti tvou situaci nezavidim.sice to mam daleko jednodusi,nemam deti a mam jen pritele,ale zakoukala jsem se taky do kolegy z prace.taky nevim co s tim,krom libani vic neprobehlo.
Zalezi jestli ten tvuj kolega to mysli s tebou vazne,jestli chce budoucnost s tebou a tvymi detmi?

sue
23. čer 2008

Petuli, myslím, že si si sama odpovedala ☹ máš super manžela a je super... jasné, môžeš sa s deckami zbaliť, požiadať o rozvod a začať "odznova" len nie si 20r. baba bez záväzkov, ktorej sa začínať dá úplne od nuly...
Ja osobne by som asi nedokázala žiadať o rozvod s tromi malými deťmi, najmä ak by jediným dôvodom bol fešný kolega... s ktorým by to bolo v podstate na skúšku... pretože kolega pravdepodobne nemá deti... takže nevie čo to obnáša a podľa mňa by to teda bolo príšerne ťažké (nevravím, že nereálne), odhliadnuc od tejto úlohy... s kolegom si pravdepodobne nikdy normálne "nechodila" ani nežila, takže ťažko povedať, či by si kľudný rodinný život nezahodila za pár mesiacov po ktorých by rpišlo trpké vytriezvenie, ale cesta späť by už nebola...
Plne ťa chápem... pár chvíľ s kolegom kedy zabudneš na náročný kolotoč matky troch detí musí byť nádherných... ale... stojí za to vyskúšať to, či tá zamilovanosť obstojí aj v kolobehu rozvodu a následného budovania novej rodiny?

alionuska
23. čer 2008

Ja ta rozhodne odsudzovat nebudem.Neviem aky mas so svojim muzom vztah,Mali by ste si vazit jeden druheho a mala by si byt vdacna,ze je taky dobry otec a manzel.Nemam skusenost s tym,ako sa moze zene stat vo vztahu,ze sa zamiluje do ineho muza.Preto ta neodsudzujem,lebo viem,ze sa to moze stat kazdej z nas.No vzdy su tam nejake ine okolnosti.Ja som vo svojom vztahu stastna a spokojna.Ani neviem,co by si chcela pocut.Je mi len luto tvojho muza,ktory si urcite nezasluzi,aby si ho klamala.Lenze pravda o tvojom mimomanzelskom vztahu,by ho urcite zranila.Tak neviem...je to na tebe,ci s tym dokazes zit a pozerat sa na to,ako klames jeho a predovsetkym seba,alebo sa mu zo vztahom a citmi ku kolegovi priznas.Neviem,ako bude reagovat,ale nadseny rozhodne nebude!

certica
23. čer 2008

petuli, a to ze svojho muza vnimas skor ako kamarata si zistila kedy? este pred tym, ako si sa "zamilovala" do kolegu alebo az na zaklade toho?

martina.d.
23. čer 2008

petuli, bez ohľadu na bokovku : radšej byť šťastne rozvedená ako nešťastne vydatá. 😀 😀 😀

leishmania
23. čer 2008

rob ako uznas, ale laska nie je len pocit...zvaz ci ti bude s kolegom tak dobre ako s muzom, ako sa k tebe bude spravat ked budu problemy s detmi...vaz si to ked mas dobreho muza... 🙂

markeeta
23. čer 2008

petuli: moje rada je, podivej se kolem sebe, co mas. Jestli mas dobreho muze a nehadate se, tak bud rada, takovych moc neni. To ze nemate sex? Takovych lidi beha po svete. Nikdy nevis, jak to bude skutecne klapat s tvym kolegou.

gucz
23. čer 2008

petuli možno hlúpa otázka, ale toho kolegu miluješ, alebo sa jedná len o dobrý sex? Poznáš ho aj vo vyhrotených situáciách, alebo len z romantických ukradnutých chvíľok? Neodsudzujem, len si poriadne zváž čo spravíš, lebo môžeš opustiť zlato a potom zistiť, že to ani za to nestálo. Ale zasa ak by prijal deťúrence a bola by si s ním šťastná.... Asi by som hlavne myslela na detičky pri rozhodovaní medzi dvomi chlapmi. Ozaj pozná sa vlastne s tvojimi detičkami? Viem možno trocha moc otázok.... 😖

arvetka
23. čer 2008

Já tě odsuzovat nebudu, sama jsem byla v naprosto stejné situaci.....ty máš tu svoji polízanici okořeněnou ještě dětma.
neriskuj, nemůžeš si to dovolit...soustřeď se na svoji rodinu.
lituju tvého manžela a lituju i tebe, protože vím, jaký to je.

petuli0601
autor
23. čer 2008

Moc vam vsem dekuju za odpoved,radu ci vas vlastni nazor. 🙂

Sue,dekuju za tvuj nazor a uplne chapu jak to myslis,kolotoc kolem mych deti je opravdu nadherny.Ale k tematu,kdyz sem byla tehotna se svou dcerou tak sem si tajne prala aby byla meho pritele,vim jiste ze neni jelikoz jsme pouzivali ochranu,manzel proste bral me tehotenstvi tak nejak jako normalni vec,pro mne je to zazrak byt tahotna,a muj pritel se mne v tehotenstvi nemohl nabazit,vecne komentoval jak nadherne vypadam a jak mi to brisko slusi 🙂 On ma s manzelkou jednu dceru,ta pro nej znamena vsechno na svete.A kdyz sme se takhle spolu bavili o detech tak rekl ze kdyby mnel mit dalsi tak jedine se mnou.Ale ja nedokazu opustit co mam,ne kvuli sobe ale kvuli detem. ☹ 😢

Ali,taky sem si nikdy nepripoustela ze muzu potkat nekoho kdo mne takhle doslova oblbne,ale laska je laska.Meho manzela je mne take hrozne lito,ale proste pravdu mu rict nedokazu,a zit ve lzi je nesnesytelne. ☹

Certi,to se uz tak pomalu vyvijelo nekolik let,mam ho rada,moc,ale uz tam neni ta jiskra,musim priznat ze i sex je pro mne spise povinosti.

Marti,mas pravdu,ale co deti?

gedren
Autor odpověď smazal
Zobraz
mkatka
23. čer 2008

Petuli, chci se zeptat, k svému manželovi jsi cítila někdy lásku? Na začátku a vyprchala nebo vlastně nikdy?

gedren
Autor odpověď smazal
Zobraz
sylverka
23. čer 2008

Ahoj no je to docela sila ja som sa tiež zaľúbila do kolegu a mám s ním vzťah dodnes ten dlhoročný som kvôli nemu opustila a kolegu si zobrala máme dve ´deti je to situácia ktorú ti nezávidím vieš ono je to horšie pokiaľ sú deti neviem či ten kolega má tiež deti pokiaľ nie myslím si že mu vyhovuješ takáto usmiata štastná bez deti prepáč manžel ta berie či bez alebo s nimi ono je dôležitejšie že je dobrý otec a deti ho majú radi neni to nič moc vyrastať bez otca zváž to veľmi dobre a pozorne aby si neľutovala vieš iné je sa z niekim stretávať aj iné riešiť každodenné starosti aj okolo detí a toto pokiaľ ich nemá nebude zvládať

certica
23. čer 2008

petuli, presne ta chapem, aj tvoju situaciu. tazko radit, sama zistis az casom, co z toho vsetkeho je (bolo) naozaj skutocne a co menej...

mysinka
23. čer 2008

Gedren, nevím, co je lepší, jestli říznout do toho hned, nebo to nechat "uležet" ☹ Tohle přesně udělala moje mamka před dvěma lety...po 20 letech manželství se dala dohromady se svojí první láskou...prý osudovou (podle kartářek se neustále scházeli i v minulých životech), a tátovi tím prakticky zničila život ☹ Je mu 54, je to sexy a inteligentní chlap, ale hrozí mu, že po téhle ráně zůstane sám, protože ztratil důvěru v ženské. Doma to bylo taky pořád dobrý dobrý, pohoda, pak trošku krize, ale nic si nevyříkali no a nakonec za sebou mamka práskla dveřma a šla do světa... Na jednu stranu, budiž jí to přáno, na druhou stranu jí to ale asi nikdy neodpustím, hrozně mu ublížila...

certica
23. čer 2008

gedren, myslim, ze si to tym prispevkom 16:10 uplne vystihla 😉

sisstin
23. čer 2008

petuli0601: já ti asi napíšu něco jinýho než ostatní holky 😉 pokud jsi si fakt jistá, že tvůj kolega je láska na celej život..a osudová, tak být tebou do toho jdu 😉 sice je hezký, že manža je jinak ve všem super, ale já bych např. nemohla žít v kamarádským svazku 😉 prostě ve vztahu ta vášen je potřeba, jinak vychladne a pohltí tě kadodenní starosti, aby sis pak celej život nevyčítala, že jsi mohla být štastná místo toho, aby jsi byla ve svazku ze zvyku a povinnosti 😉

panterka
23. čer 2008

gedren, taky si myslím, žes na to kápla 😉

mysinka
23. čer 2008

Sisstin, já zase chápu to dilema, jestli kvůli vášním bořit dětem rodinu... ☹ Petuli bohužel nerozhoduje jen o svém a manželově životě, ale o životě tří malých dětí, které si s ním dobrovolně pořídila...

lu23mana
23. čer 2008

sisstin,mas taky pravdu,ale co kdyz ten vzth nevyjde a pak budes litovat.to same si rikam ja.ale to clovek nezjisti pokud to nezkusi

sisstin
23. čer 2008

mysinka: každá jsme jiná, každá takovou situaci budeme řešit jinak, já bych prostě nemohla a nechtěla žít s chlapem, kterej by byl jako kamarád 😔 je mi z tý představy na nic, a asi by se mi i hnusil 😔 je pravda, že s ním má tři děti...to já bych si s chlapem, ke kterýmu už nic moc necítím( v rovině lásky) prostě nepořídila 😉 já jsem na jednu stranu ráda, že já se svým partnerem vídám jednou za 14dní, protože i po 6letech je to fááákt žhavý..a jsme schopný být dva dny v posteli...pro mě je to prostě důležitý, bez toho bych nemohla být...někdo to zas může vidět jinak 😉 jen jsem petulikovi napsala svůj názor 😉 řídit se jím nemusí 😉

pd900bo
23. čer 2008

petuli0601 ja by som sa ta len opytala to tretie dietatko bolo neplanovane? lebo podla toho co pises si bola uz vyse roka s milencom ked si otehotnela s manzelom.. tiez ta neodsudzujem len si si komplikovanu situaciu este viac skomplikovala

ja som tiez rozvedena s jednym dietatom moj novy priatel /3roky/ je super ale moj syn nikdy pre neho nebude Jeho syn aj ked sa maju naozaj radi.. no a s troma detickami si to neviem predstavit

certica
23. čer 2008

viem, ze trochu mimo otazka, ale: tie deturence boli planovane, teda aj to posledne? ked si spominala, ze uz sa to nejak rokmi taha a vyvija zmena vo vztahu k tvojmu muzovi... totiz, ja keby som citila nejake pochybnosti o vztahu, asi by som nemala odvahu ist do dalsieho potomstva. predsa len sa horsie vymysla, pripadne odchadza s troma detmi (malymi), ako trebars s jednym. ten vztah s kolegom ste mali uz pred tvojim poslednym tehotenstvom, aj preto sa zamyslam

mysinka
23. čer 2008

Sisstin, jasně, že jsme každá jiná 🙂 Taky jsem napsala svůj názor, kterým se řídit nemusí 😀

lu23mana
23. čer 2008

sisstin. jsme nedavno zjistila ze mi rodice po 25 letech souziti maji casteji sex nez ja s pritelem po dvou letech,nejak se z me strany vytraci vasen,ale zase vim ,ze je to super chlap pro rodinu a tak,ale co kdyz se mi po nekolika letech stane to same co Petuli?

certica
23. čer 2008

tak vidim, ze nas to viacere napadlo 😀

sisstin
23. čer 2008

lu23mama: ono je to o prioritách, pokud je ti rodina nejpřednější a cítíš, že on je pro rodinu pravý..tak proč ne 😕 ale po 2letech se mi to zdá ještě dost brzo, navíc jako bezdětná 😉 můžeš ještě potkat někoho lepšího. Ale nejhorší na tom je, co píšeš..co když se to za několik let stane znova 😔 já proto nějak nevěřim na vztahy na celej život, protože dřív nebo později to asi vyprchá vždycky..pokud bych s někým byla 30let..tak už je to o něčem jiném, ale v mladým věku bych byla prostě sobecká a tu lásku a vášen hledala někde jinde 😔

certica
23. čer 2008

sisstin, no ved prave jedno z rieseni - nevera alebo zakazdym (ked ta vasen vyprcha) rozchod/rozvod s doterajsim (sucasnym) partnerom 😅 alebu tu vasen ozeliet

sisstin
23. čer 2008

certica: no je to fakt těžký, naštěstí to zatim řešit nemusim 😉 takže v reálné rovině na to neumim odpovědět 😉