Jsem těhotná. Mamka to přehání s péčí. Jak to řešit?

lidusak
11. únor 2010

Ahoj holky, čtu si vás už docela dlouho a teprv ted' jsem se odhodlala na něco zeptát.
Končí mi pomalu I trimestr a mám trochu problém s tím že mamka to trochu přehání s péčí. Mám manžela, bydlíme sami a mamka je mi schopná zavolát i 30 krát denně, to si nedělám srandu. Já pracuju doma na počitači a tak travím většinu času doma. Máma mi začiná volat od rána, zeptá se co jsem snídala, pak jak dlouho jsem byla venku se psem, co jsem obědvala a tak to pokračuje celej den. Občas mi rupnou nervy a telefon nezvedám a ona se pak urazí že jsem jí nezavolala zpátky. O víkendu si se mnou chce furt něco podnikát, a to nejradějí jak v dobotu tak i v neděli. Najednou zapoměla že mám manžela. Když se s ní o tom chci promluvit tak se strašně urazí a třeba 3 dny mi nevolá ale pak to postupně začíná zas. Když k nám přijde na návštěvu tak hned začiná s revizí ledničky a mé kosmetiky, zda tam není něco co by mohlo miminku ublížit. Už s toho začínám šílet. Přitom dřív taková vůbec nebyla, tá změna byla otázkou posledních dvou měsiců.
Vím že mně má ráda a chce pro mně to nejlepší ale obávam se že to zajde až tak daleko že ji nebudu chtít ani vidět.
Měla jste někdo podobný problém? Jak jste to řešili?

beruska2x
11. únor 2010

pozvala bych mamku na kafe a dortik do kavarny a vysvetlila ji ze i dobre mirena pece v takove mire vadi a obtezuje... ze mas svou rodinu, manzela a slibila ji, ze ji 1x denne zavolam, poinformuju ji ze je vsechno o.k.

jinak ti to preroste pres halvu, budes ji tam mit porad a az se prcek narodi tak se zblaznis, nebudete mit zadne soukromi,...

pokud to nevezme timhle stylem tak bych jednala razantneji, proste mobil nebrala pripadne zmenila cislo.. za chvili to zacne vadit tvemu muzi a bude problem...

lu777
11. únor 2010

přesně jak píše Beruška 😉
začni opatrně, kdyžtak přitvrď... to by si z ní byla ve stresu a jak by to pak vypadalo po porodu? byla by u vás pořád a nebo by pořád volala a to by mohlo vyvolávat i konflikty mezi Tebou a Tvým mužem...

držím palce!!

p.s. otázka je proč to s tou péčí tak přehání? je sama? nemá co dělat? nebo je v depresi? co takhle najít jí nějakou aktivitu? kurz, pejska apod.

alca31
11. únor 2010

Ahoj, taky bych se to snažila s mamkou vyřešit ještě před porodem, jinak se potom z toho zblázníš. Jednou za dva-tři dny si zavolejte, co je nového a návštěva max. jednou za týden. Nebo se domluvte, že jí budeš navštěvovat jenom ty a uděláš to když budeš chtít.

berenika39
11. únor 2010

ahoj, jsem taky pro citlivý zásah už teď - jestli se uráží ona, uraž se taky🙂. To není reakce zralého dospělého člověka. Vysvětli jí, jak to je, dohodni pravidla a ta potom striktně dodržujte. Jinak se z toho potom po porodu zblázníš.
není nic horšího než když mladé rodině někdo další zasahuje do života - tak to je, jste nová samostatná jednotka a fungovat budete sami - přes to nejede vlak. Nenech to zajít dál, Možná v extremním případě stojí za to i konflikt - pak pochopí, že to myslíš vážně. At se můžete radovat z miminka i s babičkou 😉 😉 😉

zuzka...m
13. únor 2010

to je fakt stará se o tebe jak o mimino třeba se bojí že to nezvládáš mateřskou a ještě práci dej jí vnouče párkrát na hlídání a je klid ona netouží kontrolovat tebe ale mimčo proč by tě jinak začala kontrolovat až po porodu dej jí na 2 hodiny kočár a máš pokoj prostě je babičkou já vím že to stou péčí přehánímáš pusu tak jí řekni( mamko já už nejsem mimino v plenkách já už jsem velká holka mám rodinu už nepotřebuju každé 3 hodiny vyměit plenu a když budu od tebe někdy něco potřebovat tak přídu zatebou vím kde bydlíš já tě od sene nedháním) takhle nějak když jí to řekneštak to určitě pochopí uvidíš napiš www.zuzanamarkova.cz@email.cz

mudr.
13. únor 2010

😀 😀 😀 zuzko ty a tvoje pokakany plenky jsou snad vsude 😝 promin, ale mas to uchylku! 🙄

britney
13. únor 2010

mudr: 😀 😀 😀

petruna
13. únor 2010

ten meil s www taky nemá chybu.... 😀
zuzko , a ty máš děti nebo je nechces kvuli smráááádečku 😀 😀

lidusak : docela síla....chce to radikálně mámu sejmout, jinak to nevidim. To by ničilo každého.
Člověk pochopí, že má rodič starost, ale tvoje máma tě nejspíš považuje za nesvéprávnou, když tě musí takhle kontrolovat 😠
fakt děs. To bych nesnesla. 😒