Jsem těhu, ale přítel se staví že to nechce. Co delat?

deathy
11. črc 2008

Ahoj, je mi 20 a čeká mě ještě rok na SŠ. Zrovna jsem zjistila že jsem těhotná, ale přítel zatím dítě nechce, respektive si nedovede v 21 představit jak by to zvládl, no a je z toho prostě docela v háji slušně řečeno. Rozcházet se nechce, já taky, ale prostě se cítí mladý na roli otce. Ale má smůlu, protože jsem již před pár lety byla na potratu ☹ takže je jasné že teď bych ani nemohla, a ani nechci!!!! Jsme spolu přes 3 roky, ještě spolu nebydlíme - není vlastní, ale střídáme bydlení u rodičů. No, je to docela šílený, protože nevím co bude, ani nevím jak to řekneme rodičům, chci s tím počkat až bude něco víc jisté... Takže se asi chci zeptat, co vy na to, jak byste to řešily vy...potřebuju znát názor více lidí. Všem moc díky

lucka1905
11. črc 2008

Ahoj to si stastne dievca aj ja by som chcela babatko podla mna by si si mala babatko nechat veto je radost a neboj rodicia o pochopia .ja keby som na tvojom mieste neviem co by som robila ale jedno viem babatko by som si nechala urcite ved kolu si ozes dokoncit neskor ved to sa da a jaby som ho skusila zobrat doktorovi nech to babo vidi pocuje srdiecko a on sa zmeny

sue13
11. črc 2008

Deathy tu si na stranke kde by vela zien dalo aj posledne za to aby malo babatko 😅 Takze asi sa nedockas nejak objektivneho nazoru. 😅 Ja si vsak myslim ze mat dietatko v 20tich nie je az taka tragedia a partner si to skor ci neskor uvedomi.... Povedz to v prvom rade rodicom a uvidis "nic nie je take horuce ako vyzera" 😉
Drzim velmi palceky a zelam vela sil 😵

bershka
11. črc 2008

ahoj deathy. no zrovna pozitívnu prezývku nemáš. s tým potratom by som nerozmýšľala. nešla by som naň na tvojom mieste. 20 rokov nie je až tak strašne málo, aby ste to nezvládli za pomoci rodičov. skús s drahým o tom pohovoriť, že za 3 roky ak by chcel dieťa, tak už sa nemusí podariť. lebo po 2. potratoch by to bol hádam aj zázrak.

mareklucka
11. črc 2008

Ja si tiež myslím,že to nieje také hrozné... Na svete je veľa žien,ktoré mali detičky tak skoro a dokonca aj skor a a možem Ti povedať,že neľutujú... A priateľ zmení názor ked uvidí babo na fotke zo sona,alebo uzv.Alebo ho skús vziať so sebou k Dr. ako radí lucka hore 😉 Drž sa

deathy
autor
11. črc 2008

Mě to ani tak nevadí, že bude mimi takhle brzo, radši budu mladší mamka, víc se mi to líbí.. Jen se prostě bojím jak to bude zpracovávat přítel, konečně pochopil že na potrat nepůjdu (nenutil mě), ale pořád se mu to nelíbí že bude táta..takže až bude na UTZ vidět mimi, tak mu to chci dát jako fotku a jsem zvědavá na reakci.. ale to si asi ještě počkám, podle mých výpočtů jsem něco málo přes 5tt. A nevím kdy se dá už rozeznat tělíčko..

bershka
11. črc 2008

mimochodom. ja mám skoro 26, tiež čakáme bábo a sú problémy. viem, že keby som ho čakala v 20tke, tak by to bolo možno jednoduchšie. a čo sa týka zvládnutia, tiež si pripadám ešte ako decko a rodičia mi pomôžu aj s manželom. neexistuje správny vek a doba kedy ho mať. ono si samo vyberie, kedy príde na svet

bershka
11. črc 2008

deathy. no ak si v piatom, tak v takom siedmom- ôsmom už určite uvidíš aj srdiečko. priateľ to rozchodí. tí chlapi sú padavky. aj môj keď mal 20 mi povedal, že by si ma nevzal keby som otehu. skoro som ho zabila. teraz tvrdí, že to bola sprostosť to čo povedal. strašne sa na mimi teší. niekedy možno viac ako ja 😅

deathy
autor
11. črc 2008

Reakce rodičů se docela bojím, protože když se to stalo prvně, tak máma z toho teda nebyla moc veselá..bylo to strašné období, ale taky jsem byla mladší, teď už mám jen rok školy, ale teda myslím že maturita a dítě zároveň...hm, to bude sranda 😒

deathy
autor
11. črc 2008

Taky jsem si říkala že by časem mohl změknout 🙂

abinka
11. črc 2008

deathy:Určitě to není lehká situace,ale taky bych ho nedávala pryč.Mám dvě kamarádky,které byly ve stejné situaci jak ty a dopadlo to u obou dobře.Pronájem někde splašíte a vybavení třeba starší není tak náročný sehnat. 😉 Takže co se týče téhle stránky to nebude tak hrozný.Jak jsem psala není to jednoduchá situace,ale zvládne se to.
Myslím si že chlap není nikdy pořádně připravený na mimíska až na světlý výjimky.

Tak držíme pěsti a pisni jak jste dopadly 🙂

sue13
11. črc 2008

Maturita sa da prelozit alebo dorobit dialkovo. Toho by som sa nebala. Maturity su predsa okolo maja a ty by si tesne pred tym porodila. Cize ucit by si sa v klude mohla. Rodicia mozno v prvom momente nebudu skakat radostou ale urcite sa s tym casom zmieria a budu sa na koniec tesit. 😉

denisaap
11. črc 2008

Deathy,urcite to neber ako tragediu ale ako radost,tvoj priatel mal na nasledky mysliet skor nez sa stali a teraz by sa hlavne mal zachovat zotpovedne a nie ako zbabelec.Uz sa to raz stalo bez ohladu na to ci sa citi na to byt otcom alebo nie.Ak sa ti vsak otoci chrbtom ,co dufam ze nie zvladnes to aj sama pretoze mat dietatko je ta najkrajsia vec na svete a to mi ver.Mozno sa teraz citis zvlastne a mas strach co bude ,co na to doma ale ver ze aj ked to nebude ruzove stoji to za to.a potom budes rada ze,si mamou.Poznam mnoho bab v tvojom pripade a vsetky su stastne ved to osud zariadil za nich.Mozno keby si mala zazemie a bola trebarz vydata ,nedarilo by sa ti mat dietatko,takze ti radim tes sa s toho a nech sa stane co chce ver ze az pride dietatko na svet budes stastna,ci bude tvoj priatel pri tebe alebo nie....Drzim palce nech vsetko dobre dopadne.... 🙂

kili
11. črc 2008

deathy, ako dosť ho chápem, je proste ešte mladý, musí to ešte predýchať. Ale keď má postoj, že sa rozchádať nechce, na potrat ťa neposiela, tak iná možnosť nie je, len že sa s tým časom zmiery. Môj manžel bol tiež v šoku, v žiadnom prípade nechel dvojčatá, keď mi to hrozilo, úplne vážne povedal, že nech tie lieky neberiem, nech mi dá doktor niečo iné. No a keď sa to stalo, tak to predýchával asi mesiac, a to sme dieťa vlastne plánovali, len nie dve naraz 😀 . Takže keď on neplánoval žiadne, tak je to pre neho ešte väčší šok. Neskôr sa manžel na dvojičky už tešil 😉

uankab
11. črc 2008

deathy, musis nechat priatelovi cas na stravenie, nenut ho do diskusii o babe ak nehchce... mozno to bude chvilku trvat, pokial sa s tym vyrovna, rola rodica nie je jednoducha a ja osobne si neviem predstavit mat babo v 20, ale pred tu variantu som nikdy postavena nebola... dieta je dar a ja verim, ze tvoj priatel to casom pochopi a bude sa na babo tesit a bude pre neho velky zazitok pocitit prve pohyby, pozorovat tvoje rastuce brusko a podobne.
vela deti sa boji rodicovskej reakcie, to hlavne zrejme preto lebo oni sami si vycitaju vlastne zlyhanie vo vychove... ale verim, ze urcite budu poteseni a hrdi stari rodicia (aj ked prvotna reakcia nemusi byt prave najpovzbudivejsia)... drz sa 😵

kili
11. črc 2008

deathy, môžeš si proste maturitu spraviť v opravnom termíne, keď už budeš trošku spamätaná s mimina 🙂
čo tu jednu poznám, tak to tak spravila, termín mala v máji.

moniqe3
11. črc 2008

Deathy: ja mám 23 rokov a tiež som mladá mamička..ale my máme plánované dieťa.
Keby som zostala tehotná v hocijakom veku určite by som si to nechala, lebo ja som proti potratu..neblázni však už máš 20rokov..to naše mami vtedy čakali a bolo..moje spolužiačky zo strednej a zo základnej majú už aj 2deti niektoré ..nejde o vek, ale o tom ako sa cítiš... a samozrejme ide o nový život v tvojom brušku.. chceš si to potom celý život vyčítať. Ja byť tvoja matka tak by som sa tešila.

kili
11. črc 2008

a keď to budeš hovoriť rodičom, tak rovno povedz, že si ho chceš nechať, a keďže si tehotná, tak nech ťa nerozrušujú nejakou zlou reakciu 😀

deathy
autor
11. črc 2008

Ani nevíte jak moc mi pomáháte, jsem docela vyřízená, ale na druhou stranu se docela začínám těšit, jen ten přítel mi přidělává starosti, ale nechám tomu čas a pak se uvidí jak na tom bude. Snad tak jak si přeju. Už jsem začala se zdravějším životním stylem, ačkoliv to vím jen dva dny..ale i tak se to snažím užít si to už teď, protože vím že přijde těžké období až nastane sdělování rodinám...uf, to bude nepříjemné. Každopádně ještě jednou, fakt vám moc děkuju, drží mě to nad vodou

monkula
11. črc 2008

deathy, aj ja som mala Jarinka v 20-ke... Bola som síce už dva roky po škole a MP bol o 5 rokov starší, ale ver mi, že to nie je žiadna tragédia...
Ani my sme nemali svoje bývanie a aj teraz sme v podnájme...
Ako píše uankab, daj mu čas... skús si nájsť na nete nejaké info, ako vaše bábo teraz vyzerá, my sme takto chodievali do Tesca nakúkať do jednej knihy a boli sme vždy obaja dojatí, jee, už má ručičky, jeeej už mu rastú nechtíky, atď..
Alebo ho zober na UZV....
Držím palce, potrat ani nerieš, bábo je veľký dar, ktorý naplní Tvoj život veľkým šťastím a ty zrazu zistíš, že bez bábetka by Tvoj-váš život nemal zmysel....

deathy
autor
11. črc 2008

kili: Já mám jisté že to dvojčata nebudou, ale chodím hlídat půlroční dvojčata - holčičky, tak si myslím, že budu mít hodně dobrou přípravu, protože té práce je dvakrát tolik, než s jedním, a i tak to vcelku zvládám. Takže svého prcka zvládnu levou zadní 😀

deathy
autor
11. črc 2008

monkula: To je dobrý nápad, najdu nějaké foto na netu a až bude v lepším rozmaru, udělám mu prezentaci..snad to přežije 🙂

monkula
11. črc 2008

deathy ,takže z tohto príspevku je mi jasné, ž si bábenko necháš, jeeej.... blahoželám ..maminko... 😵

deathy
autor
11. črc 2008

Ano, nechám, byla bych blázen vůbec o potratu přemýšlet...potom bych už nemusela mít děti, a na to já nechci ani pomyslet... Jsem hrozně zmatená, co mám dělat. Začít kupovat nějaké věci? Nebo co se v těchto chvílích dělá? 😕

monkula
11. črc 2008

deatha, začni sa tešiť na bábetko.. to ej jediné.. vecičky počkajú, a ani sa to nemá..., teda ,ja som nekupovala, som poverčivá... 😅 😅 😅
Keď som s dozvedela ,že čakáme bábetko ,a mala so mt opotvrdené aj od lekárky ,tak jediné ,čo som kúpila, boli ponožky ,teda ,kúpil ich Jarko pre svoju malinkú sestričku... 😉

bershka
11. črc 2008

deathy. hlavne sa nestresuj. na všetko máš čas. aj na veci, aj na kadejaké pomôcky.... teraz sa sústreď na seba a mimi a doporučujem ti povedať to vašim čo najskôr, nech si neni v strese, lebo stres je pre mimi to najhoršie

bambi7
11. črc 2008

ahoj deathy ja by som tiez nas potratom ani nerozmyslala, ved mat babo je podla mna uzasne,a myslim ze to urcite zvladnes a tvoj priatel ked babo uvidi bude hotovy uvidis,my s manzelom strasne moc tuzime po babu ale zatial sa nedari som po dvoch missedoch ale napriet tomu sa nevzdavame ved mat taky maly uzlicek je nadherne tak drzim palce

macik
11. črc 2008

deathy-maturita s mimi se zvládnout dá, moje mamka to tak taky měla a to nebyla žádnej velkej šprtoun...a zvládla to....já bych to možná rodičům v této situaci řekla co nejpozději, až už by nešlo nic dělat...ušetří to zbytečné debaty a nervy...

deathy
autor
11. črc 2008

Rodiče asi taky pořeším až dýl, třeba to taky skoulím fotkou, a nebo mi třeba naroste rychle bříško a oni na to přijdou sami 🙂 Co se týče školy, kdybych z ní odešla, bojím se že bych se už nevrátila, protože také nejsem přímo studentský typ a už bych byla nejradši pryč.. Jak radíte, nákupy teda až později. Teď mi to přijde takové jako střílet naslepo..i když vím že jsem těhu..nebo vlastně doktor musí potvrdit, tak si stejně neumím představit že bych chodila po nákupech..je to divný 🙂

deathy
autor
11. črc 2008

bambi7: držím palečky aby to vyšlo i vám, sice jsem "mamka" hodně krátce, ale když nad tím tak pozastavím, je to hezký. Večer když jdu spát, tak si říkám: prcku, jdeme hajat...je to sranda

deathy
autor
11. črc 2008

abinka: Určitě dám vědět, ale k dr. jdu až 30., protože má dovolenou, takže sem taková napjatá co se vlastně děje a tak. Je to docela dlouhá doba, tak snad se mezi tím nic nestane.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru