Jsem nevěrná manželovi. Jak dál?

petuli0601
23. čer 2008

Ahoj,vim ze mne asi bude vetsina z vas odsuzovat ☹ ,a uplne to chapu,ale ja uz proste nevim kudy kam.Nemuzu spat,jist,soustredit se na nic.Jsem skoro deset let provdana za super chlapa,mame spolu tri skvele deti,nejmladsi 8 mesicu,a ja uz dva roky bezhlave miluju kolegu z prace se kterym se i tajne sem tam schazime.Na chvilku jsme tento vztach prerusili,chtela jsem to proste hodit za hlavu a byt verna,ale minuli vikend jsme se zase sesli no a....... 😅 😵 😒 Nemuzu toho nechat,miluju ho,ale nechci ranit sveho manzela.Jak uz sem rekla je super.Umi to skvele s detma,stara se o nas vsechny,pomaha v domacnosti...... 🙂 ale ja ho nemiluju.Je pro mne spise kamarad.On nic nevi a ani netusi a ja mu to rict nikdy nedokazu.Muj milenec je taky zenaty ale uz jen spolu ziji,nemaji ani spolecnou loznici.
Jste nekdo v podobne situaci?Dokazete poradit aniz by jste mne odsuzovali?

gedren
Autor odpověď smazal
Zobraz
kalu
7. črc 2008

Gedren, teď si uhodila hřebík na hlavičku- Naprosto souhlasim

zuzanocka
7. črc 2008

certica, johanda,
ved to, ze to je jednoduche a jednoznacne...
co si myslite, ze ja som nikdy nemala 16, 18,21,25....??
nie som stelesnena cnost, ale aspon som sa dopracovala ka nejakym moralnym zasadam a ako napisala mywiel, budem sa snazit ich odovzdat aj dcerkam...

lenadka,
ja viem, ze nie je lahke vychovavat. ale budem sa snazit 😉

zanett,
pacil sa mi tvoj prispevok z 14:37 😉

citujem krasuliaka:
m311293 ale to vsetko co si pisala sa da riesit aj inak ako neverou. Ked sa mi nieco nepaci na manzelke cca po 10r manzelstva tak jej to poviem a riesime to a ak nie je vychodu z tej situacii tak jedine rozvod a hotovo ale nebudem to riesit neverou!
to iste som napisala aj ja, ked som sa zmienila, ze za neverou je len alen to, ci to clovek spravi, alebo nie... ziadne "problemy" a "nedorozumenia"

gedren,
do smrti varit vecere/odovzdavat vyplatu niekomu, komu som sluboval/a vernost, lasku..v dobrom aj v zlom...

este nieco...: nikdy by som nechcela chlapa, ktory kvoli mne opustil zenu... spravil to jej, moze to spravit aj mne... neprosim...dakujem 😉

zanett
7. črc 2008

m31129..; jj, tak je to z druhe strany, z tvyho prispevku mam pocit, ze s tim mas mozna osobni zkusenost 😔 🤐 😢

johanda
7. črc 2008

zuzanocka - tak to máš fajn, že to vnímáš jako jednoduché a jednoznačné, nač si komplikovat život, no ne? 😉
No a k tomu opouštění - já opustila kvůli manželovi svého přítele a on svou přítelkyni , holt osudová láska. A výčitky svědomí? Ty bych měla, kdybych ho nechala jít a zůstala s ex.

zuzanocka
7. črc 2008

johanda,
ono..niekedy su veci velmi jednoduche...
a ta moja posledna veta z predosleho prispevku...to u mna plati len na manzelstvo 😉
v tvojom pripade iste neopustal zenu s dvomi-tromi detmi.. 🙂

m311293
7. črc 2008

gedren, tys to přesně pochopila, díky
zanett, trochu ano, já nevěrná nikdy nebyla, ale po 17 letém manželství, jsem přesně v té fázi, ...zase jen samá práce, doma totální odcizení a do toho přijde kolega, pochválí, řekne vtip, pozve na kafe....... vlastně když doma nic nefunguje, jste spolu jen kvůi dětem a tomu, že opustit rodinu po tak dlouhé době je obrovsky těžké rozhodnutí, dá se nazvat poměr nevěrou?

bejbypd
7. črc 2008

zanet ty si velice mudra a kazdeho vies analyzovat...a s tym vlastnictvom na chlapa je mi jedno kam ho strka to je o com preboha a zanet vies raz ked budes vydata a budes mat deticky velmi rychlo vsetko pochopis 😉 😉

gedren
Autor odpověď smazal
Zobraz
krasuliak
7. črc 2008

gederen ja som nechcel uz reagovat na teba lebo mas jeden zly nazor ale musim.

To ze napises ze v partnerstve su daleko dolezitejsie veci ako je vernost tak to uz je privela.Nevadi ti to zee tvoj chlap to strka do inej a potom do teba a keby ta nakazil nejakym hnusom to by si tiez povedala zesu daleko dolezitejsie piliere nez vernost??? Zakladom vztahu je vernost potom rodina atd atd mam pocit ze tomas trosku popletene ale co uz kazdy mame iny rebricek hodnot 😎

zanett
7. črc 2008

bejbypd, klid, jak uz gedren napsala, asi sis nas v tom zapaleni popletla 😀

m31129..; jo, ja vim, cetla jsem o vas na jine diskuzi 😔

pinco
7. črc 2008

co je to vlastne "nevera"? To ze je niekto neverny, znamena, ze mu uz nemozem verit? Alebo ze mne mal byt cely zivot "verny" = ze mal spavat len so mnou?
Podla mna zeny presne dokazu hladat paralelny vztah v takych zivotnych situaciach ako pise m31129 a chlapi su zas nachylnejsi na dobry kus masa, ktory sa im ponukne. Zeny vedia, ze nahodny sex moze znamenat, ze sa do svojho milenca aj zalubia, preto viac zvazuju, ci to vobec spravia. Chlapi dokazu mat aj viac mileniek naraz a dokazu ich pustit z hlavy za par minut, preto to tak nerozoberaju a idu na vec.
Co je v tomto pripade horsie? Ved kazda tato "nevera" je uplne ina a aj tak dokaze toho druheho, ktory veri, tak strasne zranit 😒
Ja nezastavam ani jednu stranu, lebo naozaj je to v zivote vzdy tak, ze ked si naivne myslime, ze nam sa to nemoze stat, tak sa nam to prave vtedy stane. A bohuzial velmi casto plati pravidlo: ked nepovedies, podvedu teba 😠

lenik15
7. črc 2008

Ja sa vam sem baby votrem. Ja si myslim ze odpustenie nevery zalezi aj na tom ci to ten chlap prizna sam a vydiskutuje sa to v klude alebo vam to oznami niekto z vasich priatelov a chlap zatlka. Ta prva moznost sa da odstupom casu odpustit ta druha uvazi kazdy sam. Ja som prave v takej situacii. Sedim deckej citam vas a za mnou su mechy plne mojich a synovych veci... Dalej sa nedalo. Ci sa postaram o syna? Musim ved nie sme onic slabsie ako chlapi. Nie nadarmo sa hovory ze zeny su silnejsie psychicky, trufam si a radsej odtrhnem sebe od huby aby maly mal vsetko co potrebuje a obcas aj nieco na vyse.....

gedren
Autor odpověď smazal
Zobraz
helcah
8. črc 2008

Nedá mi to a musím se zastat Gedren. Podle mě taky není nějaký zapomenutí se někde důvod pro okamžité ukončení vztahu a rozbití rodiny. A základem vztahu není pouze věrnost, existují i jiné a horší problémy a umím si jich představit spoustu.

orinka
8. črc 2008

Viete čo by ma zaujímalo? Ako by ste sa vy všetky, ktoré tvrdíte, že vo vzťahu existujú aj horšie veci ako nevera cítili, keby vás manžel podviedol... či aj potom by ste vyhlasovali, že vám je jedno kam ho strká 😉 Veď sú aj horšie veci.... 🙄

jadddy
8. črc 2008

já si myslím, že dokud to někdo nezažije na vlastní kůži, tak může moralizovat, ale pak je situace úplně jiná.Vždy sem nevěru odsuzovala a teď sem jí odpustila,nechci hodit jen tak za hlavu něco, na čem mi záleží, někoho, koho i přesto vše miluju a chci s nikým zkusit dál žít.Mám pocit, že nás ta nevěra víc sblížila, a to i v sexu, máme na sebe častěji chuť a děláme věci, který sme nikdy nedělali 😀

johanda-děkuji, nemyslim si ,že by byl můj přítel záletník, prostě ulítl, místo abysme to spolu vyřešili, což přiznávám se mnou nebylo lehký, tak prostě uklouzl, není to omluva, ale když si představím, že bych někde uklouzla já, a věděla, že to byla chyba, byla bych ráda za druhou šanci, pokud by mi na tom člověku záleželo.Rok nám ukáže, může se cokoliv změnit, a souhlasim s GEDREn, že to, že mě podvedl teď, nezvyšuje riziko,že mě podvede v manželství, naopak si myslim, že to riziko snižuje, uvědomil si, že udělal blbost, a podruhý si myslim, že by jí neudělal, viděl jak mi ublížil a to už by nechtěl, v tomhle mu věřim. Ale ukáže nám až sám život, co bude, za 10,20 let, třeba i já podvedu a to sem si teď na 100 % jistá, že se mi to nestane

kalu
8. črc 2008

Orinko, mě není jedno,kam ho můj manžel strká a kdybych se dozvěděla o nějaké "druhé", tak bych asi řádila jako čert.Myslím ale,že by to nutně neznamenalo konec vztahu a opravdu si myslím,že jsou věci,které by mi ublížily mnohem víc než případný úlet.( např. kdyby pil,kdyby se choval hrubě k malé nebo ke mně, kdyby se mu nechtělo chodit do práce atd......)

orinka
8. črc 2008

ten výrok, že ho "strká" som prevzala.... od jednej z vás, už neviem, či to bola gedren alebo zanett tak sa vopred jednej ospravedlňujem, ktorej sa to netýka... a viem, že sú horšie veci, ale... keď pije, dá sa ísť na liečenie a môže sa z toho dostať (teraz nehovorím o chlapoch, ktorí sa z toho nechcú dostať), ale proste prestane... ale nevera... myslím, že stále by si mala na mysli to, že spal s inou....

gedren
Autor odpověď smazal
Zobraz
gedren
Autor odpověď smazal
Zobraz
m311293
8. črc 2008

Já si taky myslím že jsou horší věci než nevěra. Navíc tu přece můžeme odpustit, ne zapomenout, ale odpustit. Křesťanství také nabáda k odpouštění, i v motlitbě se to říká.
Orinka ano alkoholik může jít na léčení, ale sám musí chtít, ale jak vyléčit lenocha, rváče a hrubiána?

gedren
Autor odpověď smazal
Zobraz
gedren
Autor odpověď smazal
Zobraz
orinka
8. črc 2008

gedren mám osobnú skúsenosť s alkoholom... otec pil.. pil x rokov... v jednu stredu prepil celú výplatu a vo štvrtok si povedal, že viac piť nebude... odvtedy to tak bolo až do jeho smrti... 😉

orinka
8. črc 2008

gedren... a ešte niečo, aby si tými "vtipnými" poznámkami svojho manžela "nevyprovokovala" k nevere... ale veď tebe to nevadí, tak v poho... 😅

kalu
8. črc 2008

V tomhle souhlasím s Gedren. Alkoholismus je věc,kterou bych já osobně už nikdy netolerovala a od alkoholika bych dala okamžitě ruce pryč, i kdybych ho milovala sebevíc. S alkoholismem mám bohužel zkušenosti - bývalý přítel - a věř,že alkoholik se prostě vyléčit nedá !!! Může pouze abstinovat (třeba i dlouhodobě), ale jakmile si dá pivo nebo panáka,tak je konec. Od toho je jediná pomoc- prostě ho nechat být a smířit se s tím, že tenhle člověk pro mě už neexistuje ( zvlášť když už máš i děti,což já jsem s bývalým naštěstí neměla ), i když je to těžké. Ale to jsem odbočila od tématu.

gedren
Autor odpověď smazal
Zobraz
orinka
8. črc 2008

ok, ukončím túto moju diskusiu v tejto téme tým, že tak ako by ste vy neprekúsli alkoholizmus ( a podotýkam, že ak s ním nemáte skúsenosť, nemáte manžela alkoholika, tak tak ako to vy vždy vyťahujete, že NIKDY nehovor NIKDY, tak vám to pripomínam aj ja...), tak by som ja neprekúsla ani alkoholizmus, ani neveru... sú to dve odlišné veci, možno váhou jedno menej, druhé viac závažné, ale je to môj názor a moje cítenie.. a to, že by som si ja nedokázala ľahnúť do postele s chlapom, ktorý by sa vychrápal s druhou je moja osobná vec... Ak to vám neprekáža, mne ani toľko 😀 Je to každého osobná vec.... A nehovorím tu o tom, že odpúšťať sa má a sú aj horšie veci vo vzťahu... ok, ja to prijímam, odpustím, ale nezabudnem 😉 Asi toľko...
A ako som vravela, ak to vám nevadí, tak je to vaša vec.... toto je môj pohľad...
A tak ako sa Vám zdá môj pohľad zvláštny, tak sa mne zdá ten váš.... takže tak 🙂

zanett
8. črc 2008

Hele, gedren, nedrazdi kobru bosou nohou 😀 Jeste se o tom tady budes dlouho vybavovat a pak se u vas doma dvere netrhnou - jedna milenka bude podavat dvere druhe 😀 Manzel by asi nebyl proti, ze? Maloktery chlap by byl 😀 ...to byl samozrejme jenom vtip 😉