Jsem těhotná, přítel nechce dítě. Jak to zvládnu sama?

salfik
27. pro 2011

Ahojky holky.
Moc vás prosím o radu .Je mi 21 let ,pracuji a zároven studuji posledni rok zdravotní školy s maturitou a jsem těhotná - podle doktora asi 6tt .Podařilo se to i přes to ,že jsem brala prášky a přítel si stejně dával většinou pozor ☹
Bohužel už v březnu jsem měla samovolný potrat a musela jsem jít ,,na vyčištění ´´ Takový zákrok vám povim není nic přijemného a doted si vyčítám ,že to byla určitě má chyba ,že jsem potratila ... - Je vám asi jasné ,že na potrat nechci jít ,přítel mi napsal ,že to dítě nechce .Jsem bezradná ,není noc co bych nepobrečela... ☹ ☹ ☹
Mám strašný strach z toho až mu řeknu ,že na potrat nechci jít.Vím ,že mi bude strašně nadávat a psát ošklivé zprávy,ale začínám se smiřovat s tím ,že budu s mimískem sama - Jak to ale zvládnu finačně ? Jak to zvládnu bez jeho lásky ? Je tu nějaká maminka co byla s dětatkem sama bez tatínka dítěte ?
Moc vám všem srdečně děkuji ...Jde mi hlavně o to dítě ♥

danfal
31. pro 2011

Ještě jsem chtěla napsat, že jsem samoživitelka, přítele nemám a od socciálky jsem nikdy nedostala ani korunu. Ale stejně to zvládáme. Mám dvě práce, skvělé rodiče, sestru, kamarády a k Vánocům jsme si s Vojtou dali byt. Ono to jde, je to hodně o penězích, ale na druhou stranu nejen o nich. Důležité je, že je člověk zdravý a má zdravé dítě. Mám to v sobě tak, že dítě jsem si pořídila s partnerem a ne se státem, tak se o něj musím postarat.
A abyste viděly, že to jde, tady je náš byt 🙂.

petule246
31. pro 2011

@danfal - krásně vymalováno máte 😵 tak ať se vám v novém bytě pěkně žije!

danfal
31. pro 2011

@petule246 děkujeme, malovali jsme sami 🙂

vercaberca
31. pro 2011

@salfik sleduji tvoji diskuzi od začátku a musím i já napsat trochu moudra.

prvně si nemyslím, že tvůj přítel je jouda. sice ho neznám, ale zkouším se do něho vcítit. většina 24-letých kluků/chlapů by tak reagovala. byla jsi s ním 2 roky, tak to snad úplně špatnej člověk být nemůže. dost chlapů reaguje na situaci, kterou nemá pod kontrolou, agresivně. kdybys s ním otěhotněla za pět let, tak by se třeba choval úplně jinak. to jen na jeho "omluvu". máte před sebou 9 měsíců, tak se všechno může ještě obrátit. co jeho rodiče? s nima jsi vycházela dobře? většina rozumných lidí nechce nechat běhat po světě "svou krev" a nebýt v kontaktu.

rozmyšlení na zápis otce do RL miminka máš ještě spoustu času. opravdu může být všechno jinak. tvůj přítel to potřebuje strávit. říkala jsi, že jeho život jsou kamarádi, akce a práce a ty. úplně normální život mladého kluka. důležité je, že umí a chce pracovat.
bylo by dobré, aby sis pro něho připravila řeč, proč ses rozhodla pro miminko. chlapi jsou v každém věku jelimani, takže to tomu musíš přizpůsobit. teď řve, takže to budeš muset říkat třeba třikrát. např. miminko jsem taky neplánovala, ale stalo se. byli jsme u početí oba a líbilo se nám to. tebe miluju a pokud mě v životě měla potkat taková "nehoda", tak jsem ráda, že se to stalo právě s tebou - mým úžasným chlapem. nebude to jednoduché, ale vím, že bych si to v budoucnu vyčítala. bojím se, že už další děti třeba nebudu moct mít. jak jsem si tak zjišťovala u ostatních maminek, tak ano, je to veliká životní změna, ale miminko vyroste a my budeme ještě mladí, abychom dohnali, co nám uteklo. buď tak hodný a zkus mě pochopit. já chápu tebe. ale už se stalo a já jako ženská to takhle prostě mám a cítím. podpoř mě i své dítě, prosím.

možná mě tady ostatní ukamenujou, ale ty opravdu nemáš co ztratit. tak nějak se mi zdálo, že ho máš ráda. to že je teď hulvát neznamená nic strašnýho. nehledě na to, že asi žádný z jeho kamarádů ještě mimčo nečeká a o to to má horší, protože si nemůže pokecat s žádným zúčastněným chlapem.

kdyby tě to neurazilo, ráda bych ti zdarma nabídla oblečky po našich holčičkách. až budeš vědět, co čekáš, určitě se ozvi. na mmb mám pár kousků v nabídce, tak v případě zájmu ti do IP pošlu odkaz.

gab7
1. led 2012

@vercaberca ahoj,to jsi napsala moc hezky,a myslím si,že máš i pravdu 🙂 je moc důležitý,aby si spolu ještě zkusili promluvit oni dva...vklidu.

anysek85
1. led 2012

@terioza1 Ježiši, to je úroveň 😅 😕 😀 . No, tak si zažádej a pochval se, jaká seš chytračka 😀. Všechny Ti to přejeme, hlavně my, co jsme vdané a vidíme, kolik manželovi každej měsíc seberou na socce a zdravotku a daních 😝. Nenapadlo Tě někdy, že bys třeba mohla při děcku pracovat a přilepšit si legálně a slušně? Asi ne, že? Já makám při mimču z domu v oboru, manžel i já platíme velký daně a máme se pěkně, ale když pak vidím, jakejm případům ty prachy jdou...tak se mi dělá blivno. No jen aby ti ty alíky jednou sakra nechyběly. U určitých typů holek se to dá dost dobře dopředu odhadnout a očekávat 😉 🙂.

favofrenki
1. led 2012

Holky chápu že duskuze je od toho aby v ní každý mohl vyjádřit svůj názor ale pokud umíte číst tak @terioza1 několikrát napsala že se na váš názor neptala pouze odpovídala na otázku. Vůči zakladatelce to není fér, to ona potřebuje poradit. Pokud vy jste spokojený s tím co vám stát dá nebo jste jen pohodlný hledat způsob jak dostat víc je to jen vaše věc. Tahle diskuze ale o tom není 😎

pet.s
1. led 2012

@anysek85 nebudu se připojovat k výlevu typu cikáni neplatí za léky, cikáni dostávají víc a my nic(moje ségra je sociálka a klientela je především rómská-takže vím, že je to blbost, ale připojuji se k tomu, co píšeš, taky se mi při platbě daní, zdravotka a soc.poj otáčí panenky a skřípou zuby!!!Je to síla, co?
Máme firmu, zaměstnance a děláme pro jiné firmy, tak vidím jaké peníze ty firmy odvedou do černé díry zvané stát-ale spíš bych zatím viděla korupci a politiky...nebo si opravdu všichni myslíte, že ty novodobí političtí zbohatlíci získali své miliony od bohatých tětiček a strýčků????Doporučuji všem si přečíst Mafii v Praze od Viewegha.
@salfik neboj se, dá se vše zvládnout i s dětmi...já kdysi zůstala sama ze dne na den v podnájemním bytě s učitelským platem, stejně vysokým jako bylo to podnájemné, s dvěma školními dětmi. Jo byly dny, kdy jsme večeřeli suché rohlíky a do výplaty jsem měla 120 Kč na 10 dní,ale člověk může dělat ledasco. Začala jsem hlídat cizí děti(to můžeš dělat i se svým) nebo já mám paní na uklizení a vůbec mi nevadí, když si sebou bere kluka.Jako zdravotní sestra máš plus pro hlídání dětí.

Jde to pomalu a ztuha,ale jde. A hlavně, kde je psáno, že na to budeš dlouho sama? Třebas někoho potkáš. Jsi mladá holka. 😉 I já nabízím zdarma věcičky po malé.

helisek84
1. led 2012

@pet.s souhlasím s "černou dírou", zrovna se připravuju na zkoušku ze sociologie, studuju sociální pedagogiku a člověku je z toho opravdu chvilkama pěkně šoufl.
@salfik já osobně nevidím nic špatného v tom, zažádat si o příspěvěk na dítě, na bydlení, na dopravu a já nevím, na co všechno jde, pokud na to ze zákona máš nárok. naopak bys byla hloupá, kdybys toho nevyužila. a jak píše @pet.s můžeš hlídat děti nebo třeba doučovat...když si vezmeš 100 Kč za hodinu, budeš mít dvě hodiny denně, tak máš 6 tis. měsíčně v kapse a to nemusíš ze zákona danit 😉 a nikdo ti nemůže říct, žes to nevydělala legálně.

terioza1
1. led 2012

@anysek85 neptala jsem se na to, jestli se ti to libi nebo ne....... jak se k mymu rozhodnuti, prosim te, nevyjadruj. V tehle diskuzi to neni dulezity...........

llluckaaa
1. led 2012

Konečně jsem se dokousala na konec diskuze a nedá mi to napsat svůj názor. Proti čerpání různých sociálních dávek nic nemám, ale vadí mi ta vychcanost, se kterou se někdo tváří, že dítě nemá otce, že žije někde jinde a že od něj nemá na dítě žádné peníze. Z mého pohledu je toto dost nemorální. Na druhou stranu než bych svoje dítě nechala umřít hlady, tak jdu raději třeba krást. Ale o tom naše situace asi není, že? Když máme na to plati si internet... A každopádně mi do toho něco je, tohle jde i z mých daní.
@salfik A teď konkrétně k tobě. Nevím, jaký tvůj přítel je nebo není, ale opravdu se nezachoval pěkně a ukázal, že na něj není spolehnutí. Dítě bych si určitě nechala, jako dítě bych ho uváděla (do RL bych ho zapsat nechala, ikdyž jsem si myslela, že je nutný jeho souhlas), nechala si platit alimenty a o narození dítěte bych informovala i jeho rodinu. Plno prarodičů je rozumnějších než vlastní otec (já pár takových případů znám) a třeba ti s miminkem budou rádi pomáhat.
Dítě stojí opravdu dost peněz, ale dokud je malé, tak to není žádná hrůza. Nějakou výbavičku asi podědíš po mamce, něco se dá sehnat po bazárkách (zkus se třeba podívat, jestli nějaký nepořádá mateřské centrum ve vašem městě, v tom našem se dá sehnat plno věcí za pěkné ceny). A něco bych ti taky mohla věnovat, na další mimčo už se nechystáme...
Naštěstí stihneš dodělat školu (ikdyž i zdrávka se dá studovat klidně s dvěmi dětmi, s tím mám své zkušenosti 🙂 ) a budeš se moci brzy zapojit do pracovního procesu. Někdo tu navrhoval i hlídání cizích dětí doma, to mi na začátek přijde jako super nápad!
Každopádně přeji hodně štěstí a pevné nervy. A netruchli už po partnerovi, sice chápu, že třeba ještě dítě nechce, ale to neznamená, že na tebe může být hnusný.

megy
1. led 2012

narazila jsem na tuto diskuzi a musím říct, že jsem docela zaskočená.

k zakladatelce: nevím, jaké to je být v takové situaci, ale rozhodnutí, které děláš ti ovlivní celý život. k otci dítěte nemá cenu se vyjadřovat, jelikož je jasné, co on sám považuje asi za důležité. Mamince bych se nebála to říct a ač se jedná také o zaopatření, tak musím souhlasit s některými ,že existují i různé bazárky s krásnými věcmi, dokonce jedna maminka tady ti nabízí už i věci pro prďolku 🙂 je to krásná nabídka. určitě to není nic jednoduchého, ale pokud miminko chceš, tak není pochyb, že ho mít budeš🙂

k některým pisatelkám: je strašně jednoduché někoho soudit z páru řádků, ale těžší je si přiznat, že v něčem ty druhé mají taky pravdu.
Bohužel si tady asi většina z Vás neuvědomuje, že politika a v uvozovkách krásné zákony jsou bohužel dneska stavěné strašně špatně. Jak říkám: čím víc člověk pracuje, tím méně dostává peněz -a to je hold fakt - zvláště se to projeví na daních :-/
jako zdravotní sestra stejně jako zakladatelka nemám o moc víc peněz a když platíte za byt 10 tis, tak ať se na mě nikdo nezlobí, jak má člověk ušetřit?? viděla jsem za dobu v ambulanci spoustu lidí, kteří pobírají hmotnou nouzi a také jsou to kolikrát alkoholici, lidé, co nemají vzdělání a dělat nepůjdou a kolikrát i takoví kuřáci, co si za své zdravotní potíže mohou i sami a takoví lidé mají nárok na dávky??? uff, to mě rozčiluje.
Rozčilujete se nad názorem teriozy a mohu vám říct, že jsme s přítelem chtěli také dítě - zadařilo se v podstatě na poprvé a on jelikož pracuje v podobné oblasti tak zastává názor, když mohou určití lidé zneužívat dávek - jezdit si v mercedesech, nepracovat a mít nouzi, proč bych já nemohla od státu získat vše, co mohu, když jsem celou dobu tvrdě pracovala. Spousta lidí ani neví, na co má nárok a nevyužívá toho.
Proč bych jako rozvedená zdravotní sestra neměla využít sociálních dávek??? ohlíží se někdo na mé potřeby z Vás, co tady obviňujete druhé?? platíte za mě nájem ,jídlo a podobně?? postaráte se mi o dítě??? nevím ,ael myslím si, že NE. 🙂

Nemyslím to špatně, co tady píšu, jen si myslím, že když už naše zákony jsou tak postaveny špatně, nájmy se zvedají, služby také, tak nevidím nic špatného na tom, abych využila všechny možnosti, které jsou mi nabízené.

Toť můj názor a pokud mohu ještě k zakladatelce - já měla jen tisícovku na měsíc, holobyt, než jsem potkala nového přítele, nyní to na nemocenksé není finančně nijak valné, ale musím se snažit také šetřit na miminko, ikdyž přítel vydělává. Podle toho, co tady čtu - zdáš se být rozumná a přeji ti, ať ti vše výjde podle představ 🙂

danfal
1. led 2012

@megy já už tomu všemu nerozumím. Když jsem čekala Vojtu, byla jsem těsně po státnicích, nikde jsem nepracovala, měla jsem 2500 Kč měsíčně podporu a po narození malého 3500 měsíčně. A rozhodně bych kvůli tomu nezapřela bývalého manžela jako otce Vojty nebo přemýšlela nad tím, jak vybrat někde co nejvíc peněz.
Moje sestra má těžce postiženou holčičku a myslím, že by jí bylo úplně jedno, kdyby neměla ani korunu, ale měla vedle sebe zdravé dítě.
A tohle je můj názor.

beruzska
1. led 2012

Ahojky @salfik -držím palečky. vše dobře dopadne 🙂 Mě bylo 19a půl, když se mi narodil syn-místo maturity jsem šla do porodnice 😵 ...ex mě opustil ještě když jsem byla těhu (ani po porodu nejevil moc zájem-tak 3x do roka si ho "půjčí") na vše jsem byla sama i když s velkou podporou rodičů! Když byli synovi 4 roky a něco potkala jsem úžasného chlapa-nyní je to můj manžel a narodila se nám ještě holčička 😉 ...a i když jsem si za těch skoro 5let co jsem byla sama prošla doslova peklem teď s odstupem času můžu řict, že to vše "stálo za to"-kdyby se syn tenkrát nenarodil, tak bychom měli pouze jedno dítě(další už mít nemůžeme) a hlavně už by to nebyl on ☹ ...Musíš věřit, že se vše v dobré obrátí-i když to tak teď nevypadá 😖 ...miminko je radost-už kvůli němu/ní to zvládneš!!!

zuzkka88
1. led 2012

@megy Nedá mi to nepřispět.. na jednu stranu tu někoho obviňujeme ze zneužívání dávek, ale pak to budeme dělat taky? A budeme se odvolávat na to, že když oni můžou tak my taky? Potom ale snad nemá cenu je obviňovat, když jsme se dostali na jejich úroveň. A k tomu nároku. Pokud někdo ten nárok má a využije ho, proč ne. Ale terioza nárok na podporu nemá. Takže toto je úplně jiná situace. Jednoduše podvádí stejně jako třeba někteří ti, kteří jsou z toho stejného obviňováni (i z její strany). Aneb po nás potopa že? Ale to je jen můj názor. Nechci nikomu kazit svátek.

A zakladatelce přeji jen to dobré, přítel třeba dostane rozum, a kdyby ne, dítě ti dá lásku i za něj. A časem se třeba objeví někdo, kdo tě bude milovat bez limitů, i s dítětem (dětma).

megy
2. led 2012

@zuzkka88 já to myslela právě tak jak píšeš - když na to nárok je, proč toho nevyužít, ikdyž přítel vydělává peníze. Můj přítel je lékař, já jsem rozvedená, svatbu zatím neplánujeme a po pravdě a co si budeme nalhávat, když jsi taky vdaná o nějaké ty výhody taky přijdeš :-/ řeknu ti akorát - máte manžela, ten vás může živit :-/ ne jednou jsem se s tímto setkala. :-/
není to o kažení svátků, jen se na to dívejte s chladnou hlavou 😉 - nechce napsat otce do rodného listu??? je to jejich věc, chce to využít kvůli penězům?? je to jejich věc a můžete se všichni stavět na hlavu, ale hádat se tady??? holky, na to jsme na světě moc málo času 🙂

megy
2. led 2012

@danfal a já ti tvůj názor neberu 😉

danfal
2. led 2012

Já si prostě myslím, že jsou na světě důležitější věci než peníze. Já manžela namám, bydlím sama a taky jsem nic nedostala.

lenka5731
2. led 2012

@megy to se pleteš, to není "jejich věc" (píšu o terioze), ale celkem jasný podvod, když ponecháme stranou morální stránku. jako jeden z důkazů by mohla posloužit třeba tahle diskuse. psát to tady opravdu nebylo moc rozumné.

megy
2. led 2012

@lenka5731 uff, je to její rozhodnutí zapsat otce do rodného listu a ne tvé rozhodnutí, kolik maminek to asi už udělalo v naší republice??

anysek85
2. led 2012

@megy Bože, tak neplať za nájem 10 tisíc a najdi si něco levnějšího, ne? To jsou argumenty... a kdo za to může, že seš rozvedená sestra a máš blbě placenou práci? Já? Můj muž?

lenka5731
2. led 2012

@megy to si pořád nerozumíme. je to její rozhodnutí, ale taky její zodpovědnost. 🙂 počti si třeba zde http://cs.wikipedia.org/wiki/Podvod

kolik maminek to udělalo není vůbec podstatné.

megy
2. led 2012

@anysek85
@lenka5731 holky mě neznáte, neznáte ani teriozu, nechte toho, stojí vám to za to??? nevíte, v jakých podmínkách jsem byla a jsem. a končím tuto debatu, jelikož to nemá smysl

danfal
2. led 2012

@megy Sice je diskuze o něčem jiném, ale evidentně si každá chceme stát za svým názorem. To, když holka nenapíše otce do rodného listu a on s ní opravdu nežije, je celkem běžné. Já jsem prostě ještě nikdy nepotkala člověka, který by dobrovolně nenapsal otce svého dítěte do rodného listu a přesto s ním žil. Tohle je pro mne nepochopitelné. Prostě já bych to neudělala. Kdybych měla partnera a čekala s ním mimčo, tak bych za to byla ráda a rozhodně bych chtěla, aby mělo moje dítě v papírech tatínka. Mě to prostě přijde ujeté, ale dalo se tomu všemu vyhnout, kdyby to sem slečna nenapsala přímo. Ale pouze jako radu bez uvedení vlastní zkušenosti 🙂.

evelp
2. led 2012

@anysek85 ono s těmi levnějšími nájmy to není jen tak, v tom bych trochu ubrala

a přesně, jak je tu už psáno, na takovéhle věci je v životě málo času, pouze nám sdělila svou situaci, nechtěla poradit, ani číst ničí názor, jenom nám to sdělila nic víc- tzn. nikomu z nás do toho nic není- přesně- kolik maminek a lidí celkově tohle udělalo?

Chápu, že peníze jsou potřeba k přežití a hlavně s tím, v jaké situaci teď většina z nás je- před i po porodu, ale je to opravdu to nejdůležitější na světě, abychom se kvůli tomu museli nějak obviňovat, hájit a hádat?

sayast
2. led 2012

zakladatelko, ja zustala s dcerkou sama kdyz ji byl rok a ctvrt. je to tezke, ale jde to zvladnout, stoji to za to. a zvlast jestli mas podporu rodiny 🙂

jinak z nekterych nazoru tady je mi zle. ja jako samozivitelka od statu nedostala ani 100 kc pridavek, s malou jsme nemeli co jist, kdybych nemela skvelou rodinu, tak skoncim pod mostem. od dcerky roka a ctvrt, jeste jsem kojila, jsem zacala chodit do prace, aspon na par sluzeb. a kdyz tady ctu jak nektere radsi tatinka neuvedou do RL? tak je mi fakt smutno 😔
@megy, jako zdravotni sestra mas velkou vyhodu ze po porodu muzes vzit nejake sluzby, hrabnou po tobe vsemi deseti., takze myslim ze tvoje stezovani neni na miste. Sama jsem zdravotni sestra a zachranilo mi to krk. ale nechapu tvoje stezovani. kdyz mas pritele lekare, tak ten zrovna nizky plat nema. ma vyssi plat nez da kolikrat kompletni rodina dohromady. takze vase chteni obohacovani se fakt nechapu 😝

alamo
2. led 2012

Ach jo, kdekdo tady mava rukou nad podvodem a hlasa si toho nevsimat - pak nema byt tato zeme v takove moralni zumpe, v jake je...

gab7
2. led 2012

@danfal souhlasím 🙂 ,taky si myslím,že jsou na světě důležitější věci než peníze.a když tady čtu,jak se tu některé projevujete jak odrbat stát,a přitom to nemáte zapotřebí jako jiní,kteří by to ve skutečnosti opravdu potřebovali,tak je mi z vás poněkud zle ☹ .každý máme jiné hodnoty v životě 😉 ,hold každý jsme jiný,ale o tom není tato diskuse...

minina
2. led 2012

Taky jsem z některých náízorů trochu vedle... Pak nemá být stát tam, kde je, když každý čeká jen s nataženou rukou, aniž by něco sám dělal. Podle mě je každý za sebe zodpovědnýv první řadě sám a stejně tak za své dítě. Nejprve se budu snažit vydělat si peníze sama a ať mi nikdo netvrdí, že to nejde, případně pomoc rodiny. Pokud někdo na dávky nárok má, ať je čerpá, to je v pořádku, ale vymýšlení, jak to obejít, abych ty dávky taky dostala, protože já mám malý plat nebo platím vysoký nájem??? Probůh, co to je? Tak si hledám lepší práci, levnější byt nebo spolubydlení.
A stejně tak mě dostávají názory, že stát nám jen bere od lidí, kteří tomu státu na daních neodvedli třeba ani korunu a pak čekají, že stát bude sypat... Teď nemluvím o zdravotně postižených atd, ale o holkách, které mají partnera a hned po škole otěhotněly a pláčou, že nedostanou podporu....

gab7
2. led 2012

@sayast souhlasím,lékař a zdravotní sestra a ještě mají málo ☹ ,no promiň?!,to je asi blbý vtip ne?! já sama jsem taky zdravotní sestra a to jen na ambulanci,a vím kolik mají zhruba lékaři.takže sorry,a ještě mají málo? no to už je na mě opravdu silný kafe 😠