Kamarátka si dala vzít nemanželské dítě. Co vy na to?

zuzka1
15. čer 2006

Nazdar holky, jsem plná rozporuplných pocitů a protože sem na tyto stránky nakukuju často a poznala jsem, že tady holky poradí, nebo třeba jen vyslechnou, tak se svěřím...Doma jsme měli děsnou hádku, která se netýkala našeho problému, ale i tak mě vytočil názor mého přítele.Máme kamarádku a ta otěhotněla po měsíční známosti s ženatým mužem..., když to zjistila a oznámila svému partnerovi(tomu ženatému)opustil ji...A ona po dlouhém zvažování, potoky slz se rozhodla jít na umělé přerušení...I když s tím nesouhlasím , chápu její důvody a v každém případě jsem při ní, ale můj přítel je tak znechucen, že se s ní odmítá stýkat.Podle něho nikdo nemá právo vzít život nenarozenému dítěti, ať už jsou důvody jakékoliv.A tak nad tím pořád přemýšlím, kde je pravda, jak to je s tím právem nenarozeného dítěte, jak je to s právy matky...Co si o tom myslíte?

janabanana
24. únor 2009

me zas prijde zvlastni jak nektery lidi dokoazou odsoudit. priznam se jsem jedna z tech co umele preruseni podstoupila. nejsem z tech co by skakala chlapum do postele vzdy jsem pouzivala ochranu a to nejen diky hruze z pohlavnich chorob.... ale stalo se zjistila jsem to nahodou. vse jsem probrala i s pritelem a svete div se za chvili budem spolu dva roky on byl pro me tou nejvetsi oporou on jediny pochopil moje pocity a je jedno jestli pred nebo po. Verte tomu ze pokud tento zakrok holka podstupuje nema z toho radost ani ja jsem nemela ikdyz vim ze jednou chci rodinu ale v te dobe prace v zahranici, pronajaty jeden pokoj rodice bydli v garsonce. zadne penize, zazemi jak pak vychovat dite a zajistit mu stastne detstvi??? Vam vsem preji aby vase tehotenstvi skoncilo vzdy dobre a nemusely nic podobne podstoupit at dobrovolne nebo ne....
Johaha drzim palce a doufam ze to nejak zvladnes

jacquelinka
24. únor 2009

ja by som na toho doktora podala trestne oznamenie - alebo aspon staznost na lekarsku komoru. Za umyselne klamanie - pretoze neverim ze gynekolog sa moze takto pomylit - by mal byt potrestany!!! Takto niekomu zasahovat do zivota!!! Nehorazne!!!!

jacquelinka
24. únor 2009

janabanana - som rada ze je nas tu uz viac ktore sa nehanbia povedat pravdu. Neviem preco by sme sa mali skryvat - je to nase telo, nase rozhodnutie a nase pravo viest zivot aky chceme. Prvykrat v historii si zena moze vybrat kedy a ci vobec sa chce stat matkou - toto pravo si nesmieme nechat vziat a uz vobec nie sa hanbit za to ze sme vzali zivot do vlastnych ruk.

janabanana
24. únor 2009

jaquelinka-me jen mrzi kdyz se tu nektere zacnou ohanet pravem ditete... ja chapem ze v tomto pripade tu jsou hormony po ztrate mimi ale zase kdyz se jednou ocitnes v situaci a ja osobne muzu rict ze me to s pritelem stmelilo proste vim ze stoji pri me.

kopa
24. únor 2009

Janabanana-nevím,nevím jestli hormony po ztrátě mimi...To se nemís divit,když někdo příjde o mimi a chce ho moc a někdo kdo ho nechce,si toho vůbec neváží,nemyslím tím tebe.
Chápu,že lidi jsou někdy v těžké situaci,ale myslím si ,že je spoustu řešení jak se dají věci vyřešit.Nevím já bych se s tím nemohla smířit,kdybych šla na potrat.
Ono je tohle těžké,mrkni do diskuze zamlklý potrat a pochopíš...

jacquelinka
24. únor 2009

nemyslim si ze niekoko tyzdnovy plod v mojej maternici ma vacsie pravo na zivota ako dospela zena. A za tym si stojim. samozrejme chapem ze ked niekto dieta chce a nedari tak tym trpi, ale n

janabanana
24. únor 2009

kopa- vis ani ja jsem po potratu nebyla jedna z tech hura je to vyreseny preci jen jsem zenska ktera kdyz vydi kocarek bere ho utokem ..... chapu holky ktery si mimi preji tesi se na nej prijdou o nej vim ze je to tezky ale to bylo i pro me predevsim pro to ze jsem delala dot veci abych to resit nemusela.... ikdyz vim ze jsou takove co proste neresi.... proste jsem se do te situace dostala a vyresila ne mozna pro vsechny prijatelnym zpusobem ale proto nejsem spatnej clovek a verim tomu ze kdyby mi to situace dovolila nepremyslela bych. vzdycky jsem rikala ze bych to neudelala ale kdyz se clovek do te situace dostane je to jiny.....

kopa
24. únor 2009

Chápu...Každý na to máme názor,jen mě pobouřila Johana,tím stylem jakým to napsala 🤐

jacquelinka
24. únor 2009

ups - nejak sa mi smykla ruka =) takze chapem ze je to smutne pre par ktoremu sa nedari... ale hnevat sa na zeny pre ktore mat dieta nie je prvorade je podla mna hlupost. Kazdy ma ine priority - ja nebudem tvrdit ze tie moje su najlepsie a tiez ocenim ak sa ma nebudu snazit presvedcit ze spravne su tie ich.
Janabanana - drzim vam palce - tvoj priatel sa ukazal ako spravny chlap ktory pri tebe stoji za kazdych okolnosti - to sa uz casto nevidi. Coskoro urcite zacnu hormony fungovat a ani sa nenazdas budes od stastia skakat. Tak to priroda uz zariadila aby sme nevymreli =)

janabanana
24. únor 2009

ja chapu ze to asi nekoho pobouri.... ja si miminek uzivam dost sestrino, mam nekolikamesicni sestricku, kamaradka, ale to mi staci... zatim ikdyz obcas mi preskoci a chtela bych ho hned hlavne kdyz obcas kouknu na konika. bohuzel jsem nezamestnana uz pres tri mesice a zlepseni v nedohlednu....
Kopa myslim ze to johona psala pod naporem veskerych emoci nastvani na doktory a podobne...

janabanana
24. únor 2009

Jacq- trosku pochvala ten muj spravnej chlap je slovak 😀

jacquelinka
24. únor 2009

janabanana - no tak to som rada ze nasim chlapcom robi take dobre meno =) Ale trosku nechapem co vam vadi na prispevku Johany - znovu som si ho precitala ale nenasla som nic nejake kontroverzne. Je nahnevana na doktora ktory jej zle urcil dlzku tehotenstva (aspon dufam ze neumyselne) a tak uz nestihla ist na UPT. Ja v jej situacii by som mozno isla do Anglicka kde je UPT povolene do 22 alebo 24 tyzdna - ale ani neviem ako to tam funguje... Naozaj neviem - byt takymto sposobom donutena nechat si dieta ktore nechcem mi pripada hrozne...

janabanana
24. únor 2009

me na tom nic nepobourilo ale je fakt ze ja jsem pochopila v tom ty emoce ale zase jde o to ze na techto strankach se vetsinou vyskytuji maminky ktere po miminku touzi takze je to asi trosku vzalo no...
no v anglii jsem svuj zakrok podstoupila ja ale nevim do kdy je mozne ho podstoupit ja byla v 7tydnu takze jsem se po tom nepidila....

jacquelinka
24. únor 2009

ja viem ze tato tema tu nie je velmi popularna ale mozem zodpovedne povedat ze je to jedine forum kde som nasla seriozne informacie ked som ich sama potrebovala - cize pred zakrokom... tak aj z tohto dovodu sem este stale obcas zabludim a ked mozem poradim...

janabanana
24. únor 2009

no ja jsem sem zabloudila uplne nahodou diky kamaradce do diskuzi se moc nezapojuji ale nekdy mi to proste neda no. a je fakt ze nejednou me tu neco az rozbreci takze doporuceni vyse at se podivam do diskuze jinak jsem radsi tise presla protoze vim ze to by bylo neco na moje nervy

jacquelinka
24. únor 2009

ja sledujem najma temy o UPT - ale niekedy ma dojmu osudy zien v inych temach, nuz byt zenou nie je lahke...

kopa
24. únor 2009

já se na nikoho nehněvám,jen mě pobouřilo když johana napsala stejný příspěvek do našeho tématu,který je velmi smutný a pobouřila tam každého 😉

janabanana
24. únor 2009

no tak to clovek pochopi kdyz prispeje timto do tematu kde se clovek jde tak trosku vybrecet nad ztratou ze....

jacquelinka
24. únor 2009

no tak tomu uz lepsie rozumiem - snazilkam by som sa asi nesla vyplakat s podobnym problemom... Ale je od vas mile ze tu nechavate priestor aj pre tuto temu - aj ked je pre vas tazke o interupciach citat, viem ake je tazke najst na nete normalnych ludi ktori sa snazia pomoct a poradit a nie len nadavat a hrozit pekelnym ohnom...
=((( Ja som napriklad nasla prve normalne info - bez nejakych histerickych vykrikov Nabozenskych Fanatikov - az na zahranicnych strankach a prave TU. Aj ked sopar NF sa najde vsade - uz som ich tu dlho nevidela - tak myslim ze uz bude dobre =)

janabanana
24. únor 2009

jo jo proti nabozenstvi nic jen kdyby si to obcas nechaly pro sebe kdyz shanis urcitou informaci a oni ti vynadaj ze nemas pravo a buh ti to vrati a tak.... ja mam na boha svuj nazor.... 🤐 jinak ja jsem informace ziskala od britskych lekaru jak na ne porad nadavam v tomhle mi pomohli dost...

pensadorcallisto
25. únor 2009

Niekedy to ani nemusi byt nabozensky fanatizmus, niekedy je to proste len o etike.
Osobne som proti interupcii a svoj nazor taktiez nezmenim.
Ked som otehotnela, mala som 19, 2.rocnik na vyske, skusky pred sebou. Samozrejme, bolo to neplanovane ved som ani nebola vydata.
O potrate som ani nepremyslala. Proste som vedela,ze nech je ako chce, tak sa vsetko da zvladnut.
A dalo sa. Teraz mi chybaju tie casy, kedy clovek musel driet a driet, aby dosiahol maximalny uspokojivy vysledok. Najpohodlnejsim riesenim je ist na interupciu, aj ked po case to pride prave naopak.
Janabanana, to nie je o tom,ze Boh ti to vsetko vrati. On nema potrebu nieco niekomu vracat. To si vratis ty sama, svojim rozhodnutim.
Netyka sa to len teba, ale vsetkych ludi bez vynimky. My robime rohodnutia, ale tie rozhodnutia neovplyvnuju len nas zivot, ale hlavne zivot tych ostatnych.
Jacquelinka, normanli ludia su podla teba ti, ktori nekritizuju? Akoze super definicia normalnosti. Kazdy "normalny" clovek kriticky, ci sebakriticky. To nie je o nadavani alebo odsudzovani, to je o vyjadreni svojho nazoru ako takeho.

Maximalne mi je jedno, aky zivot zijete, pre co ste sa rozhodli atd... Ale ked uz o interupciach v teme o "potratoch", tak by som zvolila trochu citlivejsi podton. Nie taky chladny ako keby ste len vyhodili supku z babana do kosa......

k.ate
25. únor 2009

janabanana - já nevim, ale pro mě by mnohem víc znamenalo, kdyby se k tomu chlap postavil tak, že když už mimčo čekáš, postárá se o vás... Vím, že to není jednoduchý a věř tomu, že ani já nejsem ve fázi života, kdy je "normální" nebo "běžný" pořídit si mimčo (letos dodělávám Bc. studium, chtěla jsem před mimčem dodělat i magistra a na mateřskou jít aspoň s rokem praxe), ale když nám doktoři řekli, že je minimální šnace, že budem mít prcka přirozenou cestou, prostě jsem ty názory přehodnotila... A i když to pro mě i pro manžela (jsme se studiem na stejno) je to do jisté míry "komplikace", jsem ráda, že on je ochotnej to řešit, je ochotnej se postarat o mě a o prcka - pro mě je pravá opora prostě tohle... To, že když bychom se nezvládali uživit při prezenčním studiu, půjde makat naplno a něco tomu malýmu taky objetuje i ze svýho života...
Nedokážu si představit, že by mi řekl nebo mě podpořil v tom si nechat malý vzít, pro mě by to znamenalo spíš to, že utíká od zodpovědnosti, že vybírá to nejjednodušší řešení, který jeho koneckonců nic moc stát nebude. Ale to je asi na názoru...

jacquelinka - za co bys doktora žalovala a podávala stížnosti? Podle uz se kolikrát stáří plodu prostě liší, já podle poslední ms. bych měla být už skoro ve 14 tt a jsem teprve v 11 tt (podle uz) a čekám, že se to může i pohnout, mimčo prostě může povyrůst míň nebo víc... 🙂

Zajímalo by mě, jestli ženský, co šly na umělý přerušení těhotenství, protože by jim dítě překazilo "plány" vůbec přemejšlely o tom, že když dítě nechtějí, nemají mít ani sex... Nebo to funguje tak, že zábava a ty příjemný věci ne, ale od zodpovědnosti za svoje činy utečou? 😖 😒

k.ate
25. únor 2009

pensadorcallisto - 100% souhlas 🙂 Jinak tohle téma sice má název "potrat", ale od začátku se tu mluvilo o umělým přerušení těhotenství... 😉 Je to jen zmatek v názvech...

lenkabu
25. únor 2009

UPT...těžká otázka...osobně bych nešla,ale k tomu jsem dospěla časem,otěhotnět na střední např,tak jdu a neváhám ani chvíli. Neodsuzuju ženy co UPT podstoupily,každá z nás má právo rozhodnout o svém tělu a v této situaci řadím právo matky nad právo několikatýdenního dítěte. Na druhou stranu....ano,je to dítě a to už velmi brzy a taky má svá práva....takže jednoznačně odpovědět neumím.

lenkabu
25. únor 2009

Ještě jeden postřeh....bytostně nesnáším když otázku povolit/zakázat interrupce řeší v parlamentu muži....

janabanana
25. únor 2009

holky narazka na viru a nabozenstvi se tykala spis tech lidi kteri svou viru nejak prehaneji jde o to me nevadi ze jsou verici ale ja mam svuj styl zivota a vira v nem nema proste misto ale jinym lidem ji nevyvracim... ja chapu vas postoj a vim ze toto asi bude vzdy tema kde budou lidi rozdeleni jen na pro a proti... a ani jedna skupina lidi tu druhou proste nemuze uplne pochopit....
K.ate- nebylo to tom ze by me pritel do toho tlacil nebo tak ale byl se mnou kdyz mi nebylo nejlip protoze znovu podotykam ikdyz jsem si to sama zvolila nebylo mi po tom dobre. vim ze by me podporil i kdybych se rozhodla jinak. a jsem si jista ze pokud by se mi to stalo dnes urcite bych nad tim premyslela jinak. jinak vazne nejsem holka co spi s klukama pro zabavu ochrana byla vzdy jedna z mych priorit ale bohuzel stalo se. copak ty vzdy co jsi mela sex jsi ho mela jen za ucelem zplozenim potomka??? nebylo to jen o planech ty ja jsem ani moc nemela ale o existencni moznosti nebo jak to rict
Lenka dekuju

janabanana
25. únor 2009

ale nechci tu byt za propagatorku. jen mi prislo se tak trosku zastat druhy skupiny

bastika
25. únor 2009

dievca moje, ako pises zeby si zalovala lekara tak uz chapem aj tvoj postoj k interupciam a ze by si sla do Anglicka aj v 22 24 tyzdni.pane boze k tomuto sa snad neda napisat nic nez ze mi je z teba zle od zaludka a to som liberal od prirody ale toto je silna kava.ja som v 23 TT a to male 20 cmtrove kope tak, ze to vidiet volnym okom to uz nie je zarodok.preboha je mi fakt zle...

k.ate
25. únor 2009

janabanana - neměla, ale zároveň jsem počítala s tím, že se může stát, že to mimčo přijít může... Takže jsem měla pořešenou i tuhle otázku (aspoň sama pro sebe)... Kdybych věděla že dítě nechci na 100 %, prostě bych si asi odpustila i ten sex... Pro mě je to prostě lepší řešení, než jít na potrat... 😕

janabanana
25. únor 2009

K.ate- no to ti chvalim ja jsem poresila jinak asi ne nejlip ale na svoji obranu musim rict ze jsem rsila i to jak se do toho problemu nedostat