Jsem ve 36. týdnu těhotenství a manžel mě opustil

ssiimaa
25. led 2015

Ahoj holky, jdu se s Váma podělit o své starosti a třeba se tady najde človíček, který je na tom stejně. Dlouho jsme se s manželem snažili o dítě a po roce a půl se nám to povedlo. Byli jsme oba šťastní, ale samozřejmě nám těhotenství vztah trochu změnilo. Teď jsem ve 36. týdnu a manžel mě opustil. Jako důvod uvedl, že si nerozumí s mým synem z prvního manželství, kterému je 8 let. Nechce o ničem mluvit, nic řešit, jen mi oznámil, že až se miminko narodí, požádá o rozvod. Chtěla jsem mít manžela u porodu, chtěla jsem tam mít nějakou oporu a místo toho jsem zůstala sama jako kůl v plotě. Jsem úplně psychicky vyčerpaná. Bojím se porodu, bojím se toho co bude v šestinedělí, když budu na všechno sama. Manžel mi sice řekl, že až budu rodit, že mu můžu zavolat, ale pokládám si otázku, zda to udělat, když nás vlastně nechce. Vůbec nevím, jak dál. ☹

ssiimaa
autor
25. led 2015

@guinea Jsem šíleně unavená. Potřebovala bych se pořádně vyspat, ale nějak to nejde. Dnes si má přijít pro věci, tak se na to psychicky chystám. V telefonu jsem se ho ptala, jestli si chce promluvit, tak říkal, že není o čem.

ssiimaa
autor
25. led 2015

@lu777 Tak po pravdě řečeno, si nemůžu dovolit dát 5tisíc za dulu. Manžel mě nechal v podstatě bez prostředků. Mám něco na svém kontě z mateřské ale za to nakoupím ještě pár věcí co mi chybí pro mimi a bude.

lu777
25. led 2015

@ssiimaa netuším, možná je jiná dula levnější, já dostala doporučení na tuhle konkrétní...
každopádně psychika hraje u porodu velkou roli... je dobré tam mít nějakou podporu...
co maminka nebo sestra nebo kamarádka?

jinak na spaní je super homeopatikum Sedatif, 2 tabletky pod jazyk... a k tomu meduňkový čaj... obojí se může i v těhotenství 😉

držím moc palce, muž je teda slaboch s velkých S, tohle je hrůza... ale opravdu to může být kromě jiného i jeho panika před porodem, ono chlapi jsou trošku z jiné planety a někdy odpadnou v nejdůležitější chvíli

guinea
25. led 2015

@ssiimaa Dulu by měl platit manžel. ON způsobil, že potřebuješ podporu a jsi sama. A bez prostředků tě prostě nechat NESMÍ. Nejprve se obrať klidně na jeho rodiče, jestli jsou to slušní lidé, tak ti pomůžou, a nebo mu "domluví", aby koukal platit. Já byc se na tvém místě naprosto vykašlala na to, co je "trapné" a co není. Jestli pán peníze nemá, tak ať kouká prodat auto třeba. Že tě opustil jako slaboch pár týdnů před porodem je hnus, ale je fakt, že nutit ho, aby s tebou zůstal nebo tě dál miloval nemůžeš. Na co ale právo máš, je být od něj po finanční stránce naprosto zabezpečená!!!

martaveg
25. led 2015

@ssiimaa Jsou i duly studentky ktere poskytuji svoje sluzby zadarmo
http://www.duly.eu/?page_id=5
mrkni tady, jestli nejakou nemas pobliz
preji hodne sil v nadchazejicich tydnech a mesicich! je dobre ze mas aspon podporu rodiny

guinea
25. led 2015

@lu777 Duly bohužel levnější asi nejsou. Já budu mít nejspíš přímo soukromou PA (ještě nejsme na pevno domluvené), a tam ten servis, co jsi popsala, bude stát 8 tisíc. Je to hrozná pálka, ale porod je tak strašně důležitý okamžik, že obětuji jiné věci a tu PA si zaplatím. Jsem hroznej nervák a cíťa, já prostě nějakou rozumnou PA, které budu věřit u sebe opravdu potřebuju 😀

guinea
25. led 2015

@martaveg Tak to jsem netušila, že jsou duly studentky zadarmo, to je určitě užitečný tip!!!

sunshine125
25. led 2015

@ssiimaa nevim jestli by pro tebe nebylo lepsi podat zadost o rozvod sama. A jako duvod uvest to,ze manzel odesel nejspise za milenkou a nechal te ve vysokem stupni tehotenstvi bet penez. Hned od soudu bych zasla na socialku at ti reknou na co mas narok. Vim,ze je to tezke,ale asi bych to resila hned. K porodu si vem,mamku,segru,kamosku

kaaacaaatkooo
25. led 2015

@ssiimaa To je taková sketa, ten chlap!!!!!! Když NENÍ O ČEM SI PROMLUVIT (?????!!!!!!), vyhoď mu ty věci před barák a ať si táhne. Vůbec se s ním nebav. Jestli za tebou stojí celá rodina, tak ti určitě pomůžou, snad i finančně. A na alimentech bych nešetřila, ať platí za to, co ti udělal. Jsem vzteky bez sebe, jak může někdo JEN TAK prostě odejít od těhotné manželky??!!!

guinea
25. led 2015

@kaaacaaatkooo Hele já nemyslím, že naschvály a vyhazování věcí před dům je nejlepší řešení. Ten chlap by si to sice zasloužil, ale ssiime by to nepomohlo. Ona se potřebuje rozumě dohodnout a docílit toho, aby jim platil a nenechal je bez prostředků. Když mu vyháže věci na ulici, těžko se pak domluví na penězích.

kaaacaaatkooo
25. led 2015

@guinea Já věřím, že dneska jsou takové donucovací prostředky, že by ji ani bez peněz nechat nemohl. Už přece funguje ten systém, že když neplatíš alimenty, tak ti soud zabaví auto apod., ne?

guinea
25. led 2015

@kaaacaaatkooo No snad jsou, ale může to trvat. Vžycky je lepší, když se lidi domluví rozumně. A jak jsem psala - jestli její muž není hajzl, ale jenom slaboch, tak se bude cítit provinile a tím spíš platit. A to by bylo v téhle chvíli dobře.

sunshine125
25. led 2015

@guinea s takovym debilem se nedohodne ani ted ani jindy. Jelikoz stejne budou resit rozvod, vyzivne a majetek se resi s tim. A pokud ona je doma s mimi,tak on bude platit jeste na ni. To je prvni co by si mela zjistit a podat tu zadost.

danfal
25. led 2015

@ssiimaa Zajdi si na sociálku a zažádej o úpravu výživného pro dobu před rozvodem. Můj bývalý byl taky živnostník, ale výživné mi před 9 lety stanovili 2000 Kč. Nemůžeš zůstat bez peněz. Zítra bych tam zavolala, je to odbor péče o dítě a domluvila bych se, co mám dělat. S manželem nic neřeš, jenom nahlas, výslednou sumu a číslo účtu.

aniikaa
25. led 2015

Manzel asi moc nepremyslel co tim muze zpusobit,ja s pritelem mela neco podobneho snazili jsme se o mimi a v tehu jsme spolu nebyli az ke konci u porodu sem ho mela a myslim ze bys manzelovi mela zavolat az to prijde,prece jen podpora pri porodu je dulezita,ja rodila 14,5hod.a nedokazu si predstavit ze bych tam mela byt sama.... Navic ten muj si tim porodem hodne uvedomil a sam mi rekl ze byl srab a ze se bal toho co bude... Mozna ze dostal taky jen strach a casem se to vyresi az se miminko narodi 🙂 a pokud ne tak je proste blbej a urcite vam bez nej bude lip kdyz se tak chova 🙂

morgan
25. led 2015

Jejda, to si vůbec neumím představit mu volat, jestli se hodlá dostavit k porodu. Jako podpora u porodu je fajn, ale takovýhle chlap?? Kdoví jestli by vůbec přijel a takhle se ponižovat :/
@ssiimaa jak jste dnes dopadli?

zee
25. led 2015

Je tu na MK skupina Maminky samoživitelky. Je tam i dost holek s podobným příběhem. Myslím, že když budeš potřebovat podporu nebo i praktickou radu, tak se tam můžeš podívat. Každý příběh je originál a je možné, že ten tvůj bude mít šťastný konec. Hlavně se nestresuj lidmi, kteří na tebe budou tlačit ať se nestresuješ. Držím palce.

guinea
27. led 2015

@ssiimaa Tak jaké je pokračování?

kraslinda
31. led 2015

Ahoooj, ja mam ted taky podobnou zkusenost... Prisla jsem pritelovi 14dni pred porodem na neveru, trva to uz 4 mesice, pry ji miluje.... Ale. tvrdi, ze nevi co ma delat, jestli chce byt s nama, nebo s milenkou... Nevydrzela sem to a odstehovala se..... Ted mam tyden do porodu, a on mi tvrdi, ze chce byt u porodu, ze si treba uvedomi jakej je blbec a ze o nas nechce prijit... Tak nevim zda mu zavolat, nebo se na nej vykaslat.... Nekdy bych je chtela chapat....

guinea
31. led 2015

@kraslinda Tak to je tedy něco, jak to zvládáš? ☹ Co se týká porodu, myslím, že je to čistě na tobě a jen o tobě. Jestli se budeš cítit líp, měj ho tam, jestli tě to bude znervózňovat, nechtěj ho tam. Ale určitě se nerozhoduj na základě toho, co chce ON.

kraslinda
31. led 2015

Nic moc, ale snazim se... Nastesti mam rodinu co me podrzi a mela sem kam jit.... Porad chtel abych mu dala cas se rozmyslet.... Ale nejak mi to neslo.... Nejak nevim co si chce rozmyslet....

kaaacaaatkooo
1. únor 2015

@kraslinda TŘEBA si uvědomí, jaký je blbec??? 😠 Já bych řekla, že opustit ženu pár týdnů před porodem může jen OPRAVDOVÝ BLBEC.

polaks
1. únor 2015

Je to úbohý chudák....vys..ť sa na neho!! A Tebe prajem pevné nervy,nestresuj a teš sa na miminko!

sasi2222
2. únor 2015

Drž se, posíláme s miminkem hodně sil!!! Já bych ho k porodu zavolala, jestli je v tom jiná ženská a on je poblázněný, věřím, že to jde spravit. A co je větší emoce než narození dítěte? Pokud to nezachrání tohle, nezachrání to už nic. Vím, i kdyby se to povedo, bude těžké, odpustit, znovu věřit ... Já bych ale i přesto druhou šanci dala. I když teď by si zasloužil probrat uplně něcím jiným :/

morgan
2. únor 2015

To je blbec!! K uvědomění chce zkusit být u porodu! Já fakt nevím co se těm chlapům honí v hlavě (a těm milenkám..)...to bude asi těžký rozhodování jestli mu zavolat, ale zasloužil by nakopnout a vyprdnout se na něj...😠

emisekkk
2. únor 2015

bože, co to je za debila? Teda pardon....takto se nechová slušný, dospělý chlap. Místo aby si promluvil a nějak to chtěl řešit - zdrhl k rodičům? Být tím rodičem, tak mu poskytuju azyl, ale vyhodím ho! Ono je nejjednodušší utéct a nic neřešit - jak malý děcko. Myslím ale, že pánové k tomu mají prostě sklony (mlčet-neřešit) ale toto už není legrace. Co víc k tomu říct, nechci radit ani nemám co, jen Ti chci říct z vlastní zkušenosti, že máš v sobě tolik síly, že to všechno s dětmi i sama zvládneš a budeš pak na sebe pyšná - i když se Ti to možná teď nezdá. Ale život není u konce a ono se to celé nějak vykrystalizuje. Držím palce. My ženy jsme daleko silnější než chlapi!

vkkc
2. únor 2015

tak za tuhle větu "Prý jsem si neuměla vychovat jedno dítě a druhé bude to samé" bych ho nakopala do prdele na místě, pardon za výrazy. to je klasický obranný chování ubožáka, kterej má zřejmě jinou (nebo udělal jinej průser) a snaží se teď vinu přehodit na tebe.... Pryč od něj. Ty to zvládneš, ženský fakt zvládnou všechno. Držím palce, ať je to rychle za tebou a můžeš se v rámci možností v klidu připravovat na porod. ještě mě napadá, že by to ani do budoucna mezi vámi asi nebylo moc dobrý tak jako tak, pořád by ti předhazoval prvního syna jako toho špatnýho a tak se přeci nedá žít v partnerským vztahu.

katari123
8. únor 2015

CO TU ČTU,JE NEPOCHOPITELNÉ,JÁ JSEM MUŽ,OPUSTILA MNE VLONI PŘÍTELKYNĚ/MATKA MÉHO SYNA 2LETÝ/ A JÁ ZŮSTAL SE SYNEM SÁM,MATKA SE ZAMILOVALA A UŽ BYDLÍ S JINÝM MUŽEM,OBČAS SI MALÉHO BERE NA STŘDAČKU,JAK SE TOMU ŘÍKÁ.uŽ NEVĚŘÍM ŽENÁM A NEVÍM,CO MÁM DĚLAT,ALE TUTO ML.PANÍ PLNĚ CHÁPU A CÍTÍM S NÍ.sLÁVEK

cipinka
4. bře 2015

@ssiimaa Ahojky,neboj se zvladnes to!ja na tom byla před 2 roky hur nez ty ted!od poceti jsem zustala totalne sama a rodinu mam rozhazenou takze to bylo o to horsi....myslela jsem ze to nezvladnu vseci se mi smaly a suskaly si drby místo aby me podporily a když se mi narodila holcicka tak jsem myslela ze padnu! otec janicky se mesic před porodem ozenil a ta jeho nova hvezda mu zakazala aby nas vidal.....pak mi otec male vyhrozoval ze mi malou sebere!byla jsem na vse sama a zdeptana,sikanovana a vseci se mi smaly...chtěla jsem spachat sebevraždu,ale trpěla jsem dal dokonce cely rok!malo jsem jedla a pila no a když bylo janicce 15 mesicu tak jsem si musela na tyden lehnout na psychiatrii tam me davali jidlo a piti pod nos a hlavne nasadily antidepresiva,jediny komu na nas zalezelo byl muj kdysi byvaly partner a v te době kamarad,tak jsme se k sobe po navratu z nemocnice vratily a je s nami do dnes,malou ma rad a me taky a ja se ho naučila mit rada také....jsem uz v podstate bez leku a je mi lip a lip...mala roste a je zdrava....jsem verici clovek a hodne jsem se taky modlila...byla to pro me tehdy zkouska...proto ti chci rict,ze Bůh pomaha a nezapomina,zkus se modlit a verit,nejsem fanaticka,ale verim proste v Boha.budu se za tebe modlit,chces?neboj vse zvladnes a mas ještě syna budete spolu a casem si najdes hodného muze a tatku pro deti.drzim pesti!pa

arko
21. čer 2020

Zakladatelko jak to nakonec vse dopadlo?