Jsem těhotná, přítel nechce dítě. Jak to zvládnu sama?

salfik
27. pro 2011

Ahojky holky.
Moc vás prosím o radu .Je mi 21 let ,pracuji a zároven studuji posledni rok zdravotní školy s maturitou a jsem těhotná - podle doktora asi 6tt .Podařilo se to i přes to ,že jsem brala prášky a přítel si stejně dával většinou pozor ☹
Bohužel už v březnu jsem měla samovolný potrat a musela jsem jít ,,na vyčištění ´´ Takový zákrok vám povim není nic přijemného a doted si vyčítám ,že to byla určitě má chyba ,že jsem potratila ... - Je vám asi jasné ,že na potrat nechci jít ,přítel mi napsal ,že to dítě nechce .Jsem bezradná ,není noc co bych nepobrečela... ☹ ☹ ☹
Mám strašný strach z toho až mu řeknu ,že na potrat nechci jít.Vím ,že mi bude strašně nadávat a psát ošklivé zprávy,ale začínám se smiřovat s tím ,že budu s mimískem sama - Jak to ale zvládnu finačně ? Jak to zvládnu bez jeho lásky ? Je tu nějaká maminka co byla s dětatkem sama bez tatínka dítěte ?
Moc vám všem srdečně děkuji ...Jde mi hlavně o to dítě ♥

lia_8
30. pro 2011

@denousek Tys mě vůbec nepochopila..na příspěvek na bydlení právo máš, pokud splňuješ kritéria..to bys byla vážně hloupá..ale za to, že zkrouhávají podpory v nezaměstnanosti a jiné sociální dávky a neustále zde jsou změny ve vyplácení můžete právě tímto přístupem ala terioza1..když berete navíc jinde a nehrajete fér. O ničem jiném nemluvím. A myslím, že zakladatelka by měla být o to více smířená s tím, jak to bude mít s financemi..protože pouhá mateřská láska ji ani dítě nenakrmí..a s jejími 9 000 měsíčně asi nemá naspořený milion ve 21 letech. A maminka dle jejího příspěvku asi taky ne. Pro mě je zodpovědnější dítě uživit než-li porodit. Ale toť věc názoru, jen mě mrzí poté mrzí, že ti co živoří - nadávají na stát..!!!

petule246
30. pro 2011

@camelinka - líto nelíto ... mne spíš prostě přijde, že chlap, který přistoupí na to, že bude ve dvou letech adoptovat vlastní dítě, není chlap, ale pako. Takže asi dokážu pochopit, že v čechách chce každý ždímat stát (ikdyž sám na daních odvedl prd), ale nechápu chlapa, který nemá dostatek hrdosti, aby si ubránil svoje dítě.

denousek
30. pro 2011

@lia_8 myslela jsem ze je tady nadavano na to ze kdyz si jdu treba i na pracak pro podporu kdyz tam jsem nebo pro prispevek na bydleni atd tak ze obiram stat ... takze tak... jinak uz nedebatuju...ja jsem ted od ledna napracaku malej do skolky sel az od zari to jsem mohla nekam do prace ale zase jsem otehotnela... takze nemam ted od pracaku vubec nic ☹ jdu si lehnout....pa kočky

camelinka
30. pro 2011

@petule246 hezky receno 😉

petkave
30. pro 2011

Nech je to už ako chce, @terioza1 dala zakladateľke aspoň tip na to, ako si prilepšiť a nemusieť sa strachovať o to, či bude mať dostatok financií na uživenie seba aj bábätka. Na druhej strane viem, že môj bratranec po rozvode musel odvádzať výživné nielen na ročnú dcérku ale aj bývalú manželku, ktorá bola vtedy na materskej a nemohla sama zarábať. Takže je asi už len na dotyčnej, ako sa rozhodne, v každom prípade by bola škoda nevyužiť možnosti, ktoré má a prísť tak o peniažky pre svoje bábo.

camelinka
30. pro 2011

@denousek bez si lehnout dokud muzes 😀 😀 😀 😀 ,ja bych spala az bych brecela 😀 😀

lia_8
30. pro 2011

@petule246 Taky mě napadlo, že slečna se bude do dvou let asi hodně divit v případě, že to chlap později neunese a postaví se k tomu jinak..:( Představa, že by to mohlo platit i opačně a já se sama nezapsala jako maminka toho miminka kvůli pár litrům..osobně by se mi nelíbilo si připadat jako pěstounka..:(

camelinka
30. pro 2011

@petkave jak pises, v tomhle pripade je neuvedeni do RL pochopitelnejsi a pro zakladatelku vyhodnejsi

lenka5731
30. pro 2011

@petkave no terioza zakladatelce bohužel žádný tip nedala, protože jsou každá v naprosto odlišné situaci a zakladatelce vědomé neuvedení otce do RL nijak nepomůže. Jenom tu napsala, že ona hodlá podvádět 🙂

camelinka
30. pro 2011

@lenka5731 aha a proc to terioze projde a zakladatelce ne? nejak se tady v tom uz ztracim 😅 😀

denousek
30. pro 2011

@camelinka no ani mi nemluv vcera jssem mela nejakou tu virozu a zvracela dneska uz je to ok ale stale nic moc... a malej ma ode dneska antibiotika ☹

petkave
30. pro 2011

@lenka5731 ako myslíš. Ja by som však na zakladateľkinom mieste určite uvažovala, či otca zapísať alebo nie a čo by mi to rozhodnutie v konečnom dôsledku prinieslo...

lenka5731
30. pro 2011

@camelinka to neřeš. to bys nepochopila a já se místo toho taky jdu natáhnout.

camelinka
30. pro 2011

@lenka5731 hm tak su asi blba

petkave
30. pro 2011

@camelinka 😲 Ja si tiež myslím, že ak sa zakladateľka nevyzná a nemá info o fungujúcom systéme, tak jej to v určitom ohľade mohlo pomôcť...

lenka5731
30. pro 2011

@camelinka pardon, myslela jsem, že odepisuju někomu jinému 🙂

evelp
30. pro 2011

mno, velice zajímavý příspěvek.....na jednu stranu to troško chápu, ale spíš by to pro mě bylo logické v případě, kdy by vztah mezi budoucími rodiči nefungoval a ty jsi viděla, že spolu nebudete a v tu chvíli jsou peníze samozřejmě důležité...

ale ve chvíli, kdy je partnerství fungující, on má o mimčo zájem, tak by mě to z pohledu chlapa hrozně mrzelo. Je to samozřejmě tvoje věc a my ti do toho vlastně nemáme co kecat (a taky si zcela upřímně myslím, že co se ždímání státu týče, jen si posluž, protože jiní občané našeho státu trošku jiné barvy vysávají tak děsným způsobem, až je mi z toho zle, proč by nemohli i normální lidi)....ale prostě, pakliže počítáš i s tím, že spolu budete, přece to ve 2 nějak zvládnete, vždycky to nějak jde.

třeba já to mám tak- já jsem sice vdaná, ale jsem ve fázi rozvodu. mimčo čekám s přítelem, on je za mimčo sice děsně rád a těší se, nic méně náš vztah nefunguje a občas je to až hraniční se zdravím....dost mě podváděl, když se napije, je dost agresivní a pod...a já už mu prostě nevěřím naplno, jak bych asi měla, občas z něj mám šílený strach, že mi zase ublíží....a proto třeba já uvažuji i nad tím, že ho do RL neuvedu (mimčo teda původně bude mít psaného jako otce mého manžela- protože se bohužel vlezeme do ochranné lhůty 300 dní po rozvodu).

Uvažuji nad tím proto, ne abych měla víc peněz, ale abychom měli do budoucna klid. uvědomuju si všechny následky s tím spojené- do kapsy bude asi hluboko a ta pomoc se taky hodí, navíc dítě by mělo mít oba rodiče, ale to se nedá nic dělat, jestli se to zhorší, ale je to takový ta nejzazší možnost

jediné s čím teď reálně bojujeme je, že chci, aby se jmenovalo po mě, resp. já si nechám dosavadní příjmení i po rozvodu, tudíž se bude jmenovat tak, jak se narodí, po mém manželovi a přítel to logicky nedokáže překousnout. Jenže já prostě nemám žádnou jistotu toho, že s ním do budoucna budu a chci, když budu s mimčem sama, aby se logicky jmenovalo stejně jako já....

asi jsem to napsala dost nesrozumitelně, ale chápete mě někdo?

camelinka
30. pro 2011

@evelp asi sem to pochopila,ale kdyz nebudete zrejme zit ani s jednim-manzelem ani pritelem, tak uvedeni manzela jako otce se mi zda uplne silene zamotane 😅

evelp
30. pro 2011

@camelinka no, já bych ho tam neuváděla, ale to je české papírování...oni ho tam uvedou sami- protože je to právě ta ochranná lhůta, jak jsem psala, že i 300 dní po rozvodu je za otce považován manžel, ať děláš, co děláš, takže musí dojít k soudu, kde se popře otcovství nebo se musíš před porodem znovu vdát, což já logicky nechci 🙂

camelinka
30. pro 2011

@evelp aha tak to jo 😅

misaskul
30. pro 2011

@salfik Velmi zajímavá diskuze, konečně jsem se dokousala na konec. Je mi velmi líto, jakou situací si procházíš, ale jak jsi psala, tak si se rozhodla, že na potrat nepůjdeš, takže už asi není co řešit. Navíc se člověk musí rozhodnout sám, diskuze musí brát jen proto, že si nemá v danou chvíli s kým popovídat. Kdybys stále váhala, asi bych ti tu napsala (ne, že by to byla moje rada, ale od toho tu diskuze je - napsat svůj názor), abys potrat zvážila - jsi mlaďoučká, nemáš dostudováno, odpracováno, zajištěné bydlení a partnera - tátu pro dítě. Jenže pak jsi psala, že už jeden potrat letos za sebou máš, pak chápu, že jít na druhý by byl risk a tak možná opravdu ti to mít dítě někdo přeje, takže za to buď ráda. Je fakt, že to zvládly i jiné, tak proč bys to nezvládla ty. Já ale hovořím za sebe, protože moje situace byla úplně jiná, dítě plánované až po všem, co pro nás s manželem bylo důležité (po zajištění budoucnosti rodiny). Mám jednu známou, kterou přítel opustil a nechal ji se dvěma dětmi, bohužel s pomocí rodiny počítat nemůže, bere 7500 a z toho 6000 stojí byt. ☹ Na druhou stranu své děti miluje a dává jim co nejvíc může, o to je to krásnější, i když velmi těžké a krušné. Mít miminko je zázrak, je to to nejkrásnější, co ženu může potkat, takže ti přeji, ať se ti daří i v tvém životním rozhodnutí i v budoucnosti s miminkem, přeji ti, ať to vše zvládneš a vychováš slušné dítě, na které budeš s každými jeho krůčky ve vývoji hrdá. 🙂 Přítele bych nekontaktovala, nemám slov k člověku, co se k takové situaci staví postojem jako on.

A jinak jak tu někdo psal, že partner není tak důležitý - tak já za sebe s tím nesouhlasím. Já jsem za manžela a tátu našeho dítěte ráda a nedokážu si představit zvládat to bez něj, je opravdu velkou oporou, nejen živitel rodiny, ale i součást rodiny, umí se o malého postarat stejně jako já, když si chci odpočnout.

A k tomu názoru na ždímání státu mám svůj názor, slečna co se tu k tomu veřejně přiznala a pro mě osobně se dost veřejně potupila to asi v životě zrovna jednoduché mít nebude, ale přejmě a bude nám přáno! 🙂

lollia
30. pro 2011

@terioza1 No, chováš se opravdu jako ti nepřizpůsobiví. Kradeš stejně jako oni, myslíš stejně jako oni. Pokud to není provokace (což doufám), jsi prostě pijavice systému 🙄 .

lollia
30. pro 2011

@salfik Přeji ti, aby ses rozhodla nejlépe pro sebe, ne podle svého partnera. Jako partner se nechová, ačkoliv můžu chápat jeho vztek i to, že prostě dítě nechce a nemůže s tím nic dělat. Musíš zvážit všechna pro a proti, ale jedno je jisté, dítě je obrovský dar, který je vzácný a který by se neměl odmítat 😉 . Jsi velmi mladá a ten správný partner a tatínek pro tvé dítě, který vás bude mít rád, na vás určitě někde čeká. Jsi teď ve svízelné situaci, finance hrají svou roli, ale vždy se to dá nějak zvládnout. Ale musíš být připravena, že to může být za cenu obrovského uskromnění se a velkého odříkání si. Vše má svá pro i svá proti, pozitiva i negativa 😉 .

suzza
30. pro 2011

@salfik Ahoj, pokud máš strach, že ti přítel bude psát škaredé smsky, kvůli tomu že nechceš jít na potrat - tak se nezlob, ale myslím, že otázka "jak to zvládnu bez jeho lásky?" je už teď zbytečná. Myslím, že chlap, kterej má ženskou fakt rád, by nereagoval škaredýma smskama. Pokud by neunesl to, že by sis chtěla dítě nechat, tak by to stejně nebyl partner do života a nemělo by to podle mě budoucnost. A určitě by se jednou našel takový, který by měl rád tebe i dítě, i když by nebylo jeho.

terioza1
30. pro 2011

Tak znovu a naposledy... dite jsem si NEudelala kvuli tomu, abych zdimala stat, tahle situace NEbyla ani v planu- davky, jen zamestnaatel nedodrzel psany prislib a misto 20.000 beru 6.000. To uz jsem ale tehu byla, kdyz jsem podepisovala od novyho skolniho roku smlouvu. Takze porad lepsi brat tech 6.000, nez bejt na pracaku, kde by mi dalo prd a ne podporu ( po 5mes, samozrejmne.) Proto jsem i musela udelat tohle s tema davkama.Neptala jsem se nikoho z vas na nazor, jen jsem odpovedela na otazku.....

terioza1
30. pro 2011

@evelp koukam, taky to nemas jednoduche.... jsem myslela, ze ochrana lhuta je kratsi... tech 300dni je teda dost...

evulina77
30. pro 2011

@terioza1 no vymyšlené to máte hezky, ale já bych se bála, že se něco vysmolí a pak bude pozdě na jakýkoliv řešení. Může se stát něco tobě, nebo něco otci dítěte a bude pořádnej průser... Nebo se chlap rozhodne a bude chtít odejít a co potom, nebo co když budeš chtít odejít ze vztahu ty? Jak to pak bude? Ani žádných alimentů se nedočkáš...
Je to asi i věkem a životníma zkušenostma, ale je třeba se dívat dál než jen do peněženky... Všechno chce svoje a když budete mít mimčo, je třeba být víc zodpovědnější. Svým rozhodnutím ovlivňuješ život ostatním a hlavně svýmu dítěti, aby ti to jednou nevyčetlo...

terioza1
30. pro 2011

@evulina77 to je vec dalsi, to je pravda.... resit problemy budu az nastanou, driv ne....
jinak jsem jeste chtela rict, ze jak tu nekdo psal, ze jsem poradila zakladatelce, aby nepsala otce do RL, ja ji tohle neporadila, ja ji rekla, ze pokud ho tam uvede, ma jistotu, ze platit bude jak na ni, tak na maly a ze ja ho tam neuvedu, coz je vec druha... pak ale na socce ji reknou, ze se starat ma tatinek a nevim, jak dosahne na ty vselijaky prispevky...

helisek84
30. pro 2011

@salfik ahojky...já byla těhotná už "dávno", v květnu to budou 4 roky - v 6. měsící jsem přišla o zdravá dvojčata, taky za sebou mám revizi po potratu...následoval rozvod...ještě před potratem jsem byla rozhodlá s holčičkama po porodu odejít k rodičům, s manželem to prostě nešlo. nakonec se osud neptal a vyřešil to po svém.
nejdůležitější tehdy byla opora od rodičů, kteří mi moc pomohli.

dneska jsem už druhý rok ve vztahu novém...jsem o pár let starší a za dítě bych dala cokoliv...mám přítele o 10 let staršího a vím, že kdybych přišla, že selhala HaK, postaví se k tomu čelem a bude rád...reální plánování u nás ale bohužel zatím v úvahu nepřichází a ať chci nebo nechci, z hodinek se ve mně stává orloj...

máš moji podporu, já bych neváhala ani vteřinu. všechno jde vždycky vyřešit, stačí chtít! 😉

danfal
31. pro 2011

@terioza1 To bylo, když se narodil Vojťas, ale už mne někdo upozorňoval, že to není pravda. Já už tohle osm let neřešila 🙂