Jsem těhotná, přítel nechce dítě. Jak to zvládnu sama?

salfik
27. pro 2011

Ahojky holky.
Moc vás prosím o radu .Je mi 21 let ,pracuji a zároven studuji posledni rok zdravotní školy s maturitou a jsem těhotná - podle doktora asi 6tt .Podařilo se to i přes to ,že jsem brala prášky a přítel si stejně dával většinou pozor ☹
Bohužel už v březnu jsem měla samovolný potrat a musela jsem jít ,,na vyčištění ´´ Takový zákrok vám povim není nic přijemného a doted si vyčítám ,že to byla určitě má chyba ,že jsem potratila ... - Je vám asi jasné ,že na potrat nechci jít ,přítel mi napsal ,že to dítě nechce .Jsem bezradná ,není noc co bych nepobrečela... ☹ ☹ ☹
Mám strašný strach z toho až mu řeknu ,že na potrat nechci jít.Vím ,že mi bude strašně nadávat a psát ošklivé zprávy,ale začínám se smiřovat s tím ,že budu s mimískem sama - Jak to ale zvládnu finačně ? Jak to zvládnu bez jeho lásky ? Je tu nějaká maminka co byla s dětatkem sama bez tatínka dítěte ?
Moc vám všem srdečně děkuji ...Jde mi hlavně o to dítě ♥

cuddle
27. pro 2011

@salfik určitě to zvládneš, zvládly to jiné - zvládneš taky - a co víš někde na tebe čeká někdo kdo to dítko bude milovat s tebou, když to nebude zrovna jeho bio otec.....co my bychom za miminko dali - moc Ti držím palečky, ber to jakože Tě potkalo velké štěstí... 🙂
revize je hnus, sama mám jednu letos za sebou a za tím další SP naštěstí už to prošlo bez revize... 😔
nyní máme zažádáno o adopci a doufáme , že se na nás taky do pár let usměje štěstí 😉

salfik
autor
27. pro 2011

Cuddle - Ano ,bylo to strašné období .To musí být strašné pro Tebe ,vím ,jak bylo mně ,když jsem měla SP .
Cuddle ,ale je moc krásné ,že máte žádost o adopci .Date spousty lásky,dětátku ,které nemělo štěstí ♥ Moc vám budu držet palečky !

sudina
27. pro 2011

@salfik Ahoj, já Ti jen chtěla napsat, že pokud tvůj přítel svoje děťátko odmítá, a ty ho chceš, tak do toho jdi. Nějak to zvládneš, možná to nebude vždycky jednoduchý, ale ten človíček Ti za to bude stát!!! A hlavně, určitě se najde člověk, co se rád ujme úkolu být tvému miminku tátou. Moje máma mě vychovávala do mých čtyř let sama, vím, že to měla těžký. Pomohli jí sice rodiče, ale i tak žádná hitparáda. Když mi byly čtyři roky, našla mi tátu a sobě manžela. Jsou spolu šťastní už 21 let a já měla úplnou rodinu a hlavně otce, kterej na sobě nikdy nedal znát, že nejsem jeho biologická dcera. Nikdy jsme o tom doma nemluvili, prostě platilo pravidlo, že otec je ten, co vychovává, ne co splodil... Přeju hodně štěstí!!! 😉

cuddle
27. pro 2011

@salfik dekuji, jsme teprve na zacatku - ceka nas jeste hodne cekani, ale verime, ze se taky dockame, to uz to tvoje miminko bude i chodit a mluvit a delat Ti radost 😉

hanka.
27. pro 2011

@salfik ahojky, tobě se stalo letos už 2x, že si otěhotněla i přes HAK a kdyžsi ještě přítel dával pozor??? a o první těhotenství si samovolně přišla? asi si extrémně plodná a dítě je ti souzené. tak do toho jdi, určitě máš rodiče, co ti pomohou. a asi bych se na přitele hned nezlobila, pokud díte nebude ted chtít. je to logické, když na to nebyl připravený a používali jste "dvojí ochranu", musí se s tím vyrovnat a věřila bych tomu, že se s tím srovná a na mimimko se bude těšit. Stejně je zvláštní, jak někdo otěhotnět nemůže a někdo otěhotní při HAK a přerušovaném sexu současně. Jak píšu, dítě je ti souzeno, to zvládneš 😉

salfik
autor
27. pro 2011

@hanka. Prvně jsem antikoncepci nebrala ,jsem kuřák - ted už teda ne ,a měla jsem velké potíže s vaječníkem ,měla jsem pořád cysty .Antikoncepci mi dr.nedoporučoval ,bohužel když jsem měla SP nikdy jsem nic horší snad nezažila ☹ ☹ přešla jsem na antikoncepci ,Nechtěla jsem zase riskovat .
I já se tomu divila ,jak je to možné ...Je to i ted pro mě záhada .
Hovoříš jak můj dr. řekl ,že mi je dítě souzené a sám mi řekl ,že na potrat by bylo velmi riskantní jít.

kaculetka
27. pro 2011

Dej tomu prckovi život, byť přítel nebude chtít, protože být máma, a to, že seš pro někoho ty ta nejdůležitější, (a to na celý život), je ta nejkrásnější věc na světě....všechno se dá zvládnout a to i bez chlapa!!! 🙂

salfik
autor
27. pro 2011

@kaculetka děkuji za názor a podporu ,kterou ted nejvíc potřebuji

camelinka
27. pro 2011

@salfik nejsi v lehke situaci,ale mrnouska si nech, rodice te urcite podpori, chlapi odchazeji ale to malicky budes milovat vic nez koho kdy driv. A neni vylouceny ze se to priteli srovna v hlave, ono jim to nekdy dyl trva 😉 . Drzim pesti a preju hodne sil 😉

leeena_4
27. pro 2011

@salfik chci ti napsat, že ti fandím. Zvládneš to a jsem si jistá, že taková rozumná holka se srdcem na správné straně najde brzy tatínka pro svoje mimčo a partnera pro sebe. Neboj se, štěstí přeje odvážným! A až toho malého broučka uvidíš, budeš si jistá, že jsi udělala dobře 😉

camelinka
27. pro 2011

@salfik a jeste me zaujalo to "ze ti napsal ze dite nechce" nebo "ze ti pritel bude psat osklive zpravy". jeste ste o tom nemluvili osobne? pres zpravy je takove dulezite veci resit velice nestastny ☹

tedynka
27. pro 2011

Přesně tak, jdi do toho ať už s chlapem nebo bez něj, vím že je to těžké, ale nějak se to vždycky zvládne, to mimčo za to stojí,já bych neváhala ani minutu.

salfik
autor
27. pro 2011

@camelinka Mluvili tak na pul - ptž.on se zlobil a ja brecela ,pak proste ze pujdu na potrat a basta konec tečka.
V jednu chvili byl milej ,ale dalsi vazne osklivej ...Ze jednou dite chce urcite ,ale ted ne ,ze neni vhodna doba pro nas ani pro to dite .Vim ze to potrebuje vstrebat ,ale ted uz se proste smiril s tim ze pujdu na potrat ,az se dovi ze tam nepujdu ,tak to vazne netusim jak to zvladnu ...Budu muset nekam odjet ,ptz,vim ze by byl schopnej prijet ke mne do prace a udelat mi tam ostudu .

camelinka
27. pro 2011

@salfik a kolik je priteli?takhle to vypada ze sam nevi co chce, ale jestli je na tebe hnusnej tak ti bude lip bez nej 😔 ,ted ti stres vubec nepomuze,musis myslet na toho malickyho.

salfik
autor
27. pro 2011

@camelinka 24 let ,
To to ještě musím sdělit mamce ,ale vubec netušim jak ..Nechci za ní jen tak příjit a rict ji ,,mami budes babicka´´
Bydlim totiz jen s mamkou,táta nas opustil ,když mi bylo 15 let .Mám skoro 2letého brásku tak nejakou vybavičku by jsem měla pro začatek ,ale už ted se divam internetove stranky pro miminka a vybirám co by se mi libilo 🙂
Ráda bych si užívala těhotenství ,ale strach jak se zachová přítel je strašný 😢

salfik
autor
27. pro 2011

Sílu mi dáva fotka z ultrazvuku maličkého ,už ted je krásný 😵

ckei
27. pro 2011

@salfik ahoj, nedá mi to Ti nenapsat. Dítě zplodí vždy dva. Bohužel, s reakcí, se kterou ses setkala, se občas některá z žen setká. Ale pevně věřím, že máš na to, abys to zvládla sama. Je to dar, že jsi otěhotněla přes HA a i přesto, že si přítel dával pozor. A tak trochu bych to brala jako "povinnost" si dítě nechat..kdo ví, zda bys někdy příště takovou další šanci dostala. Neboj se přítele, určitě na to máš sama, abys miminko zvládla, a jemu řekni, že Tě mrzí jak se zachoval, ale že ty si dítě chceš nechat a necháš si ho. Že toleruješ jeho rozhodnutí......psala jsi, jak to zvládneš bez jeho lásky....budeš plná lásky k dítěti a věř mi, že to dítě Ti to vynahradí 100x víc.....jednou bys litovala, že jsi na přání "hysterického" přítele dala dítě pryč......
Moc Ti držím pěsti a neboj se přítele. Buď nad věcí a žij pro toho drobečka, určitě to zvládnete a ty si za několik měsíců budeš užívat radosti a štěstí plnými doušky....a i tatínek se určitě nějaký objeví, který Ti dá plno lásky a bude milovat i Tvé dítě....
Moc držím pěsti!!!!!

terioza1
27. pro 2011

Ahojky, drzim ti hodne pesticky, aby s mela silu... reknu ti jen jedno. Moje segra byla v te same situaci, v jake jsi ty, zustala u nasich, v RL nenapsala ani otce malyho a po roce si nasla chlapa, se kterym se vdala a ma s nim dalsi dite... Ono to ted vypada mozna jako tezka situace, ale ver, ze se to nejak vyvrbi a neverim, ze by te vasi nechali ve stychu.... Mozna budou nadavat a budou nastvani, ale bude to trval jen par dni, nez si uvedomi, ze to malinky je kousek z nich... Kdyz pujdes na potrat, za 1. to maly za t nemuze a za 2. uz bys nikdy nemusela mit deti.... Vzdycky se to nejak vyvrbi... a asi to tak melo bejt.. Hlavu vzhuru, drzim palecky i s malou v brisku a hlavne se drz a nestresuj se ( i kdyz vim, ze to ted pro tebe nebude jednoduchy), miminku to neprospiva uz ted... Skola neni dulzita, muzes si ji dodelat dalkove, kdyz pozadas ve skole o dalskove studium.. Nebo ne, ze neni dulezita, ale rozhodne min dulezita, nez malinky mimco, novej zivot... Drzime palecky a posilame pusu.... P.S.: ver, ze tehu je jedna z nejkrasnejsich chvilek a etap tvyho zivota... 🙂

camelinka
27. pro 2011

@salfik hm tak 24 neni zas tak malo no,sou mladsi tatkove, zalezi jak se s tim srovna no. Kdy to mas v planu s nim probrat? myslim ze cim driv, tim lip, aspon budes mit jasno at uz to dopadne jakkoliv. Navic se na tebe nema co zlobit, mel pouzivat kondom,muzete za to oba dva uplne stejne a netrestat za to mimiska.
Nejsem proti potratum,v nekterych situacich je to nejlepsi reseni,musis to probrat s mamkou,financne to ze zacatku zas tak narocny neni kdyz nejakou vybavicku podedis 😉

terioza1
27. pro 2011

a navic - pokud das maly pryc, nikde neni psano a dano, ze s pritelem zustanes a budes toho nadosmrti litovat... zes udelala neco, co chtel on a ty ne a ted spolu stejne nejste a ty nemas ani prdolu.... asi to neumim spravne napsat, ale asi vis, jak to myslim...

salfik
autor
27. pro 2011

@ckei
@terioza1 Holky až jste mě z toho rozplakaly ! Jste úžasný ,jsem ráda,že tu někdo pro mě je .Ani nevíte jak jsem vám tak vděčná !

terioza1
27. pro 2011

Ted budes plakat porad... jako ja 😀 rozbreci me kde co... Ne ale fakt, je to samozrejmne na tobe, ale fakt, kdyz si predstavis, ze to maly je kousek tebe... ze v tobe vyrusta a pak te bude kopat ( tak, jako mala dneska me, ze nemuzu ani spat... 😀 ), .... je to legace a nejak se to zvladne.. uvidis 🙂 postav se k tomu a klidne rekni pritelovi, ze si mlinky nechas.... aspon vidis, co je on zac... jak se stavi k nejdulezitejsim vecem v zivote.... a pak, az se malinky narodi, celej svet se ti zmeni a budes mit uplne jiny priority nez mas ted a i kdyby jste spol ted zustali, nikde nemas jistotu, ze po narozeni spolu zustanete... 🙂

salfik
autor
27. pro 2011

Já jsem už rozhodnutá ,že na potrat nepujdu ,mám proste ted strach z přítele a jak to zvladnu sama,vim ze mě mamka v necem podporí ,ale ne ve všem.
Je mi to lito jak se zachoval ani nevite jak ...Prvni velká zodpovednost a nadava,kdyby si aspon v klidu sednul a resili to v klidu ...je mi akorat do place ...

ckei
27. pro 2011

@salfik holt, může za to i on, to není jen na Tvých bedrech, ale na svých to uneseš, budeš-li nakonec sama bez něj....😉

pajiskazemlyna
27. pro 2011

@salfik
Ahojky,
ani mě to nedá a musím ti připsat svůj názor ..
Podle mě má každé miminko (plod, kdyby někdo chtěl) právo na život o to víc, pokud není počato při znásilnění nebo není postižené ..
Je ti 21, to je podle mě dost na to, aby ses o dítě dokázala postarat i bez tvého sobeckého přítele. Pokud si miminko chceš nechat, fandím ti a držím palečky at vše zvládneš.
VŠECHNO JDE KDYŽ SE CHCE ... tak to prostě je, z miminka budeš mít mnohem více radosti, potrat by sis do konce života vyčítala .. To j můj názor, drž se! Přeji hodně štěstíčka a hlavně zdraví Vám oběma ! 😵

verled
27. pro 2011

@salfik ahoj, já jsem byla sama na všechno🙂teď jsou malýmu dva roky, pracuju od jeho roka, jinak by to asi nešlo, uplně sama to asi nezvládneš, ale předpokládám, že bydlíš s rodiči?a ty ti určitě pomlžou ne??jeho "lásku" nepotřebuješ to mi věř, prďola ti to všechno vynahradí a on jednou bude hořce litovat..........je to blbý, že můžeme rozhodnout bez nich a prostě toho prcka mít, ale to už prostě je takhle na světě zařízený...a chlapi by si měli svůj díl holt uvědomit taky,a s každým sexuálním zážitkem s něčím takovým počítat🙂...

ale popravdě....je to záhul.....je to těžký...připrav se že budou dny, kdy budeš uplně zoufalá.....ale ty věci jako je porod a první úsměv miláčka prostě tohle všechno uplně zazdí🙂

verled
27. pro 2011

nebudu ti radit jestli si máš malý nechat nebo ne, prošla jsem si hrozným obdobím, ale nelituju ničeho🙂malej je ten největší zázrak co mě v životě mohl potkat a já za něj děkuju každý den:-

pro povzbuzení ti posíláme obrázek, jaká jsme dvojka🙂

evulinkab
27. pro 2011

@salfik Ahojky, já jsem také se synem sama a zvládám to.Bydlime sami(meli jsme stesti na levný podnájem) sem tam mi pomužou rodice( koupi malému bundicku, boty..atd), jinak jsme sami od jeho narozeni (pokud nepocitám pár mesicu, kdy jsem si davala nadeji, že spolu s jeho tatinkem budeme)..A jde to!Ted je tomu mesic, co jsem nastoupila po rodičáku do práce a syn do školky a vse zvládáme a zvládali jsme.Za mě-na potrat nechod -nejak bylo, nejak bude a pokud budeš mit podporu v rodine, miminko si nech.Tátu si také nejakého casem najdete, uvidis.

denousek
27. pro 2011

@salfik obdivuju te seš moc statečná že do toho jdeš a seš rozhodnuta-teda podle popisu že si miminko nechas ten malý tvoreček za to nemuze.... preji ti aby ses tim pritel smiril a bylo dobre... to uvidis prinese to cas...ale nepis mu to.. rekni mu to osobne... rekni ze jestli te chce opustit ze to je jeho rozhodnuti ale ze ho milujes a budes moc rada kdyz budde s vama a stat vam oporou..nevim kolik mu je a z jakeho duvodu dite nechce..ja jsem chtella mit uz v 19cti s pritelem jsme spolu byli 2 roky a ve 20 sse malej narodil a je to pohoda.. pak jsme se vzali a cekame druhe... jak jste spolu dlouho? drzim moc pesti a miminka si uzivej to zvladdnete pak budes jiste rada ...mas aspon rodinu co te v pripade nouze podrzi?mas maminku co te podpori nebo se k tobe spis otočí zády? držím pesti ..ps kolik je pritelovi let?

denousek
27. pro 2011

jinak jeste nechapu jak si mohla mit v breznu potrat?ty si chtela miminko nebo to taky byl omyl??