Kamarátka si dala vzít nemanželské dítě. Co vy na to?

zuzka1
15. čer 2006

Nazdar holky, jsem plná rozporuplných pocitů a protože sem na tyto stránky nakukuju často a poznala jsem, že tady holky poradí, nebo třeba jen vyslechnou, tak se svěřím...Doma jsme měli děsnou hádku, která se netýkala našeho problému, ale i tak mě vytočil názor mého přítele.Máme kamarádku a ta otěhotněla po měsíční známosti s ženatým mužem..., když to zjistila a oznámila svému partnerovi(tomu ženatému)opustil ji...A ona po dlouhém zvažování, potoky slz se rozhodla jít na umělé přerušení...I když s tím nesouhlasím , chápu její důvody a v každém případě jsem při ní, ale můj přítel je tak znechucen, že se s ní odmítá stýkat.Podle něho nikdo nemá právo vzít život nenarozenému dítěti, ať už jsou důvody jakékoliv.A tak nad tím pořád přemýšlím, kde je pravda, jak to je s tím právem nenarozeného dítěte, jak je to s právy matky...Co si o tom myslíte?

lulu19
30. kvě 2010

weronika3 ip

kuchy
30. kvě 2010

Už je to rok, co jsem sem naposledy psala 🙂
Ale názor jsem nezměnila. Situaci máme jinou, Matýsek byl chtěný a snažení urputné, a hup...povedlo se neplánovaně , trochu dříve než jsme chtěli...a bude mít sourozence... 😎A nikdy jsme o potratu ani nepřemýšleli, ikdyž to byl taky velký šok, žádná antik. není stoprocentní 😀Hned jsme druhé mimi přijali a s láskou se na ně těšíme, jako na Matýska. Nějak to prostě zvládnem. Víme, že by mělo být zdravé....to je nejdůležitější....tak v to věříme a v září budeme 4.

weronika. těžké dilema, jsi dost mladá maminka, ale to zvládneš, lepší mladá než .... 😉 , pokud přítel odmítá vlastní dítě,tak by mi za lásku asi nestál 😝

kvakulka
4. čer 2010

Weronika- mám podobný názor jako Kuchy- pokud odmítá vaše dítě a chce, abys ho zabila- za lásku by mi nestál- neboj, s maličkým to určitě zvládnete a tvůj přítel si buď uvědomí, že byl úplný blbec. když o děťátko nestál. nebo najdeš nějakého lepšího 😉
Já jsem teď podruhé otěhotněla 3,5 měsíce po císařském řezu, taky docela sranda, ale po krátkém šoku se na prťouska moc těšíme- budou od sebe rok, budu muset znovu na sekci, je riziko, že by při porodu praskla jizva v děloze- ale věřím, že vše bude OK a zvládne se to.
Upřímně ti můžu říct, že dítě je to největší a nejlepší, co se mi v životě "přihodilo", na potrat bych nikdy nešla, ani kdyby mělo být mimi postižené (odmítli jsme i tripple testy 😉 )
Moc držím palce, aby ses dobře rozhodla 😵 😵 😵

mircalla
4. čer 2010

Weronika - asi by som to neriesila tym potvrdenim....ak nechce, tak nechce...chapem, ze ho milujes, ale partner co by ta opustil v tehotenstve nestoji za to....zase nemas uz 16, ze by to bol velmi nizky vek
ja som roky nemohla otehotniet, mala som spontanne potraty, IVF....ked som konecne mala tehu, ze sa babo udrzalo, tak sa na mna partner vykaslal a nasiel si druhu. napriek tomu som stastna. keby som vedela ked som bola mlada, ze budem mat problem otehotniet (nie je to moja vina, mala som rozne cysty a nasledne zrasy na vajecnikoch), tak urcite necakam tak dlho s tehotenstvom. takze neurob nic, co by si mohla neskor lutovat....nikdy nevies....

mircalla
4. čer 2010

a myslim, ze bud to dieta bude chciet aj ked je neplanovane, a ak nie, tak nejake potvrdenie vas vztah nezachrani

adela27
5. čer 2010

ahoj holky chci se zeptat, může proběhnout samovolný potrat bez spuštění menstruace a křečí v podbříšku? Včera jsem byla na toaletě (na malé) a něco ze mě vypadlo a slyšela jsem jen „žblunknutí“ do mísy. Nic mě nebolí a nekrvácím, mohla by děloha takto embryo vypudit? díky za odpověď.

mircalla
5. čer 2010

no bez krvacanie si nemyslim....mne sa to stalo 2 krat, ale krvui bolo pri tom velmi vela, aj to zo mna vypadlo, aj krce boli

adela27
5. čer 2010

mircalla a kdy to z Tebe vypadlo? také na toaletě? já totiž pak nic nikde nevidela a je mi zvláštní, že celý den v poho a jen co jsem šla na wc, tak se stalo tohle, nevím, jak si to vysvětlit. Křeče nemám, jen lehce tmavě špiním, ale to mám již od 5tt. 😢

mircalla
5. čer 2010

ano, na wecku...taka zrazenina....ale predtym som vela krvacala
pises, ze mas aj spinenie...mala by si ist hned na pohotovost

lji
5. čer 2010

adelka ja by som na tvojom mieste išla ihned na pohotovosť.... za to nič nedáš a aspon budeš vedieť na čom si... ja ked som krvacala tak som sa celu cestu do nemocnice snazila zmierit s potratom-naštastie to potrat nebol a práve sestrička tam ma upokojila že pokial je to tmavohnede tak sa nemusim velmi obavat ale aj tak... a navyše ja by som si ani nebola všimla že som predtým krvácala silno a výrazne červeno...tak radšej by som na tvojom mieste šla...nikdy nevieš....

mircalla
5. čer 2010

urcite do nemocnice, o tom spineni si predtym nepisala...

ja som teraz v 32tt s v 8tt isli zo mna cele kusy (bol to len hematom nastastie), aj som silno krvacala....nastastie to potrat nebol

ale treba ist bezodkladne lekarovi, kde urobia kontrolne sono a zmeraju HCG

adela27
5. čer 2010

A myslíte, že mě vezmou na pohotovost, když nemám žádné bolesti? ten výtok je tmavo žlutý, až nahnědlý, nevím jak to popsat. Mám špatnou zkušenost s pohotovostí tady u nás v KV, minule jsem tam čekala 4 hodiny, než mě vzali!!! Bojím se, že mě odpálkují ať si zajdu v pondělí ke své doktorce, ale u té jsem už byla během 3 týdnů dvakrát a nevypadá nadšeně, když tam jdu, jeden pátek mi řekla, že jsem potratila a druhý pátek mi řekla, že je to v poho a mimi roste!!! nemám k ní důvěru, takže zvažuju přestup. na KO mám jít 28.6. tedy v 10 tt, ale když se stalo tohle,,, fakt nevím co teď. čtu o potratech, jak se krvácí a jsou bolesti...☹(((.

otulik
5. čer 2010

ahojky Adela ja som potratila 3 krat 2 krat som krvacala a raz nie to nebilo srdiecko ,nechcem ta strasit ale radsej by si mala ist na pohotovost aby ta aspon vysetrili a potom sa uvidi mozno ze to neni nic a vsetko bude v podode 😉 drzim palce

mircalla
5. čer 2010

ja by som sla okamzite. cim neskor, tym horsie. spinenie tiez neni dobrym znakom....nemusi to znamenat nic, ale moze
pri missed nemusi byt ani krvacanie ani bolesti. ja teda by som nevahala, nechcem strasit, ale treba to skontrolovat.

motylek
5. čer 2010

Pokud ta krev není červená, tak myslím je vše ok, ale pro klid duše si tam raději zajeď, od toho tam jsou a že máš bolesti jim klidně říct můžeš, však oni to nepoznají 😉 😉 😉 . U prvního jsem měla to samý co ty a teď slavíme 2 roky, tak se neboj, určitě je vše ok 😉 😉 😉 .

mircalla
5. čer 2010

mne to tiez zacalo len spinenim a hnedou krvou a trvalo to tak az 10 dni, kym sa to stalo a zacala som krvacat

a posledne mala som naopak cervenu krv nahle a bez varovania a vsetko bolo ok

znamena to len asi tolko, ze ti na to nik neda odpoved, treba to jednoznacne skontrolovat

adela27
6. čer 2010

Děkuji holky moc, ještě ke všemu tomu co teď v sobě řeším, mi moje milovaná kočička dneska připravila další šok. Donesla domu živou myšku, já byla zavřená v ložnici, tep 220, telefon jak naschvál v jiné místnosti, tak jsem z okna čekala, až půjde někdo okolo z rodiny, aby zavolali manžela, který jel pracovně něco vyřídit!!! nakonec myš dostali ven prarodiče, chudáci, sami se jí báli.Začalo mě z toho břicho bolet a ještě jsem vytřela takový tmavý hlen, to mám vždy když se rozruším a nebo dlouho chodím. Takže já fakt nevím. Asi tam sjedeme. Ještě jednou moc děkuji za pomoc všem.

crca
6. čer 2010

Adelo,jak už tady padlo,radši 5x a zbytečně,než jednou a pozdě 😉 Mám za sebou 4 umělé oplodnění,když už se konečně zadařilo,tak z toho bylo zamlklé těhu a musela jsem jít na kyretáž,další pokus taky vyšel,ale začala jsem jen špinit tmavou krví(problém byl v tom,že jsem z CARu měla jen výsledek z krve na HCG,ale jela jsem hned a i když na mě koukali všelijak,tak mě vyšetřili a nechali si mě tam 3 týdny,to mě potvrdili dvojčátka 😅 ,pak co týden a UTZ jiný počet dětí 😅 ,nejdřív jedno(že se asi to druhé pustilo..),pak že tam jsou fakt dvě a pouštěli mě s jedním,že druhému asi nebije srdíčko.Když jsem pak jela do CARu pro neschopenku kterou jsem tam měla,tak mi ještě udělala UTZ a hle na mršku....,zase dvě a krásný 😅 .14 dní na to jsem spala odpoledne a vzbudila mě srašná bolest jako na MS,jdu na záchod a rudo!! 😒 hned nemocnice a všechno O.K!!Já už to neviděla nějak dobře,ale mršky se drželi o 106 😀 ,asi mě praskla žilka v děloze,jak se roztahovala.....Nakonec jsem porodila plánovaným císařem v ukončeném 38tt,a ta potvůrka nakonec byla holčička 😀 Dělala tajnosti až do úplného konce,teď mě tady oba běhají a hulákají a já si říkám,že jsem se nenechala odbít.
Přeju hodně štěstí a ať je všechno v pořádku!!!!!!!!! 😀

adela27
6. čer 2010

ano, asi jste mě opravdu přesvědčiy.. tak si říkám, kdyby přežil všechny ty šoky, co zažívám, tak by byl snad ze železa. Už jsem to valala manžovi, no myslí si, že zbytečně panikařím, páč jsem na UTZ každý týden od té doby co to vím. Taky mě to nebaví, ale snad bude vše ok. Kolegyně otěhotněly, šly na vyšetření na která měly a v pohodě. já jsem v 7 tt a lítám každý týden. Ale snad to dopadne dobře. děkuji pa.

otulik
6. čer 2010

adela neboj vsetko dobre dopadne drzim palce daj vediet potom pa 🙂

adela27
7. čer 2010

Ahoj holky, tak jsem tam byla dneska ráno, měla jsme křížové bolesti a krev na kalhotkách. KV nemocnice nezklamala, čekala jsem hodinu a půl a sestra na mě bručela, proč si nejdu ke svýmu gyndaři. Hrůza. Potrat to není, tluče už i srdce v 7+6. rý nějaká velká žíla co praská a proto ta krev. Bud budu ležet u nich v nemocnici nebo doma cca 3 dny. Vybrala jsem domov. Tak uvidíme, nic mi nedali, mimi si musí pomoct samo ☹. Snad to bude bojovník. Tak pa a moc děkuji.

otulik
7. čer 2010

ahojky no to z nemocnicami to poznam aj v KE ...ale cudujem sa ze ti nic nedali mohla si zajst este k svojej gynekol.preistotu .pekny dnik 😉

lji
7. čer 2010

zajdi ešte teda svojej doktorke radšej... ale aspon je to ok. ja som mala vlastne kvázi už len špinenie,teda to čo oni videli bolo už len špinenie a pekne o polnoci ma hospitalizovali, dali injekcie, vzali krv a pekne som si poležala u nich tri dni a nepustili ma kým som neprešla ešte vyšetrením že je fakt všetko ok. to tam máte teda prístup 😒

a ešte som chcela takú "maličkosť". hlavne sa snaž nestresovať!!! ja som mala asi dva dni predtým nenormálne stresujúce a ubíjajúce a myslím že aj kvôli tomu sa mi to vypomstilo a začala som krvácať. a môžem povedať že od momentu čo som bola v nemocnici som sa snažila skutočne nestresovať i ked som toho mala hrozne vela... škodíš tým bábätku... drž sa!!!

mircalla
7. čer 2010

adela, myslela som, ze skocis cez vikend, ak si sla az dnes, tak bolo najlepsie k svojmu gynekologovi...
no nevadi, hlavne, ze to je ok....setri sa, moj nazor je, ze mala by si brat ale utrogestan na podporu a tiez magnezium, pri spineni sa to nasadzuje. skus zavolat gynekologovi, ci to ti nepredpise a posli manzela ci priatela pre recept...
tieto zilky ze praskaju sa casto stava, hlavne ze sono bolo ok a uz mas aj srdiecko a ze pricina spinenia je tato
urcite sa citis lepsie, ze si isla, ako sa stresovat a dumat nad tym, ci je to ok az do dalsej kontroly

adela27
7. čer 2010

holky já ke své gynekoložce už nemám důvěru, dneska jsem si naordinovala klid a zítra budu řešit přestup k jinému. Moje mi řekla v 5tt, že jsem potratila, bulela jsem celý týden a v 6 tt mi řekla, že jsem zase v pohodě a mimi roste jak má, já jen zírala! k ní už ani náhodou. Když jsem se zeptala, co na špiinění, řekla, že nic mi dávat nebude, buď se udrží a nebo ne, že určitě nechci postižený dítě.., že se diví, že vůbec v porodnicích zachraňují děti s nízkou porodní váhou!! No jedna perla za druhou. Dnes mi ten lékař na ambulanci řekl také, že nic nepředepíše, nejlepí lék je klid a odpočinek. Tak už nevím. Doma ležím, tak snad se o hodí do klidu.

mircalla
7. čer 2010

tak to asi najlepsie ten prestup....jednoznacne....

mircalla
7. čer 2010

ale este by si mala oddychovat....teraz sa setri radsej

arrett
8. čer 2010

Ahojte maminky. Viete mi povedať či vás bolelo brucho ako keby ste mali dostať menstruaciu predtým než ste potratili? Mna hrozne boli bruško☹ V nedeľu sme boli aj na pohotovosti, lebo som spinila. Mám oddychovať, ale žiaľ, je to nemožné, lebo mám malého synceka🙂 Budem vdacna za každú radu.

pucik
8. čer 2010

Já když jsem byla s malým poprvé těhu tak nějak jako ty, tak jsem měla šílený bolesti, dal imi jen Ascorutin a odpočívat. S malým je to horší,ale pokud je to opravdu takový,tak bych šla znova k lékaři, ať se mrknou, ono je lepší víckrát než jednou pozdě a nebo prostě zapojit manžu a nechat si vystavit paragraf a prostě aspoň nějakou dobu ležet, držím pěstičky, ať je vše o.k. 😉 🙂

isoptinka
8. čer 2010

@arrett ahoj, jsem na tom podobně, v prvním trimestru to může být.... Koupila jsem si Magnezium lactici 500mg a stačí mi 2 tablety denně, tak to zkus a držím palec ať je vše v pořádku. 😎