Používáme cookies. Více informací zde.
Zavři

Jsem věčně nespokojená nebo na mě partner vážně kašle?

ejmate
3. črc 2018

Ahoj, potřebovala bych objektivní náhled na věc. Se současným partnerem jsme spolu 2 roky. Ze začátku bylo všechno (až na klasické drobnosti) ok, podnikali jsme spoustu výletů, jezdili na kolech atd., ale přibližně od Vánoc mi přijde, že na mě totálně kašle. Všechno je pro něj důležitější než já. Letos byl už x krát na víkend na rybách nebo s kamarády na kolech. Když se "domluvíme" na společném večeru, tak nakonec radši opravuje kolo a přijde domů v 9 a než se osprchuje, je bůhví kolik a já chodím spát kolem 9:30, protože ráno vstávám do práce ve 4:45. Takže z večera není nic....když jsem mu řekla, že by mohl jednou přijít trochu dřív, tak mi oznámil, že kvůli mě nebude chodit spát v 9 hodin...
Celý den se nevidíme a on prostě nemůže přijít ani večer o chvilku dřív...každou středu a pátek má s kamarády hospodu, kam jde třeba už v 19 hod. Ale já asi nemám nárok na to, aby se mi někdy od těch 19 hod věnoval... ☹
Když jsme byli na návštěvě u sestry, nejel se mnou, protože to není v jeho zájmu...když se ho ptám na dovolenou, tak mi řekne, že neví co bude (bude nastupovat do nového zaměstnání) nebo že nebude mít peníze (byl na nemocenské), ale přitom si koupí nový mobil za 12 000....Když mu řeknu, že mi tohle vadí, že se vůbec nevidíme a nic spolu neděláme, tak je hned naštvanej, že si na něco stěžuju....když teda zmlknu a neříkám nic, tak je naštvanej, že s ním nemluvím...už mi vážně začíná docházet trpělivost...A do toho všeho se baví o dítěti....já kmitám jak blb od rána do večera - po práci chodím ke koním, které mám doma. Tam za mnou nikdy nejde, za celý dva roky co jsme spolu mi tam pomohl asi třikrát. Nechci po něm žádnou práci, ale abysme byli chvíli spolu a je mi jedno, co u toho děláme. Já s ním taky jezdím na akce, který mě nebavěj, ale jedu, protože s ním chci být...Nechápu, jak může v téhle situaci přemýšlet nad dítětem. Víceméně celá domácnost je na mě - úklid, praní atd., on občas vytře (tak 1x za 2-3 týdny...). A ty koně mi samozřejmě nezapomene několikrát do měsíce vyčíst, že tam trávím moc času...i když je to čas, kdy on je v práci...Kolikrát tam vše rychle udělám a pospíchám domů v domnění, že si třeba pustíme film a pak sedím celý večer sama doma, protože má zase něco přednějšího...Nejde se mnou ani na blbou procházku, protože chodit ho nebaví...a když s ním jdu občas na kolo, tak nejede se mnou, ale jede půl kilometru před, protože on se chce projet...a já mu prostě nestačím, i když celou cestu šlapu jak blázen...
Nevíte, jestli se s tímhle dá něco dělat? Když mu něco řeknu, hned to bere jako výčitku a i když to třeba přizná, tak se týden chová normálně, nebo mě jednou vezme na večeři, ale tím to hasne. Má za to, že problém "opravil" a nemusí už nic dělat....Mě už z toho vážně hrabe ☹ Nikdy mě za nic nepochválí, nikdy není pyšnej na nic, co se mi povedlo a já si přijdu jak nějaká věc, kterou vytáhne jednou za měsíc, když si náhodou vzpomene, že tam někde je...
Promiňte za takový sloh, ale já u nás nikoho nemám, komu bych to řekla a kdo by mi poradil :-/

journals
12. črc 2018

@pulecp Naopak jsem tu několikrát psala, ať se tu zamyslí nad tím, že jsou spolu DVA roky a po roce to přestane "fungovat". Fakt to má i v takovém neklapajícím zárodku vztahu smysl? Někdo doporučoval oživit vztah, ale tady ještě není co oživovat, když očividně nic pořádně ještě nemělo šanci vyrůst...

pulecp
12. črc 2018

@journals Na první stránce autorka zmínku o potratu má. Omlouvám se, že jsem to (omylem) adresoval Tobě. Napravím to.

pulecp
12. črc 2018

@ejmate Nečetl jsem příspěvky od Tvé zmínky o potratu, ale nejde si nevšimnout, že se data potratu a "ochladnutí" od sebe moc neliší. Všimla jsi si toho?

journals
12. črc 2018

@pulecp Popletl sis nás 😀 a kde o potratu píše? Já nikde nic nevidím, nespletl sis celou diskuzi?

pulecp
12. črc 2018

@journals Dva roky se zmiňuje běžně jako "začátek konce" období zamilovanosti - je čas přehodnotit, posoudit, co/jestli změnit...

pulecp
12. črc 2018

@journals Na první stránce, když si dáš vyhledat - delší příspěvek s oddělenými odstavci.

journals
12. črc 2018

@pulecp ? Já nevím, proč si pořád píšeš se mnou, ale dobře 😀 ano, tak to píšu v jednom ve svém příspěvku - že je možné, že přichází období, kdy oba přicházejí o růžové brýle. Možná si radši diskuzi přečti celou a důkladněji...

pulecp
12. črc 2018

@journals Nepíšu, odpovídám na Tvé dotazy.

journals
12. črc 2018

@pulecp Nic o potratu se tu nepíše, jen o tom, že zvažují, zda dítě mít/nemít. A jestli jsem nějaké dotazy měla (nevím?) asi byly spíš na zadavatelku. Prosím tě, přečti si tu diskuzi znovu, tohle nemá smysl

pulecp
12. črc 2018

@journals Devátý (kromě uvádějícího) příspěvek z první stránky, je to v části adresované Tobě, proto se mi podařilo odpověď adresovat taky Tobě.
Dotazy? Například: "Popletl sis nás 😃 a kde o potratu píše? Já nikde nic nevidím, nespletl sis celou diskuzi?" to jsou dotazy, ne? Další dotaz: "Fakt to má i v takovém neklapajícím zárodku vztahu smysl?" "Já nevím, proč si pořád píšeš se mnou" je svým způsobem taky dotaz, tak se nediv. Dobře, nebudu na dotazy reagovat. Mám co trénovat na akordeonu.

linee
12. črc 2018

@ejmate necetla jsem vsechny prispevky,ale za mne asi tolik - podle mne mate od vztahu oba jina ocekavani.Kdy presne a nevis cim se mohlo jeho chovani zmenit?Pokud nebudete travit spolu cas a mit spolecne zajmy a zazitky,tak o co se chcete pak delit?O 4 zdi a postel?To nema vyznam.Co se tyce ditete,pises spravne,ze do takoveho prostredi nema vyznam ho privest,to ty problemy jenom odsune,ale nevyresi. Pokud nepomuze promluva nebo snaha neco zmenit a on o to zajem nema,tak bych to ukoncila.Protoze pokud ti uz ted neco vadi,tak s ditetem a v manzelstvi ti to bude vadit jeste vic...podle mne mas hlavne pocit,ze pro domacnost a vztah delas mnohem vice,nez on.

ahanka
12. črc 2018

Budete si muset zkusit promluvit, i když se to hned nemusí podařit. Doporučuji mluvit argumentačně věcně, bez citového zabarvení, prostě jako chlap a ne ženská, aby mu to nepřišlo hysterický a tak. Zní to asi divně, ale mně to mnohdy funguje. A jeden kamarád mi poradil, že chlapa se musím já ptát "Co mám udělat proto, aby...?" A "Jak mám udělat, aby..." zatím jsem zkusila asi jen jednou, ale hned to fungovalo. Jindy stříli dotazy on a já na ně neumím odpovědět, protože to mnohdy nemá smysl, ale jakmile jsem to obrátila na něj,věcně a v podstatě jako ta, co potřebuje hrozně jeho radu a pomoc, ne vyčítavě a bojovně, tak mi reagoval až překvapivě dobře.

klea81
13. črc 2018

@ahanka na odlišení řeči marťanské u chlapů a té z Venuše pro ženy doporučuji knihy psychologa Graye. Pěkně to vysvětlí na konkrétních příkladech. Že žena potřebuje sdílení a oporu (nikoliv nevyžádané rady) a chlap zase ocenění a pocit, že dokáže uspokojit všechny její potřeby....atd.

herkuleska
5. čer 2020

@ejmate Ahoj, jak to vše dopadlo?

zelenaesmolda
5. čer 2020

@ejmate ma te na haku,seber se a jdi.Dite s takovym clovekem by bylo za trest.

blabloblu
Autor odpověď smazal
Zobraz
mari2
5. čer 2020

@zelenaesmolda ta diskuze je z července 2018...a autorka má roční dítě...

zelenaesmolda
5. čer 2020

@mari2 jo nevsimla jsem si data zalozeni