Jsem těhotná s přítelem, kterého nemiluju. Vyhrožuje mi

suzannes
28. říj 2013

Ahoj ženy, asi jste tu zvyklí na toto téma ale já to prostě někde potřebuju někomu říct a už nevím co mám dělat.
Po 7letem predeslem vztahu mam 2 deti s kteryma jsem skoncila sama.dodneska nemam alimenty a kvuli tomu porad litam po soudech.Mezi tim jsem si nasla noveho pritele ktery se ke me hned prestehoval a s kterym jsme pul roku a mame za sebou uz i me prvni zamkle tehotenstvi a prvni krizi pri ktere jsme spolu mesic nebyly.pak jsem k sobe nasli znovu cestu jenze je tu krize znovu s tim ze se mi zacal hnusit , zprotivil se mi a nemiluju ho. beru ho jako kamose.Jenze problem je v tom ze jsem zjistila ze cekam mimino. Kdyz se dozvedel ze ho nemiluju ze s nim byt nechci zacal mi nadavat do svine, kravy ze jsem ho vyuzila pro dite a ze mam jit na potrat a kdyz jsem mu rekla ze na potrat proste nejdu a zeptala jsem se ho jako kdyz nepujdu jesi je schopnej me schodit treba ze schodu rekl ze klidne , nevim jesi to rekl ze vzteku ale co mi rikal tak svoji ex srazil autem (sice jen zrcatkem) ale byl schopnej to udelat. kdyz jsem samovolne poprve potratila tak mi to daval i za vinu, kdyz sme se rozesli hazel na me okolo spinu ze jsem kurva jak vsem rostahnu nohy atd. Jenze si nedokazu predstavit ze bych byla s 3 detma sama natoz jak to zvladnu financne co se tyce vybavicky atd. to mimco bych strasne chtela a dalsiho potratu se bojim a jsem ted v zoufale situaci ☹(

sayast
28. říj 2013

@laurital dekuju 🙂

ivajaro
28. říj 2013

@sayast Souhlasím! Přesně tohle by vadilo i mě! 😉

saminomimino
28. říj 2013

no mně spíš zaráží ,že najednou z ničeho nic skoro nového přítele začneš nesnášet,proč? a proč si se sním tedy snažilo otěhu? a pak tedy potrat,po kterém jste se evidentně nechránili a možná se dalo čekat že otěhu zase i když už si ho neměla rádaM no hlava mi to nebere,pač já bych se bála být na dvě děti sama závislá na dávkách,co si budeme povídat i při dosažení na max dávek je to nic,na zaplacení nájmu,alimenty nemáš proč?Dnes už jsou lépe vymahatelné,nutno to řešit,no bez urážky prosím,ale příjde mi to celé takové dětinsky nezodpovědné a nebudeš to mít lehké ani s dvěma dětmi a zase jít na potratat zdravého dítka v 9tt už mi taky nepříjde zrovna fér..

michaela_2
28. říj 2013

@suzannes No, některé příspěvky tady reagují dost tvrdě 🙂, ale bohužel s nimi v zásadě musím souhlasit. Také jsem ve tvém věku, teď čekáme s manželem druhé miminko a ač bych v případě nouze měla podporu i svých rodičů, NEUMÍM si představit vychovávat děti bez něj ( respektive pokud by k tomu skutečně došlo a já vychovávala obě děti sama, určitě bych byla opatrnější při volbě dalšího partnera a neplánovala s někým třetí miminko v tak neskutečně krátké době).

Pokud by se jednalo o selhání antikoncepce, tak bych tohle nenapsala, ale takhle mi to vážně hlava nebere, promiň 😖 . Máš přeci zodpovědnost už za dvě své děti, a jak píšeš, že nový přítel se k tobě ,,hned přestěhoval'', tak to je vrchol nerozumu. Tohle rychlé předhazování nových tatínků může končit i daleko hůř - co kdyby vážně tobě nebo dětem něco udělal, myslela jsi na to? Já bych si cizího chlapa domu k dětem nenastěhovala, a raději se ani neptám konkrétně jak dlouhá byla ta ,,krátká doba'', když jste toto vše stihli za pouhý půlrok.........

saminomimino
28. říj 2013

@ivajaro no jo,ale obserou to ty děti,omluva za slovník 😒

xveronikaxx
28. říj 2013

@suzannes víš,jestli jsi vnitřně rozhodnutá nechat, tak si ho nech.. ale prosím, zamysli se nad sebou... bydlet s někým a nechat pečovat o své děti s člověkem, který ti sprostě nadává, byl dříve na drogách (mmch - udělala jsi si testy na HIV a žloutenku?) a byl schopen ublížit své bývalé a vyhrožuje tobě? Nemáš strach, že se ti bude mstít na dětech? navíc, když to 3. bude jeho? že mu nějak ublíží?
prosím zbav se ho co nejdřív.. peníze nejsou všechno

O tom miminku popřemýšlej, zvaž všechna pro a proti.. jsi ještě hodně mladá, dvě krásné zdravé děti už máš

saminomimino
28. říj 2013

pravou bezmoc a beznaděj,s tebou asi prožijé tvé děti,je mi jich líto

wisttit
28. říj 2013

@suzannes Je mi hrozne líto Tvých deti. Měla by jsi začít myslet více na ně než na sebe...

suzannes
autor
29. říj 2013

diky damy za nazory 1, prvni dve deti mam s jednim chlapem takze ze tu ctu ze mam kazde dite s jinym je absorbita. 2, alimenty na prvni dve deti se resi na soude jelikoz je ma exekucne z platu ale tim ze se byvaly dostal do insolvence tak mi je deponovali a vyckavam kdy je soud povoli takze neni psano ze je neuvidim 3. nikdo nerekl ze do prace chodim, sice mam dve deti ale nejsem jedna z tech co doma sedi a ceka na davky jak tu taky bylo zminovano , nasla jsem si prividelek uklizenim na Mestskym urade takze mi prace damy opravdu nesmrdi! za 4, jde mi o radu nejde mi o financni radu pouze nejak psichycky podrzet. 5, o dve deti jsem se doposud starala sama tak vim jake to je a ac mate jedno a jste na nej sama tak vas chapu ze pisete co pisete. a za 6, nejsem ta z tech co si skolu nedodelala!

ivajaro
29. říj 2013

@suzannes Tak když si žiješ takhle, proč jsi se nechala "zbouchnout" od exfatáka??? 😕 Já, vědět že ten dotyčnej fetoval je agresivní, tak by tak letěl že by ani nazout boty nestíhal, a né že se nechám po půl roce dostat do jináče a pak si zoufat. Tohle jsi si měla rozmyslet dřív!
Opravdu, jak tu bylo několikrát psáno, za tuhle situaci si můžeš sama, a nikdo tě nebude chlácholit a utěšovat za tvou vlastní blbos!
Jsou tu maminy, co opravdu potřebují pomoc, které se né svou vinnou dostali do nějakých problémů, ale u tebe člověk ani neví,co vlastně chceš.... a bezmoc a beznaděj vypadá opravdu jinak!!
Takže TY se vzapamatuj a začni uvažovat jako dospělá ženská!!!

vladla
29. říj 2013

@suzannes no nevím.V prekérní situaci jsi byla už než se k tobě přítel nastěhoval...
po půl roce se ti hnusí...a nemiluješ ho...
Zlato měla jsi přemýšlet,když jsi mu roztáhla nohy!!!
Tady je každá rada drahá!!
Sorry

kajalka
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
ivajaro
29. říj 2013

@kajalka 😀 😀 😀 😀

danfal
29. říj 2013

@suzannes Nemyslím si, že bys byla špatná a ani jsem nehodnotila tvou finanční situaci. U nás to bylo tak. Dokud byl syn malý, byly výdaje docela únosné, ale co chodíme do školy, tak je to docela síla. Přibudou kroužky, výlety se školou a spoustu jiných věcí a věř, že to není jednoduché. Vím, o čem mluvím, se synem žiju už sedm let sama.

michaela_2
29. říj 2013

@suzannes já už svůj názor napsala. Držím ti moc palce abys to zvládla, ale prosím tě, až zase někoho potkáš, tak si ho k sobě hned po pár týdnech nestěhuj - nebo obráceně.

uztotakbude
29. říj 2013

To je těžké, nějak tě psychicky podržet. Protože většina maminek tady ví, jak je nákladné mít dítě (zatím máš děcka malá, počkej až půjdou do školy, to ti nějaký přivýdělek jako úklid na úřadě bude k ničemu). Jsou tu i matky samoživitelky a vidí, že není lehké uživit sama jedno nebo dvě děti. I když dostávají od ex alimenty (ty šťastnější, co žily s chlapama, kteří nejsou totální bastardi), tak jsou ty alimenty dost směšné, protože soudy dneska věří, že 1500 Kč na dítě je prostě "dost". Těžko tě budu uklidňovat, když vím, že v tvé situaci bych se šla asi zhoupnout. Ale já bych se do ní prioritně prostě nedostala. Vlítnout s chlapem během půl roku dvakrát do jináče, když ho ani nemiluju, to je opravdu výkon. Vůbec bych se nedivila, kdyby tě rodiče poslali do háje. Myslím, že ti pomáhají až až, ale teď jsi tomu fakt nasadila korunu.

saminomimino
29. říj 2013

@suzannes Sama s třemi dětmi a jedním platem budeš chtě nechtě závislá i na státních sociálních dávkách- přídavek na dítě,na bydlení,hmotná nouze a další,nevím jaké máš vzdělání nebo praxi v danném oboru,i to vše bohužel hraje velkou roli,to prostě nebude prča,ale ono když člověk musí tak zvládne kde co,spíš prostě nechápu že si se nechala zbouchnout nějakým volem kterýho ani nemáš ráda a teď to vše obserou větší děti a to prtě jakbysmet,tady tě nikdo po rameni plácat nebude,si v průseru,pokud máš rodinu co za tebou stojí máš obrovskou výhodu,ale pokud ne,bude to opravdu hoooodně těžké,příště trochu požívat více mozek než vagínu....

chris_n
29. říj 2013

@suzannes jsi už v docela pokročilém stádiu těhotenství (resp. na miniinterrupci je už pozdě) a interrupce se dělá už jen ze zdravotních důvodů, pokud vím? Takže nechat či nenechat si dítě, už je asi pozdě řešit. Možná mlžím, možná ne. Každopádně ve 23 letech, po půlročním vztahu být těhotná a čekat 3 dítě, je podle mě holý nerozum. Mimo to, přečti si některé své věty, co nedávají smysl... absorbita? - neměla to být absurdita? (ale to je teď mimo). V tuto chvíli by si hlavně měla řešit situaci s přítelem - dle mě jednoznačně konec zvonec. A pak se snažit pro svojí životní situaci udělat něco víc. Ted máš přivýdělek - uklízíš. Az budeš mít větší pupek, tak to asi nebudeš moct dělat. Pravděpodobně dostaneš rodičák na 4 roky a to je teda celkem málo měsíčně. Obrať se na rodinu, to je asi jediné, co můžeš dělat.

A do budoucna radši dvakrát měř, než jednou řež 🙂. A taky popřemýšlet o antikoncepci.

michaela_2
29. říj 2013

@chris_n potrat ti u nás udělají až do 13. týdnu.....

chris_n
29. říj 2013

@michaela_2 no říkala jsem, že si nejsem stopro jistá, ale myslím, že interrupci už jí žádný doktor ted nedoporučí ne? Pokud je mimčo zdravé.

saminomimino
29. říj 2013

@michaela_2 no pokud vím zákonem je povolený do 12 tt,ale je to ujeté,vždyť je už chotový člověk,s tím bych nedokázala žít,viděli jste to video potratu ve 12tt jak miminko před vražednou jehlou "utíká" snaží se schovat a nemá kam,je bezmocne a zabito a roztrhané na kusy,fuj

saminomimino
29. říj 2013

@chris_n hipokratova přísaha potraty popírá,tady se najdou i barbaři co to bez mrknutí oka,jen tak udělají ve 14tt,ale není to legální

diviska
29. říj 2013

@suzannes já si hlavně myslím, že se vykašli na tuhle diskuzi, jsi o dost statečnější než já, mě dámy jak to říct slušně - kálej - a to není moje situace kterou tu probírají. Všechny chytré jak rádio a promiň saminomimino - mám tě ráda, ale napsat někomu že má používat mozek a né vagínu?! Trochu na palici ne?!

uztotakbude
29. říj 2013

@chris_n JJ, absorbita mne taky rozsekala. Já nevím, kdybych viděla, že za to prostě nemůže, tak jí i polituji. Ale tohle?

uztotakbude
29. říj 2013

@diviska Ale proč na palici? Žijeme v 21. století. Existují kondomy, prášky, nitroděložní tělíska apod. Kdyby používala hlavu, tak u toho může bezpečně používat i vagínu. Ať si užívá, je mladičká, však ano, život je od toho, aby si ho člověk užíval. Ale zodpovědně. A ne být ve 23 letech už počtvrté těhotná, podruhé bez chlapa a žít způsobem, ono to nějak dopadne a někdo mi pomůže.

chris_n
29. říj 2013

@diviska myslím si, že slečna potřebuje obě strany mince. Jak tu, co jí podpoří, tak tu, co jí trochu otevře oči. Jelikož se do té situace už dostala, tak jí můžeme jen radit do budoucna. Ale každopádně se do té situace dostala svou nerozumností (můj názor).

elvira
29. říj 2013

No - co chceš vlastně slyšet?
Máš toho hodně, lítáš po soudech a sociálkách, do toho těhotná a sama v podstatě už se třema dětma na krku...
Máš kde bydlet? Nebo ti příspěvek na bydlení dokáže pokrýt nájem nějakého bytu, případně nějaký byt vlastníš?
Vím, že toto asi slyšet nechceš, ale po půl roce s chlapem, se kterým jsem už byla od sebe měsíc a hnusil se mi, bych dítě nejen že neplánovala, ale udělala bych max. pro to, abych neotěhotněla - tj. antikoncepce není takový výdaj v porovnání s tím, co tě teď čeká s dalším dítětem...
Nebudu vyrývat, chce to zajistit bydlení, pokud máš pomoc od rodičů, tak je to velké plus, jinak vylítat si cokoli, na co máš nárok.

saminomimino
29. říj 2013

@diviska no já si myslím něco jiného,ve srabu jsou hlavně děcka,kvůli ní,nesnáším tyhle nezodpovědný matky a ona ten dojem bohužel dělá,ty ji plácáš po rameni to jí k ničemu nepomůže,však se nemusíme ve vše zhodnout ne

saminomimino
29. říj 2013

@uztotakbude ano,tak,ne že s dvěma malými dětmi najdu jakýhosi pofidérního chlapa a hned s ním otěhotním,pak ho nemám ráda tak po potratu otěhotním znova,,chovala se tak jak se chovala ,dost puberťácky a teď je ve srabu,je mi líto jen těch dětí,já bych tohle nikdy neudělala,nechápu to,na koho sakra myslela??,no na sebe,co se ptám

diviska
29. říj 2013

@saminomimino neplácám, ale zároveň nemám potřebuju jí tu schazovat a dělat z ní zrůdu.. já jsem sama s jedním dítětem a vím jak jsou těžké předsudky okolí..ono se všechno dá říct miliony způsoby ale vy si prostě vybíráte ty nejhorší :( a to me vadí..jak už jsem psala, v zásadě souhlasím co tu kdo píše, ale ten styl je prostě příšernej a nejste o nic lepší než ona :/