Jsem vážně takový sobec?

omaras
7. bře 2013

Ahoj, chtěla bych vás poprosit o názor. V rámci pracovních povinností jsme se s přítelem týden moc nepotkávali, spíše jen spící v posteli. Ale včera jsme měli zajít na večeři a potom na jednu akci, kterou pořádala přítelovo kamarádka. Předem jsem mu říkala, že ta akce bude pro mě náročná, protože ráno brzo vstávám a jsem dost unavená a je mi jasné, že ta akce nebude končit v devět večer. Přítal říkal, že nemusím mít strach, že se na tu akci zastavíme jen na chvilku. Byli jsme tedy na večeři a odtud jsme šli na akci. Po hodině mi přítel říka, že až řeknu, tak půjdeme. Ovšem když jsem za další asi půl hodinu (23.00) řekla, že teda jestli půjdeme, tak se na mě podíval tak, že se mu to nelíbí. Nechtěla jsem s ním rozebírat před ostatními co a jak a že něco říkal, tak jsem chvíli ještě počkala. Potom se na mě při každé otázce zda půjdeme díval ještě hůř. Zábava nebyla na nás nijak vázaná, všichni se bavili dost i bez nás. Nalkonec došlo i na tancování, přítomné dámy chtěli jít tancovat, ale že nepůjdou první na parket, no a po mně přítel chtěl abych tedy šla s ním (byli jsme tam v tu chvíli jediný pár, jinak samé ženy, protože jiný kamarád už dávno šel domů a nikomu to nevadilo), mně po celém dni už opravdu nezbývalo moc energie a tak jsem řekla, že se mi tancovat nechce, to byl ještě větší problém, to už na mě div nevrčel. Nakonec jsem tedy šla i tančit a po tanci se všichni začali zvedat a že je dost hodin a jdeme domu, to najednou přítelovi nevadilo. Domu jsem dorazili cca v půl jedné ráno. Vyčetl mi, že jsme sobec, že snad nejsem tak tupá abych si nevšimla, že ta dohoda neplatí a že jsem mu dělala ostudu tím, že jsem chtěla jít domu a nechtěla jít tancovat. Podotýkám, že s těmi lidmi se pravidelně výdáme, každý běžně odchází kdy chce a proč chce, protože má doma buď rodinu nebo má jiné povinnosti. Prostě mi vyčetl, že jak jako nemůžu chtít jít tancovat, když ty holky na to čekali a že jak můžu chtít jít domů, když je to vlastně akce jeho kamarádky a on by v opačném případě držel pusu i kdyby neměl jít spát a chtěl by abych si to užila. Vyčetl mi to dost hnusně, křičel na mě, že jsem děsný sobec, že jsem snad tupá atd. Jenže já na tu akci šla jen kvůli předchozí domluvě, že to bude jen na chvilku a takhle bych tam nešla, stačilo říct, že to bude na dýl a v pohodě bych mu řekla ať jde sám. Myslíte si, že jsem opravdu tak děsně sobecká? Omlouvám se, zazdlouhavý text.

marrei
7. bře 2013

No, sobec nejsi. Chovala bych se stejně 🙂 A argument "že snad nejsem tak tupá abych si nevšimla, že ta dohoda neplatí", tak ten je opravdu směšný 😀

mrazulkav
7. bře 2013

Sobec je spíš on... Dohody jsou od toho, aby platily... Já bych se asi prostě sebrala a šla domů sama (tedy pokud jste tam nebyli autem společně...)
Holt měl pocit, že se dlouho nic neděje a prostě to v něm bouchlo 😒 Až bude volněji v práci, zase se to srovná...

mvmartina
7. bře 2013

sobec je on, pokud nedokáže akceptovat to, že jsi unavená a dopředu jsi ho na to upozornila na něčem jste se domluvili...

ruzenkas
7. bře 2013

Podobnou situaci jsem zažila ve škole, kdy jsme měli jet na třídní výlet na týden s tím, že tam bude turnaj ve volejbalu. Já tento sport nesnášela a byla jsem fakt tele na něj. Tak jsem řekla, že nikam nepojedu. Učitelka mě začala přemlouvat, že nebudu muset hrát, že se budu jen koukat. Tak jsem jela. Dopadlo to tak, že jsem musela hrát a nikdo mě do družstva nechtěl, protože jsem byla tele.

Tím chci říct, že si dovedu představit, jaké to bylo, když jste se na něčem domluvili a ono to bylo jinak. Přítelovi bych asi řekla, že jste byli domluveni a že se mi nelíbí, jak mě uráží. Že příště, pokud se bude opakovat taková situace, budu raději doma, aby si to mohl užít a že mu děkuju za pochopení a za jeho snahu (to myšleno ironicky).

Je to těžké, jen věřím, že slova volil z naštvání, že dneska by ti to třeba řekl jinak. Člověk v naštvání řekne takových věcí, že se pak stydí...a někdo to naštvání není ani odůvodněné.

A sobec určitě nejsi, snažila si se mu vyjít maximálně vstříc a on se zachoval jako hulvát.

blahova_andrea
7. bře 2013

Sobec nejsi ty, ale tvůj přítel.

naomi6
7. bře 2013

Tak to se fakt nedělá, takhle porušit domluvu. Slušně bych se přede všemi omluvila a řekla, že jsem unavená a chci jít domů. Pokud by mě přítel nedoprovodil, šla bych sama. Sobec rozhodně nejsi, to je on.

jitunkav
7. bře 2013

Tak já nevím, asi bych na něj měla jednu jedinou otázku: Tak proč se mnou jsi, když jsem tak tupá a takový sobec???
Přijde mi to od něj pěkně hulvátské, nefér a zraňující. Nevím, kdyby mi tohle udělal můj přítel, jestli bych měla chuť s ním dál být. 😒

omaras
autor
7. bře 2013

@marrei
@mrazulkav
@mvmartina
@jitunkav
@naomi6
@blahova_andrea
@ruzenkas
Děkuju vám za komentáře a za pochopení situace i gramatických chyb v textu. Pomohlo mi to,ale nepřestalo mě to štvát. Neodešla jsem, protože jsem asi blbá, ale mám děsně nerada scény a nechtěla jsem mu ´´ubližovat´´ tím, že má nějakou nesnesitelnou čůzu a nebo ho tahat od kamarádu stylem, že je chudák, že musí jít se mnou i když se mu zjevně nechce. Čekala jsem, že pozná tu domluvenou chvilku nebo bude reagovat na to, že mu říkám jestli už půjdeme a prostě nás oba omluví a půjdeme.

petrusew
7. bře 2013

Jediný kdo je tupý a sobec je on. Pokud byla jasná domluva, tak ta pro mě platí. Nepřijde mi to od něj fér a ano, souhlasím s @ruzenkaz choval se k tobě jako hulvát.

adelkav
8. bře 2013

@omaras Sobecké to asi není, ale proč jsi tam s ním chodila, když jsi byla unavená? To nemohl jít sám? Ty by sis odpočinula a on se pobavil a předešli byste možnému konfliktu. Přítel popíjel nějaký alkohol, když ti řekl, že jsi tupá? V případě, že ne tak bych asi s takovým hulvátem neztrácela čas☹

funca
8. bře 2013

@omaras je hloupé, když se člověk po takové akci nemůže vyspat, ale jde brzy ráno do práce, jak vidím, jsi vstávala určitě v šest, takže 5h spánku? To je jasné, že člověk chce být v posteli přes týden dřív, ať v práci pak třeba neudělá chybu z únavy..to, že řekl, že jsi tupá, je nepromyšlená reakce, což každý z nás určitě zná, prostě bych to přešla, že se stalo, ale dala bych jasné podmínky, že příště, když jeden z nás, at už on nebo Ty, chcete odejít dříve z jakékoliv akce a přišli jste spolu, je slušnost odejít také spolu a tolerovat druhého. Jestli jsi sobec? Rozhodně ne! Každý má právo na svůj názor přece

drakenn
9. bře 2013

Dohoda je dohoda!! Chtěla bych vidět jeho, jak by se tvářil, kdybys ty zrušila nějakou dohodu..

terezzz_zl
13. bře 2014

Eeech...dost úlet, ne? Podle mě jsi řekla dopředu co a jak, to bylo fér a slušné a on to porušil a ještě Tě urážel??? Asi potřeboval být za frajera před ostatníma ženskýma. Kdyby se aspoň omluvil, ale ještě Ti hnusně nadal a udělal z Tebe tupku, že sis nevšimla, že dohoda neplatí???? Kopanec do zádele, nic jiného.... 🙄

noatakco
8. dub 2014

Ahoj. Musím to napsat... 🙂 Taky mě kdysi takhle přítel vzal na akci mezi smetánku a údajně taky na chvíli, protože věděl, že druhý den musím odjet do zahraničí, skrze práci...no já byla tak psychicky vyčerpaná a za celý den unavená, že jsem po jeho odpovědi na otázku tak co jdeme domů....ještě půl hodinky lásko, já jen něco dořeším(přitom říkal vtipy)...tak jsem se zvedla, stoupla si tak, aby mě určitě všichni slyšeli a na plnou hubu jsem zvolala, jestli někomu bude vadit, když opustíme tuto noblesní společnost, abychom si mohli jít v klidu zasouložit a vyspat se do práce..(řekla jsem to trochu vulgárněji, ale tady to psát nebudu) 😀 .po výbuchu smíchu všech zúčastněných a odpovědí typu..přece ji nebudeš kvůli nám zanedbávat atd..se zvedl a s úsměvem odkráčel se mnou domů. Doma jsem se na něho vrhla( z posledních sil jsem ho pomilovala) a byl klid. od té doby kamkoliv jdeme, nikdy neřekne ..ještě chvilku...má strach, že mu stropím zase něco podobného... 🙂

mariti
8. dub 2014

@noatakco TAk to je fakt dobrý! ale já bych to asi nezvládla.

mariti
8. dub 2014

@omaras Rozhodně nejsi sobec, jak už řekly holky. Ale je to těžký, chlapi to mají prostě jinak. Já se s manželem málem rozešla těsně před svatbou kvůli podobné situace, takže neboj - nejsi v tom sama. Naprosto mě vytáčí, když manžel pořád říká, jak je nevyspaný, nemá čas na mě a na domácnost, a pak někde paří do pěti do rána. Oni to mají prostě nastavené jinak. Ale dohoda je dohoda a manžel ji většinou dodrží, i když někdy se u toho tváří tak, že ho radši pošlu někam....

noatakco
9. dub 2014

@mariti 🙂 také jsem si do té doby myslela, že bych ničeho takového nebyla schopná..holt únava zvítězila nad rozumem...zkus to někdy, 😀 třeba to zabere...a pokud to nedopadne dobře, tak mě hlavně nemlať... 😀

duvi21
9. dub 2014

Tam jiste hralo znacnou roli i to, ze byl mezi samyma zenskyma. Mam pocit, jak ma chlap kolem sebe zensky, stava se z nej nekdo uplne jinej. Nestacim nekdy zirat 🙂 Jako kohouti se naparuji. Ale samozrejme ho to neomlouva. Super to vyresila noatakco 😀 Ja bych to teda nedala, ale merzi me to na me. Palec nahoru a klobouk dolu 😀

duvi21
9. dub 2014

To jsou ty neprijemne okamziky ve vztahu, ktere nas maji naucit, ze se za sebe mame umet postavit... Omaras, Ty jsi se asi mela poradne nastvat. Drzim pesti, at to priste das...🙂

tarra27
9. dub 2014

@omaras ne sobec ale blbec....tohle by si mel zkusit ten muj....ne tam, ale doma bych mu dala co proto..... 😉

smolinek
9. dub 2014

Přijde mi to od něj dost sprostý, když ti řekne, že si tupá. Oprávněný by to bylo, kdybys tam udělala scénu nebo něco takovýho. Užít si na nějaké sešlosti ano, ale tak aby to vyhovovalo oběma a nebo pokud to nebylo daleko od domova, tak se sebrat a jet domů. Na tohle pozor, udělal to jednou udělá to znova, pokud ty sama si trochu nedupneš, obvzlášť když se předem domluvíte. Jakmile maj zábavu, některý se těžko utrhávaj a choděj mezi posledníma, aby jim hold něco neuteklo 😀

brunetka11
14. dub 2014

Běžně tohle neříkám, ale popravdě řečeno - říct mi partner, jestli jsem tupá, tak obratem by skončil a měl kufry za dveřmi nebo já šla o dům dál. Myslím to vážně.
Zvaž, jak daleko bude zacházet, pokud tě uráží kvůli takové ptákovině, navíc, pokud on nedodržel slovo a nebral na tebe jakékoliv ohledy.
Do čeho ti pak bude nadávat, když třeba nebudeš mít po pár probděných nocích s dítětem sílu na sex?
Opravdu někomu dovolíš, aby se k tobě takto choval?

salikova
14. dub 2014

naprosto souhlasím s @brunetka11

to, že neplatí dohoda mě pobavilo:D, ovšem, kdyby se to týkalo mě a řekl mi to, co tobě, okamžitě by letěl...když se kvůli takové blbosti k tobě chová takto, jak potom v jiných situacích??!!! :O krom toho -sobec je on

my se s manželem zásadně neshodnem na odchodu z akce (jednou chce jít dřív on, někdy zase já) a buď se jeden z nás obětuje nebo jde prostě dřív domů

rozhodně by ti neměl nikdo vyčítat, že děláš ostudu, když se ti nechce bavit se...ostuda je jen tvůj přítel :(