Jsem nevěrná manželovi. Jak dál?

petuli0601
23. čer 2008

Ahoj,vim ze mne asi bude vetsina z vas odsuzovat ☹ ,a uplne to chapu,ale ja uz proste nevim kudy kam.Nemuzu spat,jist,soustredit se na nic.Jsem skoro deset let provdana za super chlapa,mame spolu tri skvele deti,nejmladsi 8 mesicu,a ja uz dva roky bezhlave miluju kolegu z prace se kterym se i tajne sem tam schazime.Na chvilku jsme tento vztach prerusili,chtela jsem to proste hodit za hlavu a byt verna,ale minuli vikend jsme se zase sesli no a....... 😅 😵 😒 Nemuzu toho nechat,miluju ho,ale nechci ranit sveho manzela.Jak uz sem rekla je super.Umi to skvele s detma,stara se o nas vsechny,pomaha v domacnosti...... 🙂 ale ja ho nemiluju.Je pro mne spise kamarad.On nic nevi a ani netusi a ja mu to rict nikdy nedokazu.Muj milenec je taky zenaty ale uz jen spolu ziji,nemaji ani spolecnou loznici.
Jste nekdo v podobne situaci?Dokazete poradit aniz by jste mne odsuzovali?

naty
1. zář 2009

pokud si nevěděla, že je ženatej, nikdo tě odsuzovat nebude, v tomhle případě vidím větší chybu na jeho straně, že ti to neřekl, pak už byla zamilovaná a to se těžko srdci poroučí a člověk snadnějc podlehne... 😒 ...asi kdybych byla naštvaná, měla bych sto chutí jí třeba zavolat a říct, ať mu vzkáže, že to bude holčička... 😀 ...ale jak píšeš, ne abych ublížila jí, jí by to samozřejmě asi mrzelo, ale třeba by ho pak taky roznesla na kopytech...ale nevím...kdybych nad tím uvažovala dýl, asi bych se ho prostě chtěla zbavit, myslím v sobě, a víc ho neřešit, nepsat ho do RL apod....těžko říct, nikdy sem v takový situaci nebyla, takže jen spekuluju...ale přeju hodně sil a ať ste s malou spokojený i samy!! 😵 Třeba si brzo najdete jinýho tatínka a po tomhle zbude jen matná vzpomínka... 🙂

zanett
1. zář 2009

slovakia - tady v UK je to o penezich proto, ze se pri rozvodu hleda vinik, tedy ten, kdo za rozpad manzelstvi muze predevsim. Ten potom v pripade rozvodu plati jako mourovaty (coz si myslim, ze je spravne. Zasadil ses o rozbiti manzelstvi - at uz neverou nebo jinak? Fajn, ale budes platit az zcernas!). Takze ja se mu nedivim, ze se mu do toho nechce, protoze by to pro nej znamenalo velkou zivotni zmenu...Myslim, ze to tu funguje lip nez v CR (SR?), kde zaletnik odejde k milence a necha manzelku i s detmi casto zivorit na pokraji bidy a je mu jedno, co se s nima bude dit dal, hlavni pro nej je, ze on si uziva s mladickou milenkou (neni to tak vzdycky, ale bohuzel dost casto, a britsky system prave temto pripadum predchazi....).

pegasko
1. zář 2009

Slovakia prepac ale si fakt taka naivna.Uz len to ze ti zatajil ze je zenaty svedci o tom ze je hnup,a nestoji ani za derave ponozky.Mne ta ani neni luto ved si mala cas dat od neho ruky prec.Kazdy zenac by mal byt pre normalnu babu TABU.Doma ma mozno super zenu ktora si mysli aka je stastna,a ty si jej to len pokazila.Viem ze mnohe si povedia tak by to urobil s nejakou druhou,ale prave pre taketo zeny sa rozpadavaju manzelstva.Nechapem co si vobec od toho vztahu cakala ked ako pises ste sa stale rozchadzali a schadzali.

naty
1. zář 2009

pegasko: ona jí to pokazila? psala, že to na začátku nevěděla!! pokazil to snad on, ne? její žena to není...měla se s ním asi rozejít, když to zjistila, ale ne všichni sou tak silný...takže bych hned tak prudce neodsuzovala.. 😔

kalu
1. zář 2009

Pegasko, nezlob se na mě, ale podle mně podíl viny na nevěře nese z 90% podvádějící manžel/manželka a jen z 10% jeho/její případný milenec. Ten manžel/ka slíbil svojí drahé polovičce věrnost a úctu a má za svou rodinu odpovědnost, nikoliv milenka či milenec. Ta nikomu nic neslíbila a je volná a vztahem se ženatým/vdanou ubližuje především sama sobě (s největší pravděpodobností bude vždy ta druhá nebo pokud si toho svého "vydobyde" pro sebe,tak bude žít už navždy s rizikem, že jí se lehce může stát to samé).
Jinak nevěra je podle mě vyjádřením absolutní neúcty ke svému partnerovi a známkou toho, že stávající vztah je k ničemu a udržuje se jen uměle z nějakého "racionálního " důvodu (strach ze změny,společný majetek, děti,....) Nevěrou myslím paralelní vztah s někým jiným, nikoliv jednorázový ojedinělý úlet- ten by se dal odpustit (chybu může udělat každý)- ale když někdo cíleně obelhává svého partnera několik měsíců nebo let- tak je to známka toho, že ten "vztah" je opravdu o čemkoliv, jen ne o lásce a úctě.

suki
1. zář 2009

kveto, pokud tě miluje, jak píšeš a do ní je zamilovaný, tak to může z jeho strany k ní přejít...jen musí pocítit to, že tě fakt může ztratit. Otázkou je, jestli mu odpustíš a dokážeš to překonat a jít dál. Potom může být třeba vztah i pevnější než dřív, ale to všechno záleží na situaci a tomu, jak se k tomu oba postaví. Každopádně ti přeju, ať to zvládneš jak nejlíp to půjde a po určitých zkušenostech bych řekla jen to, že zavrhnoutm zahodit a neodpustit to jde vždycky, ale zkusit to napravit a obnovit to pěkné už ne... 😉 🙂

mirka1308
1. zář 2009

slovakia13, práve som si prečítala tvoj príbeh a ver mi, vôbec ťa neodsudzujem 🙂
určite to máš ťažké ďaleko od domova, čakáš bábätko a teraz sa trápiš, lebo nevieš, čo ďalej 😖
To, že pegaska píše že si naivná - no ľudia majú aj city a nie vždy robíš veci tak, ako si si predstavovala 😀
pegaska je zrejme silná žena v každej situácii, no nie každý človek je taký! 😕 pegaska - nikdy nehovor nikdy, lebo zapovedaného najväčší kus 😀 😀 ale neprajem to fakt nikomu...
Slovakia13 prajem ti aby si bola silná, budeš mať komu dať svoju lásku, veď ako píšeš čakáš dievčatko 🙂
nech vám to obom dobre dopadne, časom sa situácia vyrieši aj keď mne sa to ľahko píše 😔

zanett
2. zář 2009

mirko, slovakia panikari pravem, protoze jestli se rozhodne mit dite tady v UK, tak to pro ni jako svobodnou matku nebude prochazka ruzovym sadem, budme uprimni. Na rozdil od CR/ SR tady neexistuje dlouha materska dovolena ani stedre financni prispevky od statu. Nevim, jaka je slovakiina situace (kde pracuje a bydli), ale poridit si v Britanii dite je opravdovy luxus a jenom materska laska to nezachrani...bohuzel 😔

slovakia13
2. zář 2009

dik dievcata,proste musim byt silna koli malej 😉 a od otca malej uz necakam absolutne nic 😒
inak stale pracujem ,materska tu je naozaj 9 mesiacov a 3 mesiace neplatena ,ale su rozne benefity a stat dost pomaha slobodnym mamickam ,teraz mi maju pridelit byt....tak dufam ,ze konecne vykrocim tou spravnou nohou 😉
zanett
aspon tu vo walese,to je celkom pohoda,rozhodne ked som si zratala co je pre mna a malu vyhodnejsie,jednoznacne zostat tu
ono je strasne tazke ked ste v cudzine uplne sama ,ten kto to nezazil tak nepochopi 😔 a strasne tazko sa odolava....milion krat som to chcela skoncit.....ale teraz budem mat malu ,tak uz nikdy nebudem sama 🙂
iba niekedy ma chyti taky pocit beznadeje,ale skocim na konika a je lepsie
dievcata pekny den 😉

zanett
2. zář 2009

slovakia - maji ti pridelit byt? Takze council flat? Good luck! 😝

teodorka
2. zář 2009

slovakia...no co radit?jeho manzelke by som to urcite povedala ...zasluzi si vediet s akym tvorom zije...potom je uz na nej ako sa rozhodne ona ci s nim chce byt dalej alebo ho posle do prdele...nerobila by som to z pomsty ale fakt si to zasluzi vediet ...mozno ani ona nie nie svatica a nebude z toho robit problem a mozno je to milujuca[naivna] manzelka ktora mu doteraz vsetko trpela pretoze neverim ze o Tebe pripadne o dalsich jeho milenkach nevedela...ale to ze s nim cakas dieta je uz ina realita ,tvrdsia .
Tebe prajem vela stastia ,nech mas z malickej radost a nezatvadaj za sebou dvere ,nie vsetci chlapi su takyto a lasku potrebujeme vsetci .... 🙂 🙂 🙂

hankaaa1
25. lis 2009

ahojte, rada by som podelilla s Vami o svoje trapenie.
S manzelom sme spolu 7 rokov, mame 3 mesacnu dcerku. Manzelia sme nieco vysse roka.
Vcera sa mi manzel priznal, ze mi bol neverny. Ze sa to stalo len 1x a ze toho lutuje.
Ja som bola vzdy v tychto veciach zasadovy a pomerne tvrdy clovek. Svojich byvalych som bez milosti opustila aj za mensie prehresky (napr. ked sa niekto choval ku mne nepekne a tak ). Mohli prist a na kolenach prosit o odpustenie, aj tak som im nedala druhu sancu, lebo som sa riadila vzdy tym, ze si seba vazim natolko, ze nedovolim, aby sa ku mne takto chovali.
Na jednej strane myslim, ze by bolo dobre ho opustit, ..ved ako sa ravi "urobil to zz , urobi to aj 2 krat"
...lenze svojho manzela aj napriek tomu milujem, je starostlivy manzel a uzasny otec...
co sme spolu sme si uz preskakali mnohymi poblemami.. vzdy nas dokazali este vacsmi posilnit, vzdy som sa mohla o neho opriet, a dokazal ma neskutocne podrzat.
Netusim ako sa dokazem s tymto vyrovnat...
Ak bol niekto v podobnej situacii, ako ste to riesili?

fine
25. lis 2009

ahoj hanka, bola som v podobnej situacii pred par rokmi..maly mal vtedy asi 2 roky a ja som bola tiez maximalne zufala a nevedela som si vobec predstavit, co bude dalej...zili sme spolu 4 roky a zrazu bolo vsetko uplne inak...nebudem tu vypisovat vsetky detaily, ale nakoniec som sa kvolim synovi rozhodla zostat vo vztahu,,bolo to sice dost tazke, ale teraz mozem povedat, ze nas vztah sa velmi utuzil, obaja vieme ako lahko sa moze vsetko skoncit a o to viac sa snazime, aby bolo vsetko ok...teraz sme spolu uz 14 rok, mame dalsie dieta a ja verim, ze uz sa nam nic take nestane...chcem ti tymto povedat, ze aj ked to teraz vyzera beznadejne, tak to moze skoncit dobre...

vercak.
25. lis 2009

Ahoj Hanko - tohle jsme si zažili s přítele před pár lety. Jsme spolu už 5 let a první rok mě párkrát podvedl, nedokázal se odpoutat od svojí bývalé. Několikrát jsme se rozešli a pokaždé přilezl a já ho vzala na milost. Těch rozchodů bylo celkem 6 a pokaždý se mi přiznal a odešel k bývalé. Když naposledy přišel a prosil, ať ho vezmu zpátky a že toho lituje, hodně jsem váhala, ale milovala jsem ho. mamča mi tenkrát dost pomohla svojí radou. Řekla mi, že buď vydržim a jednou budeme šťastný, že ho to přejde a nebo ať na něj úplně zapomenu. Dala jsem mu šanci, dlouho jsme ale o tom mluvili. Asi po roce se stala tahle nehoda mě. Taky jsem podvedla. Dva dny jsem probrečela, jak jsem toho litovala, až jsem mu to řekla. Nerozešli jsme se a on mi odpustil a akorát mi řekl, že aspoň vím, jak se tenkrát trápil a že je rád, že jsem mu to řekla. Dneska už si věříme na 100%, máme skvělý vztah a báječnýho syna. Jsem ráda, že jsme to tenkrát překonali a odpouštěli si.

Hani, jste spolu dlouho, máte spolu dceru a když se ti přiznal, tak toho určitě lituje. Nezahazuj to. Vím, jak moc to bolí a dlouho to bolet bude, taky je narušená důvera, ale pokud to už neudělá, rány se zahojí. Vím, o čem mluvím. Myslim si taky, že přiznání je lepší, než aby to dělal často a za tvými zády, to bych brala jako obrovský výsměch.

nunacek
25. lis 2009

hankaaa1: Záleží taky na tom, za jakých okolností ta nevěra byla...
Já nevěru zažila, ale nemám dítě, takže to je trochu jiná situace, i když myslim, že ne nijak zásadně jiná, pořád se jedná o vztah těch dvou lidí a ne nikoho jiného...

hankaaa1
25. lis 2009

vercak... no on sa mi nepriznal, len tak sam od seba...
to by ste neverili ako som na to prisla... zazvoni postarka a prinesie obalku s dorucenkou na jeho meno,
objednal jej knihu - kamasutru , a tam stalo venovanie .. " viem, ze nic podobne studovat nemusis, lebo ty si dokonala, ale pre povanie a pripomenutie si prekrasnych chvil." no a nakonic mu nic ine nezostalo, len sa priznat, aj ked sa zo zaciaatku snazil zapierat

nunacek.. neviem za akych okollnosti k tomu prislo.. islo o jeho byvalu spoluziacku , s ktorou kedysi spaval (pozn. zo skoly je prec uz pomaly 20 rokov)
... ja som bola tehotna a moc sme spolu v tom case nespavali 😖 , ja som na to pocas tehu velmi chut nemala

hankaaa1
25. lis 2009

.. malo tam by "pre pobavenie"

filipal
25. lis 2009

Hankaa, to by som mu odpustila...
priznal sa ti
stalo sa to iba raz
lutuje to
ide o byvalu...
to su vsetko polahcujuce okolnosti 😉
viem, ze to budes musiet dlho spracovavat, mozno budes musiet chodit na psychoterapiu...precitaj si o nevere rady psychologov.

vercak.
25. lis 2009

Hanka - tak to jsi na to teda přišla dost drsným způsobem. Nevím, no. 😖 ☹ Zkuste si o tom promluvit, hlavně bez emocí, bez pláče, křičení, prostě to v klidu probrat. kde se stala chyba a pak na tom můžete začít pracovat. Přeju Ti, aby jste si to všechno vysvětlili a už se to neopakovalo 😵

hankaaa1
25. lis 2009

vercak.. no ja by som si o tom aj rada pohovorila... lenze ja by om bola radsej keby sa to sam od seba snazil vyzehlit... my sa totiz teraz velmi nerozpravame.. len najdolezitejsie veci.. on ma totiz taky zlozvyk, ze ked nieco vyvdie tak pomaly caka.. kym to samo nejako odozneje..
..sice je neskutocne starostlivy.. cestou prace vola, ci nieco netreba nakupit a tak.. dojde domov.. porobi vsetky domace prace .. nachysta veceru .. no neskutocne pozorny .. aj ked sa by som sa radcej o tom porozpravala a cakala odprosovanie .... 😒

vercak.
25. lis 2009

hanka - můj přítel je taky takový trošku. nerad něco řeší, proto jsme se taky asi tenkrát tolikrát rozešli, ale když se ke mě vracel po tom posledním rozchodu, tak jsme to spolu všechno probrali, proč mě podváděl, proč se mnou chce zůstat, co mu ve vztahu chybělo, že šel za jinou a tak. Musíte o tom nějak mluvit, abyste si to vyjasnili. Když budete mlčet, tak tebe jen bude trápit ta oškliá otázka PROČ??

niebau
25. lis 2009

nechápu chlapa, který je nevěrný své těhotné manželce.

hankaaa- je to strašný, lituji tě, ale snad se ztoho všeho dostaneš, co nato dodat, ale o takovýho chlapa bych si ani "koště" neopřela.

hankaaa1
25. lis 2009

..niebau ja to tiez nedokazem pochopit
...mala som pocit uz po vestkom co sme spolu preziili, ze velmi dobre pozname jeden druheho a ze sa mozme na seba spolahnut..
a taktiez som vzdy mala pocit, ze ma miluje

niebau
25. lis 2009

hankaaa- a on sní je delší dobu? asi jo vid? když i dárek jí chtěl dát, pokud jo tak to se nedá nazvat ani úletem ( každý může uletět) ale pokud to trvalo déle tak si asi uvědomoval co dělá.

hankaaa1
26. lis 2009

niebau ..ze vraj to bolo len jedenkrat , ze si to hned vysvetlili , ze v tom pokracovet nechcu, a ze teraz ma sviatok, a chcel jej dat darcek ako kamaradke (kedze sa poznali uz dlho predtym ) ... aj ked to venovanie o kamaradstve prilis nesvedci.

vercak .. on sa prave moc o tom nema chut rozpravat... najradsej by to hned hodil za hlavu.. lenze ja chcem vediet, kde presne sa v jeho srdci nachadzam ... a kde ma miesto ona .. a taktiez vsetky tie veci co si pisala

niebau
26. lis 2009

hankaaa- přesně tak, at ti řekne kde se v jeho srdci nacházíš
no, přeji ti at ti to dobře dopadne a at si štastná.

naty
26. lis 2009

Dárek jako kamarádce?? No, to teda nevím... 😅 ...bych spíš řekla, že se to snažil, co nejvíc zlehčit...to věnování není "kamarádský" ani omylem......protože jsi dokonalá....to je síla.... 🙄

enilora
26. lis 2009

hankaaa1-
ja som niečo podobné zažila a poviem ti nie je to lahké my to tiešime už pár mesiacov.Aj sa snažíme baviť normálne ale nedá sa to neviem či to bude niekedy lepšie tiež som zvažovala rozvod no vždy ma niečo k nemu ťahá sme manželia takmer 10r a máme 8r syna je k nám velmi pozorný.Len tolko ti k tomu poviem priprav sa nato že ak mu odpustíš po zvyšok vášho vsťahu budeš žiť v ničivých predstavách ...čo práve robí,kde je a hlavne s kým ....ver mi je to tak.Nikdy mu už nebudeš vedieť 100% veriť a navyše ste manželia krátko mala by si byť pre neho ešte "nezunovaná" ..Nechcem ťa na nič nahovárať ja sama neviem ako ďalej len si dobre zváž pre a proti...tu na koníku mi nejaká baba napísala múdru vetu...tým že sa rozvediem sa moj vsťah s manželom nekončí práve naopak uvedomí si čo pre neho znamenám a može o mňa bojovať ak mu za to stojím.Vela šťastia 🙂

vieraj
26. lis 2009

enilora, ahoj, drzim ti palce.

hankaaa1
26. lis 2009

enilora
...ja som tiez zvazovala rozvod...
k oltaru som vsak isla s vedomim, ze v kazdom vztahu mozu nastat tazke casy, ale toto je clovek po boku ktoreho chcem zit a zostarnut, a urobim vsetko aby nas nemohli zivtne nezdary rozdelit..

...v hlbke svoho srdca citim, ze chcem byt stale s nim., aj ked rana na dusi je velka.... chcem aby ma nadalej zboznoval tak ako pred tym ... je stale ku mne velmi pozorny a starostlivy a tvrdi ze ma stale lubi , len nechapem jedno, vzdy sme si hovorili o nasich citoch a teraz sa o tom nejako velmi bavit nechce ( ani o nej ani o nas dvoch)

( ale asi to uz nikdy nebude tak ako na zaciatku, zijeme spolu uz 7 rokov, aj ked manzelia sme len rok, viem ze po case kazdy vztah tak trochu zovsednie)

dakujem Vam vsetkym za povzbudenie