Jsem úzkostlivá, když chci bezpečí v aute?

sonije
20. lis 2008

Dobrý den maminky, chci se poradit. V lednu odlétáme s manželem, naším 16 měsíčním batoletem a dvěma rodinnými přáteli na dovolenou. Samozřejmě z ekonomického hlediska je nejlepší svézt se na letiště jedním autem, ale... Autem, které manžel vyjednal už jsem jednou do Prahy jeli. Je to velká dodávka a nemá všechny pásy. Malýmu jsme tam dali sedačku a připoutali ji, ale řidič zapomněl na jakousi sponku na pás, takže sedačka tam byla trochu na volno. No a ani já neměla dobrý pocit, když jsem vyfasovala sedačku, kde jsem se nemohla připoutat. Nicméně jsme to neřešili, dokud mi neřekl, že tak pojedeme znovu a já to odmítla, že nebudu riskovat život syna ani svůj v autě bez pásů. O syna mi manžel řekl, že se postará, aby tam chybějící spona byla, ale pohádali jsme se, že prý jsem příliš úzkostlivá a že se nějak moc o sebe bojím a že je přeci levnější, když pojedeme jedním autem a že už to našim přátelům slíbil a nebude za blbce. Jemu to přijde jako blbost, ale já si myslím, že připoutat se v autě je prostě jedna z maličkostí, kterou pro sebe můžeme udělat, abysme si zvýšili šanci na přežití při nehodě. Jak mu to vysvětlit a co mám dělat? Už jsem mu navrhla, že seženu řidiče a pojedeme naším autem, ale na to mi řekl, že teda budu muset sehnat i pro přátele a to fakt nevím kde..

womenne
20. lis 2008

Ahoj určite niesi ja by som sa zachovala tak isto.Nas minule volali svokrovci na nejake oslavy ale kedže mame dvojičky a to su 2autosedačky,nezmestili by sme sa tam,tak som odmietla a nešli sme.Pytali sa ma prečo by som ich nemohla podržat na rukach že je to kusok,A ja že nebudem riskovat život milovanych deti len kvoli nejakej hlupej oslave 😠 možno sa aj urazli ale ja bez autosedačiek nejdem nikde.Aj minule ich cheli odviest len na rukach by ich držali som povedala nie a basta.

rezetka
20. lis 2008

Já to naprosto chápu, já malého pevně poutám i když jedem jen 500 m do obchoďáku. Nedej se, rozhodně nejsi nijak přeúzkostlivá 😉.

dupinka
20. lis 2008

Nemyslim, ze si uzkostliva. Si len milujuca mama, ktorej zalezi na zivote a bezpecnosti blizkych... A je to uplne normalna vec, takto by som reagovala aj ja...

Skus navrhnut manzelovi, ci by ste nemohli vypozicat nejake ine vacsie auto... Take, ktore bude splnat bezpecnostne kriteria.

lada82
20. lis 2008

V tom pripade jsem "uzkostliva" jeste vic 🙂 Proste chceme pro deti to nejlepsi, nejzdravejsi, nejbezpecnejsi atd.
Je to normalni. Zkusila bych to s temi prateli vyridit sama, kdyz je to jemu neprijemne, urcite to pochopi!
Hlavne se nenech zlomit, abys delala to, ceho se strachujes 😉

sasiki
20. lis 2008

tak aj ja som úzkostlivá 😉 😉 😉

binki
20. lis 2008

tak pokud jde o bezpečí je ten úskostlivější MM, zkus manželovi pustit nějaké video z testů, kdy dítě proletí sklem, to by mohlo zabrat...ale uznávám, že to je drasťák, objednávku auta můžete změnit?

jaduska
20. lis 2008

čo sa týka synčeka, máš pravdu, ale priznám sa, že ja osobne sa v aute pripútam málokedy. Raz som čítala jeden príbeh, keď šofér zachránil život spolujazdcovi tým, že mu tesne pred nárazom odopol pás. chcel odopnúť svoj, ale odopol jeho, on z auta vypadol, mal len menšie zranenia a vodič zahynul preto, že v tom aute ostal pripútaný. Takže nič nie je isté, ani to, že pripútaný človek v prípade nehody obíde lepšie ako nepripútaný... Len mi je divné, že ešte dnes existujú autá bez pásov...

caruzo19
20. lis 2008

sonije,je uplne normalne ze sa bojis v takom aute odviezt dieta.pravdupovediac sa mi zda zvlastne ze sa neboji tvoj manzel 😒
a nemate v okoli autopozicovnu,co by ste auto mohli vratit v inom meste v ich pobocke?napriklad avis ma taketo moznosti

petule.h
20. lis 2008

tak já bych jela...vloni jsme jeli s malým do itálie autem...jelikož prostě řev od Prahy na hranice v sedačce, nezbývalo nám nic jiného než ho prostě vyndat a být sním jeden z nás vzadu a hlídat ho, jezdíme na noc...on si lehnul, my ho drželi...no co jsem měla dělat???i když sedačka polohovazí, tak prostě amok 1000km by nešel...no jela jsem opatrně, jasně, může do tebe nabourat jinej vůl, ale dřív sedačky taky nebyli....
sonije, nevím kde bydlíte, ale pokud poblíž prahy, tak bych to tak opravdu neřešila

petule.h
20. lis 2008

nechci vypadat jako nezodpovědná matka, ale jaou někdy situace, kdy je potřeba vypnout radary...já byla taky úzkostlivá, se 2 dětmi už to přešlo úplně..

caruzo19
20. lis 2008

no,akurat nedavno bola u nas buracka,mamina drzala v naruci babo,kojila,naburali,dieta vyletelo cez predne sklo,nasli ho 25 metrov od auta.nemyslim ze ho nedrzala

petule.h
20. lis 2008

no tak co člověk to názor, já nepolemizuji o bezpečí, určitě bych to nedělala pořád, ale holt někdy jsou takové situace...já bych na rozvadově asi neotočila auto a nejela domů, protože má dítě zrovna amok v sedačce...situace prostě byla nezvládnutelná, tak nešlo jinak...pokud bych v praze bydlela, tak bych se asi většině podrobila
caruzo19 odkud jsi??? nikde o tom nebyli zprávy...nicméně vím, že se to stává...náhoda je blbec...ale být zase v životě neomylná, neudělat chybu.. jasně né zaplecenou životem.
To je prostě každého věc a názor...v autě jsem se taky nepoutala a už se poutám, dítě se mi ve 2,5 letech 100x za cestu odpoutá, já pokaždé zastavím nasekám, hlasivky si vyřvu a pořád...takže co pak????

caruzo19
20. lis 2008

z ba.bolo to pred par mesiacmi.preco by som plytvala energiou a nieco take si vymyslala?? 🙄
jasne ze tvoj nazor ti neberiem,len pisem svoj.kazdy je zodpovedny sam za seba a svoje dieta

petule.h
20. lis 2008

určitě si nemyslím, že by jsi si to vymyslela, jen kde se to stalo??
no právě každý je za sebe a dítě odpovědný. Já bych taky neriskovala,kdyby nebyl nějaký vážný důvod

caruzo19
20. lis 2008

nepamatam presne,len sme si hovorili ze preboha,ved tade sme dnes isli,tak niekde v okruhu bratislavy to bolo

bihan
20. lis 2008

Sonije, stoj si za svojím 😉 Toto rozhodne nie je prílišná precitlivelosť. Teda myslím, že blízko Phy nebývate, lebo manžel by asi neriešil, že je to lecnejšie.
Dieťa by som zo sedačky nevybrala počas jazdy ani náááhodou... Cestovali sme 5h autom, malá bola neskutočne protivná a vkuse revala, tak sme sa zastavili, prešli sa, dali sme jej keks a išlo sa ďalej.

petule.h
20. lis 2008

no tak pokud tvůj manžel i ty zmáknete 10h řevu, tak opravdu smekám klobouk...ale o tom to není jasně

jankajs
20. lis 2008

Som za pripútanie - sme zodpovedné za seba ako matky, ktoré predsa nechcú, aby z detí urobili polosiroty a za deti, ktorým sme dali život - aby sme im ho svojou neopatrnosťou nevzali. Stať sa môže všeličo, ale nechcela by som zaspávať s vedomím, že mohlo žiť, keby... 😔

sonije
autor
20. lis 2008

Holky, děkuji za názory, jsem z Chomutova, takže na letiště hodina cesty a samozřejmě přes úseky, kde je nehod dost a dost, takže se člověk prostě bojí. Jasně, jsou situace, kdy je lepší, aby člověk připoutaný nebyl, tím argumentuje i manžel, jenže statistika říká, že nepřipoutaný člověk má 8x nižší šanci na přežití při nehodě a dítě ještě menší. Manžel občas vceze malého vedle sebe na sedačce, ale jen asi 500 m z obchodu a už to mi vadí, ale nechci ho zbytečně buzerovat.. Manžel už jednou boural a měl zbytkový alkohol po oslavě a přesto si je schopný znovu a znovu sednout za volant po prohýřené noci, hádáme se kvůli tomu skoro každou neděli, to už jsme si asi vyříkali, ale tohle je čerstvé a není to jen mezi námi, takže nevím, jak na něj. On si totiž vůbec nepřipouští, že by se něco mohlo stát. Ještě mi právě říká, že to zbytečně přivolávám, ale já jen chci vědět, že jsem pro bezpečí syna udělala všechno a samozřejmě i já chci žít a vidět ho vyrůstat..Jenže tohle nejsou pro manžela argumenty..

janula2008
20. lis 2008

Sonije:no po prohýřené noci do auta to je silný kafe i na mě. Může ublížit i někomu kolem, nejen sobě nebo Vám...stojí mu to za kriminál, že je tak nerozumnej?? 😔 Na tohle mám přítele teda hodně pohodovýho, zvlášť co se týká malé, tak musí být vždy stoprocentní bezpečnost. Ale...stalo se nám i to co Petule.Simča je celkem nerváček, určitě není to dítě, co sedne do auta a usne (bohužel), když chytne hysterák tak se dusí, dáví a co teď s ní v autosedačce v koloně, když nemůžeš nikde zastavit?Bihan, věř tomu, že bys ji vytáhla rychlostí blesku, nezbylo by Ti nic jinýho.Samozřejmě jsou to jen krajní situace a největší nouze, ale nenaděláš nic.

caruzo19
21. lis 2008

sonije,tak nech ti odvezie veci a ty chod s malym vlakom...aspon bude mat maly vzruso.troska nepohodlnejsie,ale 1.si presadis svoje a nabuduce ta bude brat vazne a za 2.ja by som naozaj neriskovala,my to mame ine,manzel jazdi na kamione a po svete vidi co z takych aut ostava,uz len ked vidi na spolujazdcovom mieste autosedacku ho poraza

petule.h
21. lis 2008

janula, díky za zastání, určitě je takových matek víc jako já, že vědí, že jinak to v tu chvilku nejde,projít se a dát keksík ok, ale pak zase sedačka a řev...takže nic moc...naštěstí už je to ve 2,5 letech ok, ale prozměnu se mi odepíná...vím dobře co je strach, když brzdím a najednou on mi vylítne pod sedačku a já koukám, že se rozepnul...no už to opadává,spíš to bylo tak na 14 dní tyhle móresy...tak snad to naše druhé mimi nebude plakat až zase v létě vyrazíme do itálie autem 🙂 ..já mám teda toma dost aktivního, neposedí, pro mě je i 2,5h v letadle teda pěknej záhul..

petule.h
21. lis 2008

caruzo...no tak to teda myslím, že její manžel nadšenej nebude a bude to pěkná dovolená, pač se akorát zhádaj...no nevím

janula2008
21. lis 2008

Petul, no já mám s malou strašný trápení v autě, bydlím 20km od Brna a když tam jedem, i těch 20km se s ní zdá jak 200... ☹ Ona je hrozná neposeda, pořád musí někde lézt, nevydrží vteřinku v klidu...auto většinou prořve dokud nevystoupíme. Mám úplně hrůzu z toho, že máme na jaro domluvené Maďarsko 😖 . Letecky s ní snad dvě hoďky vydržím, ale i to bude náročný, to taky plánujem př.rok 😉 .A v jaké CK jsi pracovala jestli to není tajný?

sonije
autor
21. lis 2008

caruzo, dobrý nápad s tím vlakem, ale letíme v noci, tak to asi moc spojů nebude 😒 . Na druhou stranu mě teď trklo, jak se jezdí s dětmi dálkovými autobusy? To je určo bez sedačky, až se mi dělá špatně.
janula2008 my už poletíme s malým po třetí, manžel chce cestovat, dokud je to s malým zadarmo, ale je to hrozný stres, nejdřív musí vydržet hodinu v autě, pak 2 hodiny v letadle, nejhorší je start a přistání, kdy musí opravdu sedět připoutaný no a pak tam lítá v uličce a záleží na lidech. Mě naposledy nějaká důchodkyně řekla, že nechápe, proč nesedíme doma na prdeli a taháme takhle malý dítě. A to malej nic nedělal, jen jsme blbli na sedačce.. A pak přesuny na hotel jsou autobusem a je fakt, že i půl hodina stačí. V letadle může běhat v uličce, ale v autobuse to je nebezpečné kvůli rychlému brzdění apod... Je to adrenalin to cestování s dětma, ale to nadšení z písku a vody to všechno vynahradí..
Ještě mě napadlo dojet si tam autem a nechat ho tam. Máte s tím někdo zkušennost a kolik by to stálo?

petule.h
22. lis 2008

janula:pracovala jsem v cekare, to jsou hlavně hory zima Francie, takže teď hlavní sezóna, moc mi to všechno chybí , ale znáš to, pak zase nadáváš...tom tohle měl asi do 1,5 roku, pak se uklidnil, teď vydrží sedět(no už neřve) 🙂
sonije: na letiště se dá zajet autem určitě, od jaké ck jedete??? kousek od letiště je hlídané parkoviště, stálo to kamarádku asi 1200/týden...odtamtud jede i bus přímo, ale CK občas nabízí i odvozy...

petule.h
22. lis 2008

no ono je to spíš autem, pak 2h na letišti, pak další doba v letdle, v případě tam kam letíte asi Egypt, nebo Baleátry je to 5h letu, pak dalších 30min-1h na letišti a pak narvat vše do busu a k hotelu...v egyptě je to do 15min, to je ok, ale tam já už nikdy 🙂 já zažila nepříjemné letušky z bulharska a tam absolutně nikdo běhat nemohl a vydrž z dítětem bez sedačky na klíně že jo..
v dálkových budsech mít sedačku můžeš....pásy už musí mít každý bud to je povinné

caruzo19
22. lis 2008

sonije,nechcem sa vnucovat s mojim napadom,ale skuste si zavolat do toho avisu v chomutove a potom vratite auto na pobocke v prahe,vacsinou ma avis pobocky na letiskach,ci by to bolo financne pripustne
link: http://www.zivefirmy.cz/avis-h-+-t_f257833?cz=1...

caruzo19
22. lis 2008

aha,ale ci je to autopozicovna,to som si nepozrela 😠

caruzo19
22. lis 2008

hm,no len zavadzam,v chomutove nemaju pobocku 😒