Kamarátka si dala vzít nemanželské dítě. Co vy na to?

zuzka1
15. čer 2006

Nazdar holky, jsem plná rozporuplných pocitů a protože sem na tyto stránky nakukuju často a poznala jsem, že tady holky poradí, nebo třeba jen vyslechnou, tak se svěřím...Doma jsme měli děsnou hádku, která se netýkala našeho problému, ale i tak mě vytočil názor mého přítele.Máme kamarádku a ta otěhotněla po měsíční známosti s ženatým mužem..., když to zjistila a oznámila svému partnerovi(tomu ženatému)opustil ji...A ona po dlouhém zvažování, potoky slz se rozhodla jít na umělé přerušení...I když s tím nesouhlasím , chápu její důvody a v každém případě jsem při ní, ale můj přítel je tak znechucen, že se s ní odmítá stýkat.Podle něho nikdo nemá právo vzít život nenarozenému dítěti, ať už jsou důvody jakékoliv.A tak nad tím pořád přemýšlím, kde je pravda, jak to je s tím právem nenarozeného dítěte, jak je to s právy matky...Co si o tom myslíte?

chuchu86
5. led 2008

Ahojte dámy, nechcela som napísať do tejto témy, ale ja si myslím, že to story čo ja mám, to maju ženy viaceré.. Mám 21 a bola som tehotná, bola som 4tt a potratila som, z jednej minuti na druhu.
Dosť mi v tom potrate pomáhal moj nevlastný otec, s ktorím sme sa pohádali, a keby len to, ale aj ma zbil, a kedže moja fazulka ešte nebola taká silná aby vydržala, tak dala mi zbohom. Nikdy mu to neodpustím, teraz už nežijem doma, ale s priatelom, žijeme v láske, a v klude. Miluje a ja milujem jeho, pokračujeme dalej v snažilkovaní.
Viete to je natom to najčudnejšie, že ja sbožňujem deti, chcem ich mať aspoň 3, mne sa nedarí.
A na svete existuju také, ktoré nechcú, a maju.
Tomu nerozumiem, a asi nikdy to nepochopím.

loss
6. led 2008

chuchu nebud smutna ja som potratila 2X a myslela som ze sa svojho babenka nedockam nikdy tento rok budem mat 34 rokov a s kazdou mrchou som sa viac bala ze to nevyjde,presne po roku a 3dnoch od druheho potratu sme mali //test a dnes ma nasa Nellinka 27cm a skoro 500g velmi sa na nu tesime a verim ze to vyjde kazdej z vas len nasa cesta za babetkom je tazsia a zlozitejsia o to viac ich budeme milovat
drzim vam vsetkym palce

vesi
6. led 2008

chuchu, neboj sa bábo príde, ja som potratila v 20 rokoch v 6tt, pravdepodobne som zdvihla niečo ťažké, potom sme sa s prestávkami snažili skoro 4 roky a zadarilo sa ked som sa na to úplne vykašlala - myslím snažilkovanie. teraz mám 2 zdravé dcéry 🙂 určite sa zadarí, ved si už tehu bola a vieš, že si schopná otehotnieť, horšie to majú ženy, ktoré nemôžu otehotnieť zo zdrav. dôvodov. držím palce, nech ste tu čo najskôr všetky tehuľky 😉
mimochodom , ja som otehotnela raz 3 dni pred ovu a druhý krát 3 dni po ovu 🙂

digysa
7. led 2008

hakahk: jej by to znicilo rodinu, tak ona radsej znici zivot dietata.....hmmmm 😒

newyorkgirl: takze zeny ktore potratili a zeny ktore idu na interupciu to maju velmi tazke .....len to ma maly hacik...TIE, co potratili si nemohli vybrat....zato, TIE slecny, ktore isli na interupciu si ju sami vybrali.... moc by som neporovnavala... 😨

bielanevesta
7. led 2008

No ešte sú prípady keď mimišo bolo v poriadku a aj tak sa muselo ísť na potrat.....
....napr. je žena po cisárskom reze a rana se jej zle hojila a otehotnela veľmi skoro na to aby sa to dalo donosiť pretože je obrovské riziko rozídenia jazvy a ruptúry už počas tehotenstva...tak čo myslíte, žeby ste urobili keby ste mali doma miminko a partnera a týmto sposobom by mohli o vás prísť????

digysa
7. led 2008

bielanevesta: (teraz trochu od temy) TY kokso, to sa vam ako podarilo taky datum narodenia pre dceru??????? 😀 Tomu hovorim DIETA STASTENY s najstastnejsim datumom v tomto storoci.... 😵

bielanevesta
7. led 2008

digysa ani neviem, dokonca som6 dní prenášala tak si to rozhodla malá 😀 ale vybrať si teda vedela 😀

mravvcek
15. led 2008

Baby ani neviem ci to patri sem ale potrebujem to napisat.Dnes som bola na usg,som v 12tt a lekar nevidel reakciu srdiecka,vraj je mozne ze bolo otocene chrbatikom,je to mozne?Je mozne nevidiet reakciu srdiecka ultrazvukom ked je babo otocene chrbatikom?Prosim odpiste.

junovka
15. led 2008

mne obe deticky boli skoro cele tehu otocene chrbtom na USG, a vzdy bola akcia srdiecka 😉

junovka
15. led 2008

mravcek, ku komu chodis na gzndu???

sue
15. led 2008

Mravvcek, podľa mňa je to blbosť 😔

mravvcek
15. led 2008

Chodim ku Sedliakovi

mravvcek
16. led 2008

Dievky tak dopadli sme najhorsie ako sme mohli,lekarka potvrdila to ze mimi je velke ako v 10tt a ja som bola uz v 12.Dva tyzdne mu uz srdiecko nebije,v piatok idem na vycistenie.Neviete mi napisat co kolko to trva ci je to pod narkozou,a ako je to po zakroku.Prosim napiste ktora mate skusenost.

livka299
16. led 2008

mravcek, je mi to luto 😔 , minuly tyzden som lezala v nemocke a boli tam baby s takym problemom, robi sa to v spanku, cele to trvalo asi 20 min. a baba bola aj hore..... ☹ ☹

evitkamalicka
16. led 2008

mravcek ja som si to prezila v oktobri a teraz sa uz znova snazime, robi sa to v celkovej narkoze cca 15 minut, nic potom neboli, len troska krvacas tak ako pri MS

loss
16. led 2008

mravvcek to ma velmi mrzi ja to mam za sebou 2x ano je to v plnej anesteze nic neucitis horsie to bude ked sa zobudis a uvedomis si ze je potom strasne ale musis byt silna je to velmi tazke no raz sa babenka dockas mna cistili 5.9.2006 a 9.9.2007 som mala // test bol to hrozny rok a dnes sa tesim z 33cm velkej slecny v brusku
drzim ti silno palceky

mravvcek
17. led 2008

Dakujem vam dievcatka,ste zlate,no co uz niekto si musi pretrpiet aj to najhorsie v zivote.Snad sa to podari a nejako to preboli,najhorsie na tom je ze som ucitelka 1.stupna a to fakt neviem ako zvladnem sa postavit pred moje deticky,budu sa pytat kde je babetko a ja.....vobec netusim.

evca35
17. led 2008

ahoj mravvcek,
držím prsty. Ja som to prežila koncom augusta, keď mi zistili missed abort - zamlknutý potrat v 15. tom týždni. čistili ma 5.9.2007 na Rastislavke. Bolesti žiadne po prebudení z narkozy neboli. Len ma viac sledovala moja izbová lekárka, za čo jej ďakujem, mala som nejakú zrazeninu, ktorú mi potom ešte raz vyberali v narkoze. Boli tam ešte zbytky pupočníka. Máme zákaz na pol roka. Teraz užívam vitamíny E a Acidum Folicum - kyselina listová.

mravvcek
17. led 2008

A Evca35 kvoli comu beries tie vitaminky?Kazal ti ich brat lekar?Ja som bola na cistenie dnes na Rastislavke v pavilone zdravia a robil ma Sedliak,ako dlho bude marodovat,na ako dlho ta nechali doma?A ako ti prisli na to ze tam si mala este zraneninku?

marselina
25. led 2008

tak už mám za sebou miniinterupci a vůbec toho nelituju,obetovala jsem sice začínající život miminka pro svou práci a pohodlí,ale vím že druhé dítko bych ted určitě nezvládla.ostatním držím pěstičky aby se nikdy nemuseli rozhodovat jestli nechat nebo nenechat,je to těžký a nejhorší je to čekání kdy na vás přijde řada.....

pipinka
25. led 2008

ahoj holky, já jsempotratilia v 6 týdnu a řeknu Vám, že kdybych to věděla dopředu, tak se tolik nenervuju a jsem v klidu. Nikdy bych dítě nedala pryč- tím nechci nařknout někoho kdo byl na miniinterubci, to je jen můj názor

shela
25. led 2008

marselina...mozno to nelutujes teraz ale pockaj neskor...moze sa stat ze uz deticky ani nebudes moct mat a potom si spomenies co si spravila ☹

marselina
25. led 2008

shela:i tohle je možné,zrovna vera jsem se o otmhle bavili i s přítelem,ted nelitujeme ale litovali bysme kdyby to už nešlo.jedno dítko mám a přítel taktéž,tak že prozatím nám dvě bohatě stačí,ale jedno společný za pár let bychom určitě uvítali,ale opravdu dřív jak za 5let určitě ne.

dvojka
25. led 2008

Ahojte,já bych dala cokoliv na světě jen abych otěhotněla......

pipinka
25. led 2008

dvojko: i já bych dala cokoliv na světě za dítě......

marselina
25. led 2008

určitě se vytouženého dítka holky dočkáte,držím moc pěstičky

mircalla
25. led 2008

Ja som po IVF (nemozem otehotniet) - a mala som spontanny potrat, o babo som zial prisla. Tiez by som dala vsetko na svete za dieta. Nechcem nikoho odsudzovat, ale dat si to zobrat - nie, to neuznavam.

dvojka
25. led 2008

pipinko hrozně moc mě zajímají tvoje příspěvky

dvojka
25. led 2008

Interupce neschvaluji...Tím nemám na mysli,když žena podstoupí interupci ze zdravotních důvodů ať už svých nebo díky vývojovým vadám děťátka.Ono vůbec je to těžké rozhodnutí pro ženu dá- li svému dítěti život nebo se rozhodne mu ho ukončit a ten důvod může být vlastně jakýkoliv.Také mám kamarádku která podstoupila interupci a mám jí stejně pořád ráda....Jen to prostě nechápu

mircalla
25. led 2008

Dvojka: Ano, ja s tebou suhlasim. Ja to tiez nechapem.

Ak zena nechce otehotniet, tak tomu treba predist...inym sposobom.

Bohuzial je to tak, ze zeny co tuzia po detoch ho mat nemozu a naopak. Ja sa idem trapit s dalsim pokusom umeleho oplodnenia (za prvy som zaplatila desiatky tisic korun).