Jsem těhotná, přítel nechce dítě. Jak to zvládnu sama?

salfik
27. pro 2011

Ahojky holky.
Moc vás prosím o radu .Je mi 21 let ,pracuji a zároven studuji posledni rok zdravotní školy s maturitou a jsem těhotná - podle doktora asi 6tt .Podařilo se to i přes to ,že jsem brala prášky a přítel si stejně dával většinou pozor ☹
Bohužel už v březnu jsem měla samovolný potrat a musela jsem jít ,,na vyčištění ´´ Takový zákrok vám povim není nic přijemného a doted si vyčítám ,že to byla určitě má chyba ,že jsem potratila ... - Je vám asi jasné ,že na potrat nechci jít ,přítel mi napsal ,že to dítě nechce .Jsem bezradná ,není noc co bych nepobrečela... ☹ ☹ ☹
Mám strašný strach z toho až mu řeknu ,že na potrat nechci jít.Vím ,že mi bude strašně nadávat a psát ošklivé zprávy,ale začínám se smiřovat s tím ,že budu s mimískem sama - Jak to ale zvládnu finačně ? Jak to zvládnu bez jeho lásky ? Je tu nějaká maminka co byla s dětatkem sama bez tatínka dítěte ?
Moc vám všem srdečně děkuji ...Jde mi hlavně o to dítě ♥

dujinka
30. pro 2011

@lenka5731 problém bude asi v inteligenci slečny.. 🙂 to je tak když si dítě pořizuje dítě, protože ho "chce"... ach jo pak nemají být ty stromečky splněných přání plné, když je tolik nezodpovědných jedinců..alespoň ten chlap může mít rozum ne? 😕

terioza1
30. pro 2011

@lenka5731 ver, ze mame 🙂

@dujinka podivej se, ja se na tvuj nazor neptala a uprime je mi fuk, co si o tom myslis. Muze to udelat kazdej, uplne kazdej. To, ze ty jsi proti, fajn, ja ti to neberu... vsak tvoje situace a rozhodnuti to taky neni .... A z par napsanych radku tady v te diskuzi soudit inteligenci cloveka, to je taky vec.. 🙂 .... a myslim si, ze tahle diskuze neni o me a o mym rozhodnuti ale o holcine, ktera nevi, jestli to s mimcem zvladne.... tak tu nerozebirejme me... Ja jen odpovedela na dotaz, proc pritel nebude v RL.. 🙂

lia_8
30. pro 2011

@lenka5731 - Chtěla jsem přispět svým názorem, ale musím opravdu uznat, že bych to nenapsala lépe. Jsem jen o rok starší než slečna, která založila tuto diskusi a vážně nechápu její postoj, ale zároveň jej neodmítám. Kdyby všichni měli stejný názor - nebyla by to realita. Já osobně bych si děťátko s nedodělanou maturitou, s dnešní krizí na pracovním trhu a s geny takového "idiota" nenechala. Nerada bych se pak strachovala budoucnosti a přenášela stres na dítě, které o tom rozhodnout nemůže. Jiná situace by asi byla, kdybych otěhotněla po letech snažení, po 40 atd. Ve 21 letech bych stiskla ret, pobrečela se, ukončila těhotenství, rozešla se s člověkem, co tě v těžkých chvílích nepodrží a začala novou etapu. Idealisticky řečeno s novým postojem přichází nová láska, nové sny a plnění přání - a zde patří teprve rozhodnutí o tom mít děti, které budeme milovat. Život není růžový, vždy se mohou přihodit věci, s kterými nepočítáme..ale mnoho žen je na tom špatně jen z toho důvodu, že se neumí racionálně rozhodnout a jsou naivní.

lia_8
30. pro 2011

@terioza1 Chápu dobře, že jestli nemáš nárok na porodné - vyděláváte s přítelem celkem dost na to, abys okrádala ty, co peníze od státu potřebují. Cikání mají svůj systém..stát na to doplácí...ale za potíže státu mohou občané se stejně smýšlejícím "rozumem". Proto možná plivanec na tvou inteligenci od nějaké slečny..já mám za to, že to souvisí s morálkou a můžu jen říct, že lituji dítě, kterému se dostane tvé výchovy..Souhlasit nemusíš..to není moje věc.

lucenek
30. pro 2011

@lia_8 tleskám...přesně tak 🙂

alamo
30. pro 2011

@terioza1 nezlob se, ale tohle je vychcanost prvniho stupne - diky takovym, jako jste vy dva s pritelem, pak neni dost penez pro ty, co to opravdu potrebuji - postizeni lide, OPRAVDOVE matky samozivitelky atd. Predpokladam, ze jste s pritelem dva zdravi mladi lide, co by se o rodinu mohli postarat, aniz by okradali stat. A vymlouvat se na to, ze kdyz to delaji cikani, tak ja to taky budu delat - to je no comment.

gab7
30. pro 2011

@terioza1přečetla jsem si tvůj příspěvěk,chvíli mi trvalo než jsem pochopila,že to co píšeš myslíš vážně 😒 ,poněkud nechápu,a skutečně mi zůstává rozum stát,že to tu vůbec takhle píšeš...Každý máme priority skutečně někde jinde,a myslím,že toto svědčí o člověku samotném,promiň.Ale nedalo mi to,nereagovat. Mám svou rodinu,dvě děti,a musím se dost uskromňovat,ale takovéto věci mě nikdy v životě nenapadli 😒 .Rozhodně se nedivím tvému partnerovi,že se mu to nelíbí.

@lenka5731 nad některými příspěvky mi opravdu zůstává rozum stát.co se to děje s lidmi kolem nás??? ☹

denousek
30. pro 2011

@lia_8 nevim o co tu presne jde ale ty by sis penize nenechala dat ze máš dost a ze je nekdo potrebuje vic???abys je jako neokradla jako podle tebe chce udelat @terioza1 ?? já at mi stat da coc chce tak je to porad malo...taze taky klidě vyždímu co se da,co je na tom?cikani muzou a ja ne?
samozdrejme mi ale prijde jako blbost nezapsat do RL ditete jeho otce ☹ to se nedivim ze je nastvany...

alamo
30. pro 2011

Jeste, ze ty cikany tady mame, aspon si lidi muzou ulevovat od svyho svedomi 🙄 .

bella22
30. pro 2011

@terioza1 nadáváš tady na cikány, ale přitom provozuješ to samý a sociální systém zneužíváš úplně stejně...To je hodně zvláštní, že si takhle zařizujete život kvůli pár tisícům a upřímně se vám divím.

alamo
30. pro 2011

@denousek Ty si asi myslis, ze stat je nejaky pohadkovy dedecek, co ma neomezene penez, ne?? O co ty budes vic zdimat, o to hur se budou jednou mit tvoje (bohuzel i moje) deti, az pujdou do dochodu v 80.letech...

camelinka
30. pro 2011

holky nereste tu sebe,to zakladatelku dikuze asi zrovna nezajima 😉

denousek
30. pro 2011

@alamo no ale za to ted se budu mit lip 🙂 stat me taky ždímá...

terioza1
30. pro 2011

popravde nechapu, proc to tu rozebirate... chcete jako rict, ze pokud ja zazadam o tyhle davky a tak, ze jako "seberu" misto nekomu, kdo to opravdu potrebuje? Nesmysl. Je to vychcany, o tom neni pochyb, ale treba jsem tu cetla prispevek od lenka5731 a psala tu, ze kdyz nasla //, mela dobrej plat a praci.. fajn, pokud by to tak bylo, asi bych zadat nemohla.... Je to moje vec, na porodny dosahuju jen ja sama, s pritelem to nevychazi asi o 3tisice. a jak jsem tu uz psala pred chvili a jak pise @camelinka - zakladatelku diskuze to vubec nezajima..... Diky 🙂

lenka5731
30. pro 2011

@denousek od 20 jsi na rodicaku a napises, ze te zdima stat? 🙂

denousek
30. pro 2011

@lenka5731 ano 🙂 ale dal to nerozebiram zakladatelku to vazne nezajima 🙂 takze tečka..

lenka5731
30. pro 2011

@terioza1 nerozumim, proc me do toho tahas 🙂 nutil te snad nekdo mit dite v 22? Kdybys minimalne 5 let jeste pracovala, mela by ses taky lip. Vis, ze se ti v zivote vsechno vrati? Ty jsi na to v tvem veku asi jeste neprisla, ale je to tak.

lia_8
30. pro 2011

@denousek Já jsem stále studentka, částečně se peníze na studium od rodičů snažím uspořit - sem tam vydělat. Od státu nemůžu očekávat žádnou PPM (a nerozčiluji se - nemám na ni nárok a je to naprosto korektní). Bez podpory rodičů a přítele bych si miminko nepořizovala a těším se na dobu, kdy to svým rodičům budu moci vrátit. Sama vím, že vás takových co si myslí, že stát by vás měl živit - je víc. Bohužel Češi by evidentně chtěli stále vše zadarmo a přitom sociální jistoty a dávky v takové míře jako jsou v této zemi - nejsou v Evropě zcela běžné, natož ve světě. Nechci tě cíleně urážet, ale v tomto názoru nejsi o moc lepší než právě ti romové, jejichž jediná znalost se týká oblasti sociálních dávek. Jen máte opravdu tu možnost se za ně schovávat..i přesto, že romských rodin se sociálním cítěním a soudržností je také dost. Na úkor tebe a vás podobných se zkracují podpory nezaměstnaným, jsou ohroženy důchody a příspěvky stavebního spoření. Jelikož ždímete stát, co to jde a zároveň jak se dá - šidíte na daních...

camelinka
30. pro 2011

holky se nehadejte, nekomu je blby zdimat stat, nekomu ne no 😉, komu to blby neni,tak ty penize ma stejne (snad) pro dite a ne na cigara a chlast. Cigani sou epizoda sama pro sebe, je problem statu ze si neumi zjednat poradek a cpe jim horem dolem.

terioza1
30. pro 2011

@lenka5731 tuhle diskuzi s tebou tu koncim, nerozumim, jak muzes nehoko posuzovat z par radku a z veku. to proste nechapu a chapat to v tomhle pripade ani nepotrebuju. Tak, jako tys zatahla me svym nazorem, ja zatahla tebe, ne proto, abych te nejak pomlouvala nebo neco, ale jen jsem pouzila to, cos napsala. Ptala ses, proc nebude v RL a kdyz se ti nelibi to, co udelam nebo kdyz se ti vseobecne nelibi veci, se kteryma nesouhlasis, radeji se neptej...
No nic, tema davky preskakuju 🙂 Tady se nesmi rict svuj nazor, fakt. 🙂
Na tohle tema tu jsou asi jiny diskuze, takze zpet s holcine, ktera s timhle nema nic spolecneho 🙂

denousek
30. pro 2011

@lia_8 ja jsem na pracaku od ledna ..a co mam?hovno... prvnich 5 mesicu asi 2500 a pak nic a nikoho to nezajima tak co?co bych si nezazadala o prispevek na bydleni kdyz na nej mam pravo...u nas ve state to tak je ze ho davaji tak bych byla debil kdybych si pro nej nesla..a rikala si vsak on to nekdo potrebuje vic...

camelinka
30. pro 2011

@lia_8 ja tez nejsem proti potratum, v nekterym pripade je to to "nejlepsi" co se da v te chvili delat, napr. kdyz k tomu nejaka 16.leta dylca prijde nekde na zachodku na disce,ale zakladatelka uz ma urcity vek, posledni rocnik stredni uz se taky da nejak dodelat a po druhym potratu uz by deti nemusela mit vubec, takze chapu jeji presvedceni si dite nechat,ikdyz je to s nejakym nevyzralym uchem 😅 .

lenka5731
30. pro 2011

@camelinka já se ani tak nepozastavuju nad tím, že někdo ždíme stát. Všichni víme, že je takových hodně i "bílých"(s cikánským myšlením). Jen se nikdy nepřestanu pozastavovat nad tou tupostí, kdy někdo na veřejné místo napíše, "jsem Tereza, je mi 22 let, jsem z Ústí nad Labem, učitelka (ve zvláštní škole?), 10.4. se mi má narodit holčička + spousta dalších informací se dá dohledat z profilu a nehodlám uvést otce svého dítěte do RL, abych měla 5 tisíc měsíčně navíc, ačkoliv s ním budu žít ve společné domácnosti a společně hospodařit. Tak tohle opravdu nechápu....

camelinka
30. pro 2011

@lenka5731 to neres, je nam po tom prd,kazdy at si dela co chce,ja bych to nikam teda nepsala,ale kdyz nekdo chce, tak prosim 😀 😉

denousek
30. pro 2011

@lenka5731 a to se nemuze mit o 5 tisic lip??proc ne?ja spis nechapu to nezapsani do RL ale to je vec jina... ale kdyz se muze mit o 5 tis lip tak proc ne?je videt ze ses z bohate rodiny a máš penez dost....ja budu rada kdyz se moje deti budou mit co nejlip hold nejsem študovana ale blbá krejčí co už to neznamena ze nechci pro svoje deti to nejlepsi...

lenka5731
30. pro 2011

@camelinka 😉

petule246
30. pro 2011

@terioza1 - no já teda spíš nechápu chlapa, který si něco takového nechá líbit - otec dítěte si bude vlastní dítě adoptovat???. A jsem šťastná, že můj manžel by takový nápad NAŠTĚSTÍ nerozdejchal.

camelinka
30. pro 2011

@denousek uz na to kasli at se tim zakladatelka nemusi prokousavat

denousek
30. pro 2011

@camelinka jo máš pravdu---- tisíc hlav,tisíc nazorů takže je to stejně jedno.... 🙂

camelinka
30. pro 2011

@petule246 me by to vuci manzovi bylo strasne lito a vim, ze on by to nerozdejchal. 5000 je sice dost penez a uprimne receno komu z nas by se nehodily, ale za tuhle cenu, to bych na tom asi musela byt hodne spatne, to bych si mrne radsi poridila az bych na to mela 😅