Kamarátka si dala vzít nemanželské dítě. Co vy na to?

zuzka1
15. čer 2006

Nazdar holky, jsem plná rozporuplných pocitů a protože sem na tyto stránky nakukuju často a poznala jsem, že tady holky poradí, nebo třeba jen vyslechnou, tak se svěřím...Doma jsme měli děsnou hádku, která se netýkala našeho problému, ale i tak mě vytočil názor mého přítele.Máme kamarádku a ta otěhotněla po měsíční známosti s ženatým mužem..., když to zjistila a oznámila svému partnerovi(tomu ženatému)opustil ji...A ona po dlouhém zvažování, potoky slz se rozhodla jít na umělé přerušení...I když s tím nesouhlasím , chápu její důvody a v každém případě jsem při ní, ale můj přítel je tak znechucen, že se s ní odmítá stýkat.Podle něho nikdo nemá právo vzít život nenarozenému dítěti, ať už jsou důvody jakékoliv.A tak nad tím pořád přemýšlím, kde je pravda, jak to je s tím právem nenarozeného dítěte, jak je to s právy matky...Co si o tom myslíte?

alias313
27. únor 2009

k.ate -aha takze zeny-dievcata, ktore neplanuju dieta, by radsej vobec nemali mat sex????fuha tak to si v praxi neviem predstavit.a ja neviem, ako to dieta mohlo vzniknut, iba s niekym koho ta zena miluje? Proč radši (pokud ví, že není schopná se o případný dítě postarat) neustoupí ze svýho komfortu? Zena tak moze predpokladat, ze otehotnie, a co ked berie tabletky??tam je uz predsa riziko otehotnenia o dost nizsie.to ako keby som teraz povedala-zena ma dieta-vyrastie z neho vrah-zabije nevinneho cloveka a potom budem polemizovat nad tym,ze -mohla to predsa predpokladat! je to proste velmi male percento...mozno blby priklad...
mna len strasne poburuju taky moralizatori, ktori sem splechnu, ze je to vrazda, ze zena je vrahyna a podobneee nazory...a tie priblble kampane sa snazia len zmanipulovat verejnost-co sa oni budu starat o dieta a vychovavat ho?! je predsa demokracia a kazda zena ma pravo rozhodnut sa. a co pravo plodu?neviem ci plod ma nejake prava, skor by som hovorila o detskych pravach.

kuchy
27. únor 2009

alias: ale dospělý člověk si sám zapříčiní,že je vrahem,má rozum 🙂 . Vrahem se nenarodíš, tím se staneš svým chováním. Pak si zasloužíš trest, ale proč trestat nenarozené děti za chyby rodičů. To ti přijde fér 😲 .
A co tvůj plod,ten přece má práva. Jiný plod je na tom stejně, ne?

zuzulik
27. únor 2009

alias: ale ved nikto ti nebranil v tom, aby si si pred otehotnenim najprv dokoncila skolu a nastupila do zamestnania.....o com tu pises???!!!
a demokracia?! tu si kazdy vysvetluje po svojom 😒 😔

siska_br
27. únor 2009

alias - uz ked je ten zapad taky super - v nemecku mas napr. narok na matersku na 1 rok. v USA 4 mesiace...mozme pokracovat...

kuchy
27. únor 2009

zuzu: máš pravdu, povídat o těžké situaci těhotné studentky je absurdní.
Ona si studuje za naše daně a ještě jí to přijde málo, nemá si pořizovat dítě, když není zajištěná. Co by chtěla , dostávat peníze,za to,že studovala, to dělá jen pro sebe 😀 . Přece jí to nebudem platit, ať napřed maže do práce. Já jsem taky musela pracovat, abych měla rozumnou mateřskou a čekat, až manžel dokončí vysokou a půjde do práce. 🙂

siska_br
27. únor 2009

kuchy - uf, drsne povedane, ale suhlasim s tebou... ja som napr bola dlhe roky v zahranici, potom me sa vratili s muzom domov, pretoze sme chceli rodinu, zamestnali sme sa a kedze som dostavala oficialne len minimalnu mzdu, sama som si platila DNP, kvoli vyssej materskej....ono mi to pripomina tazky socik - halo, stat, tu som,vsak sa staraj!

kuchy
27. únor 2009

Nevadí mi studující maminky, 🙂 taky si chci dodělat školu na mateřské, ale na tu jem si vydělala sama. Ne hned bez práce šup na mateřskou 🙄

kuchy
27. únor 2009

siska: víš,teď mě asi ukamenují 😀 , ale nějak se mi zdá, že ne každá žena je tu zcela zralá na to být matkou. 😨 Nejde o věk.Některé výroky jsou tu dost nezralé, nezodpovědné a alibistické. 😎 Realita je tvrdá, jako život. A intrerupce je bohužel tvrdá realita, zbavit se zodpovědnoti a nějak si to omluvit, aby duše tolik nebolela. 😖

martiika
27. únor 2009

Baby,vzdy tu budu dve strany tak ako noc a den .Jedna strana DIETATKU povie ZAZRAK ta druha OMYL! Hoci je INTERUPCIA beztrestna vrazda, SVEDOMIE este nikto neoklamal!

alias313
27. únor 2009

zuzulik: ano, plan bol taky, ale aj napriek tabletkam som otehotnela a len vdaka tomu, ze mam kde byvat, mam manzela, pomahaju rodicia si mozem dovolit mat dieta...inak by som mu dala lasku-z ktorej by sa asi veeeelmi najedlo.a mozno aj v takychto situaciach si zena vyberie moznost interupcie.ja tym nechcem povedat, ze to schvalujem, to nie ale nebudem sudit niekoho ineho!nepaci sa mi ked tu niektore nazyvaju taketo zeny vrahynami.

alias313
27. únor 2009

ahaaaaa tak radsej podporme niekoho ineho nech zije z dani 😠 fakt kravske nazory. a ciganov, ktori rodia ako o dusu ti nie je luto podporovat???????aspon si precitam poriadne co som tym chcela povedat, ze ked som studovala mala som vacsiu podporu, ako ked sa ma narodit mimco.a na to aby si mohla posudzovat, kto bude, alebo nebude spravna matka je rovnako nevyzrete a nezodpovedne. 😔

Ne hned bez práce šup na mateřskou....krasa 🙄 a si predstav ze popri skole mam aj brigadu uz 4 roky....a popri nej este brigadnicky kazde leto makam na trhu uz od 16tich..takze ono to asi ani tak bez prace nebude...

a myslim ze z ČESKA mi na moje prospechové štipendium určite nikdy nešlo..... 😒

kuchy
27. únor 2009

alias: raději ,, no comment 😔 Srovnávat se z nepřizpůsobivými ,co mají většinou nižší IQ rodově a zažitý špatný životní styl už po generace.
Ty vysokoškolačka??? A brigáda by měla být pro studenty povinná, ne viset rodičům na krku a brát. Že to zvládáš je Ti ke cti, ale to musí dělat spousta lidí. Nejsi ničím vyjímečná 😉

alias313
27. únor 2009

pri rodicoch nebyvam od 17tky-!!a kydat na niekoho rodinu je dooost ubohe, ale ty vies asi najlepsie ake IQ mam dané rodovo..

kuchy
27. únor 2009

milé děvče, já mluvila o romech, to jsi zmínila ty sama. Ne o tvém rodě. Srovnávala si způsob sociálních dávek, s tím já rozhodně taky nesouhlasím,ale to neovlivníme. Jsi hodně vztahovačná a dost bezdůvodně urážíš jiné. My se tu bavíme pouze nad věcí, osobně neútočím na jiné konkrétně,jen mám svůj názor na otázky neplánovaného těhotenství a interupce.

alias313
27. únor 2009

neurazam, len aby mi tu niekto pisal, ze som si mala rozmysliet-ci najprv dostudovat, potom mat zamestnanie, a potom lepsiu matersku nie je v pohode.lebo ono to niekedy nevyjde vsetko tak ako planujeme.ja sa na svoje dieta tesim a viem, ze budem dobrou matkou, ale keby som si tym nebola taka ista a nemala co dat dietatku, ako sa o neho postarat, nelubit ho, bola by som dobrou matkou aj vtedy?kamaratka mala pekny 5 rocny vztah, tiez mala tabletky, otehotnela, zistila to az o dva mesiace-lebo jej normalne chodila menstr. brala popri tom silne tabletky a na sone jej povedali, ze dietatko bude na 80%postihnute...a nebola znasilnena, ani ju dieta neohrozovalo zdravotne.ale vybrala si, co si vybrala a za to je vrah?druha kamaratka mala 17-dovtedy bola panna a stretla nie prilis zodpovedneho cloveka, co samozrejme nevedela a asi po 4mes.otehotnela?on hned odisiel z mesta a nechal ju.len aj to bolo blbe, nikomu to nepovedala a tiez sla na int.ja viem, ja by som to neurobila, ale su zeny, ktore si myslia, ze v danej situacii nemaju ine vychodisko, ziju potom s tym-svedomie nepusti-ale su to len ludia...

zuzulik
27. únor 2009

alias, ale ved tu na Teba nikto osobne neutoci, dievcata tu len vyjadruju svoj nazor a na tom nie je nic zle ....
z lasky dieta sice neuzivis, ako pises, ale z lasky ste si ho predpokladam "urobili" ... prepac, ze sa takto "tvrdo" vyjadrujem ...
pises, ze nebudes sudit zeny, ktore sa prew "potrat" rozhodli, ja tiez nechcem sudit, ale v ziadnom pripade nebudem take zeny ospravedlnovat, pretoze je to podla mna neospravedlnitelne ....
😔 😢

zuzulik
27. únor 2009

nie je v pohode , aby ti niekto napisal, ze najprv dostudovat, zamestnat sa a az potom si poriadit dietatko ?!...ale ved v poriadku,ale potom sa nestazuj, ze budes poberat minimalnu matersku a takto by to bolo v poriadku....
Nehnevaj sa na mna, ale fakt si myslim, ze niektore zeny sa k tomu stavaju velmi a velmi nezodpovedne....

k.ate
27. únor 2009

alias - pokud není schopná si uvědomit, a představit, jak se bude starat o dítě, tak by svoje postupy přehodnotit měla NEBO použít aspoň dvojitou ochranu, tam se to "riziko" ještě mnohonásobně snižuje... Aby selhal kondom i antikoncepce? To je podle mě hodně malá šance... 🙂 Pokud se jí nechce chránit takhle, tak sex opravdu není jeno souloži samotné 🙂 Skoro je mi až líto lidí, kteří v takové představě žijou... 🙂 Jinak pokud ta ženská spí s každým na potkání nebo po měsíci jakýhosi "vztahu" a ne s trvalým partnerem je to úplně o něčem jiným si myslím... 🙂

Jinak se omlouvám všem, že čekám prcka ještě na vejšce 😕 😀 Jinak mi ten rodičovskej příspěvek, na kterej bych měla mít nárok zas tak malej nepřijde... I když chápu, že holka, co na to zůstane sama to asi bude mít mnohem těžší, ale když mám vedle sebe člověka, co mi pomůže a bude se nás snažit zajistit, tak mi ta výše toho příspěvku tak malá nepřijde... 🙂 Byť po dvou letech by byloo ideální, když bych už mohla nastoupit do práce... 🙂 Ale to zase doufám, že si ještě zvládnu dodělat i magisterský studium během mateřský... 😀 (i když si to možná moc idealizuju 😀)

kuchy
27. únor 2009

alias: otázka postiženého dítěte je něco jiného.To je poškození zdraví miminka. Je to jiné, něž ukončit zdravé těhotenství. Nejsem světice,ale jen na prášky jsem se nikdy nespoléhala a chránila se dvojím způsobem i před nemocemi atd.
A taky se sexem čekala na partnera,co i za to bude stát, v 17 je ještě brzy. Dnešní doba je zlá,ale zdrželivost by neškodila. Mě taky nevyšel ten pravý na poprvé,ale byla jsem zodpovědná. A ani tehdy bych na potrat nešla.

Nemůžeš teď nadávat na své postavení ,holt se to stalo. Ale ty jsi si své miminko i přes to nechala. Uděl si to pro sebe i pro něj.

Nemysli si i ostatní mají těžké postavení, ikdyž pracovali ,nedostatek financí apod. ALE ZAUVAŽUJ, zabít zdravé dítě, jen kvůli pohodlí, kariéře nebo penězům je opravdu kruté....

kuchy
27. únor 2009

kate: nevadí, že čekáš mimi na vysoké 🙂 , jen mi vadilo,že se na to lidi pak vymlouvají. Pokud si ho chtěla, byla jsi si své situace vědoma. A popereš se s tím. Nenecháš se litovat a neomlouváš to. 😀

To z tebe dělá tu zodpovědnou. 🙂

alias313
27. únor 2009

zuzulik:jasne my sme si ho z tej lasky "urobili" 😀 ja sa ani nestazujem, ze je to minimum-rod.prispevok-ale no vazne ani by som nechcela predstavit, ze by som zostala sama, nemat kde byvat, a zit len z toho.mozno to vedie niektore zeny k tomu co urobia.

zuzulik
27. únor 2009

ja ti verim, ze by si si to nechcela predstavit a ver, ze ani ja 😉 lenze tie zeny, o ktorych hovoris a ktore vlastne branis na to mali mysliet skor 😉 😔

zuzulik
27. únor 2009

tym sa to ospravedlnit neda 😔

kuchy
27. únor 2009

Přesně tak 🙂 Než něco udělám,zvážím možné důsledky. 🙂

k.ate
27. únor 2009

kuchy - kecala bych, kdybych to tak chtěla vždycky, to já si říkala, že chci dostudovat, pak si pořídi barák, auto a pak mít děti 😀 Jenže pak nám s (tehdy 🙂 ještě) přítelem "ruplo v bedně" a řekli jsme si, že proč bychom se nevzali a po svatbě jsme se dozvěděli výsledky spermiogramu (nic moc), podle doktorů byla minimální šance, že se nám podaří otěhotnět přirozeně... 🙂 Tak jsme si řekli, že když už jsme se vzali takhle mladí, asi to nějakej smysl mít bude a vzhledem k tomu, že je spíš tendence k tomu, že s věkem se spermiogram zhoršuje, řekli jsme si, že se o mimčo pokusíme už teď...
Je fakt, že pro mě v tu chvíli toho špatnýho výsledku začlo být na prvním místě to, abychom aspoň jednoho vlastního prcka měli a zbytek jsem si řekla, že můžu dokázat i potom (znám i holky, co i přes to, že na vejšce otěhotněly, mají docela slušnou kariéru oproti jinejm, který těhotný nebyly 🙂 ), pokud budu chtít a máknu pořádně...
Samozřejmě, že jsme si do jisté míry zkomplikovali život oba, já tím, že budu mít starost o prcka a manžel tím, že nás bude muset oba do jisté míry uživit, ale mně to za to stojí... Beru to tak, že je to lepší, než se za 4 nebo 5 let "vzbudit" a říct si, že dítě už teda jo a zjistit, že už to nejde... 😖
Jinak i kdyby se stala "nehoda", když bychom toho prcka nechtěli, mám za to, že bychom si ho nechali... Když si představím, že budu mít doma malou princeznu nebo malýho rošťáka, kterej bude po mně a po manžovi, tak prostě nedokážu v jiný rovině ani uvažovat 🙂

kuchy
27. únor 2009

kate: přestě o tom mluvím, jsme na to podobně, všichni hučeli máte čas,ale já si život bez dětí nedokážu představit. 😒 Tak jsme si řekli,že až manžel dostuduje uvidíme. A JÁ SI PAK ŠKOLU DODĚLÁM 😀 . Jenže poprvé to bylo těhu hned po svatbě, nečekané. Ale od začátku jsme to mimi i tak moc chtěli 😉 Bohužel to vzdalo a skončila jsem na revizi. Větší bolest neznám, tu duševní. trápili jsme se tím pár měsíců a pak to zkusili znovu a šup 😀 😀 😀

NIKDY BYCH SVÉMU DÍTĚTI NEUBLÍŽILA, je to část mě a mé lásky, už ted ho miluji.A udělám pro něj,co budu moci.

Interupci tvrdě odsuzuji, lidi mají být rádi, že vůbec můžou mít dítě. Spousta párů tu šanci nemá a trpí.

Ale vysoká je v plánu, příprava začne po porodu 😀

kuchy
27. únor 2009

Lepší jedno dítě ted bez baráků a kariéry, než kariéru a prachy....jenže život pustý, bez dětí.K čemu je bohatství, za něj si vlastní dítě nekoupíš 🙂 🙂 🙂

pensadorcallisto
27. únor 2009

Proste vsade sa zije super, len na Slovensku je chudoba.... 😝
To snad nie... Ludia, ktori takto rozmyslaju, by si to mali najprv skusit v zahranici a potom kritizovat. Ako vravim, my tu nedostavame vobec nic. Matka tu nema pravo na nejake prispevky. O dieta sa musi financne postarat iba rodina.
Volbu ist na interupciu by som nikdy neobhajovala... Neide tu o to sudit-nesudit, ale zhodnotit moznosti. Ako tu niekto povedal, existuje aj tabletka PO....
Ohanate sa tu modernou zenou... A v com je ta jej modernost? Ze dostala nove pravo - pravo zabit svoje dieta?
Okrem toho su aj anonymne zachranne hniezda.. Ale kto by asi dokazal trpiet celych 9 mesiacov pre niekoho takeho bezvyznamneho ako cloveka?
😠 😠 😠

jacquelinka
27. únor 2009

kuchy - no vidis a ja to mam presne opacne - este predtym ako som otehotnela som si vzdy myslela ze raz dieta budem mat. Napriek tomu ze mi doktor povedal ze moje vajecniky nie su v poriadku vzdy som si hovorila ze ked dieta budem chciet mat tak ho aj budem mat - ved existuje aj adopcia a umele oplodnenie atd... A zrazu ked prislo co k comu - tak som si uvedomila ze sa mi zrutil cely svet...

Az vtedy som si uvedomila ze sa na dieta necitim a ze som ho vlastne nikdy naozaj nechcela - len som opakovala to co tvrdili moje kamaratky a zname. Tie uz dnes maju svoje deti, niektore su uz aj rozvedene (manzelstvo ma dnes kratsiu zarucnu dobu), ostali doma same s detmi, prisli o lukrativne joby a stali sa z nich "mamicky" ktore uz nekazu hovorit pomaly o nicom inom ako o ich mrnavych pokladoch.

Dnes uz viem co citim naozaj. Konecne. Ked som sa odstahovala do zahranicia, vystudovala zaujimave skoly, nasla kopec priatelov a uzasneho partnera, precestovala pol sveta a ziskala super pracu - zrazu som pochopila ze mi to vcelku aj staci. Uz nemam 20, kopec iluzii a silnych reci. Uz som co to prezila, co to videla a mozem zodpovedne povedat ze deti nie su zdaleka jedinym a uz vobec nie univerzalnym prostriedkom na stastie. Preto ak si zena nemysli ze ju dieta spravi naozaj stastnou - asi by ho nemala mat...

zuzana76
27. únor 2009

tak si sa mala lepsie chranit, aby ste ho nepocali, ked si ho nechcela