Jsem těhotná, přítel nechce dítě. Jak to zvládnu sama?

salfik
27. pro 2011

Ahojky holky.
Moc vás prosím o radu .Je mi 21 let ,pracuji a zároven studuji posledni rok zdravotní školy s maturitou a jsem těhotná - podle doktora asi 6tt .Podařilo se to i přes to ,že jsem brala prášky a přítel si stejně dával většinou pozor ☹
Bohužel už v březnu jsem měla samovolný potrat a musela jsem jít ,,na vyčištění ´´ Takový zákrok vám povim není nic přijemného a doted si vyčítám ,že to byla určitě má chyba ,že jsem potratila ... - Je vám asi jasné ,že na potrat nechci jít ,přítel mi napsal ,že to dítě nechce .Jsem bezradná ,není noc co bych nepobrečela... ☹ ☹ ☹
Mám strašný strach z toho až mu řeknu ,že na potrat nechci jít.Vím ,že mi bude strašně nadávat a psát ošklivé zprávy,ale začínám se smiřovat s tím ,že budu s mimískem sama - Jak to ale zvládnu finačně ? Jak to zvládnu bez jeho lásky ? Je tu nějaká maminka co byla s dětatkem sama bez tatínka dítěte ?
Moc vám všem srdečně děkuji ...Jde mi hlavně o to dítě ♥

gab7
7. led 2012

@helisek84 naprosto souhlasím,co jsi napsala. 🙂
jen s p.Havlem nesouhlasím.já osobně jsem si ho velice vážila.

gab7
7. led 2012

@helisek84 ale p.Havel sem nepatří 😉

helisek84
7. led 2012

@gab7 ale patří...jsou to naše daně stejně jako ty, které jdou na sociální dávky a na kdekterou policejní akci - i na tu dnešní v Tanvaldu.
u exprezidenta bych to pochopila v případě, že by zastával úřad
a pokud zabrousíme do politiky, byl to právě on, kdo měl v ruce základ naší demokracie, vlády, ministerstev a systémů - tzn. že měl dost velké pravomoce tehdy nastolit takové mety, které by nás pozvedli uplně někam jinam.
ale to sem nepatří, to je jiná diskuze🙂

gab7
7. led 2012

@helisek84 s tím,co píšeš opět souhlasím 🙂 .já moc politice nerozumím,jen si myslím,že samotný prezident to přímo neovlivní,když to sleduji,tak si to spíš udělají poslanci a ministři,tak jak chtějí,nebo aspoň tak mi to přijde...nevím,opravdu politice nerozumím 😉 jen je mi z toho nanic,když to sleduju,posloucháma začínám mít obavu do čeho vychováváme naše děti ☹ ,vždyť už tu nic nebudou mít ☹ .Pak když k nám na ambulanci přijdou občané "jiné" národnosti,a mají papír ze sociálky o hmotné nouzi,tak je mi z nich šoufl,mají kupu dětí,každý měsíc ždímou sociálku 😠 ,a že tam kde pracuju jich je 😠 .A slušnej člověk....je to k zlosti,ale to je na úplně jinou diskuzi.

tady držíme všichni pěsti zakladatelce,aby to zvládla 🙂 ,moc na ní myslím,není to vůbec jednoduchá situace...Držím pěsti 🙂 😉 🙂

helisek84
7. led 2012

@gab7 já politiku sledovala když jsem studovala ekonomoku, pracuju v soukromém sektoru plus jako OSVČ si přivydělávám...loni jsem ještě nastoupila na vysokou a studuju sociologii, psychologii...můj chlap dělá pod "obranou", takže politiku doma probíráme dost...a mnohdy je z toho fakt na blití...viz státní dluhopisy...sami sobě budeme půjčovat, to mi přišlo hodně vtipné...
děti chci, alespoň jedno (víc asi zdraví nedovolí), ale ta doba, do které přijdou...plakala bych 😒

gab7
7. led 2012

@helisek84 aha....já jsem zdravotní sestra...proto té politice vůbec nerozumím 🙂 .opravdu jen,co slyším,a to mě dost děsí 😒 do budoucna 😒 .strašně mě štve jak je tu všechno rozkradený,nikdo není za nic potrestaný 😠 ,všechno mi připadá,že tu jde do pr.... 😒 ..... my máme děti dvě,a právě kvůli nim mám strach co bude...do čeho nám to rostou 😒
Přeji Ti ze srdce pevné zdravíčkko 🙂 a hlavně ať se brzy zadaří 🙂 On stačí i ten jeden malinký človíček,hlavní je,aby byl zdravý a v pořádku 🙂 Držím pěsti 🙂

helisek84
8. led 2012

@gab7 musíme doufat, věřit a bude-li příležitost, tak se i trochu angažovat do změn 😉
moc děkuju, snad to bude pravda 🙂

gab7
8. led 2012

@helisek84 to je pravda.spousta lidí naříká,ale když už je pak možnost něco s něčím udělat,tak pak nikdo nic ☹ .já se v práci vždycky ozvu,když se mi něco nelíbí,ale jsem jediná 😒 .a to než se ozvu,tak řeči mají před tím všichni.nedávno mi moje vrchní řekla,proč se pořád ozývám,když se pak za mě nikdo nepostaví,že mi to pak stejně k ničemu není ☹ a tak je to bohužel ve všem..
...a pravda to bude 🙂 ,pokud by to nešlo přirozeně,tak už je dnes spousta možností 😉 ,přeji hodně štěstí,ať to přijde,co nejdříve a nečekaně 😉

apollo11
8. led 2012

@terioza1 Ono když něco napíšem na veřejné fórum, musíme počítat s tím, že na to budou ostatní reagovat. To že je to vaše věc, je samozřejmě pravda, ale.. Nechci komentovat, co může vést člověka k tomu jen tak z plezíru zapřít vlastní dítě, kromě životně důležité situace, ani bych k tomu nenašla pravá slova 😝 . Ale je tady ještě jeden aspekt, a to je zájem dítěte. Dítě má přece právo na oba rodiče, zamysleli jste se nad tím, že kdyby se tobě nedejbože něco stalo, bude dítě de iure bez rodiče? Důsledky si domyslete sami 😔 A spousta dalších věcí.. Já jen doufám, že vám to třeba docvakne, až bude to malé na světě..

jidunka
10. led 2012

Ahoj jsem td nova jen jsem chtela rict ze to urcite zvladnes i kdyz budes sama.Ja jsem v 6mesici a taky ho pritel nechce ale verim ze to zvladnem 🙂

pet.s
10. led 2012

@salfik tak jak to dopadlo?.-)

pet.s
10. led 2012

@gab7
@helisek84 doporučuji přečíst Wievegh Mafie v Praze...to se člověku otevřou oči.-((((

pet.s
10. led 2012

@kocicinka souhlas, jak sjem psala..já zůstala taky sama se dvěma dětma v nájemním bytě a můj plat =rovnal se nájem v tom bytě...a taky jsem je neutopila(oni už byli větší a uměly plavat 😀 😀 😀 ....vše se dá zvládnout..brigáda, přivýdělek se dá vždy sehnat...kolik lidí shání pomocnici v domácnosti, kolik lidí shání hlídání, kolik lidí shání pečovatelku o seniory? No tak holt s vysokou člověk jde asi pod svoji úroveň, ale kde je psáno, že je to do konce života, že? My kdysi s bývalým manželem uklízeli s VŠ ubytovny Polákům, přechodně než jsme sehnali lepší práci a bydlení...no a co? ...ale pokud se chce, tak se práce najde...

gab7
11. led 2012

@pet.s půjčím si a přečtu...díky

helisek84
11. led 2012

@pet.s mám přečteno 😉

cvrcek159
22. led 2012

Ahojky neboj se zvladneš to.Zezačatu to bude težky ale veřtomu že se bezněho obejdeš.Vim o čem mluvim,ja jsem na tom byla podobně,než mně potkala tragedie třiapulměsice po porodu.Musiš si věřit a uvidíš sama že se to dá zvladnout. 🙂

misa222
28. led 2012

Ahoj,jsem na tom podobně.Jsem v 15.týdnu a budu na miminko sama.Bydlím sama,ale rodiče mi pomáhat budou a otec dítěte prý pomáhat taky bude akorát spolu nebudeme žít. 😒 Dlouho jsem na tom byla psychicky špatně a neuměla jsem si to představit.Na potrat jít nemůžu,mám za sebou 2 operace vaječníků a je vůbec zázrak,že jsem těhotná...a ani nechci na miminko se moc těším.Zvládnout se dá všechno.Držim palce a kdyby jsi chtěla napsat tak klidně na muj email kafkovami@seznam.cz nebo kdo je na tom podobně...budu ráda 🙂 drž se už kvuli miminku cítí tohle všechno...časem se to bude lepší a budeš za něj moc ráda.A později si k nim najdeme lepší tatínky 🙂

lenka5731
28. led 2012

@misa222 držíme vám palce 😉

gab7
1. únor 2012

@misa222 určitě jsi udělala správné rozhodnutí 🙂 .Je moc fajn,že při Tobě stojí rodiče,a snad i bývalý přítel...Přeji Ti hodně štěstí a zdraví pro Tebe i miminko 🙂

misa222
1. únor 2012

Holky děkuji moc 🙂 🙂

barulina
1. únor 2012

@mitote tak holky já jsem policistka a výživy řeším celkem často, a kolikrát je z těch chlapů prostě když nechou cokoliv dostat nemožné. Jak přes soud, tak přes exekuci. Proto já bych osobně volila klidnou cestu a to tu že nechce on mě nechcu já jeho. abch ho uvedla v rodném liste kvůli pár korunám(nemusí totiž priznávat všechny příjmy) oficiálne si vydela max 8.000 kc a na černo 20.000 kc tak se mu budou alimenty vypocitavat jen z 8.000Kč, a mít kvůli pár šušním strach z toho že mi bude dite chtít brát na vikendy, když vůbec nemel zajem, protože na to on právo má jakmile bude v rodném listu. radeji bychg se na tem miste domluvila s namkou, navic i socialka ti bude proplacet nejake penize ne jen materskou ci rodicovskou

barulina
1. únor 2012

@mitote bhuzel v ddnesni dobe se na tohle moc nediva. bohuzelje v dnesni dobe stridava pece a na to mit pravo pokud bude uveden v rodnem liste za splneni urcitych podminek bude

barulina
1. únor 2012

@terioza1 no to si muzes ale byt jista ze ti budou chodit kontroly, amaradka na to pekne dooplatila, navic pakotce do rodneholistu vlozit jde jen soudne. a co kdyz se otcineco stane, nebudes mit narok na nic oc vyplyva ze zakona mezi ech par stovek za to stoji

mitote
1. únor 2012

@barulina no ona to s tema prijamam na cerno neni tak lehke, protoze si soud vyjizdi vsechny ucty, tim padem kdyby bral na cerno, musel by to mit z ruky do ruky a nesmel by to nidky dat na zadny ucet. A kdyz chlap neplati, tak moje matka teda dava vs ena exekuci a pokud clovek aspon vlastni neco, ma smolika pacholika. Ono bohuzel v dnesni dobe zalezi, jak mas kvalitniho advokata a pro spoustu advokatu jsou rozvody a vyporadani SJM nuda a pritez, protoze z toho neni tolik penez jako treba z trestu.

barulina
1. únor 2012

@mitote no tak je samozrejme ze musi brat na ruku, to jsem tu ani nerozepisovala toje snad jasne. a k exyekuci, ano jsou dve varianty, bud podat trestni oznameni na policii a ta to postoupi k soudu nebo ukonci, zalezijak se vec vyviji v dobe setreni a nebo rovnoupodat zadost na exekuci. bohuzel kdyz chlap(baba), kteri maji vyzivovaci povinnost si zrusi ucty vse prepise na nekoho jineho a ze to delaji, tak z nich nedosanes ani korunu. stykam se s temihle rodicmi casto a je mi spatnez toho kdyz vidim co vsechno maji na sobe ale pravni system jim neni schopny nic dokazat a donutit je se postarat o vlastni dite

marky27
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
crca
1. bře 2012

@marky27 teda nikdy jsem potrat řešit nemusela,ale tohle mě přišlo teda docela hnusný 🙄 Vydržela jsem to jen 11min a myslím si že tohle není zrovna vhodné pro ty maminky co řeší toto dilema 😒 Je to každého věc,někdo má finanční důvody,někdo zdravotní a ten kdo na ten potrat jde,právě teda ze zdravotních důvodů a zkoukne tohle,tak ne jen že se pozvrací,ale ani na psychiku mu to nedá 🙄 Nezlob se na mě,ale to si dej na Facebook a ne sem,je to hnusný a myslím,že ty maminky které řeší tohle dilema,tak jim to zrovna dvakrát nepřidá 😠

marky27
1. bře 2012

@crca naopak, každá by měla vědět, co ji čeká, a co svým rozhodnutím způsobí. A ta maminka, která má takové dilema by naopak tento film měla vidět, aby si takovou hroznou věc rozmyslela. Žádný důvod není důvodem pro zabití svého dítěte!! (natož jak píšeš - finanční!! Existuje třeba adopce)

marky27
1. bře 2012

a navíc, na ten odkaz si můžek kliknout jen ten, kdo chce. Kdo nechce, nemusí se dívat.... 😨

crca
1. bře 2012

@marky27 jo a nebo hodit do popelnice 😠 jestli je pro tebe tohle lepší řešení než potrat,tak to promiň....A pokud má ta žena zdravotní důvody,tak jiná možnost třeba není a teda řeknu ti,vydržím hodně,ale tohle mě příšlo jako fakt hnus a pokud se na to někdo chystá koukat,tak ať napíše svůj názor.Třeba jsem jediná co to tak bere,ale je vidět,že jsi asi nikdy neřešila nějaký problém,ohledně těhu...to by tě totiž ani nenapadlo tuhle hnusárnu sem hodit.A že se dozvědí co je čeká????Já si myslím,že žena co ten potrat podstupuje z vlasní vůle,tak o to míň potřebuje vědět jak jí budou trhat dítě po kouskách a vysávat 🙄