Jsem těhotná, přítel nechce dítě. Jak to zvládnu sama?

salfik
27. pro 2011

Ahojky holky.
Moc vás prosím o radu .Je mi 21 let ,pracuji a zároven studuji posledni rok zdravotní školy s maturitou a jsem těhotná - podle doktora asi 6tt .Podařilo se to i přes to ,že jsem brala prášky a přítel si stejně dával většinou pozor ☹
Bohužel už v březnu jsem měla samovolný potrat a musela jsem jít ,,na vyčištění ´´ Takový zákrok vám povim není nic přijemného a doted si vyčítám ,že to byla určitě má chyba ,že jsem potratila ... - Je vám asi jasné ,že na potrat nechci jít ,přítel mi napsal ,že to dítě nechce .Jsem bezradná ,není noc co bych nepobrečela... ☹ ☹ ☹
Mám strašný strach z toho až mu řeknu ,že na potrat nechci jít.Vím ,že mi bude strašně nadávat a psát ošklivé zprávy,ale začínám se smiřovat s tím ,že budu s mimískem sama - Jak to ale zvládnu finačně ? Jak to zvládnu bez jeho lásky ? Je tu nějaká maminka co byla s dětatkem sama bez tatínka dítěte ?
Moc vám všem srdečně děkuji ...Jde mi hlavně o to dítě ♥

marty154
27. pro 2011

Ahojky,já bych do toho taky šla,taky jsem s malou od 4.měsíce sama a zvládáme to v pohodě,vůbec bych se nebála,většinou rodina pomůže 😉 .Řeknu ti,že my jsme se o mimčo snažily 2 roky a nic,tak jsme musely na umělé a to vyšlo 🙂 a můj manžel až se malá narodila zjistit,že ji mít ještě neměl. ☹ Je to smutný,ale já malou chtěla a miluji ji,je to to nej...........,co mě v životě potkalo,je to nádherný.Jsem ráda,že ji mám,taky by se mohlo stát,že bych pořád čekala a roky utíkají a nakonec bych byla bez dětí.Tak přeji hodně štěstíčka a na přítele se vyprdni,takový za to nestojí.Tak se drž 🙂

drakenn
27. pro 2011

to salfik
pokud to myslíš vážně a prďolku si necháš, ozvi se mi a já ti pošlu nějaké věcičky po mých dětech! Drž se a na toho svého se nespoléhej. Spoléhej se jen sama na sebe..

catherin89
27. pro 2011

Čtu to tady tak letem světem ale já na tvém místě bych si miminko určitě nechala. To dítě za to nemůže a myslím, že když člověk chce tak zvládne uplně všechno. Myslím, že bys to měla vnímat jako dar, že se Ti podařilo otěhotnět (i když neplánovaně) teď si říkáš co a jak atd. ale zkus se kouknout do témat snažilek, věřím, že se tam najde spousta žen, které by byly za tvou situaci vděčné. V dněšní době není těhotenství samozřejmost, takže až by sis jednou za pár let (třeba) řekla tak už je na dítě vhodná doba, už jsem na to připravená atd. už to taky nemusí jít a zařadíš se do oněch výše zmiňovaných témat a budeš se tu dívat jak se ostatní radují ze svých ratolestí, přitom ty už k tomu máš teď tak blízko...

denousek
27. pro 2011

@salfik jo uz to ctu promin ..ze je mu 24... a jak jste spolu teda dlouho?to uz by mel mit rzum ve 24 to uz neni takový díte..spis je to pro nej sok... on se s tim nejak srovna...snad...asi se boji..

jaa
27. pro 2011

@salfik Moje švagrová otěhtněla přes HA 2x.. 😉 kdyby se to nestalo,tak je dodnes bezdětná ,protože ten její taky děti nechtěl..Na otěhotnění s Ha stačí,když jsi nemocná a bereš k nim ještě ATB...pak má HA menší účinnost a dojde k otěhotnění... 😉
Miminko si nech..Mamka ti jistě pomůže a myslím,že přítel,až uvidí utz,jak mimi roste a pak změní názor..neboj.Pokud to není totální sobec,tak bude vše ok..

weri1
27. pro 2011

@salfik těš se na miminko ....jestli přítel názor nezmění, bude to bolet, ale časem to přejde...vím, že se mi to lehce píše a že mi nevěříš, ale uvidíš, že to tak bude. Držím ti palečky, aby si vše zvládla a byla jsi šťastná. A určitě se najde někdo, kdo vás bude oba milovat 🙂

diviska
28. pro 2011

Ahoj, i já jsem defakto s malou sama. Tatínek sice "chce" malou, ale nechce mě. Navíc je nezodpovědný a nevydělává peníze, takže mi nepřispěl zatím ani korunu. Celé mé rizikové těhotenství mě nechal jezdit po doktorech samotnou. Když jsem předčasně porodila, tak za mnou párkrát přijel do porodnice, ale vždy pět minut před koncem návštěvních hodin. Po porodu mě zase nechal s malou samotnou a odjel na chalupu za kamarády..a tak je to pořád..občas si přijde malou pomazlit, ale tím to končí. Já jsem ale šťastná, miluju svoje miminko a za nic bych to nevyměnila a chlapi ať jdou do háje! Zvládneš to, jsi mladá, někoho si ještě najdeš, kdo bude chtít tebe i tvoje miminko. A ty těžkosti které třeba kolem toho budeš mít, tak na ty okamžitě zapomeneš. Opatruj sebe i miminko, držíme s Amálkou palečky!

marty154
28. pro 2011

@diviska smutný,ale krásně napsaný 🙂 tak ať ti Amálka dělá jen samou radost 😉

sariss
29. pro 2011

Ahoj,je mi to lito,ze musis byt v takove situaci uz od zacatku tehu,rozhodnout se budes muset sama,ale ja za sebe rikam,ze pokud mas kde bydlet,mas rodinu co te podpori,pomuze, tak bych byla spis pro to si male nechat kor vzhledem k tomu co to rekl gynekolog. Skolu bys taky zvladla pak dodelat. Ono to nikdy neni jisty,zadna nevime jestli keenly nezustanem s detma bez partnera,ale chapu ze takhle na zacatku to musi strasne bolet. Drzim place.

sweetkitten
29. pro 2011

Ahojky, věř mi, LÁSKU CHLAPA NEPOTŘEBUJEŠ!!! Já sice mám přítele ale je pořád pryč ve dne v noci a když jsme náhodou spolu tak je jen jako nějaký můj kamarád a né paretner, nějaká láska? Na tu s miminkem není čas, lásku si dávám jen se synem. Chlap jakoby tady vůbec nebyl. Vůbec bych se s přítelem o tom nebavila, jednou tvoje miminko odmítl, nech ho být a nebreč pořád, je to zbytečné. Dej tomu čas, za pár týdnů tě miminko začne kopat, naroste ti bříško, bude to fajn. Pokud on dítě nechtěl, prostě řekni, že si ho necháš buď s ním nebo bez něho a jdi pryč, ono se mu to rozleží v hlavě, pokud ne, tak je to jeho smůla, neví o co by přišel. Hodně chlapů změkne s příchodem rostoucího bříška, ťukotem srdíčka a kopáním miminka. Moje kamarádka měla na chlup stejnej příběh jako ty, ovšem jeho rodiče ji měli rádi a ona se s nima stýkala i přes jeho odmítání, potkávali se u nich doma, ona byla tak v 10.týdnu a jeho maminka poslouchala srdíčko miminka přes fonendoskop, její chlap hleděl jak puk co to dělají, ukázali mu ultrazvukové foto a dokonce si poslechl srdíčko jako jeho maminka v tu ránu si dokázal představit, že by teda mohl být otcem, nic méně kamarádka mu řekla, že s ním nechce nic mít (super taktika). Později k nim chodila s rostoucím a "vlnícím" se bříškem a jak ho začal chtít, ale to už to nevydržela ani ona. Dnes mají už půlroční holčičku a žijí spolu šťastní. Trápila se jak ďas, ale za zkoušku nic nedáš. Je to na tobě, buď zkusíš taktizovat, nebo se na něj jednoduše vykašleš. Držím ti palce!!!!!!!!

sweetkitten
29. pro 2011

@sweetkitten A ještě něco, máš rodiče a kamarády, co ti vždycky s miminkem pomůžou i když to vypadá, že to tak není.

sariss
29. pro 2011

Videla jsem ze tu je diskuze svobodnych maminek,nakoukni tam,tam uvidis jak to zvladaj ostatni

salfik
autor
29. pro 2011

Ahojky holky moje úžasný .Omlouvám se ,že jsem přišla až ted .Dnešek jsem celý prospala a včera ?Přišla jsem z práce ,dala sprchu a šla spát,jsem strašně unavená 😖 a to ještě nemám žádné bříško

Ani nevíte jak jsem vám tak vděčná ♥,přítel se mnou vůbec nekomunikuje a když ,tak to stojí teda vážně za to ☹
...Hlavně at je to strašné období už za mnou a já se v klidu mohu těšit na to malé ♥♥♥

camelinka
29. pro 2011

@salfik ahoj kocko, tak uz si mu rekla ze si mimco nechas? kdyz nechce komunikovat rozumne, tak to at radsi vubec, mrnousek ti da tolik lasky ze nebudes vedet co s ni 😉 😵 a casem potkate nekoho spravnyho 😉

salfik
autor
29. pro 2011

@camelinka Chtěla jsem mu to říct osobně ,on to podle mě tuší ,ale ,,nemá ted čas ´´ jeho odpověd.
Asi má z toho strach ,nebo nevim ,že se ted chova jako blbec.Vůbec ho nepoznávám ☹

camelinka
29. pro 2011

@salfik aha,tak to je naprd kdyz to nemuzete probrat a aspon mit jistotu 😔 ,tak snad si brzo cas najde at uz to mate vyreseny. Jak ste spolu byli dlouho?

salfik
autor
29. pro 2011

skoro 2 roky ...Tak je to typ samý kamaradi ,disco a hooodne pracovity typ...tak se najednu stranu nedivim-asi ma strach ze o tohle všechno přijde ...

camelinka
29. pro 2011

@salfik hmm tak 2 roky neni zrovna malo,ale na takovyhle ucho asi jo 😔 ,achjo je to tezky no, je to pro nej sok a asi si nedokaze predstavit zit najednou jinak. Kdyz jsi otehotnela poprve tak reagoval jak?

danfal
29. pro 2011

@salfik Pokud se bojíš jak to bude finančně, tak jsi psala, že jsi zdravotní sestřička, budeš mít možnost si třeba i přivydělat, když mamka pohlídá. Po mateřské to můžeš zkusit. Já jsem taky šla do práce, když byl maloch ještě malý. A docela dobře se nám žije, teď jsme si koupili byt. Zvládneš to, jak říká můj kamarád, že mezi chlapem a ženskou ženskou je rozdíl už v tom, že ženy mají porod a chlapi rýmečku.
A s přítelem bych to teď rozhodně neřešila, neozývala bych se, psala bych tady na MK, fotila si bříško a myslela na to, jak se budete mít s prckem dobře.
Pokud potřebuješ, ráda s tebou pobrečím nad ultrazvukem a klidně můžem rozebírat kontroly miminka a tešení se na něj. Hodně odpočívej, dělej si malé radosti a ten tvůj až uvidí, že se to bez něj nepose*e, tak bude ještě litovat. Drž se.

salfik
autor
29. pro 2011

tak jsem dostala zpravu ze kdyz nebudu akceptovat jeho - to ze nepujdu na potrat )ze je mezi nami konec .Panebože je mi strašně

camelinka
29. pro 2011

@salfik to je mi strasne lito, ale aspon vis co je to za nezodpovedny sobecky decko, bude vam bez nej lip ikdyz to ted vypada bezvychodne. Nebud smutna, mrnouskovi to vubec neprospeje, co nejdriv se s tim sver mamce a spolu neco vymyslite 😉

gab7
29. pro 2011

@salfik Ahoj 😉 ,pročetla jsem si celou diskusi,a souhlasím s camelinkou 😉 .Určitě se co nejdřív svěř mamce,to bych udělala jako první věc.A hlavu vzhůru,kvůli mrňouskovi,co nosíš pod srdíčkem 🙂 .
Je mi to moc líto,co Ti přítel napsal,ale na druhou stranu Ti napíšu,že jsi poznala,co je to za člověka,jaký je na něho spolehnutí. 😒 .Soustředila bych se teď sama na sebe a na miminko.
(O potratu bych neuvažovala ani vteřinu,jak jsi psala,že už máš jeden za sebou,tak bych se bála,aby později nebyl problém s otěhotněním.)
Věřím,že to zvládneš sama i bez přítele,a že budeš mít oporu ve své mamce.A jak tu psaly i ostatní maminy,tak určitě časem najdeš lepšího chlapa,který bude mít rád Tebe i Tvého drobečka 🙂
Moc Ti držím pěsti=štěstí,a hlavně přeji pevné zdraví,a pohodu s mamkou,ať to dobře přijme 🙂 Drž se,uvidíš,že ten malinkatý drobeček Ti všechno vynahradí,a nikdy nebudeš litovat 🙂

salfik
autor
29. pro 2011

Holcicky moje problem je ted hodne o financi ,z toho mam nejvetsi strach ☹ ☹ ☹

danfal
29. pro 2011

@salfik Finance jsou složitá věc, ale všechno jde zvládnout. Jako samoživitelka máš i delší mateřskou, takže to penízky budou. Oblečení budeš mít od mamky a nebo se dá koupit na internetu hodně levně. Po mateřské bych se domluvila v práci na zkrácený úvazek má to tak kamarádka, chodí do práce jednou týdně na 12 hodin a k rodičáku si docela slušně přivydělá. Prostě to nějak půjde, pověz to mamce, spolu to proberte a vymyslete jak se do toho opřete. Teď je důležité, že ty miminko chceš, jsi ráda, že ho máš a takhle to musíš všem říct. Vojta chosil od roku do jeslí a taky jsme to zvládli. Hlavně klid a pohodu a ten zbytek nějak dopadne, dostala jsi k Vánocům krásný dárek, tak si ho koukej užívat!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

salfik
autor
29. pro 2011

Mamka se bojí take te finančni situaci ,sama ma malo a takhle o detatko navic se zvysi najem ,ze zacatku to nejak zvladnu ale co pozdeji ?Pritel mi prispivat rozhodne nebude a ja ani nevim kolik budu mit materskou kdyz mam mesicne 9000 kc cisteho,mam sice neco nastereno na karte ale zas tak moc to neni kdyz se ted divam na internetu co miminka vsechno potrebuji.
kdyby se ten muj chlap aspon pochlapil ...

danfal
29. pro 2011

@salfik Jsou věci, které potřebuješ nutně, ale které mít nutně nemusíš. Prostě si sepíšeš, co všechno by jsi měla mít a to pořídíš. Myslím si, že to zvládnete. Zatím bych se snažila zařídit si všechno sama, zeptala bych se i na sociálce, a pokud se přítel pochlapí, bude to jenom bonus.

gab7
29. pro 2011

@salfik souhlasím s danfal 😉 ,jsou věci,které budou pro miminko opravdu nutně potřeba,a věci bez kterých se opravdu obejdeš.Prober to všechno s mamkou.A jako zdravotní sestřička,budeš moci jít na nějakou tu službu nebo na zkrácený úvazek do nemocnice 😉 .Jsem také zdr.sestra,my tu práce vždy seženeme 😉 Hlavně když bude hlídání.Zpočátku,pokud budeš moci malé kojit,tak ani výdaje na stravu nebudou takové.
Nebude to lehké,ale pořád si myslím,že to zvládneš,budeš mít podporu mamky.Člověk se uskromní,pořídíš nejnutnější věci.Spoustu věciček na mimi pořídíš v secondhandu.Nakupuju tam téměř vše,a za pár korun 😉 .A na mimi,jsou tam věcičky jako nové,nezničené 🙂 .
Třeba se chlap ještě probere,ale moc na to raději nespoléhej,když se k tomu takto postavil 😒 .
Bude lepší,když se budeš spoléhat sama na sebe 😉
Budu se moc těšit na první obrázek z uz malinkého drobečka,až nám ho představíš 🙂

lenka5731
29. pro 2011

@danfal samozivitelka nema delsi materskou, plati to uz nekolik let.

cervena_vila
29. pro 2011

Když se chlap neumí postavit k zodpovědnosti, tak za to nestojí! Mám taky pár kamarádek, co dostaly na výběr od chlapa "dítě nebo já" a vždycky vyhrálo to dítě. Věřím, že se k tobě najde někdo, kdo si tě zaslouží i s mimčem 😉

Navíc na příspěvky od přítele máš nárok, když nebude přispívat dobrovolně, může mu soud nařídit test otcovství, jen to chce nevzdat předem.

evulina77
29. pro 2011

i když se chlap nepochlapí, rozhodně nedělej tu blbost, že by jsi ho neoznačila za otce, i kdyby ti sliboval, co by chtěl, i kdyby vyhrožoval, jak by chtěl. Platit na malý bude muset (a to mu rozhodně patří) a když na to příjde, tak může platit i na tebe.
Co se týká věcí pro mimčo, na netu - aukro, mimibazar apod.(ale ne jen tam) se dají koupit použitý věcičky hodně zachovalý za pár korun. Kočárek taky nemusí být nový, dají se koupit levné a pěkné použité kočárky v bazarech. Stačí jen počkat a obcházet. Kojení rozhodně dopuručuju, je to velká finanční úspora (ale nejen to), za měsíc to může dělat i 3 až 5 tisíc za umělý mlíko. Další úspora jsou látkový plínky, používat je i třeba jen na doma, to může udělat až 1000 za měsíc
Čím je dítě větší, tím rostou náklady, ale to se zase chodí do práce, takže to bude zase o něčem jiným. Však ono to nějak půjde a bude to dobrý. Mimčo za to stojí!!!!!!!!!!!!!! 🙂