Jsem těhotná, přítel nechce dítě. Jak to zvládnu sama?

salfik
27. pro 2011

Ahojky holky.
Moc vás prosím o radu .Je mi 21 let ,pracuji a zároven studuji posledni rok zdravotní školy s maturitou a jsem těhotná - podle doktora asi 6tt .Podařilo se to i přes to ,že jsem brala prášky a přítel si stejně dával většinou pozor ☹
Bohužel už v březnu jsem měla samovolný potrat a musela jsem jít ,,na vyčištění ´´ Takový zákrok vám povim není nic přijemného a doted si vyčítám ,že to byla určitě má chyba ,že jsem potratila ... - Je vám asi jasné ,že na potrat nechci jít ,přítel mi napsal ,že to dítě nechce .Jsem bezradná ,není noc co bych nepobrečela... ☹ ☹ ☹
Mám strašný strach z toho až mu řeknu ,že na potrat nechci jít.Vím ,že mi bude strašně nadávat a psát ošklivé zprávy,ale začínám se smiřovat s tím ,že budu s mimískem sama - Jak to ale zvládnu finačně ? Jak to zvládnu bez jeho lásky ? Je tu nějaká maminka co byla s dětatkem sama bez tatínka dítěte ?
Moc vám všem srdečně děkuji ...Jde mi hlavně o to dítě ♥

petaov
1. bře 2012

Ahoj holky, ze zvědavosti jsem nakoukla k vám do diskuze. Nám video o potratu pouštěl učitel v biologii, dodnes si to pamatuju. Možná, že je to to samé, nevím, nechci se znovu dívat. Přeju vám, ať se rozhodnete správně.

crca
1. bře 2012

@marky27 a hlavně jsi to dala do trochu jiné diskuze,tady řeší jak to zvládnou sami právě s tím prckem a ne že jdou na potrat 😉

marky27
1. bře 2012

@crca ale to je bohužel realita. A dítě v poplenici je samozřejmě stejné zvěrstvo, ale jak jsem psala, jde to řešit i jinak. OK, obě máme na věc jiný názor, a obě na něho máme právo. KDo nechce, nemusí si video pouštět, na druhou stranu třeba někomu pomůže se správně rozhodnout.

crca
1. bře 2012

@marky27 ne však jestli to vyznělo jinak,tak ano,každá na to máme jiný pohled,ale teda vůůůbec se mě to video(teda těch 11min) nelíbilo. 😖 Jinak nic ve zlém,stejně nás asi smažou pro jinou debatu,než je toto téma 😀

marky27
1. bře 2012

@crca to si nemyslím, např. na první straně diskuze přesně tohle holky taky řeší

psm
17. bře 2012

Ráda si přečtu Vaše názory. Jsem v 7 měsíci těhotenství je mi 40 vdaná jsem téměř 20 let máme 2 dcery 18 a 7 let.Těhotenství nebylo plánované navíc přišlo v době kdy jsme řešili závažné pracovní problémy v naší firmě,což samo o sobě byl především pro manžela velký pracovní i psychický zápřah myslím si ,že se s tím úplně nevyrovnal do dneška.těhotenství kategoricky odmítl s tím, že buď potrat a on,nebo dítě ale bez něj Na potrat jsem nešla a doufala, že se s tím časem srovná. Myslím si, že celkem oprávněně,protože v době před těhotenstvím mezi námi bylo vše v pořádku,náš společný život jsem já cítila jako harmonický,ani on si na nic nestěžoval a působil spokojeně.Od počátku těhotenství o mně postupně víceméně úplně ztratil zájem o dítě se nezajímá vůbec, nějak jsem přežívala a čekala...bylo to mezi námi nic moc spíš špatné ,ale ne zase úplná katastrofa v běžném provozu a před dětmi jsme fungovali normálně.Přede dvěma dny mi řekl, že má milenku vztah s ní navázal měsíc po zjištění mého těhotenství,takže jsou spolu cca něco přes 4 měsíce.je to naše společná kamarádka a vrstevnice má také 2 děti jedno dospělé druhé 17 ti leté. Je vdaná a vždycky jako pár s mužem působili naprosto v pohodě a bez problémů.Nyní se ona a můj manžel chystají oba rozvést a žít spolu. manžel se chce co nejrychleji odstěhovat z domu. Mladší dcera na něm neskutečně visí navíc je přecitlivělá a já mám z její reakce na jeho odchod hrůzu.sama jsem naprosto na dně nemůžu jíst ani spát mám strach o miminko.Snažila jsem se ho uprosit aby zůstal do porodu a konce šestinedělí/ t.p.11.6.20112/,aby se to dcera dozvěděla o prázdninách a mohla se alespoň trochu sebrat a i já to těhotenství dokončila bez těch alespoň největších nervů a po porodu se dát alespoň trochu dohromady. Nechce o tom ani slyšet, ale otočil v tom směru, že si malé si i s tou 7 letou dcerkou chce brát k sobě co nejčastěji a na jejich výchově se podílet . takže další dítě už důvodem k jeho odchodu není...stále ho miluju a neumím si život bez něj po všech stránkách představit mám šílené výčitky za rozvrácenou rodinu...nejraději bych nebyla...na finanční stránce věci to vypadá, že se asi jakž takž dohodneme...Jeho milence jsem poslala sms-ne hezkou ale slušnou..-vůbec se neozvala, že se ale rozvádět chce

psm
17. bře 2012

dokončuji: a chce žít s mým mužem to vím určitě...

danfal
17. bře 2012

@psm Je mi líto, co teď prožíváš. Dnešní doba je celá nějaká divná. Asi jako partneři neumíme řešit konflikty a raději sbalíme kufry a jdeme jinam, kde se nám to zdá krásné.
Manžela obhajuješ, nedivím se ti, dělala bych to samé. Ale ty jsi nic špatného neudělala, nehaž na sebe vinu za to, co se stalo. S dcerou si promluv, zvládne to. Nebudeš to mít jednoduché, ale pokud budeš mít dostatek financí, tak bych se domluvila a nechala ho jít. Bude Tě mít za hysterku a protivnou ženskou a tím nahraješ do karet milence. Drž se.

camelinka
17. bře 2012

@psm to je smutny, ale vsadim boty ze az to s milenkou prestane byt novy a vzrusujici tak se sklopenyma usima prileze zpatky,a moc vam preju aby jste v te dobe uz byla vpohode, nad veci a spokojena. Stahla bych ho o alimenty abyste nemela aspon starost s penezi. Drzte se, bude lip

januzza80
17. bře 2012

@psm Ahojky je mi lito co se ti prihodilo a nechapu chlapa,ktery opusti tehotnou zenu.A to,ze sis dite nechala,jsi udelala dobre,protoze dite ti zustane,ale chlap odejde a mozna,ze by odesel kdyby jsi sla na potrat.Drzim palecky a preji,aby jsi na tom byla kvuli miminku a dceram lepe.Chapu,ze to nebude lehke,ale drzim hodne palecky a rpeji hodne stesti.

llluckaaa
17. bře 2012

@psm Ahoj, je mi líto celé situace. Nejsem si jistá, na co chceš znát náš názor. Já myslím, že jsi udělala dobře, že sis nechala dítě. Celé mi to od tvého muže připadá jako dobrá záminka pro to vás opustit. To ti řekl on, že si spolu začali měsíc po zjištění těhotenství? Ať už to bylo jakkoliv, myslím, že nemusíš tolik litovat, že takový člověk od tebe odchází. Sice chápu, že ho miluješ a chceš být s ním, ale co s chlapem, který nedovede podržet svou ženu v krizové situaci? Určitě bych ho doma nedržela. Snad to dcera dobře zvládne, já bych to asi už teď preventivně začala řešit s dětským psychologem. Držím palce, ať se přes toto náročné období v klidu a zdraví přenesete, a ať jste doma všichni brzy šťastní a spokojení.
Jo a jak píšou holky, pořádně bych bývalého obrala o peníze .

evelp
22. bře 2012

@psm tak tohle nepochopim........nechápu otce, který takhle v klidu odejde od těhotné manželky...já asi k němu nemám slov!!

Spíš k tobě- obdivuju tě, že funguješ-mám termín týden po tobě a řeším spíš situaci, že bych já chtěla odejít, protože nám to od začátku neklape, jak by mělo, taky právě kvůli jeho milenkám- on tvrdí, že už nejsou, ale ještě v srpnu jich bylo tak 6, takže prostě nevěřím, že se to změnilo .... takže vím, že být v takovýhlech situacích sama je strašné- v těhotenství prožívat takový stres, v podstatě nevědět, co a jak bude, je hrozné.

Být tebou, snažila bych se teď tu situaci trošku emocionálně odsunout- udělat pár věcí "automaticky" a snažit se nad nimi moc nepřemýšlet a emoce vypustit pořádně až po porodu, aby to neodnesl/a ještě ten brouček v bříšku. Lehko se to říká, ale drž se, jak jen to jde.

mila38
23. bře 2012

Nikdy se nenech od nikoho ukecat nebo jakkoli dotlačit k umělému potratu. Ani od žvanilek na webu, ani od příbuzných, ani od lhostejného gyndaře, ani od otce dítěte. Chlap, který mi udělá mimino a pak o něj nestojí je špatný chlap a o takového nestůj ani ty.
A ten malý, co ho máš na chvíli u sebe, se ničím neprovinil. Nezaslouží si popravu. Stojí teď o tebe víc, než kdokoli jiný na tomhle světě.

maki73
27. bře 2012

@psm nezažila jsem úplně to samé, ale vím, jaké to je, když přítel dítě nechce, ten můj si asi v polovině těhotenství našel, nevím jestli na truc, že jsem si malou nechala, "kamarádku, která ho prozváněla tak 20x denně a psala naprosto šílené sms, myslela jsem, že se zblázním, chtěla jsem odejít, několikrát jsem ho vyhodila, ale on nešel, prý že neopustí své dítě, jasně, když ho původně vůbec nechtěla a rozmyslel si to tak v 5. měsíci těhotenství, takže zůstal, ale jí se taky vzdát nechtěl, prý, že mu rozumí, že si s ní má o čem povídat, párkrát jsme si kvůli tomu pořádně pobrečela, snad tisíckrát se hádala a vyhazovala ho, pořád mě to žere, hlavně když vím, že ji potkává skoro každý den, ale nic nenadělám, vím, že mě miluje, teď už jsem si jistá, ale nebýt prcka, tak spolu nejsme, nebyla jsem dost silná na to, abych odešla, abych ho dokázala doopravdy vyhnat. Někdy toho lituji, někdy děkuji Bohu, že si nedal říct, možná to jednou skončí, vím, že už nidky to mezi náma nebude takové, jako předtím, ale stejně jsme spolu a já doufám, že to vydrží, i když necítím žádnou jistotu, možná se jednou seberu, nebo on, kdo ví, teď jsem šťastná s maličkou a to ostatní se snažím neřešit, mám dost jiných starostí, takže se to snažím nechat jít dál a uvidím, co se stane

jop
27. bře 2012

@psm ahoj, je mi líto, co vás potkalo. Já si osobně myslím, že je dobře, žes na ten potrat nešla, protože mi přijde, že by se váš vztah asi rozpadl i bez těhotenství. Asi by ses cítila strašně, kdybys šla na potrat a manžel nakonec stejně odešel a asi by ses cítila hrozně, i kdyby manžel neodešel, potrat se už nedá vzít zpátky a pokud je plod v pořádku, ty jsi zdravá, máte finance, tak nevím, proč dítě nedonosit, i když se s ním prostě nepočítalo. Takže z toho mi vychází, že tys udělala všechno správně a můžeš na sebe být hrdá, což se o tvém manželovi říct nedá. Zkus z toho všeho vybruslit se vztyčenou hlavou, když dáš manželovi najevo, že jeho rozhodnutí tedy respektuješ a jdeš si žít svůj život bez něj, tak jednak na sebe můžeš být hrdá a druhak se on možná chytne za nos... no a pokud se bude chtít vrátit, tak je otázka, jestli ho budeš chtít a jestli jo, tak ho nech pořádně vydusit 😉 Přeju hodně štěstí!

petrajah
4. dub 2012

@psm - přeju ti hodně štěstí - budeš ho potřebovat a věřím, že se najde chlap, který tě podrží i s dítětem, který není "jeho". Tvůj manžel za to nestojí, asi vás chtěl opustit a do toho zpráva o těhotenství, což byla pro něj velká překážka, musí to bolet, chápu, ale nic už nenaděláš. A jestli se vrátí? Jsi silná ženská, zvládneš to, tvoje holky to zvládnou určitě taky, máte se navzájem a takovej slaboch, co opustí těhotnou ženskou? Ať táhne!!!!
-jsem asi tvrdá, ale přijde mě to šílený.... 😠

chcimiminko_email_cz
29. dub 2012

@salfik
To já bych miminko moc chtěl.Postarám se o vás obě a budu ti hldit rostoucí bříško,chceš ? Napiš mi na e-mail: chcimiminko@email.cz a domluvíme se. Budu se těšit. Martin

hanka3201
19. dub 2013

Ahoj holky,mám tři děti z předchozího vztahu.Nejsem zvyklá se moc svěřovat a i když mám báječné sestry a neteře,které mi vždy podržely,chtěla bych se s Vámi podělit o své trápení.Je to necelý rok,co jsem se rozešla s bývalým partnerem.Bylo to období bolesti a smutku,děti to nesly špatně.Tátu vídají kdykoliv chtějí.Ale samozřejmě už to není ono.Mám nového přítele,s dětmi si rozumí,mají ho rády.On má skvělé rodiče,přijali nás opravdu výborně.Děti jim říkají babi a dědo.V únoru jsem začala brát nízkohormonální antikoncepci,ale léčím se se zánětem močového měchýře a užívám antibiotika.Nedostala jsem menses,dělala jsem si test,byl negativní.Navštívila jsem gynekologa,řekl mi,že těhotenství to není a že počkáme.Menses se stále nedostavila,bolela mě prsa a byla jsem unavená.Po dvou týdnech jsem si udělala test a byl pozitivní.Doktor potvrdil těhotenství,přibližně čtvrtý týden.Sbírala jsem odvahu tři dny než jsem to příteli oznámila.Bylo to večer,mlčel a pak usnul.Ráno odjížděl do práce.V poledne jsem mu psala,že bychom si měli v nejbližší době promluvit.Odpoledne mi volal,rezolutně dítě odmítl.Má pětiletého syna,kterého vídá o víkendu jednou za čtrnáct dní.Řekl,že Kubíček je pro něj jediné dítě,že byl šťastný,když mu bývalá žena řekla,že je těhotná a že bychom měli dohromady pět dětí.Chápu ho,ale vůbec se mi nezeptal na můj názor.Finančně je velmi dobře situovaný,má krásný dům.Koncem června jsme se k němu měli stěhovat.Rozumíme si,jsem do něho opravdu zamilovaná.Ale nechtěla jsem to slyšet po telefonu,bylo mi včera celý den strašně úzko.Moc to bolí,zklamal mi.I přes mé zdravotní problémy-urolog mi další těhotenství rozmlouvá a jsem po dvou císařských řezech bych do toho ještě naposledy šla.Mám opravdu skvělé děti,mají mezi sebou úžasný vztah,denně si řeknou,že se mají rádi.Nejsou sobecké,jsou společenské a mají rádi ostatní lidi a zvířata.Prožila už jsem si v životě moc trápení,chtěla bych být šťastná.Bojím se,že když půjdu na potrat,už ho nebudu chtít.Jsem hodně citlivá,nevím jestli bych se na něj pak dokázala podívat a milovat se s ním.Jsem psychicky na dně,nechci ho do ničeho nutit.Včera mi do telefonu řekl,že příští týden si můžeme promluvit o budoucnosti,ale že to dítě nechce.Nevím co si mám myslet,tvrdil mi,že nikdy nikoho nemiloval tolik jako mě a že si mě moc váží proto jaký jsem člověk a jaká jsem máma.Nevím co si mám myslet,já ho opravdu miluju.Prosím poraďte mi,jsem fakt zoufalá.Musí přeci respektovat i můj názor a nejen svůj.Možná si budete myslet,že jsem blázen,že bych si nechala čtvrté dítě,ale někdo se snaží otěhotnět a nemůže.Co by dali za pozitivní test.Děkuji za Vaše názory,Hanka.

minerva
22. dub 2013

@hanka3201 Já myslím, že jaks napsala, že po případném potratu už bys jej nechtěla, tak tím sis odpověděla. Následky musí nést i muž, ne jen žena. Jeho chování je sobecké. Rozhodni se podle sebe, ne jen podle něj. Držím palce.

bijin
14. črc 2014

Když nenecháš, budeš mít klidnej život, vyspíš se a budeš ok ty i partner.
Necháš li si ho, budeš mít finanční zdravotní a psychický potíže a to ti na prožitku dní nepřidá.
Nech si ho a zjistíš sama jak moc velkej omyl to byl

marily
18. říj 2014

Ahoj holky..uz tak pres hodinu sedim a louskam se celou diskuzi..rada bych pridala taky neco malo pro zakladatelku. Budu se snazit to zkratit a budu taky rada ze vase reakce 🙂 s pritelem -jestly se to tak da rict se zname 8 mesicu.je to velice komplikovany protoze pred 8lety prodelal autonehodu a jeho byvala pritelkyne si z toho odnesla dozivotni nasledky.nasledne byl 7let (ted je mu 30)sam jen sem tam naky zalety nikdy nic vazneho. Divim se jeho chovani protoze potom co me predstavil rodicum zacali sme jako tak spolu bydlet a delat vse spolecne sem myslela ze sem ho nakym zazracnym zpusobem zacala lamat. Nikdy se nevzda pocitu vinny a nikdy se nestane ze by jeho byvali pritelkini nezved telefon. (I po 8 lete h vo je na nej neprijemna) o detech sme se bavili a jelikoz vedel ze sem jeden potrat mela za sebou rekl ze on by to pomne nikdy nezadal. Je to velice hodnej chlap s velkym srdcem ale po tech 8 letech ma svuj svet a bublinu v ktery zije. Pred tydnem sem zjistila ze sem tehotna.prvni reakce byla usmev a zaroven sok. Druhy den bylo vse jinak..prej ho nechce a neumi si to se mnou predstavit-coz asi s zadnou.ted sem uz 5dni sama doma a taky si prochazim probrecenymi nocmi.jeho dalsi reakce jsou ze nutit na potrat me nebude ale taky ze mi nikdy neodputi kdyz sem na nej nakricela kdyz sem si balila veci a stehovala je zpatky k sobe. Zadna opora zadne pohlazeni nic..prej sem bezohleduplna a nedam mu prostor kdyz míu reknu ze potrebuju vedet co s nama bude ..miminko si chci 100% nechat .maminku co pomuze mam ale ona je taky z toho smutna prej budu nestasna a mam si to rozmyslet (taky zustala sama). Zakladatelce moc drzim palce jediny co nam zbyva je verit ze se to vse otoci k lepsimu a mozna je to spatne ale porad doufam ze si to rozmysli a vrati se k nam i kdyz uz to bude nastiply vse se da slepit kdyz se chce 🙂

alusa81
11. zář 2015

@hanka3201
@hanka3201
Ahoj Hani můžu se zeptat jestli jste si miminko nakonec nechala?

hanka3201
12. zář 2015

Ahoj,ne.

alusa81
15. zář 2015

Tak to mě moc mrzí.

vendula01
8. zář 2016

Vím jaké to je.. Už asi 2 tydny mam takove příznaky jako ze jsem v tom. Ale cekam na MS jestli prijde nebo ne.
Rekla jsem to příteli,ale ten mi rekl ze jestli to bude pravda nechame to potratit ze si nenecha zkazit zivot mnou a deckem ze si chce plnit své sny. Docela me to zarazilo protoze uz jednou jsme meli takove tema a pritel mi rekl ze kdyby jsem byla v tom tak se o nas postará ... Tak ted nevim. V pondeli jdu na Gyndu tak uvidim,ja bych byla teda štěstím bez sebe kdyby se to podařilo ale nevim jak pritel.. :/

markiiska
8. zář 2016

@vendula01 zkazit život? to sou hodně silny slova, jak to může říct :(

monikagurthova
8. zář 2016

@vendula01 jako z tvého přítele bych po těhle slovech hodne rychle udelala přítele bývalého!

vendula01
8. zář 2016

@markiiska Nechapu to.. Kdyz jsme meli jednou uz falešný poplach tak uz skoro vymyslel jmeno a ted mi rekne ze jestli ti bude pravda tak to nechame dat pryc,samozrejme jsem to obrecela.. A on mi jen rekl ze co bylo bylo ted je to takhle.. :/

markiiska
8. zář 2016

@vendula01 to nevypadá moc dobře...pokud těhotná nejsi, tak bych se na něj hned vykašlala, at si plní ty svoje sny..a jestli jsi, tak hodně sil at to nějak zvládneš

vendula01
8. zář 2016

@markiiska nevim jestli ma jen nake takove chvilkove obdobi nebo ne.. Ale tohle me od nej za mrzelo.. On sam mi uz rikal ze by chtel miminko jestli si ho udelame ale to jsem jeste nebyla uolne pripravena,ale ted citim ze uz jo a jestli to opravdu budu moc stastna,ale zároveň zklamaná ze on ho nechce a chce si plnit sny.. :( jinak dekuji moc!