Jsem těhotná, přítel nechce dítě. Jak to zvládnu sama?

salfik
27. pro 2011

Ahojky holky.
Moc vás prosím o radu .Je mi 21 let ,pracuji a zároven studuji posledni rok zdravotní školy s maturitou a jsem těhotná - podle doktora asi 6tt .Podařilo se to i přes to ,že jsem brala prášky a přítel si stejně dával většinou pozor ☹
Bohužel už v březnu jsem měla samovolný potrat a musela jsem jít ,,na vyčištění ´´ Takový zákrok vám povim není nic přijemného a doted si vyčítám ,že to byla určitě má chyba ,že jsem potratila ... - Je vám asi jasné ,že na potrat nechci jít ,přítel mi napsal ,že to dítě nechce .Jsem bezradná ,není noc co bych nepobrečela... ☹ ☹ ☹
Mám strašný strach z toho až mu řeknu ,že na potrat nechci jít.Vím ,že mi bude strašně nadávat a psát ošklivé zprávy,ale začínám se smiřovat s tím ,že budu s mimískem sama - Jak to ale zvládnu finačně ? Jak to zvládnu bez jeho lásky ? Je tu nějaká maminka co byla s dětatkem sama bez tatínka dítěte ?
Moc vám všem srdečně děkuji ...Jde mi hlavně o to dítě ♥

sayast
2. led 2012

@gab7 presne. vubec jsem puvodne reagovat nechtela, ale tohle me tak nadzvedlo ze zidle ze jsem se neudrzela 😅.

lenka5731
2. led 2012

megy - terioza - denousek, teda holky, vy jste se hledaly, až jste se našly 😀 😀 😀

to bude teda "várka" dubnových dětí. to abychom si za deset let hlídali peněženky, pokud ty vaše děti zúročí ty morální zásady, co uvidí doma 😖

gab7
2. led 2012

@sayast asi tak nějak.už chvíli jsem to tu četla,a říkala si,že na tohle reagovat ani nebudu,ale tohle už mě taky nadzvedlo 😒 .jen si říkám,co je to za lidi mezi námi,a kam to povede dál? ☹ já vychovávám ze svých dětí slušné a poctivé lidi...,a pak tu jsou další takový?! ☹ ,...no jo no,ale byli..jsou a bohužel budou ☹

sayast
2. led 2012

@gab7 me i teda dost sokuje ze se neboji a klidne to verejne priznaji 😅. ja bych se musela hanbou propadnout 😝

ja jsem na tuhle sortu lidi chytla averzi ve chvili kdy jsem s malou v naruci stala nestastna na socialce, kdy mi rekli ze mam dost a nic nedostanu 😝
ale jelikoz jsem holka sikovna 😀 a mam skvelou mamku, tak jsem nastoupila na par sluzeb zpatky k nam do nemocnice a krasne se financne srovnala i bez pomoci statu a jsem za to na sebe hrda 😵

jasekd
2. led 2012

Musim jen souhlasit s holkama, co jsou z nekterych praktik paf. Ja se tomu ani nedivim, ze se to deje, spis je mi z toho smutno, a je mi lito deti, co je ceka. Nejvic me ovsem dostalo, a vlastne prinutilo napsat... Nekdo tu psal, ze tyhle podvody na davkach, zneuzivani statnich prostredku atd. jednou zaplati nase deti, ktery pujdou do duchodu (spis do rakve 😝 ) v 80 letech. A jedna na to reagovala slovy ve stylu "no a co, ted se ale budu mit lip...". Rozum mi zustava stat nad tou omezenosti 😔 .

gab7
2. led 2012

@sayast že to píší veřejně,to svědčí o inteligenci dotyčného člověka 😉 ,toť můj názor

také souhlas,když je hlídání,tak se dá sehnat nějaká práce 😉 .já jezdila na pár hodin domácí péči H&C 😉 ,taky se to hodilo,do práce jsem se vrátila,až když mladší nastoupil do školky.

lia_8
2. led 2012

Milé ženy...bohužel mě překvapuje, že nejsem zklamaná, že se objevily i další názory zastávající se těch, které si v životě evidentně hodlají poradit po "svém"..na úkor všeho možného - to je fuk. Jen mě tedy překvapuje, že ačkoli svůj vyhraněný názor veřejně prezentujete, nedokážete si jej udržet..protože opravdu často zakončíte diskusi myšlenkou: "neznáte mě, nestarejte se dál, není to vaše věc"...V tom případě nechápu, proč chcete, aby se stát (resp. občané "poctiví") staral o vás. Hlásáte tu svým způsobem svobodu slova..ale i ty malé děti na dětském hřišti si nebudou hrát s dítětem, které při hře podvádí, v pubertě ho možná za lupnutí svačiny či mobilu zmlátí (dnešní doba předpokládám)..takže proč se urážíte, když si dobrovolně pokládáte hlavu na pranýř. Nečetla jsem vás důkladně...ale myslím, že do důsledku některé neřešíte (zda-li ten nárok na dávku vzniká či neexistuje - v tom je dle mě u některých jablko sváru...protože se tu opravdu neřešilo to, že pokud nárok na příspěvky mám - že je nevyužiju). Nicméně zda-li se to zakladatelky týká nebo ne. Posoudí sama..finanční situaci řešit chce a v tomto ohledu je zapotřebí, aby si uvědomila, že ať se rozhodne jakkoli..vždy se může nalézt v jejím okolí někdo, kdo nebude s jejím rozhodnutím souhlasit. Tato diskuse je toho příkladem...ačkoli neustále omíláte, že dítě je dar a vše se dá zvládnout. Nicméně k tomu se stavíte ze své pozice..která nemusí být růžová, ale také ne úplně černá. Proto mám za to, že taková diskuse je úplně od věci..a že zakladatelka by měla zvážit svou situaci, svou psychiku a své schopnosti. Nevím, jestli je to pravé ořechové ptát se ČR na názor - spočítat hlasy - rozhodnout se..může to vyjít, ale nemusí...a vůči 20ti-leté holce to možná není fér..já osobně bych si nepřála, aby se moje dcera do takové situace někdy dostala..A pochybuji, že ty ženy, které jsou ve stejné tísni (v jaké možná bude ona)...bude mít čas a peníze sedět u internetu a chlácholit někoho, že se to dá zvládnout. Možná jsem v tomto ohledu trochu pesimističtější...ale odložených dětí je stále dost a ty ženy nejsou ve všech případech choromyslnné..!!!!!!!!!

kocicinka
3. led 2012

@salfik Moje máma se mnou zůstala taky sama, a to jí bylo 38! Podpora rodiny žádná , prarodiče byli staří a nemocní a sami potřební. Otce jsem nikdy nepoznala. A máma to zvládla to a jak!! Byla v mnohém lepší matky, než ty okolo. O peníze se uměla postarat vždycky. Neměli jsme ani alimenty, ani přídavky od státu.
Podle mě potrat není řešení. Je to jen útěk od problému, když pominu to, že to je v mých očích zabití člověka. Řešení je, postavit se na nohy, uvědomit si danou situaci a zvládnout to. Protože to jde. Škola se dá dodělat později, sama jsem při práci a při dítěti studovala VŠ- 3 týdny před druhým porodem mě čekají poslední státnice 😀
Přeju hodně štěstí a dobře, že jsi si miminko nechala, jednou by sis to mohla vyčítat a věř, že potrat ženu hodně poznamená. Moje kamarádka je 18 let po potratu, zůstala bezdětná a moc jí to stále trápí.

camelinka
3. led 2012

@lenka5731 mas bod 😀

lia_8
3. led 2012

@kocicinka Tvoje mamča je v tom případě žena, před kterou by mnozí měli smeknout. Já netvrdím, že se zvládnout nedá spousta věcí. Ale absolutně jsou mi proti srsti názory, že potrat je zabití...v tom případě nezlob se, ale v případě, že bych měla kupříkladu zdravotní potíže minimálně slučitelné s těhotenstvím a i přesto bych riziko překousla a rozhodla se mít dítě s možnou pravděpodobností, že potratím..jedná se zase z tvého pohledu snad o neúmyslné zabití, což se v našem právním státě trestá skoro stejně? Dalším příkladem může být Polsko..kolik dětí se narodilo a bylo necháno napospas osudu (například v popelnici) s tím, že někdo má problém přijmout trochu jiný pohled na potrat samotný. Je to zastaralé a naivní. Ale to je opět jen protichůdný postoj..tímto tě nechci urazit..

kocicinka
3. led 2012

@lia_8 Já se zde nechci dopouštět filosoficko- etické rozpravy na téma interrupce. Zdravotní potíže jsou něco jiného. To by si musela zvážit osobně. Jsou ženy, co si dítě i přes riziko nechají a naopak ženy, co jsou na potrat. Ani jednu skupinu se mi nepřísluší nikterak soudit a situaci v Polsku neznám. V případě zakladatelky se ale jedná o zcela zdravé dítě i zdravou matku, pouze jde o situaci, kdy je otěhotnění poněkud mimo plán. A to mi nepřijde jako "důvod" k potratu. Já se na to dívám tak, že kdo provozuje sex, musí počítat i s tím, že může otěhotnět. A na tuto možnost být připraven a v případě, že k tomu dojde, se k té situaci postavit čelem. Ne utíkat.Ono takových životních situacích je. Nejenom těhotenství. I nám se může stát, že přijdem o všechno a zůstaneme na mizině.A co potom? Zbavíme se dětí? Dáme je do děcáku?

kocicinka
3. led 2012

Měli jsme sousedku, která zůstala sama se čtyřmi dětmi. Muž jí odešel za mladší. Prostě se jednoho dne sbalil a šel. Neplatí alimenty. A taky je uživí a vychovává z nich slušné lidi.

lia_8
3. led 2012

@kocicinka Pokud to interpretuješ takto, je to pro mě pochopitelnější a ve většině s tebou naprosto souhlasím..Jak jsem jen řekla, jsem alergická na větu typu "potrat = vražda"..A já věřím, že žena je schopna se sama postarat o děti a spoustu věcí řešit nouzově aniž by děti strádaly. Nicméně jsou právě i případy, kdy to ženy nezvládnou a svým způsobem se podívej kolem..kolik miminek končí v nejhorším případě v igelitkách, na prahu nemocnic a dětských domovů, v babyboxech. A bohužel, jak jsem psala, tyto ženy nemají peníze na to, aby se mnohdy připojily k internetu a popsaly svou situaci..:(..proto mi přijdou názory, že všechno se dá zvládnout naprosto neobjektivní. Myslím si, že zakladatelka je spíše rozhodnutá si miminko ponechat, i přesto, že nemá oporu v příteli a finančně na tom také není nejlépe. Ale je možné, že tuto diskusi čtou i dívčiny, co se také rozhodují a nemají to lehké. K tvému názoru, že sex by měl být brán odpovědně je v této době celkem ideou. Myslím, že mnoho 15tiletých by ti oponovalo. A pochybuji, že by se náctiletí nechali tímto výrokem nějak omezovat. Podle mě to už není hrdinství. Ale proto jsou taková témata nejcitlivější. Mnoho lidí má k tomu svůj postoj..

ladybugie
3. led 2012

@salfik nečetla jsem celou diskuzi a ani jí číst nebudu. Kdo mě zná, tak ví, že jsem nedávno zakládala podobné téma jako ty.
Jsem 4 roky vdaná a máme 21m dceru. V květnu jsem otěhotněla, přes prášky. Co čet nechtěl, byla to dvojčátka. Manžela to položilo, poslal mě na potrat. Stejně jako jeho rodina. Já jsem naprosto proti potratům. Takže jsem si dvojčátka vybojovala. teď už vím, že jsou to dva kluci, kteří se už vehementně hlásí na svět a za necelý měsíc mě čeká CS. Ani nevíš, jak jsem šťastná, že jsem si ty svoje prdelínky uhájila. Není to jednoduché, když to nevyjde, budu sama na 3 děti. Ale zvládnu to!!! Zvládly to i jiné maminky. A ty jednoho prcka zvládneš taky, to se neboj! Jeden prcek nic není.
Můj manžel se s tím pořád nesrovnal, ale jsme spolu. Snad ho pohled na ty malý princátka v zavinovačkách dostane a my se zase vrátíme k normálu. A když ne?? tak budu mít čisté svědomí a 3 nádherný pidižvíky 🙂 Držím palce a radím nechoď sama proti sobě, mohla bys toho litovat! 😉

kocicinka
3. led 2012

@lia_8 Myslíš? V mnoha průzkumech naopak vychází najevo, že dnešní - náctiletí berou sex docela zodpovědě. Musím říct, že to tak opravdu je. Učila jsem na SŠ etiku, takže jsem se se studenty i o tomto bavila a představ si, že mi nikdo neoponovat.
Ono většina takto končících dětí ( popelnice a pod) jsou dílem matek s laktační psychózou, nebo narkomanek, či jinak nepříčetných, to by snad nikdo normální neudělal.

gab7
3. led 2012

@ladybugie ahoj,právě jsem si přečetla Tvůj příspěvek...a musím Ti napsat,že jsi mi vehnala slzy do očí .Musela to pro Tebe být strašná rána,vůbec si to nedokážu představit,že by mě manžel posílal na potrat a jeho rodiče 😢. Jsi Máma s velkým M 🙂 .taková jaká má být 🙂 .Rozhodla jsi se správně.Věřím,že Tvůj manžel změní názor,až uvidí ty dva malinké uzlíčky 😉 .Strašně moc Ti držím pěsti=štěstí,a přeji Ti z celého srdce pevné zdraví pro Tebe a Tvoje tři dětičky 🙂 ,opatrujte se 🙂 🙂 🙂 .Jsi silná žena,a buď na sebe hrdá! 🙂

lia_8
3. led 2012

@kocicinka Já se nechci přít..určitě máš své zkušenosti. Já se na střední a už vůbec ne na VŠ nesetkala s lidmi, kteří by sex nezodpovědně brali..alespoň, co se ochrany proti pohlavně přenosným nemocem týkalo..rozhodnutí mít dítě je trochu jiná liga, kdy toto rozhodnutí bohužel činíš, až když otěhotníš. Proto nechci být se svým názorem vyhraněná proti tobě (sama jsem před takovým rozhodnutím nestála)..Na druhou stranu zase znám spoustu lidí, kteří se zodpovědně nechovají ani ve 30, natož v teen-věku. Mám ve svém okolí dva špatné konce, kdy to rozhodně nebylo tak růžové, jak mnoho z vás popisuje..možná proto je můj přístup skeptický.

kocicinka
3. led 2012

@lia_8 No vidíš, to je ten rozdíl v mém a tvém myšlení. Já jsem rozhodnutí mít dítě nečinila, až když jsem otěhotněla. Protože jsem nikdy nebrala HA, tak jsem na tuto eventualitu byla připravená od doby, kdy jsem začala pohlavně žít. A i když by to bylo mimo plán, dítě bych si určitě nechala a bylo by velmi vítané. Je mi jedno, jestli je tento postoj hrdinství, nebo ne, nemám ambice být nějakou hrdinkou. Je to můj postoj, mám na něj právo a sděluji jej tady veřejně stejně tak, jako se zde vyjadřují ostatní uživatelky.
Jasně, že existuje spousta nezodpovědných jedinců v jakémkoliv věku. Pouze průzkumy dnešní doby ukazují, že dnešní náctiletí přistupují k sexu zodpovědněji( i k otehotnění), než tomu bylo v dobách minulých. Je to asi taky dílem toho, že se o tom více mluví, v rodinách, ve školách, atd.,sex již není tabu.

lia_8
3. led 2012

@kocicinka Já tvůj názor necenzuruju..nemusíš se ohánět svým právem. Jsem naopak ráda, že má někdo jiný názor a já jsem schopna si na základě tvého ujasnit svůj postoj. Průzkumy bych se moc neoháněla..ono také můžeš připustit, že díky tomu, že toto téma není tabuizované..je mnohem častějším jevem, že se sexem se nezačíná v pozdějším věku, tak jak tomu bylo dřív..ale v mnohem nižším. Není už ojedinělé, že 14ti-leté i mladší děti začínají pohlavně žít. Zda-li jsi brala nebo nebrala HA není směrodatné..existuje i jiný způsob zabránění početí. A ani HA není stoprocentní a sama vím, že pokud jsem onemocněla, brala ATB...chránila jsem se i jinak. Nicméně stále si stojím za tím, že rozhodnutí ponechat si dítě přes to, že jej nemůžu uživit je hrdinství. Bohužel děti na to poté, co matky přeceňují své síly, doplácí. Ovšem ne všechny jsou ve stejné situaci..

kocicinka
3. led 2012

@lia_8 a co bys dělala, kdybys už dítě měla a najednou přišla o partnera, o práci, atd., vrátila bys ho někam s tím, že už ho nemůžeš uživit? Situace se může totiž změnit i opačně. Samozřejmě je nerozum si dítě záměrně pořizovat do nestabilní situace, ale když už je počato, tak opravdu nevidím rozdíl mezitím, jestli je počaté, nebo již narozené.Kolik žen jenom muži opustili s malým miminem. Člověk si nemůže být jist nikdy ničím.
Jasně, že jsou i jiné způsoby, sice ne tak spolehlivé, ale to je jedno.
Ano, některé děti začínají se sexem ve i ve 14, ale není to trend poslední doby. Statistika říká, že se průměr pro první pohlavní styk naopak o něco zvýšil, je to myslím 17 let.

lia_8
3. led 2012

To je dle mě trochu odlišná situace. V tomto případě bohužel musím dělat vše proto, abych dítě uživila, v nejhorším případě prosti a škemrat, aby mé dítě mělo co jíst. Nicméně než se dívat, jak skomírá na ulici hlady, rozum by mi nedovolil to dopustit a opravdu bych raději dítě odložila do babyboxu a sama zhynula na ulici. Protože v případě, že by se rodina k nám zády, jak tomu v mnoha případech bývá..nezbývá mnoho jiného. Ovšem jiná situace je, když se do takové situace bezhlavě vrháš a přitom máš možnost tomu zabránit. Kdyby potrat byl protizákonný a všeobecně se mělo za to, že je eticky nesprávný..asi bychom tuto diskusi nerozebíraly. Nicméně je to naprosto běžná věc, která se děje dnes a denně. A je na každé z nás, jak si svůj život zařídí. A podkládat svůj osobní názor statistikama a průzkumy je podle mě dětinské. Sociologické průzkumy zpravidla nebývají celoplošné..a množsví rytířů Jedi, které jsme objevili při poslední SLDB mluví za své. Můžeš mi ty statistiky poslat do zpráv..ráda se poinformuju.

evulina77
4. led 2012

@lia_8 ale i když je potrat zákonný a všeobecně braný jako běžná věc, není to náhodou přece jenom vražda? Nechci vypadat jako náboženský fanatik, věřící nejsem a sama se považuji spíš za "něcistu" - v něco věřím, ale církev to není. Myslím, že právo na rozhodnutí by žena měla mít, nechci zakazovat potraty apod. Ale i tak to není jednoduché a podle mě to prostě svým způsobem vražda je. Pokud by se dítě mělo narodit postižené, beru potrat jako nutné zlo, ale když je všechno v pořádku? Jak s tím pak dál žít? Navíc si myslím, že u nás neumírají děti hladem na ulici...
Navíc veškerá antikoncepce může selhal, 100% je pouze abstinence. A pokud sexuálně žiješ, musíš k tomu všemu i přebrat odpovědnost za to, že můžeš otěhotnět. Mě vždycky mamka říkala, když jdes s někým do postele, představ si ho jako otce svých dětí. Tehdy mi to přišlo přehnané a vůbec mimo, ale časem sem přišla na to, že je v tom hodně pravdy a že stát se to může kdykoliv.
Asi v tom hraje i můj věk a to, že jsem se o děti snažila vždy poměrně dlouho a taky mě napadalo, že to třeba ani nepůjde...

lia_8
4. led 2012

@evulina77 Tu rady mamči si zapamatuju i pro své "budoucí ratolesti"..ta se mi líbí.. Akorát nevím, jestli je mířená na mě, protože si neuvědomuju, že bych měla opačný názor..Ale ne všichni se tímto v sexuálním životě řídí...bohužel. S názorem na potrat mi v tomto případě přijde, že si protiřečíš...Jestli tedy chápeš potrat jako vraždu a potrat při nálezu postižení miminka jako nutné zlo...v čem je tedy rozdíl? A já neříkám, že rozhodnutí jít na potrat jednoduché je..ale zakazovat potrat s tím, že je to vražda...je úplně podlé. A abych nějaké ženě někdy vyčítala, že se rozhodla "potratit" zdravý plod kvůli bůhvíjakým důvodům- je to její rozhodnutí...a na to jsem malý pán. A svým způsobem tímto názorem označujete ženy, které se takto rozhodly za vražedkyně, a to správné není. Nepřísluší nikomu určovat, čím jsou...A proto mám za to, že tato diskuse je tím pádem úplně scestná a pokud někdo v tuto chvíli o potratu uvažuje, měl by hledat odbornou pomoc a zvážit veškeré aspekty SVÉ konkrétní situace..a ne se tady nechat konějšit, jak v životě je vše zvládnutelné anebo nechat odstrašovat, jak to může být to nejhorší rozhodnutí v životě si dítě v tuto chvíli ponechat. A děti naštěstí doufám neumírají na ulici hladem..ale stále se nachází v dětských domovech, v ústavní péči - pokud jsou třeba týrány, jsou dávány k adopci atd. atd....takže mi řekněte, kde jsou ti zodpovědní rodiče a jak je soudíte, když to evidentně nezvládli..tak jak vy, vaše maminky a tety ze sousedství..

lorreine
4. led 2012

@evulina77 Ahoj, nepouzivala by som vyraz "zakonny", pretoze ma trochu iny vyznam. Zakon o umelem preruseni tehotenstvi tuto moznost predvida a upravuje. Ale zaroven sa k tomu nestavia ako k beznej veci, pretoze hned v prvych ustanoveniach hovori o predchazeni nechcenemu tehotenstvi. Z pravneho hladiska to nemozde byt vrazda pretoze plod do 12. tydne nieje povazovany na ludsku bytost aj ked je zivot hodny ochrany aj pred narodenim. Zaroven obcansky zakonnik stanovi, ze zpusobilost mit prava a povinnosti ziskava fyzicka osoba narodenim. Takuto zpusobilost ma aj pocate dite, ale pod podmienkou, ze sa narodi zive...Samozrejme je to vsetko z pohladu prava a pravnickej logiky. Suhlasim s Tebou (a podla zakona o umelem preruseni tehotenstvi aj zakonodarci), ze je to krajne riesenie. Zaroven si ale predstav situaciu, ktoru maju v Polsku, kde napriklad v pripade znasilnenia rozhoduje o potrate sud. Podla mna je to uplny extrem a potraty by som v ziadnom pripade nezakazovala.
Ale k otazke zakladatelky...ta je rozhodnuta si dieta nechat a neostava nic ine len pogratulovat a drzat palce. Tak aklo tu uz niektore holky pisali, usmev dietatka a objatie vynahradi vsetky starosti...ja skusenosti nemam, ale dufam, ze ich coskoro budem mat 🙂.

gab7
7. led 2012

@salfik Ahoj,co nového u Tebe,co bříško 🙂 roste 🙂 ? A přítel nezměnil svůj názor náhodou??

adela87
7. led 2012

@salfik Ahojky, brouzdám po koníkovi a narazila jsem na tuto diskusi. Těžko Ti radit, v té situaci jsi Ty a sama znáš všechny podrobnosti...nevím jestli jsi tu psala, kde bydlíš, jestli s maminkou nebo sama. Pokud s maminkou je logické zeptat se, kolik je u ní místa, jestli budeš moct mít s malým svůj pokoj. Bylo by to finančně výhodné, "jen" by jsi přispívala mamince. Pokud sama, musíš si říct, kolik platíš a spočítat si, kolik pak budeš brát a jestli si to budeš moci dovolit..zatím píšu jen o té finanční stránce, protože ta je moooc důležitá. Miminko potřebuje hodně věcí, a není pravda, že malé dítě, málo věcí...Dítě roste, každý měsíc má (ze začátku) jinou velikost...nevíš, zda budeš moci kojit, zda nebude mít mimi alergii a nebude potřebovat zvláštní výživu atd...kdybych byla ve Tvé situaci já, vzala bych nejprve v úvahu kde bydlím, kolik platím, jaké jsou mé výdaje teď, kde mohu ušetřit, zda se budu moci po půl roce vrátit na částečný úvazek, nebo na pár hodin týdně do práce, zda budu mít hlídání zadarmo, nebo placené, kolik to placené výjde a vyplatí se mi pak ta práce....toto bych si propočítala, přítele bych nyní nechala být...neragovala bych, dokud se sama 100% nerozhodneš. jemu bych pak řekla...rozhodla jsem se tak a tak...a uvidíš jak se k tomu postaví. bohužel si myslím, že i kdyby se rozhodl, že s Vámi ( s Tebou a miminkem) nakonec přece jen zůstane..Váš vztah už bude narušený...neříkám ale, že se to nebude dát zvládnout..záleží na Vašich povahách..já bych to třeba nezvládla a šanci bych mu už nedala.určitě to s ním ale řeš osobně.

co se týče "ždímání státu"...myslím si, že dva lidé by měli plánovat děti, když mají zázemí, peníze dítě zabezpečit a poskytnout mu vše co potřebuje bez toho, aniž by spoléhali na stát!!! není to jednoduché, ale je to zodpovědné a to je klíč ke štěstí a k tomo nebýt zkalamený z toho co ti naši politici vymýšlí za reformy. dokážu ale pochopit, co lidi vede k tomu podvádět. ale to zase svědčí o sociální výchově dvou lidí. já bych toto svému příteli nikdy neudělala, nedokázala bych ho nezapsat do rodného listu dítěte. co kdyby se se mnou něco stalo? když by nebyl uvedený, kdo by se postaral o naše děti? s přítelem máme děti dvě, nejsme prozatím svoji a oba mají jeho příjmení. přišlo mi to automatické. a někdo to tu už psal, v jiných státech nejsou takové sociální dávky jako u nás...myslím, že ve většině států EU se žena vrací do práce po půl roce, ale to jsem někde četla, možná je to trochu jinak, ale vím, že se nemají jako my, že nejsou 3 roky doma, atd...

helisek84
7. led 2012

ahoj holky, po delší době nakukuju...

@salfik napiš, co nového, všechny ti držíme pěsti a myslíme na tebe 😉

situaci v tomto státě bohužel nezmění ani reformy, ani výměna vlády, ani přímá volba prezidenta, ani nic podobného...bohužel celý sociální systém (tím nemám na mysli jen sociální odbor na úřadech) je nastolený špatně už od začátku...blbý je, že všichni nadáváme "doma", ať už na důchody, na porodné, na zdražování plynu, chleba, benzinu...občas se najde hrstka demonstrantů, kteří jsou hlídaní policajtama, aby se nic moc nedělo a nazdar...jsme příliš konformní a pravděpodobně máme i strach, co by se mohlo stát 😒 takže prozatím je to začarovaný kruh....

app. nikdy jsem nic neměla proti exprezidentovi...ale upřímně těch milionů, co se z našich daní zaplatit jeho pohřeb, tak těch se mohlo taky použít jinde...

kocicinka
7. led 2012

Tak jako Havla bych do téhle diskuze ale fakt netahala. To je dost nevkusné.Co s tím má společného? 😠 Vypravit mu důstojný pohřeb bylo to jediné a správné, co pro něj mohl tento stát udělat, ve srovnání s tím, co on udělal pro tuhle republiku. Spíš mě štvou tuneláři, spekulanti, manažeři s milionovejma odměnama, atd.
Souhlasím s příspěvkem Adela87, že děti by lidi měli mít až po určitém zajištění. Někdy se to ale nepodaří, jako v případě zakladatelky a teprve pak by měla nastoupit pomoc státu. Rozhodně jsem proti zneužívání, to toho dotyčného potom staví na roveň s cikánama a jinýma občanama, kteří parazitujou na státu. Co si budem povídat, je to podvod a trochu mi to připomíná ono komunistické pořekladlo: "kdo nekrade, okrádá sám sebe". Přeci, když vidím někoho krást v samoobsluze tak začnu taky krást, protože když on může a nechytí ho, tak proč ne já? Je to to samé.

adela87
7. led 2012

@kocicinka určitě, jak píšeš. nechtěla jsem, aby to vyznělo, že ostatní, bez "zajištění" považuji, za nezodpovědné. to vůbec ne. jen když dva plánují spolu, tak by to podle mě mělo být tak, jak jsem napsala výše. stát se může cokoliv, jako tzřeba v případě @salfik. tam je pomoc nutná!

kocicinka
7. led 2012

@adela87 Já s tebou ve všem souhlasím, mě jenom nadzvihnul ze židle ten Havel, resp. narážka na jeho pohřeb