Jsem těhotná a partner každý víkend pije

lenineek
12. črc 2014

Je mi 20 let a můj přítel pije každý víkend. Unavuje mě to, často i omezuje (ostatní škemrají o odvoz, byvaji dotěrní,..) a především mrzí, že to potřebuje. Co si o tom myslíte? Má cenu zakazovat mu to? Nemám to raději zkousnout? Vždyt jsem tehotná jen já. Nebo bych se měla dožadovat? Jak často chodil Váš drahý pít? Děkuji za rady a odpovědi.

bjoucik.15
30. srp 2014

@lenineek Ahoj měla jsem ten problém taky. Manžel byl tak 4x v týdnu (úterý motorkářský klub-povinný, víkend celý i neděli nebo zase jiný prac.den kamarád v jeho hospůdce) když jsem byla těhotná chodila jsem s ním, ale co malé byl rok tak už jsem to neunesla. odešla jsem od něho. a nějak si uvědomil,že dělal chybu. teď chodí taky,ale vždy je okolo 21hod doma. Klub má bohužel pořád,to bude mít,takže úterky chodí domů až po půlnoci. ale to mi nevadí. jsou s tím taky spojené motorkářské akce,takže někdy na celý víken odjede pryč.S tím holt nic neudělám, ale uvažujeme o druhém mimískovi (po tedy dost velké krizi) a sám řekl,že by z klubu odešel,takže snad to tak bude. Tím jsem jen chtěla říct,že je potřeba nějak postrašit,aby si panáček uvědomil co by mohl ztratit,ale né vždy to zabírá. 😒 🤐

ayenkas
30. srp 2014

@uztotakbude No já nevím, na výšce jsem chodila občas kalit i vícekrát do týdne a alkoholik se ze mě nestal😀
Ale k dotazu - je to od něj sobecké a měl by si uvědomit, že už bude mít i zodpovědnost za rodinu a hlavně bude po porodu potřeba, aby se věnoval dítěti, a ne chlastal a další den vyspával kocoviny. Zkus to s ním nějak probrat, jestli by to nemohl třeba omezit... Snad mu to dojde...

uztotakbude
31. srp 2014

@ayenkas Ano a pak jsou stovky jiných, z kterých se stali. Kdo chce, ať riskuje. Já bych s takovým chlapem rychle zatočila.

tarra27
31. srp 2014

@ayenkas jenže rozdíl je v 18ti a poom když čekáš rodinu...nebo ji máš...

za mě jednoznačně do doby, než máte dítě, se dá poznat, zda bude chodit do hospody či nikoliv...zase občas na pivo proč ne, vyvětrat si hlavu...ale primárně musí být rodina na prvním místě....

a pokud je natolik nezodpověný....tak šup s ním pryč....pokud tedy pije moc a nevěnuje se decku ani tobě a nedává vám finance atd..

dát realné podmínky...a pak se uvidí..

bielamacka
31. srp 2014

Mě by opravdu zajímalo vyjádření zakladatelky diskuze, protože on je fakt rozdíl jít v sobotu pařit a dát si pár drinků v klubu nebo chlastat každej den. Mně to přijde, že to hrotíte až do extrému - protože jestli ten člověk v týdnu normálně chodí do práce, nosí domů peníze, funguje normálně v sexu a ve vztahu a stará se o domácnost atd - tak by byla kravina mu zakazovat chodit o víkendu pařit nebo mu rozmlouvat nějakou pravidelnou aktivitu s kamarády - každý má přece právo na relaxaci. Početím dítěte páru přece nemusí skončit společenský život a nemusejí oba sedět doma jako pecky. Mě by ani nenapadlo zakazovat svému manželovi nějakou pravidelnou aktivitu s kamarády - nebylo by to fér, pokud domů nosí peníze a normálně funguje, má právo na nějakou relaxační aktivitu, na přátele i na koníčky.

Řešila bych to, pokud by ten partner chodil 4 dny v týdnu domů na plech a ty aktivity by negativně zasahovaly do jeho pracovního a našeho partnerského života. Ale jestli se jen chodí o víkendu bavit, tak to podle mě průšvih není.

rybizovka
27. únor 2016

Ahoj, jsem tu nová, ctu si diskuze a jak vidím nejsem sama, která má problém s mužem a hospodou... 😒
Mám týden do termínu porodu a můj muž je každý víkend , někdy i v týdnu v hospodě, sice pár metrů od domova ale stejně...trvá to už několik měsíců, promlouvala jsem s ním o tom nesčetněkrát ale jakoby byl natvrdlej a stejně to udělá znovu.
Podle něj se tak oreagovava a diví se že mi to vádí, když jinak vydělává a pracuje nekdy celé dny (je OSVČ), ale to mi jako omluva pro jeho výlety do hospody, které někdy trvají i celé dny nepřipadá...
Ráda bych byla tolerantní žena ale přijdu si už spíš jako hloupá husa... Vzhledem k mému stavu už nikam moc nemůžu, dřív jsem chodila na skleničku s ním, ale poslední měsíce už si ani nemáme moc co říct, jelikož spolu nic nezazivame.... Jde tohle všechno nějak zachránit??? Je mi líto když vidím kam nás vztah spěje a snažím se to prehlizet ale zase si rikam že na to musíme být dva...on jinak opravdu funguje ale copak až se narodí mimi mužů tolerovat to, že mi zmizí na den do hospody???domů opilý nechodí, prý se tam jen baví ale štve mě to, že jsem sama, když bychom přitom mohli něco podnikat spolu....on v tom prostě nevidí nic špatného... Jak na nej???? 😢

andrejka3741
27. únor 2016

Můj muž nechodí do hospody vůbec, maximálně si sem tam koupí pivko domu, k fotbalu.
Jen by mě zajímalo, dřív ti to nevadilo? Taky záleží na tom, jak pije? Jestli přijde relativně v pohodě, nebo totálně namol. Jinak ale, já bych tohle netolerovala. Nemůžeš to zakázat úplně, ale kompromis nebo rozumná domluva.

shine2015
27. únor 2016

@rybizovka ber to jako docasnpu situaci....ted jsi tehotna ty by jsi hnizdila....na nem vse stoji - finance atd....pokud bechodi domu na mol a financne a i jinak se zajima,zkusía bych to prekousnout....ono to bude pozdeji jine az porodis a mimi povyroste a taky nekam budrs moct chvilku vypadnout......zase lepsi kdyz sedi s kamosema v hospode nez kdyz by behal za babama....

rybizovka
27. únor 2016

@andrejka3741
@shine2015 dřív jsme chodili spolu a spolu i domů, výjimečně šel někam beze mě a kdyz tak se brzy vrátil, ne jako teď že zmizí na celou noc a vraci se někdy až druhy den odpoledne...
Přijde mi jako byo mě ztratil zájem jako o ženu, naše intimita se už také rovná nule....mám strach že po porodu to bude ještě horší...nechci se mu nějak vnucovat ale chtěla bych pro něj být zase ta zajímavá žena..jen nevím jak na to...

shine2015
27. únor 2016

@rybizovka pockej,on odejde a prijde druhy den odpoledne????!

rybizovka
27. únor 2016

@shine2015 občas ano, treba dneska jještě nedorazil, odešel včera večer, vím kde je, je na telefonu ale co mi je to platný když je prostě mimo domov a beztak by ještě nemohl řídit....
Je to s ním jak na houpačce, týden dobrý a pak takvejhle "výlet".... 😒

shine2015
27. únor 2016

@rybizovka to by me taky vadilo....jenze ted podle me nic moc nenadelas.....moje rada je porodit,dat se doporadku jako zena a pak uvidis...ale nevnucovat se a nedelat sceny at nejsi za hysterku...

kika_21
27. únor 2016

Já bych scény nedělala, ale upozornila bych, že na něj nechci a nebudu čekat, že mi to vadí. A zeptala bych se, zda on by na mne doma čekal, kdybych pila já. 😉

somalicats
27. únor 2016

@rybizovka Já bych se ho v klidu zeptala, jak to vidí dál a hlavně jak hodlá řešit to, že začneš rodit, když on bude zrovna někde v hospodě. To, že máš termín za týden, neznamená, že budeš rodit za týden, prakticky můžeš už rodit kdykoliv. A natvrdo bych mu řekla, že pokud se rychle nevzpamatuje, že se zařídíš dle sebe, ale pak že se taky může stát, že už s ním počítat nebudeš... Jako kdyby třeba o víkendu vypadl na celý večer, tak bych to až tak nehrotila, ale pokud zmizí a přijde až někdy druhý den, tak to už je trochu přes čáru...

rybizovka
27. únor 2016

@somalicats právě je mi líto že už začínám dělat věci tak abych se na něj nemusela spoléhat, u porodu ani nechci aby byl, na tom jsme domluveni,, ale počítán s tím že mě odveze i když porodnici máme 15 min. Cesty...
Nechci nás vztah odepsat, vždycky jsme si zakládali na volnosti ale ..
Je fakt že teď s tím asifakt nic moc nenadelam protože obcas mám plno starosti sama se sebou(hormony) ale jak se děláte pro své muže "vzácné".??

shine2015
27. únor 2016

@rybizovka jde o to jak to mate nastavene od zacatku....pokud jste oba od zacatku po celou dobu vztahu behali po akcich,ted ho doma neudrzis....

shine2015
27. únor 2016

@rybizovka pokud nebude chtit on sam teda....

somalicats
27. únor 2016

@rybizovka Tak na odpis vztahu je brzo, spíš jde o to, že si chlap musí uvědomit, že o svou ženu tímhle přístupem taky může přijít. Můj současný muž těsně před narozením naší první dcery (mé druhorozené) měl taky podobné období - samá akcička s kamarády, často v klubech, kde nebyl signál, domů kolikrát vůbec nedorazil (je fakt, že dřív měl každý týden i několik akcí, byl zvyklý pořád někam chodit). Takže jsem mu oznámila, že jestli hodlá takhle pokračovat, tak časem nemusí mít ani ženu, ani dítě. Trochu se zklidnil, pak odjel s kamarádem na týden na Kanáry, když byl malé měsíc. Scény jsem mu nedělala, jen jsem mu malou vždy ukázala večer na skype, jen krátce, jemu se tam začalo šíleně stejskat a od té doby je klid. Jo, dala jsem mu jasně najevo, že se bez něj dokážu obejít, čas od času jsem si udělala čas sama pro sebe - dostal malou na starost a já vypadla třeba na celý den - a pochopil rychle, že je jednou táta a podle toho se taky musí chovat. Takže teď neřeším, když si s kamarády domluví třeba víkendovou akci - není to každý víkend, tak 2-3x do roka, to neřeším, ať se zrelaxuje. Tu a tam vypadne na večer s některým z kámošů na pivo - já jsem za to i ráda, on se zrelaxuje a já si udělám večer podle sebe, když jdou děti spát. A on sám už říká, že se mu kolikrát ani nikam nechce, že bude radši s námi doma. Teď už chce být dokonce i u porodu, už má naplánováno, co a jak v práci, aby s námi mohl být. Ale chce to fakt nedělat scény, spíš pracovat na sobě, musíš mít především Ty sama ze sebe dobrý pocit a nedávat mu najevo, že na něm visíš.

zuzineckah
27. únor 2016

@rybizovka když máš doma normálního muže, nemusíš se dělat vzácná. Určitě ne, když si těhotná...

Můj manžel do hospody nechodí vůbec, pije příležitostně, spíš na rodinných oslavách, grilovačkách a pod. Má rodinu a podle toho se taky chová. Nikdy bych nemohla existovat s někým, kdo se chová jako tvůj přítel a už vůbec bych nedopustila, aby v tomhle vyrůstaly děti.

pako5
27. únor 2016

@lenineek otec tveho ditete na ten rodinny zivot,jeste nema moc rozum,navic jeho kamosi ,ziji po diskotekach.Zakazovat nema smasl...aby nebyl jako podpantofelnik a neztratil pred kamosema tvar ,bude ti to delat vic a naschval.Ovsem vozit z parby je nemusis a upozornit ho na to ,ze se ti nelibi byt doma sama a nabidnou mu jiny program muzes .Nejlepe ,kdyby jste meli kamarady neparice ,ale s rodinami....tam by nebyly zajmy tolik rozdilne .

sarabi86
27. únor 2016

@rybizovka Ahoj, já řeším hodně podobný problém. Když jsem nebyla těhotná, přítel si zašel na pivo, někdy spolu, někdy sám a to stálo za to.... kolikrát přišel domů až za světla.... postupně se ale zlepšoval, tyhle výlety se tolik neopakovaly...ted, co jsem otěhotněla už dvakrát přišel až na druhý den odpoledne/večer, poprvé nedal o soběani vědět.... prý potřeboval restart.... dostal zprcáno řádně i nějaká ta ruka ulítla.... (jsem nervák v těchto chvílích a stydím se za to).... každopádně tenhle přístup nepomohl, minulý týden to udělal znova, opil se, nedošel domů (pokrok byl, že aspon napsal že je ok)... večer měl nachystanou tašku před dveřmi a klíče v zámku. Vyhodila jsem ho...věděl, že jestli to udělá ještě jednou, tak to udělám... tenhle přístup snad zabere.... uvidíme časem. promluvili jsme si, nastolili nová pravidla a musí se přizpůsobit, jinak odejdu... Musím však upozornit, že jsem v poněkud jiném životní postavení než většina žen... nejsem na něm finančně závislá, mám dobře placenou práci, pravidelný příjem, veškeré vybavení v bytě je mé... takže si zatím ještě můžu určovat pravidla.... (než se role v době rodičovské obrátí).

somalicats
27. únor 2016

@zuzineckah Tak ono je to těžký, pokud takhle koexistovali před těhotenstvím spolu, tak ten chlap nepřestane ze dne na den, jako těhotná ženská. On může mít buď pocit, že po narození dítěte už tyhle pařící možnosti mít nebude, a tak se snaží si to užít, dokud ještě dítě není na světě (a nedochází mu, že to už je za hranou), nebo to může být typ věčnýho pařmena a takovej se nezmění. Ale to by měla nejlíp odhadnout @rybizovka , zná svého partnera líp než my v internetové diskusi... 🙂

rybizovka
27. únor 2016

@sarabi86 tak já jsem na něm bohužel trochu závislá , dům je sice můj ale pokud z mateřské zaplatim všechny výdaje nic moc mi nezbyde, a když jsem mu už několikrát řekla ať jde, tak nechce, prý se tu nadrel dost aby to jen tak opustil...rekonstruuje je starší domek, který navíc ještě není hotový a on do něj dal nemalé peníze.... Psany je ale na me a platim hypo...To jsme ale byli ještě zamilovaní blázni ..
@somalicats v to trochu doufám, že ho dcera pozmění ale kolikrát si to ženy v mě situaci mysleli a přáli a jak dopadli? ☹
Navíc jsem nyni zjistila nedopatřením (omylem jsem otevřela zprávu na jeho fb) že si píše s jistou slečnou, posílala mu ve zprávě číslo s tím, že kdyby ji chtěl někdy slyšet ať zavolá a že děkuje za pěkný večer....takže tam někde vysedává s jinou... :'( je mi z toho zle ! ! Už se vrátil ale šel rovnou spát takže na řeči nebyl čas ani nálada, zítra to na něj vybalim.... Ach jo, proč jsou chlapi takový svině! :-\

jirikova
28. únor 2016

@rybizovka Takže nejen že chodí po hospodách, když ty jsi těhotná, ale ještě tam nabaluje jiný ženský..u mě by měl sbaleno tak rychle, že by si ani nestihl vzpomenout, jak se jmenuje 😉 jsem v tomhle radikální, evidentně jste o těch problémech spolu už mluvili a s ním to ani nehlo, naopak..trápíš akorát sama sebe, on se má evidentně dobře 😕

shine2015
28. únor 2016

@rybizovka pokud ho nechces vypakovat tak mu ted o zprave nerikej....navic ti rekne ze mu psala ona ...ne on......a on nemuze za to....ze ji nekde potkal a ze to je holka kamarada nebo kamaradka kamarada......v zaveru se mu vnucuje ona. Je fakt ze kdyby chtel tak jeji cislo uz ma nekde z hospody

somalicats
28. únor 2016

@rybizovka No, tak pokud bych těsně před porodem zjistila, že po těch hospodách vysedává s jinou a ta mu ještě děkuje za pěknej večer (tím se dá myslet ledacos), tak by měl sbaleno tak rychle, že by se chlapec nestačil divit. Bez ohledu na to, jestli se chudáček na mém domě nadřel nebo nenadřel. Těhotná ženská je oproti těm netěhotným slečnám dost v nevýhodě, zvlášť pokud víc během toho těhotenství přibrala nebo má nějaké potíže (vidím to sama na sobě, třetí těhotenství mi dává neskutečně zabrat, momentálně mám měsíc do porodu a belhám se po bytě jak devadesátiletá babka, neb mě neskutečně berou záda, takže pro svého muže teď z mého pohledu rozhodně atraktivní nejsem a ještě chvíli nebudu a kdyby nebyl normální, tak už si nějakou slečnu taky nabrnknout mohl). Těhotnou ženskou má její chlap opečovávat a ne se tahat po putykách s jinejma.

jjustyna
28. únor 2016

Ve 20 letech je to těžké. Zvlášť s dítětem na cestě. Znám pár, který se bral ve 21 letech, ona v těhotenství tohle všechno vydržela, teď je jim 24 a rozvádí se, protože ONA si nic neužila. Takhle mladí to mají málo kdy vše uplně srovnané, klobouk dolů když tohle řeší a ustojí to...

rybizovka
28. únor 2016

@jirikova mluvili, právě to mě vytaci nejvíc, že pořad nchape a omlouvá své chování tím že vydělává a bla bla....ano vydělává ale tímhle to vždycky zazdi.

@shine2015 nejradši bych ho vykopla ale on nechce a to je problém, má tu i dílnu tzn. Práci a jntak asi neodejde ☹
Celou noc o tom premyslim a když se na něj dívám už ani nevím jestli chci po tom zjištění (i když ještě nevím co to znamená) něco zachraňovat.. Nejradši byc oné slečně napsala jaký je a ať mě ho klidně zbaví ale chápu, že to už bych byla za toalni pípku...
Zkusime s ním naposled promluvit a když to nemůže po porodu odejdu já...můžu k mamce na šestinedělí a pak by se vidělo i když myslím, že odloučení to jen zhorší....

shine2015
28. únor 2016

@somalicats souhlas! Jenze kdyz mu to rekne a nevykopne ho tak bude vedet ze to zkousne a divoli si to klidne i priste....
@rybizovka jaky nejde???? Proc by to neslo??? Pokud mu to reknes tak ho vyhod se vsim vsudy. A uvidis zda zacne sekat latinu nebo ne.....jaky k mamce?? Ty jsi tam doma! Nedej se.

sarabi86
28. únor 2016

@rybizovka kdybych zjistila, ze se taha s nekym jinym, tak to by mel sbaleno v ten moment. Ma tam trvale bydliste? Ja toho meho vyhodila na 3 dny, jako vystrahu, u nas jde sice "jen" o demona alkohol a pocit volnosti, ale rychle si uvedomil, co je pro nej dulezitejsi. A k tomu mu otevrevne rict, ze takhle ne. Barak muzes prodat, vyplatit hypoteku a treba zbyde na maly byt pro tebe a mimi. Nikdy si nepripoustet, ze jste nebo budete zavisle na chlapovi. Vzdy to jde nejak udelat.