Jsem zklamaná z chování rodiny po porodu miminka

luccy.luccy
9. črc 2014

Ahoj, nemám si bohužel o tom s kým popovídat a tak by mě zajímal Váš názor, jak to máte u Vás. Před 4mi týdny se nám narodila druhá holčička, doma máme už tříletou. Nečekala jsem, že si z nás všichni sednou na zadek, ale tak nějak mě mrzí nezájem ze strany manželových rodičů. Jako babička a dědeček absolutně nefungují. Neočekávám moc, ale starší dcerku vidí cca 4 - 5x do roka, mladší dcerku ani snad nemají zájem vidět. Bydlí sice asi 150 km od nás, ale spojení k nám do Prahy je víc než dobrý, ať už vlakem, autobusem, autem... Jsou v důchodu a u tchýně bohužel největším zájmem je alkohol...Vím, že nikdo nebude milovat moje děti víc než já, ale někdy mě ten nezájem strašně mrzí. Navíc, vím, jak to všechno utíká a že miminko bude jen chvíli. ☹ Na svátek starší dcery pravidelně zapomínají, na narozeniny a na vánoce mě strčí peníze, ať ji něco koupím. Vím, že než aby koupili blbost, je to lepší, ale u nich je to pohodlnost. Moje mamka třeba strašně ráda kupuje dětský oblečení, dělá jí to radost... tchýně v životě nic nekoupila... Máte to taky tak a řešíte to? Nepotřebuji se s nikým vídat 5x týdně, ale tak nějak přiměřeně...

dana17
9. črc 2014

Ahoj....Vím o čem mluvíš a prožívám něco podobného, ale ze strany mojí vlastní rodiny. Po několika dlouhých letech jsem jejich nezájem už přestala řešit a nechávám to být, opravdu to totiž nemá smysl, trápit se takto.
Moje mamka absolutně jako babička nefunguje, sama od sebe nenapíše, nezavolá, prostě vůbec nic,dárky taky ne...jen na moje narozeniny mi vždycky za celou rodinu napíší sms. 😝

gosa22
9. črc 2014

jelikož jde o tchýni, kašli na to...bud ráda, že se ti do ničeho neplete, děti si víc užijí druhou babi a dědu...on nadměrný zájem tchýně a tchána může způsobit ještě větší bouři 😉

dana17
9. črc 2014

luccy.luccy Koukám,že máme zhruba stejně stará miminka. Teda já mám korigovaně vlastně novorozence, narodila se o měsíc dřív. 😉

ppalomino
9. črc 2014

Docela tě chápu. U nás to je sice o něčem jiném, ale taky s tchýní bojuju. Vím, mrzí to, ale asi nám nezbyde nic jiného než se na to prostě vykašlat. Když budou mít zájem Vás vidět, ozvou se. Pokud ne, nevnucuj se.

bambulal1
9. črc 2014

Mame to same ale jeden rozdyl rady je kdyz nas uz navstivi tak si hraje na strasne hodnou,chytrou babicku.Kasli na to bud rada ja teda sem ved ich k zivotu nepotrebujes

sqita
10. črc 2014

Mám to naopak, mám doma tchýni dvakrát někdy třikrát denně - super příjemné návštěvy :/ S manželem žádné soukromí a když jí řekne, že nám chybí tak se ohrne, že ona Vikyška přece vůůůbec nevidí, ale že ho vidí častějc než jeho otec, to je jí fuk :D

petulik81
10. črc 2014

noooo my taky nejsme vyjimka,ja sice mimčo teprve čekám,ale můj táta se vždycky víc staral o ženské a na děti jaksi zapomina,natož vnoučata,protože děti od segry ho v podstate ani neznaji a od mého přítele máma utekla když byl malej a vychoval ho tatka,a on o ni neví,takže nezájem 😖 Hlavně at je aspon jedna fungujici babička,což moje moje mamka bude a je baječna babička a od přítele táta by se pro děti rozkrájel,takže nám to jistě vynahradí 🙂

blahova_andrea
10. črc 2014

@luccy.luccy tak když to vezmu jen podle nás, tak já v šestinedělí budu ráda, když se k nám nikdo moc courat nebude. očekávám tchánovce max. v porodnici, když se mimčo narodí nějak rozumně, aby to stíhali a pak už s návštěvou nepočítám. nejezdí k nám ani jindy, natož v šestinedělí. my jezdíme k nim a já se tam s novorozencem rozhodně nějakou dobu taky nepohrnu a to bydlíme od sebe tak o půlku kratší trasu, když to teda vezmu autem. jako jinak máme vztahy dobré, dárky nebo běžný zájem...vše ok...tak reaguju jen čistě na to navštěvování. to je u nás samostatná kapitola. a mě to nevadí, jak to je. shledávám na tom i spoustu výhod 😀

killi
10. črc 2014

u nás je to samé. Tchánovci bydlí tak 30 km od nás a vidíme je tak 1 za dva měsíce, když se zadaří. O mladší dceru zájem nemají vůbec, poprvé si ji pochovali, když měla tak 4 měsíce. Za celou dobu co se narodila ji viděli tak 5x a to má už 6 měsíců. 😒

blahova_andrea
10. črc 2014

@killi tak my jsme atyp případ, ale mě a mého syna viděli tchánovci poprvé, když malému bylo 8měsíců 😉 a taky se svět nezbortil. dneska už je vše ok, rádi nás vidí, ale musíme my k nim, ne oni k nám, no.

killi
10. črc 2014

@blahova_andrea mě to mrzí kvůli dětem. Já bych je ani vidět nemusela. Starší dcera už má i mobil, ráda by je občas viděla, ptá se proč ji nezavolají. Nevím, proč takový nezájem 😒 Přitom tchýně už je v důchodu, auto má čas taky.

cervena2
10. črc 2014

Ahoj,tchánovci od nás bydlí asi 300 m a chodí jen popřát ke svátku a narozeninám. Teď čekáme druhý,takže návštěvnost za rok ze zvýší o dvě návštěvy☹ Aby vyděli vnuka musíme tam chodit stále my,ale už mě to přestává bavit....... jsou oba na důchodě a věčinu času jsou u Tv☹

xboax
10. črc 2014

@luccy.luccy máme podobný problém, bývame v Prahe a tchánovci 120km ďaleko. Malú vidia, len keď tam ideme my, oni tu boli 3 krát: keď sa narodila malá, tak prišli prvý deň po prepustení z pôrodnice (budiš), pak na Vianoce, lebo ich odmietol manžel ich dcéry, no a posledný krát ich donútil priateľ, že je to vážne moc ako nás ignorujú. Podotýkam, majú niekoľko áut, pravidelne jazdia všetky smery, vozia vnučky od priateľovej dcéry do školky, taď (všeobecne je problém, že vnučky od ich dcéry majú všetko, ich záujem, hračky, oblečenie, výlety, návštevy - naša skoro nič)... my sme veľa krát vzduch...len príklad, dcérka má 9. mesiacov, počas tej doby som mala 3. krát seklé záda, jednou porezaná a šitá ruka, prosila som o pomoc, aby prišla tchýne ďalší deň, priateľ bol na služobke a odpoveď? Nemohla a pokaždé to bola iná výmluva. Takže vždy sem letela moja mama zo SVK 700km v noci...všeobecne je strašný rozdiel medzi chovaním mojej a jeho rodiny ohľadne malej...stále to tak trochu bolí, ale snažím sa to prestať riešiť, ich problém a ich hlúposť, že sa tak chovajú...aspon vidíš, že je to vo veľa rodinách problém

elvira
10. črc 2014

@luccy.luccy - ale mrzet by to mělo především prarodiče, že miminko je miminkem jen krátkou dobu a jim to všechno uteče...
Jediná šance, jak se z toho nezbláznit, je přijmout to...
Mám to podobně - jen tcháni bydlí ve stejné vesnici, o jediné vnouče mají pramalý zájem, už mu nechodí ani na narozeniny...
Ano, štve mě to a mrzí i po skoro pěti letech, ale už to řešíme míň a míň, díky naší práci se nám daří i zvládnout pět týdnů prázdnin, kdy školka nefunguje...
Hlavní je, že aspoň tvoje máma má k dětem hezký vztah. 😉

tkanicka
10. črc 2014

neřeším to, sice je mi líto vůči dětem, že na ně babička s dědou kašlou, ale já už toho mám dost. My máme na talíři pořád, že tam nejezdíme. Ale my máme dvě děti, oni jsou sami. Navíc stavíme dům, tak to taky není jen tak se sebrat a na víkend odjet. Zázemí pro děti u nich nic moc, hlavně si není, kde hrát. Nehledě na to, že se v klidu sbalí a vyrazí na otočku autem do Francie na výstavu, ale k nám je to problém. Mrzí mě to taky vůči manželovi, naši bydlí sotva kilometr od nás a vídáme se často a jeho rodiče vidíme tak 5x za rok

luccy.luccy
autor
10. črc 2014

@killi mě to právě mrzí taky kvůli dětem, kdyby šlo jen o mě, tak já bych je vidět nepotřebovala už nikdy. a o to horší je to, že když se vidíme jednou za 3 měsíce, tak z tchýně se line opar vodky a cigaret.... a vlastně ani nevím, jestli si vůbec pamatuje, že nás viděla. 😀

luccy.luccy
autor
10. črc 2014

@tkanicka to mi taky připomíná, že není problém jet do Maďarska do termálů, ale do Prahy to problém je. 😖 ono to není o dopravním spojení, ale o zájmu... o to je to horší. 😒

luccy.luccy
autor
10. črc 2014

@dana17 tak ze strany vlastní rodiny by mě to mrzelo ještě víc... ☹ ale tím, že si "stěžuji" mamce, jak je to s tchýní, tak se snaží nebýt stejná. což teda ani nejde, protože u tchýně je to podpořeno alkoholem a nevím čím vším ještě. 😖 každopádně jsem si dala za životní úkol to, abych byla pro svý děti vzorem a aby se za mě nemuseli nikdy stydět. 🙂 tak jako manžel za svý rodiče.

luccy.luccy
autor
10. črc 2014

@elvira Přesně tak, hlavně předpokládám, že to je poslední miminko v rodině a jejich poslední vnouče. my už mít děti nebudeme a švagrová taky ne, bude jí 40 let. 😀 o to víc člověk nechápe jejich chování. a když už kašle na vnoučata, divím se, že nepotřebuje vidět ani slyšet vlastního syna. 😖

josefina79
10. črc 2014

@luccy.luccy neřeš to. Já mám s našima i s manželovýma rodičema vztah hezký a dobrý, ale i přesto viděli malého párkrát. Naši bydlí 150 km, tam jedeme tak jednou za 2 měsíce na týden. Manželovi rodiče bydlí cca 70 km, ty vidíme tak jednou za 2 měsíce na na odpoledne - 2 dny.
Malý se narodil jako nedonošený, pořádně jsme začali nějaké návštěvy/setkávání, až když mu bylo přes 2 měsíce.
Pokud tchýni nemusíš, tak buď jenom ráda, že ji nemáš doma pečenou-vařenou. Ber to z té lepší stránky 🙂

pt1981
10. črc 2014

ahojky, je to 5.5 roku, co zemřel tchán a můj manžel se rozhodl, že se musíme nastěhovat k jeho matce, alkoholičce... Máme svoje patro, které se dá zamčít, což je výhoda.... Čekáme první dítě, první vnouče.... Ohledy se tady v baráku neberou žádný... Tchýně má přítele, potkali se na léčení. Alkoholici jsou oba, ona je doma, on chodí do práce. Ona vydrží bez chlastu měsíc, dva..., ale to je maximum... Od Vánoc ( to jsme jim řekli, že čekáme mimi ), mi plete obleček pro malou, není schopná ho dodělat. V životě jsme od ní neviděli kačku, naopak nás vydírá, že má málo peněz a měli bychom se o ni starat my.... Peněz má plnou řiť, ona i přítel, jen vše prochlastají a prohulí. Je mi jasný, že až se malá narodí, začnou ještě větší boje... I kdyby zájem měla, nemůžu jí malou nikidy půjčit bez obav, vždycky je budu muset kontrolovat, kdo chlastal a kdo ne..... Buď ráda, že je máš tak daleko, kór, jestli pijí, jak jsi psala..... A moji rodiče? Sestra porodila loni, tak se svět motá kolem jejich dětí. Když byla těhotná, tak věděli o každém jejím vyšetření, pořád mi říkali, jak to sestra snáší, kde jí píchá atd.... Teď jsem těhotná já a nestane se, že by se mě sami zeptali, jak je... Jezdím za nima já a když jsem jim teď říkala, že nevím, jak budu zvládat cestovat, tak mi řekli, že to nevadí, že klidně počkají, až se malá narodí.... Vůbec neřeší, jak mi ubližují a myslím si, že si to ani neuvědomují.... Jsem zrovna včera říkala muži mému, že jestli umřu u porodu, ať nedává mimi nikdy do výchovy k našim nebo jeho matce 😀. Takový krize už mám....
Takže se drž a buď ráda, pokud máš podporu v manželovi a tvé rodině, že se nemusíš ještě zabývat starostma o manželovi rodiče.... Co já bych za to dala, kdyby se mi nikdo nepletl do života....

dana17
10. črc 2014

@luccy.luccy no jo no, taky mě to mrzí a taky o to víc, že rodiče mého přítele jsou pro mě víc než vlastní máma. Mám perfektní tchýni a jsem adoptovaná "dcera" přítelkyní mého vlastního táty a ten je taky suprovej. Vždycky když něco potřebuju tak se na ně můžu na 100%spolehnout. Taťka mě vzal k sobě i s mým autistickým synem, když jsem utíkala od manžela. Takže mám takovou "náhradní" péči. Ovšem i přesto si často vzpomenu a někdy neudržím slzičky no...teď mě to bere víc, protože se mi narodila holčička a další rok plánujeme s přítelem svatbu.

beditha
10. črc 2014

@luccy.luccy Nic si z toho nedělej. To už nezměníš. Mám to jako @dana17. Osmdesátiletá tchýně za mnou jezdí na jih Čech z Prahy a moje šedesátiletá máma není schopna přijet ani zavolat. Ale schůze ezoteriků vymetá po celé republice. Když bylo malé rok a půl, tak jsme se stěhovali z Brna a za tu dobu byla u nás moje máma asi 5x (to k nám měla 20min). Já jsem se stala otevřenější a už jsme našli několik náhradních babiček🙂

konidana
10. črc 2014

@luccy.luccy Jestli pije, tak bych byla ráda, že bydlí tak daleko a neprudí u vás.

majinka1981
10. črc 2014

my máme zatím jednu holčičku.Manželovi rodiče bydlí 10 minut autem a sami si o ní neřeknou ☹ taky mě to zklamalo, první vnouče, čekala jsem že z ní budou hotový. A oni jsou snad rádi když nic nechcem. Ke druhým narozeninám jí koupili čokoládovou bonbonieru za 60,- ☹

romanovic
13. črc 2014

Moja mama k nam tiez nechodi, caka kym my prideme... A vitalny 65 rocny svokor (casto cestujuci po republike) bol u nas po 5,5 (!!!) roku a s detmi sa rozlucil slovami "ahojte zase za 5 rokov"...

petule25
13. črc 2014

Tak my teda zatím miminko s přítelem čekáme, já jsem z Prahy a přítel se bude stěhovat za mnou z jinýho města, ale rodiče už na něj tlačí abych se přestěhovala já k němu, a že takhle ani to mimi neuvidí a jestli vůbec...přitom neni problém sednout do auta, jak my tak oni a přijet...už z této reakce očekávám, že z přítelovy strany asi babička a dědeček fungovat nebudou..je to smutný vůči těm dětem 😒

rituska88
13. črc 2014

Máme to stejně, akorát s tím rozdílem, že přítelovi rodiče bydlí od nás jen 5 km. Tchýně se pořád vymlouvá na to, že se jí špatně chodí, a už roky je zavřená v bytě a nikam nechodí, i když by mohla, kdyby chtěla, ale takhle je to pro ni prostě pohodlnější. Tchán akorát jezdí nakupovat, ale jinak taky nikam nechodí. Když se nám narodil malej, tak akorát tchán přijel s mýma rodičema za mnou do porodnice, ale tchýně nic. Ani by malýho dodnes neviděla, kdybysme jí ho nedovezli až pod nos. Nic mu ani nedali. To moji rodiče jsou u nás několikrát týdně, když je přítel v práci, tak vždycky přijedou abych nebyla sama, mamka mi pomůže třeba s prádlem a jdeme na procházku apod. Malýmu nakoupili už spoustu věcí a už když jsem byla těhotná pomohli nám hodně i finančně, protože věděli, že na tom zrovna nejlíp nejsme a miminko přišlo neplánovaně. Taky mě nezájem tchánovců mrzí a hodně. Když vidím jak moji rodiče jsou z malýho paf a tchýně přestože je bývalá učitelka, tak nezájem - i když jsme jí malýho dovezli ukázat, tak si ho ani nepochovala a vymluvila se, že má revma a bolí ji ruce - přitom pochovat by si ho zvládla, jenom chtít. Moji rodiče zvou pořád tchánovce na kafe, protože jim je to blbé, aby se nebavili, když bydlí v jedné vesnici a mají společné vnouče, ale oni se vždycky na něco vymluví a našim je to potom taky líto. Nevím, proč se tak chovají. Nejde mi o dárky nebo peníze, ale mrzí mě, že jako babička a dědeček vůbec nefungujou ☹

ratatooy
14. črc 2014

mi máme obe babičky v pohodě ale jelikož ted bydlíme v jenom baraku s tchánovcema děti vidí častěji je a jsou na en víc zvyklý,moje rodiče vdí tak jednou za měsíc na chvilku,ale kdyby tam mely byt přes noc to by nedaly kdežto tady u tchyně budou klidně furt takže tvým by ani babička kterou vidí 2x do roka nechyběla,a je to normání jev že se vždycky s jednou stranou stýká víc než z druhou,ylo to tak i u mých rodičů jednu babičku jsme viděly často druhou skoro vubec a když nás jako malý mely jednou hlídat přes noc tak si pro nás musely naši ještě v noci jet protože jsme brečely žetam nebudem a pak to našim vyčítaly celej život že nás musely hlidat od ty doby jsme tam nebyli

barulina
14. črc 2014

A neni to jedno? At si zijou jak umi. Ty se starej o to at se dcerky maji fajn. Nejaka alkoholicka babicka jim stejme hezke detsti nepripravi.