Jsem těhotná a partner každý víkend pije

lenineek
12. črc 2014

Je mi 20 let a můj přítel pije každý víkend. Unavuje mě to, často i omezuje (ostatní škemrají o odvoz, byvaji dotěrní,..) a především mrzí, že to potřebuje. Co si o tom myslíte? Má cenu zakazovat mu to? Nemám to raději zkousnout? Vždyt jsem tehotná jen já. Nebo bych se měla dožadovat? Jak často chodil Váš drahý pít? Děkuji za rady a odpovědi.

petrajavor
12. črc 2014

@lenineek můj muž pivo třeba vůbec nepije, občas víno a nebo panáka, v těhu jsme byli na pár akcích byli společně... Nějak si neumím představit, že by každý víkend někde kalil a já mu dělala taxík či seděla doma. I teď občas někam jdeme spolu či děláme grilování a pod. ale že by se manžel opíjel nebo chodil po hospodách to ne.
Můj ex kalil každý víkend a jelikož se chlastu nevzdal odešla jsem. Jelikož mě to štvalo a dost nás to omezovalo.
Jinak dřív taky tolik pil? Nevadilo ti to?

simonceli
12. črc 2014

@lenineek muj muz mel pocit, ze o neco prichazi a taky kazdy vikend kalil a vracel se domu az tezce nad ranem. Vydrzela jsem to do pulky 8.mesice a pak mu dala nuz na krk, ze bud se da dohromady, nebo odchazim. Tak jsme si sedli, vse si vysvetlili a jsme ted spokojeni. Taxijare jsem nedelala, nebo takove to, ze u nas nekdo chce prespat taky neexistovalo. Zkuste si promluvit.

kamino
12. črc 2014

@lenineek Nechci byt pesimista,ale chlapa nezmenis. Mam stejny dotaz. To takhle pil i pred tehotenstvim? Z vlastni zkusenosti bych mu dala nuz na krk,ja jsem v otazce alkoholu nekompromisni. Nereknu jedno ci dve pivka pri napr.grilovacce,ale kazdy tyden a jeste te vyuzivat? Priprav se,ze az se male narodi,bude te to stvat dvojnasob.

escapelle
12. črc 2014

je ti 20let.tvůj partner je stejně starý?mněkdyž bylo 20,taky jsem byla každý víkend(nejenom víkend)v hospodě,na akci.ono těžko srovnávat někoho,komu je 20,30,40..teď už žijeme úplně jinak a absolutně nemám potřebu se opíjet. jsem teda taky těhotná,ale myslím dobu před.prostě jsme si s chlapem dali dvojku vína,někdy lahvinku,ale na pařby už nás neužije a i když jsme někam šli,málokdy jsme se připili víc...
to nic nemění na tom,že ať mu je 20 nebo 30,bude otec,takže by se podle toho měl chovat.ale já osobně vidím rozdíl v tom jestli je každý víkend v hospodě mladej kluk,nebo zralej muž.určitě si s ním sedni,řekni mu narovinu co tě štve a snad si to uvědomí

verushe20
12. črc 2014

Čauky, mě je taky 20 a taky čekám miminko. Mému příteli je 22 a občas si taky vypije... Kolikrát mě mrzelo, že dal hospodě přednost předemnou... dneska se vrátil ze 14ti denní dovolené u moře se kterou jsem také nesouhlasila a cca uz jsem ho nevidela necelé 3 týdny... chlapi v tomto věku jsou podle mě ještě na tyto věci nevyzrálí 😖 ale nenaděláme nic

karolinafm
12. črc 2014

Mě i manželovi je 29 a byla jsem zvyklá chodit taky každý víkend ven 😀 chodili jsme společně, ale kolikrát jen já sama 😀 ze začátku těhotenství mě ani nenapadlo, že by mi to nějak chybělo, ale manžel sem tam jde a mě to pak štve že sedim doma na zadku furt 😀 (jsem na rizikovce) zkoušel na mě že šel třeba 2x v týdnu a to jsem mu prostě zatrhla... nebyla jsem na něj zlá, ale vysvětlila jsem mu že mi to je prostě líto a že bych byla raději kdyby se mnou byl doma 🙂 vím že si sem tam potřebuje odfrknout nad pivkem, tak mu to nějak vyloženě nezakazuju a nedělám scény... jako "trest" má že spí vždycky na gauči, protože mi pak hrozně smrdí 😀 ale vadilo by mi kdyby chodil každý víkend, takhle chodí tak 2x do měsíce a to si myslim je v pohodě 🙂

kristyn.g
12. črc 2014

já jsem ráda že manžel nepije alkohol téměř vůbec a nikam "chlastat" nechodí, nejsme chlastací, nechápu co je to za mánii dneska aby zábava rovná se chlast... Mě by to tedy vadilo a řekla bych mu že každý týden je docela moc, jestli by se radši nechtěl věnovat něčemu jinému se mnou...

uztotakbude
12. črc 2014

Okamžitě bych to stopla. Nejlepší cesta k tomu, stát se alkoholikem. Teď je to každý víkend, pak to bude i ve středy, pak i v pondělky a nakonec bude chlastat den co den. Věřte mi, máme bohaté zkušenosti z mé i manželovi rodiny. Zdravý člověk pije příležitostně, když moc tak jednou za měsíc.

uztotakbude
12. črc 2014

@verushe20 Ty jsi těhotná a tvůj chlap si odjel na dovolenou bez tebe? 😕 😅

verushe20
12. črc 2014

@uztotakbude ano, a většině lidí to přijde celkem normální 😒

uztotakbude
12. črc 2014

@verushe20 No tak to je vidět, co je to za většinu. Promiň, ale mne tohle udělat chlapa tak silně začnu pochybovat o tom, že nám to vydrží. Mne to normální nepřipadá ani teď, když těhotná nejsem. Natož v těhu. Tvůj chlap je prostě děcko.

achjonetusim
12. črc 2014

@lenineek Tak muj manzel taky pije kazdej den - jedno dve piva k veceri 😉 Dost tu chybi informace jak a kolik pije, jestli se jde odreagovat po praci na pivo a prijde jako slusnej clovek po dvou trech hodinach domu nebo se doplazi k ranu.

@verushe20 Nerozumim, nechapu. A rozhodne to neni normalni. To asi zijes na jiny planete kdyz to vetsine okolo tebe tak prijde 😒

anatanka
13. črc 2014

@lenineek Taky by me docela zajimalo, kolik tvemu manzelovi je, protoze jestli je ti vekove blizky, tak to je dost slozite mu zakazovat parby, ty k tomuto veku proste patrej. Neco jineho by to bylo, kdyby mu bylo o deset vic...

hedusska
13. črc 2014

Tak přítel chodí taky skoro každý víkend ke kamarádovi a nějakej ten rum s kolou vypijou a ne jednu lahev....V těhu jsem chodila s nim a třeba v 11 večer šla domu, on přisel za hodinu . a ted co máme malou tak taky občas jdeme s nim a pak jdem domu...jeste před těhotestvím jsem tam s nim byla celou dobu a někdy pila , nekdy ne...Takže mě osobně to nevadí, vadilo by mi kdyby začal chodit i třeba v týdnu..

kacihruba
13. črc 2014

Ahoj, mě je 23,přítelovi taktéž a máme 4,5 měsíčního kluka. Občas si zajde s kamarádama na pár pivek, ale většinou jen 1 max 2 krát za týden 🙂 a mě to nějak nevadí musí si občas odpočinout a pokecat a nebýt každou minutu s námi 🙂 když je přítel doma také si zajdu za kamarádkou a nebo na nějaké procedury, abych měla alespoň chvilinku jen pro sebe 🙂 Ale nikdy by nejel na nějakou dovolenou beze mě 🙂 Během těhotenství jsem na akce chodila také samozřejmě bez piti ;) Ono je to na člověku čemu nebo komu dá přednost ;)

achjonetusim
13. črc 2014

@anatanka Moc nesouhlasim, ze k veku parby patrej. Respektive ano, ale proc asi? Protoze v tomhle veku vetsina z nas nema zadny zavazky, zivi maximalne jen sam sebe a je zodpovednej pouze a jen za sebe. Coz se v tomhle pripade radikalne meni, s mladyho kluka se zanedlouho stane otec co bude zivit rodinu. Pak je otazkou jestli je to dobra "priprava". Mne osobne by prislo dost smutny kdyby muj muz travil skoro kazdej vikend vecery s kamaradama na pivu (kole s rumem to je jedno). Nejde jen o finance (a ze je to pomerne castka...), spis o cas. Predpokladam ze je "zabitej" jak vecer tak druhej den rano 😝

somalicats
13. črc 2014

@anatanka Souhlasím s @achjonetusim , tohle není primárně o věku, ale o tom, jestli je ten dotyčný za někoho zodpovědný či nikoli. Můj současný partner (35 let) chodil celkem běžně kalit i v týdnu, nejen o víkendu, kolikrát mi volal v noci nebo až ráno, že prostě usnul v něčím bytě a potřeboval odvoz... Je fakt, že jsem se díky tomu naučila znát Prahu (byla jsem tam čerstvě přistěhovaná), ale tohle na mě bylo příliš. Pokud si dá pár piv, je v pohodě, ale jakmile k tomu někdo objedná panáky tvrdého, je zle. Ještě předtím, než jsem otěhotněla, si patrně uvědomil, že to takhle nejde, a z mého pohledu to bylo jeho jediný štěstí, protože už to zavánělo počínajícím alkoholismem a já bych s takovým člověkem nezůstala.

petronelka20
13. črc 2014

Ja osobne bych toto netolerovala, bude to chlap od rodiny, tak by se podle toho taky mel tak chovat. Manzel chldil na pivo tak jedmou do mesice a od te doby, co je mala, tak jde tak jednounza 2 az 3 mesice a to ho musim jeste pomalu vyhnat. Jsme spolunpres 3 a pul roku, hned jsme spolu bydleli a predtim byl take vikend co vikend v hospode, nekdy i v tydnu, ale co jsme spolu zacali, tak nemel potrebu, nijak ksme mu to nezakazovala. A nesouhlasim, ze je to o veku, me je 27 a manzelovi 24, takze mu bylo 22, kdyz se mala narodila, ale uz tehdy, kdyz jsme se rozhodli, ze budeme mit miminko, chopil se zodpovednosti.

ninive211
13. črc 2014

Je otázkou, co si představit pod tím "chodí pít"...dá si dvě tři piva a konec? Anebo si jich dá deset, dvanáct, zlije se jak doga a druhý den je absolutně nepoužitelný? Pokud ta první možnost a netráví v hospodě čas od pěti do dvou do rána, tak OK. Je sice pravda, že je (nebo teda bude) otec od rodiny, ale zase bych mu za každou cenu nezakazovala setkávání se s kamarády...však ty si taky určitě vyjdeš s kamarádkama na kafe. Pokud to ale není o kamarádech, ale o tom samotném alkoholu, že prostě "potřebuje" jednou týdně se ztřískat a pak druhý den mít kocovinu...tak to bych teda netolerovala ani náhodou, jde za prvé o ty peníze, které tam utratí a za druhé i o ten čas, který místo s tebou a miminkem bude trávit v hospodě a následně druhý den střízlivěním a vyspáváním do oběda. Stejně tak by se mi dost nelíbilo, pokud by "chodil pít" častěji než jenom to jednou týdně o víkendu.

Jo a ještě jedna věc - když už si chodí pít, tak ať si odvoz nějak zajistí sám. Rozhodně bych mu nepovolovala chodit chlastat, abych já pak na něj třeba do půl druhé do rána čekala na telefonu, až se milostpán uráčí mi dát vědět, že si ho mám přijet vyzvednout a využíval mě jen jako levnou taxislužbu.

zulitvi
13. črc 2014

Tak manžel nechodil ani před otěhotněním. Vždy se mě ptal, jestli mi to nevadí a chodil tak max. 1x za 3 měsíce sám. Moc by se mi nelíbilo, kdyby pil víc. Máme v rodině dva alkoholiky a tak vím, jak to pak dopadá. Takže alkohol moc ráda nemám. Ale když je to jednou za čas, proč ne? 🙂 Jinak když už někam šel, sama jsem nabídla, že je pak můžu odvézt. Měla jsem těhotenství pohodové, takže mi to problém nedělalo.

anatanka
14. črc 2014

Podle me ten vek zkratka dulezity je. Taky mam nebo jsem mela kolem sebe x muzu, kteri chodili porad kalit a to jim tahlo na ctyricet a kdyby ti cekali dite s partnerkou a nezmenili zpusob zivota, tak reknu, ze to je fakt blby. Jenze dvacetilety kluk, ackoliv se ma stat brzo tatou, v sobe takovou zodpovednost jeste proste nema nebo aspon vetsina, jsou zatim nastaveny jinak... Nerikam, ze je to pro tu partnerku jednoduche a ze je to v poradku, kdyz ona sama zmenila zasadne svuj zivot. Jen pisu, ze pokud mu je 20, tak je to zkratka jeste porad kluk a kamosi a parby k nemu patri...

mrsnikola
18. srp 2014

otázkou zůstává jestli je to jen o pití nebo i jiných klukovinách...aby jsi pak neměla doma děti dvě ☹

polakovakl
21. srp 2014

@lenineek to jsme na tom úplně stejně.. mohla bych se rozčilovat do nekonečna. Každý pátek do baru, jednou za 14 dní i v sobotu a když na to přijde tak i přes týden. 😖 Mně je 20, jemu 22. Když mu řeknu, že bych ráda šla jednou s ním mezi lidi, vymyslí si miliardu důvodů, proč bych neměla chodit. Už mi začal být i podezřelý 😕 Teď v sobotu to přehnal natolik, že jsem byla rozhodnutá odejít, že už na to fakt nemám (Ve čtvrtek šel pít, vrátil se v půl 6 ráno v pátek, s tím že se popral s kamarádem a byl hnusnej i na mě. Tak mi v pátek v půl 9 večer píše že za nim jede do toho baru si promluvit a neozval se mi do sobotních 13:30 -_- ) 🙄

nuali
21. srp 2014

@anatanka Naštěstí nemám doma většinu. Manželovi je 23 a nikam nechodí. Dvakrát nebo možná třikrát do roka se známými z práce, jinak je se mnou doma. Mám štěstí 😉

@polakovakl A s takovým bych nevydržela ani měsíc. Ještě teď, když se může cokoli stát a budeš ho okamžitě potřebovat. Můj manžel se chystá měsíc a kousek před TP na nějakou počítačovou akci na více dní a už to mě trochu děsí - říkám si, co když.... Ale ty máš koukám hodně pevné nervy!

polakovakl
21. srp 2014

@nuali ... právě že ani ne, spíš jsem hodná až blbá a fakt naivní 😀 Mám víru v lidi. K tomu mi pan doktor napsal v pátek na kontrole prášky, na uvolnění svalstva, ale já už je před rokem užívala jako lehká antidepresiva (Guajacuran). Tak asi stále fungují 😉

misickkaa
30. srp 2014

Co k tomu říct.. Jsem na začátku devátého měsíce a můj manžel, kterému je 25 let si taky myslí, že si může dělat co chce. Chodí do hospody jak v týdnu, tak o víkendu, já sedím doma na zadku jak husa a místo toho, abych si těhotenství užívala, je ze mě uzlíček nervů. Když mu to řeknu, co mi vadí, tak to absolutně nechápe a přijde mu to normální. 'Takže nakonec jsem nenormální já asi. Jsme svoji pár měsíců a bohužel bude asi brzy rozvod ☹

svobodpetika
30. srp 2014

holky co čekáte je jim 20 🙂 mě někdo říct ve 20 ať sedím doma tak mě to taky neba 🙂 pro ně se nic nemění, můžete jen doufat že po narození třeba trochu uberou ale nečekejte zázraky 🙂 a podpantofláka co sedí jen doma to bych taky teda nechtěla 🙂 kamarádi se mu pak smějí 🙂

tarra27
30. srp 2014

@polakovakl
@misickkaa holky doporučuji, těhotné netěhotné, zatočit s nima...bez scén,ale říci, že takhle to nejde...i za cenu rozchodu a odchodu....

tarra27
30. srp 2014

@lenineek nechodí...kdyby šel jednou za týden nebo za dva na pivo, přišel v klidu normálně domu, OK...ale žádné diskoteky,atd...jednou budeme mit dítě/my máme,. musíme se chovat zodpovedne...pokud chtel chodit po diskotekách, nemel si pořizovat deti....antikoncepce pro muže jsou známy už odnepaměti...

bielamacka
30. srp 2014

@lenineek mno já znám spoustu lidí, co chodí pít každý víkend - žen i mužů a všichni to tak nějak považují za společenský standard - a někdy si i otvírají víno doma k televizi apod. Otázka je, proč ti to vadí? Pila jsi předtím s ním a teď vidíš všechno střízlivýma očima a štvou tě opilí? Nebo tě to štvalo vždycky?

Já jsem hudebník a můj muž taky a oba se pohybujeme mezi opilci v podstatě skoro pořád, takže mi to nepřijde, to už ta daná osoba musí být hoooodně moc, aby mě to vyvedlo z konceptu 😀 Ale když jsem otěhotněla, tak mi to začalo vadit tak nějak víc - jednak mi ti lidi začali smrdět a druhak jsem se stala dost nesnášenlivou....

Záleží jak moc pije, jestli je každou chvíli našrot, tak je to blbý, ale ty 2-3 pivka bych asi mávla rukou.....