Jsem těhotná a nevím, zda s ním žít 😞

domushka
25. dub 2013

Mám hodně velké dilema =(
Jsem ve 20tt ,před 3 týdny jsem odešla od přítele (ze společného bydlení) zpět k rodičům, ale nerozešly jsem se =( Odešla jsem od něj z toho důvodu že je nezodpovědný a nevím zda mu můžu věřit že se o mě a o malé postará =( Má dluhy u jedné společnosti tak u mé vlastní babičky =( Není to nic ohromného je to dohromady asi 40 tisíc , ale dobrou práci našel až teď, bojím se stále že to nezvládne doplatit, mé babičce dluží také peníze a on jí ještě nic nevrátil, babička je z toho na prášky,vyžívá z důchodu a ještě musí platit za nej =( Je to celkem komplikované =(
Jen chci poradit co mám dělat =( Protože se teď máme společně připravovat na malé a já sem u svých rodičů, kteří ho nemůžou vystát kvůli jeho lhaní a slibům, já to viděla až teď co sem šla z práce na neschopenku,do teď sem tomu nevěřila =( Sme spolu 4 a půl roku a miminko přišlo z nenadání =( Miluji ho ale nevím zda počítat s tím že to bude táta a ne jen otec, mám strach že se o nás nepostará =( Do teď mu to nešlo,slibuje,občas splní ale na to už se nemůžu spoléhat =( Nevím zda mu dát čas a vrátit se k němu nebo zůstat u rodičů kteří mají barák a vím že je o mě a o malého postaráno =( Jen mě bolí že nebudeme normální rodina =(

lucyvivien
25. dub 2013

tak ked už pracuje, tak už može niečo babičke splácat, nie? Daj mu dva tri mesiace ako sa bude správat, ked má prácu,ak nadalej zostane pri sluboch asi bude lepšie bývat o rodičoch. Každopádne by ste sa mali o tom porozprávat a tiež by si mu mala povedat, že zvažuješ aj tuto možnost...

p_ch
25. dub 2013

@domushka najdi si hodného, zodpovědného chlapa který si bude vážit tebe a tvého dítětě a na nej se vyser.... promiň ale ja bych od něj utíkala pryč dokud není prcek na světě a mužeš začít znova.... pryč než zadluží celou tvoji rodinu.... vím, že to není jednoduché ale musís myslet na budoucnost prcka....

laska.nezna.hranic
25. dub 2013

já osobně bych mu šanci dala. nakonec nic tak hrozného neprovedl (mohla bych ti vyprávět). a i když bych tvrdila něco jiného, tak i druhou, třetí, čtvrtou... každopádně ale všechno má své hranice... odejít můžeš vždycky. pokud ale sama cítíš, že to je o ničem a byla bys s ním jen kvůli miminku, tak to raději ukonči, protože pak byste byli nešťastní všichni. nakonec to, že nebudete partneři ještě neznamená, že to nebude fajn táta. ale rozhodni se sama bez ohledu na to, co ti tu píšeme my. jedna holka může být ve vztahu nespokojená a mít partnera, co by se pro ni přetrhl, jiná může mít zmetka a stejně za vztah bojuje. to, že se chlap chová špatně během určitého období, neznamená, že bude takový napořád. někdy stačí problémy v práci a oni to hned přenesou domů... zohledni i jiné věci: bývá agresivní? chodí do hospody, utrácí za cigarety, i když má dluhy, měl takový přístup k věcem už dřív, apod.? protože nic není černobílé... mě by to štvalo, ale být takhle radikální a utnout to bez další šance by mě asi časem samotnou mrzelo... už kvůli miminku. takže souhlasím s lucyvivien. dej (to)mu čas.

sonka.77
25. dub 2013

@domushka lže a neplní sliby? takového chlapa bych do života nechtěla. Ale zase jsi v situaci, kdy to bez chlapa bude hrozně těžké. Zkus to s ním, ale pokud se nic nezmění a rodiče ti opravdu budou hodně pomáhat, nechala bych ho být.

domushka
autor
26. dub 2013

@lucyvivien
@p_ch
@laska.nezna.hranic
@sonka.77
Děkuji Vám za odpovědi a za rady, bohužel včera přišlo na to že to ukončil, že na to nemá =( Hrozně to bolí, ale ted musím koukat na malého =( Vím že to bude těžké ale musím se s tím poprat, budu máma a to vyžaduje oběti =(

sonka.77
26. dub 2013

@domushka řekla bych, že ti nakonec bez něj bude líp, neboj čas vše srovná, budeš mít dítě a to je ten největší poklad na světě.

martinka24
26. dub 2013

@domushka tak to je smutný, že to sám vzdal, musí to být pro tebe těžké ☹
ale ze své zkušenosti vím, že by to stejně neklapalo, když má takovou povahu a věř, že se najde jiný chlap do života, který bude stát za to 🙂

speedygon
26. dub 2013

No, alespoň to dokázal utnout sám. Jsou tací, co byfinančně(i jinak) vysávali rodinu, co nejdéle by to šlo. Alespoň nějaký charakter má a to se také cení. třeba se finančně zmátoří a časem se k sobě vrátíte. A jak už tu někdo psal: neznamená to, že nebude dobrý táta....

hanacek
26. dub 2013

Ahoj,muj bejval a otec dcery,taky sliboval a sliboval a skutek utek a ted jsme s malou sama a štastná...Ted ho malá neviděla 4týdny a jemu to je jedno..Jen ti chci říct,že tyhle lidi se neměněj jen slibujou...A neboj sama nikdy nebudeš,máš rodinu,a chlapa si jednou najdeš který bude zopovědný a bude se o Vás starat tak jak má... 🙂 😉 Hobně štěstí 🙂 ....

kajalka
26. dub 2013

Ach jo, doufám, že někdy uběhne týden a neobjeví se tu žádnej příspěvek na tohle téma... Některý chlapi by potřebovali pořádně proplesknout, aby si uvědomili, o čem je život. Zas na druhou stranu dobře, když odejdou zavčasu, i když to bolí, daj tím ženský šanci na lepší život.

laska.nezna.hranic
26. dub 2013

@domushka - no vida! a máš to vyřešené, ani tě nebudou tížit výčitky, že jsi prckovi "vzala" tátu. nakonec to dopadlo dobře, protože se to vyřešilo zavčasu. asi by to stejně bylo nevyhnutelné (i když já jsem z těch, co druhé šance dávají - blbá jsem no 🙂 ale když o ně nikdo nestojí, tak nač s ním ztrácet čas). i když to bolí. alespoň se s tím máš čas vyrovnat. a někde už vás vyhlíží lepší tatíno, ber to z té lepší stránky. 😉 co na to vaši?

domushka
autor
28. dub 2013

@martinka24
@speedygon
@hanacek
@laska.nezna.hranic Moc děkuji za příspěvky =) =( bohužel to dopadlo huř, jede do ciziny, kašle na mě, nechává mě tu uplně samotnou =( i to malé =( bude bez táty a mě zustanou starosti =( Bože jak ten život je nespravedlivý =(

martinka24
28. dub 2013

@domushka chudák, na nic víc se nezmohl, tak ti za to stejně nestojí....je jen otázka času kdy budeš šťastná, přeju hodně štěstí 🙂

snilkova
28. dub 2013

@domushka život ti dal miminko, to je nadevše, některé takové štěstí nemaj..takže hlavu vzhůru, život jde dál, sice ti vzal "chlapa", ale dal ti to nejcennější co mohl - budeš mamina 😉

speedygon
28. dub 2013

@domushka uvedla bych jej asi to rodného listu mimi, abys mohla vymáhat peníze na sebe a mimi...když už se míní vyhýbat povinnostem, které si sám dal tím, že bude mít s Tebou dítko, tak ať alespoň platí....A Tobě držím pěsti, ať to zvládneš a snad bude brzy lépe....

simour1
28. dub 2013

Ze svého blízkého okolí znám bohužel tyto typy chlapů-samé sliby,podrazy a lži.Je dobře,že to takhle dopadlo.Přes tu bolest se brzy přeneseš a bude zase dobře.Věř,že tento člověk i za tu bolest nestojí.Jednou se tomu možná pousměješ,že jsi byla naivní ,věřila mu a doufala v lepší budoucnost.Už i to,že Tě opouští v tuto chvíli,kdy potřebuješ oporu.V životě bych si o takového ani kolo neopřela.A znám ženský,který nedokázaly utnout takovej vztah a jsou už téměř 30 let pod jednou střechou s takovým člověkem-totální deprese,samé dluhy,děcka houby po životě...prostě Ti přeji hodně sil,štěstí a miminku zdraví.Dívej se jen do budoucna...takže hlavu vzhůru!Bude líp! 😉 🙂

laska.nezna.hranic
28. dub 2013

@domushka - pořád lepší tohle, než aby tě vláčel po soudech kvůli péči o dítě, vybojoval si práva a pak se stejně nestaral. dneska vymoct alimenty je téměř nemožné, zvlášť, když mizí za hranice. zákony mluví jinak, ale v praxi moc nefungují. dřív bych taky otce uvedla jen kvůli penězům, ale po zkušenostech vím, že lepší ve vašem případě bude, když ho neuvedeš. alespoň tím dáš šanci novému tatínkovi. tvůj bývalý si evidentně povinnosti plnit nechce, tak nač mu dávat práva... už teď má dluhy, s alimentama bych to viděla bledě... ale rozhodi se sama, znáš ho nejlíp 🙂