Kamarátka si dala vzít nemanželské dítě. Co vy na to?

zuzka1
15. čer 2006

Nazdar holky, jsem plná rozporuplných pocitů a protože sem na tyto stránky nakukuju často a poznala jsem, že tady holky poradí, nebo třeba jen vyslechnou, tak se svěřím...Doma jsme měli děsnou hádku, která se netýkala našeho problému, ale i tak mě vytočil názor mého přítele.Máme kamarádku a ta otěhotněla po měsíční známosti s ženatým mužem..., když to zjistila a oznámila svému partnerovi(tomu ženatému)opustil ji...A ona po dlouhém zvažování, potoky slz se rozhodla jít na umělé přerušení...I když s tím nesouhlasím , chápu její důvody a v každém případě jsem při ní, ale můj přítel je tak znechucen, že se s ní odmítá stýkat.Podle něho nikdo nemá právo vzít život nenarozenému dítěti, ať už jsou důvody jakékoliv.A tak nad tím pořád přemýšlím, kde je pravda, jak to je s tím právem nenarozeného dítěte, jak je to s právy matky...Co si o tom myslíte?

janickabez
16. čer 2006

expertka: nemám pocit, že je to vychanost a ospravedlenění nebo spíše výmluva za své činy, můžeme se tady všechny hádat do krve a urážet se, ale dost těžko to posoudíme, co je reálné a co ne v konkrétním případě, když jsme před ním samotné stály či nestály...............................problémů jsou miliardy a každej si řeší ten svůj jak to umí..................a to že jsi neudělal chybu ty neznamená, že jí nemůže udělat někdo jiný a klidně tobě velmi blízký, nemůžeme lidi jen tak odsoudit

zuz11
16. čer 2006

expert: ja nikoho nesudim za potrat, ta sama osoba s tym musi zit cely zivot... ezakazujem a neodsudzujem ju, ja by som nesla....
ale co naozaj nemusim su milenky a milenci... ale to je problem o niecom inom a tam su vinny vzdy dvaja 😉

expertka8
16. čer 2006

..babenky ...máte ÚPLNÚ pravdu 😀 😀 😀

... pojem diskusné fórum je odvodené od slova *diskutovať*..takže sa vážené /možno/ nastávajúce,terajšie,budúce MAMIČKY prosím nehnevajte za názor ženy,ktorá má 2 deti...z toho prvé dieťa mala v 19tix....

janickabez
16. čer 2006

expertka: jestli jste na to byli oba dva, tak je krásný jak jste to v tom věku zvládli, no jestli jsi byla na to sama tak před tebou smekám, protože já bych to asi nedala..........alespoň za těch podmínek ve kterých jsem se v 19 nacházela

expertka8
16. čer 2006

..janicka...moju situáciu v období,keď sa mi narodila dcérka ...som objasnila na predxádzajúcix stranáx.... a ver mi,že som to úprimne nepísala preto,aby ma niekto xváli,ale preto,aby som ukázala,že keď človek xce...všetko sa dá zvládnuť...len treba xcieť....

...preto mi príde prinajmenšom komické čítať niektoré *obhajoby*+*ospravedlnenia*žien,ktoré zastávajú názor,že POTRAT je tiež v celku prijateľné riešenie...

...buďme skutočne dospelí ľudia...a narovinu prezentujme naše stanoviská...a neskrývajme sa za egoistické *dôvody*...

zuzanal
16. čer 2006

Dospělí lidé bývají i egoisti, to se, myslím, nevylučuje.

janickabez
16. čer 2006

omlouvám se ale nečetla jsem celou diskusi, protože když jsem přišla byla zde už asi 250 příspěvků
Vím, že se to dá zvládnout, moje máma to taky zvládla, za což jí dodnes vděčím, ale už si bohužel nezvládla najít novýho partnera, takže jsme na sebe moc fixované, což si myslím, že není dobré a protože mám tuto zkušenost (všechny její důsledky bych tady popisovala asi týden) tak bych do tohoto "nezodpovědného kroku" zůstat s dítětem sama (po své zkušenosti) prostě nešla. Toť můj názor.

zuzanal
16. čer 2006

Janičko, to není zase tak hrozné. Časem to nějak zvládnete. To já mám zase tak nesnesitelnou mámu, že se s ní kvůli udržení dobrých vztahů vídám tak maximálně 1x/měsic.

expertka8
16. čer 2006

..OK..keď sme dospelí..tak priamo *zuzanal* napíš,že by si nexcela?..nevedela?...nemohla sa postarať o dieťa pod tvojím srdcom?..krv...z tvojej krvi...

...janicka....viem o čom píšeše...u nás to bolo niečo obdobné,keďže sme prišli o otca vďaka tragickej nehode...

zuzanal
16. čer 2006

expertko, mne bohužel krví nijak nezastrašíš. Já ke krvi žádný zvláštní vztah nemám. Zajímám se spíše o lidské duše (jsem takový pozemský satan 🙂 ) .
Jinak bych ti byla vděčná, kdybys mi nepodsouvala slova, která jsem nevyslovila. Kdybys četla předchozí diskuze, tak bys věděla, že jsem se o svoji sestru starala cca od 13 - ti let velmi intenzivně. Nemyslím si, že bych byla až tak neschopná a zároveň si nemyslím, že běžná péče o dítě vyžaduje nějaké mimořádné schopnosti.
Ještě by mne zajímalo, jakou VŠ jsi vystudovala?

janickabez
16. čer 2006

zuzanal_to si nevybereš, všude je něco...........a je to stejně vždycky smutný, protože nikdo na to nemá patent, proto se budu snažit našim dětem vytvořit ty nejlepší podmínky, aby nemusely strádat nedostatkem lásky nebo naopak trpět přemírou lásky a péče, dlouho se na to se skoromužem připravujeme a připravovat ještě budeme a budeme se snažit udělat, co je v našich silách. 🙂 Teď to testujeme na psovi a je rozmazlená a závislá a fixovaná na mě, takže to nebylo zprávně 🙂 už se tady promítl defekt přemrštěné péče mojí mamky - mám to taky 😖

zuzanal
16. čer 2006

To já jsem na sebe taky zvědavá 🙂 U nás v rodině to začíná po 40-ce, takže máme s manžou ješte šanci na pár let spokojeného manželství.

janickabez
16. čer 2006

přeju hodně dlouhé štěstí a moc radosti, musíme se snažit čerpat ze zkušeností a nezdarů svých a svých nebližších a ne se pak začít chovat jako rodiče 😉

expertka8
16. čer 2006

..*zuzanal*....je mi Ťa úprimne ľúto ☹ ..skutočne...nepotrebuješ s niečím pomôcť???????...
...z tvojix príspevkov cítiť bolesť...resp. zlosť,hnev...skrátka mám pocit,že si tu ventiluješ svoje bolesti na duši...aké?????...to vieš len ty sama....

...pracujem v oblasti etopédie...takže by som Ti mohla pomôcť....

zuzanal
16. čer 2006

Co to je etopédie?

zuzanal
16. čer 2006

Jo, už jsem si to našla 🙂 To teda nechápu, proč jsi to šla studovat. Ty lidi ti musí jít pěkně na nervy, ne? Nebo je obracíš na víru?

ivett
16. čer 2006

expertka: naopak tve prispevky mi prijdou usmevne - "krev z tvoji krve" proboha kde jsi to slysela?Ty ses mozna uzasna, skvela a ja nevim co jeste, ze jsi mela dite v 19 (mimochodem mi to neprijde jakonejak extra brzo, co pak ty ktere rodi v 16 - to jsou asi bohyne kdyz to zvladnou), ale jsou proste lide, kteri ani v 25 neciti ze by to zvladli a je proste jejich svobodna vule rozhodnout jestli si dite nechajenebo ne, je to JEJICH dite a jejich rozhodnuti...
A tve narazky na zuzanal nejsou fer, jestli trosku pozorne ctes, muzes si domyslit, ze to asi nemela jednoduche, takze rikat "ze ma asi nejaky problem" je od tebe dost hnusny, kdyz ty jsi ta hvezd a spasitelka vsech nenarozenych deti na tomhle svete...Muzes mi tu s jistotou rict, ze jsi nikdy, ale opravdu ani jedinkrat v zivote nepomyslela na potrat? 🙂

janickabez
16. čer 2006

ivett- ta pochvala neměla být na samotný porod, ale na celkovou situaci...když si uvědomím,kde jsem byla když mi bylo 19, takhle to bylo....., já osobně si nedovedu přestavit co bych dělala v 19 s dítětem, tak že pokud to někdo zvládne v takovém věku zaslouží si uznání, ono vychovávat dítě, když je člověk ještě skoro sám dítě, bez praxe, práce, vlastního bydlení a bez manžela asi není žádná sranda......ale jak opět opakuji já bych do toho nešla, kdybych se ocitla v té situaci, šla bych na portrat.

ivett
16. čer 2006

jani ja vim, ja expertce kdyz to poprve naspala taky blahoprala, ze to zvladla, ale to prece neznamena, ze to zvladne kazda... 🙂

janickabez
16. čer 2006

no to je jasný, protože ať je to jak chce samotná láska k dítěti nestačí, protože ta mi najíst nedá......chce to zázemí a tak, když mě máma měla bylo jí už 35 měla práci, vlastní bydlení.....

mady
16. čer 2006

Ahojky všem! Taky jsem to tady celé četla a můžu vám říct, že já kdybych náhodou otěhotněla a věděla že ten dotyčný není ten pravý nebo mě opustil tak bych na potrat šla. Protože jsem nikdy svobodnou matkou být nechtěla. Chci dát svému dítěti matku i otce. Jinak jsem měla 3 partnery a se všema chodila dlouhodobě. A řeknu vám otěhotnět s tím prvním tak bych teď už byla rozvedená svobodná matka a otec dítěte by byl normální alkoholik. Takže jsem ráda že mám skvělého manžu a doufám že budeme mít brzo miminko! 😉

newyorkgirl
16. čer 2006

ja mam k tejto diskusii uz asi len jednu vetu, baby, davajte si pozor! nespite so zenatymi a ani s tymi, s ktorymi nechcete mat este deti a nebudete potom musiet riesit taketo problemy a hadat sa na fore 🙂

mady
16. čer 2006

Tak to je docela dobrá rada. Jak mám dopředu vědět s kým chci děti? A to mám mít sex až po svatbě? Přece v nějakých 16 - 17 letech asi nemám na dítě pmyšlení. Já se chráním celou dobu antikoncepcí ale náhoda je blbec. 😉

newyorkgirl
16. čer 2006

mady, ta antika je dobra, ja som ju brala tiez a ked sa to stane aj s nou, to uz je osud 🙂

pepibubu
17. čer 2006

Holky, nevím co je úsměvného na tom když holka, která má plnou hlavu plánů, našlápnuto na supr kariéru, otěhotní a situaci zvládne na 1*. o 16letých telatech které si "vrznou" na WC na dýze a otěhotní, bych si ani náááhodou netroufla mluvit jako o bohyních. Expertka zvládla situaci jako skutečná expertka.

A mimochodem chtěla bych vidět vás v situaci expertky. Myslím, že se nebudu moc plést, když řeknu, že většina z vás by si "to" nechala vzít, a běda běda, kdyby vám někdo řekl křivého slova.

zuzanal
17. čer 2006

pepibubu: V 16-ti letech je situace mnohem tragičtější (což myslím naprosto vážně), v 19-ti je holka zodpovědná sama za sebe - tedy jak si to uděláš, tak to i máš. Vem v úvahu i citovou zralost a hormony.

sue
17. čer 2006

Zuzanal, najtragickejšie na tých 16tich je, že vtedy je to tiež "jak si to uděláš, tak to i máš" ☹

zuzanal
17. čer 2006

Sue: ale zodpovědní jsou za tebe rodiče.

zuzanal
17. čer 2006

Místo "citová zralost" jsem asi měla napsat "psychická stabilita", která je pro děťátko určitě důležitá. Navíc je to důvod proč v těch 16-ti ještě nejsme plně zodpovědní.

sue
17. čer 2006

...na SK v 16 v mnohých veciach už nie...a...nič za Teba tí rodičia neurobia...aj keď by boli právne zodpovední, nie?